1694
  • Pistike 007
    #1
    Üdv!
    Körülnéztem a fórumon, a kártyajátéknak csak PC és konzol változatát találtam meg. Íme az eredeti. Valószínűleg ismerik egy páran, USA-ban eléggé közismert időtöltés. Eléggé hosszú lenne leírni a játékmentet. A topikban elég sok mindent meg lehetne beszélni, osztani, főleg hogy nemsokára jön az új kiegészítő.
    Akit érdekel esetleg a játék lényege, egy meccs menete, kérdezzen bátran:)
    Wiki
    Offical
    Játékmenet
  • Apus
    #2
    9-es kiadásból megvan a kék kivételével az összes core paklim, a 10-esből megvettem a fat packet, volt benne foil:) ezeken kívül van pár mirrodin boosterem, lapok a 4-ik kiadásból (feketék) meg még néhány booster innen-onnan.
    Egyébként leginkább feketével játszom.
  • Pistike 007
    #3
    Zsír.:)
    Scars of Mirrodinból nyitottam én is egy jó adag Mythic lapot.
    Köztük Elspeth-et. Foilban. Akkor olyan 10ezer körül volt a lap ára...:)
    Sokáig fehérrel nyomtam, most nemzeti piros fehér zöld az aktuális:D
  • Dzsini
    #4
    én az Unlimitednél kezdtem bele, és kb. a Mirage környékén hagytam abba.

    Van még pár szép régiségem itthon, de semmi fájdalmasan drága nem maradt, túladtam rajtuk (Moxom volt kettő is).
  • Apus
    #5
    Mox úgytudom egy vagyonba kerül mostaság:)
  • Pistike 007
    #6
    Sose késő újrakezdeni.:D
    Próbálkoztatok két játékosnál többen? Pl two headed giant.
  • Pistike 007
    #7
    Mox opal-ra gondoltok? Vagy milyen mox?
    Olyanom nekem is volt, túltettem magam rajta:)
  • donatus13
    #8
    Én is elakartam kezdeni de nem tudom játszák e M.O n sokan , nekem light votl a kedvencem
  • Dzsini
    #9
    ilyenre:

    (ezzel el is árultam a fő színem)
    amikor mi játszottunk, akkor nem voltak még hivatalos 2+ játékosos szabályok, úgyhogy saját ötleteink voltak - a jó móka a színek háborúja volt, 5 játékossal, mindenkinek 2 ellenfele és 2 szövetségese, ahogy a lapok hátulján is van :) szigorúan egyszínű paklik, 200+ lap, 100 életpont...
  • donatus13
    #10
    (white)
  • Pistike 007
    #11
    Nagyobb városokban vannak boltocskák, amik ezzel foglalkoznak és rendszeresen vannak versenyek, valamint összejövetelek. Olyan nincs hogyne lenne kivel játszani:)
    Sőt, a Sárkánytűzben kezdőként bemész, ingyen demo pakliban részesültök és elmagyarázzák a srácok az egészet.
    De szerintem egy havert is elég könnyű behívni egy ilyenre:)
  • Dzsini
    #12
    ja, és nem fogom újrakezdeni, köszönöm szépen :) az új stílus már nem is nagyon tetszik, túl gyors, pörgős lett a játék az elmúlt ~10 évben :)
  • Pistike 007
    #13
    Ja vágom, ez elég régi lap.
    Nekem ezt sikerült foilban nyitnom, majdnem meglincseltek a boltban:D
  • Pistike 007
    #14
    Hát, ez igaz, mára már egy két körből röhögve eltesznek láb alól ha úgy sikerül a húzás:D
  • Dzsini
    #15
    azért arra régen is megvoltak a módszerek :) nézd meg az Exiled csomag lapjait, nem véletlenül lettek villámgyorsan kitiltva már réges régen :D

    (zöldmox, black lotus, channel, fireball - jóccakát nyitó körben, és hasonlók tucatszám)
  • Pistike 007
    #16
    Sarkhan Vol (planeswalker) nincs meg valakinek?
    Kéne.
    A mostani paklim elég rohadék. Legutóbb mikor négyen játszottunk, 147-et sebeztem egy körben, mindezt lifelinkel.
    :D
  • Dzsini
    #17
    From the Vault Exiled Card List (as of 8/6/09):
    Balance - alap lap volt fehér pakliban, volt nekem is jópár
    Berserk - jó móka, nem is volt drága
    Channel - ezt hamar kitiltották, nem volt könnyű szerezni
    Gifts Ungiven - ez túl új, nem is találkoztam vele
    Goblin Lackey - vadállat, vörös rohampakli alapja
    Kird Ape - zöldvörös pakli alapja, brutális
    Lotus Petal - kis vacak, a nagy lótusz szebb :D
    Mystical Tutor - sehol a Demonichoz képest, az alap lap volt.
    Necropotence - a necropaklikat utáltam, bár volt ellenük jó felépítményem
    Senseis Divining Top - szintén nem az én korom
    Serendib Efreet - szerettem, jó dolog, volt sok :)
    Skullclamp - nem az én korom
    Strip Mine - mindenkinél alapból volt 4 a pakliban, mindig.
    Tinker - akkoriban nem éreztük annyira az erejét, pedig hihetetlen jó lap.
    Trinisphere - nem egy igazán kékbarát lap :)
  • Dzsini
    #18
    ó, hát a "most akkor megyek támadni, jó? van 326 3/3-as camarid tokenem, mennyit tudsz blokkolni?" stílusra én is építettem paklit :) akkoriban volt, aki nem szerette...
  • Apus
    #19
    Én úgy szerettem játszani, hogy evil presence-t dobtam az ellenfél földjeire, ettől ugye swamp lett, aztán olcsó swampwalk lényekkel betámadtam. jó móka volt:) nagy tervem volt egy frankó rat pakli összerakása, de nem lett belőle végül semmi.
  • Pistike 007
    #20
    Pont ezeket nézegettem.
    Most mennyibe is van egy hasonló From the Vault? 12ezer..?
  • Pistike 007
    #21
    Ha már földre pakolás, én is szoktam szórni a jelzőt az ellenfél földjére, ami minden upkeepkor egyet lő belé/jelzős föld:D
  • Dzsini
    #22
    mittudom én :) nekem a régiek megvoltak, amiket írtam, akkoriban egy Balance simán a "jó, azt még add mellé" kategóriás csere volt.

    Árakkal meg közel sem voltunk annyira egyenesben, néha volt valakinek egy 1-2 hónapos InQuest vagy ilyesmi újságja, és abban volt egy árlista az akkori friss kiadásról :) Az új szetteknél a ritkaságok se voltak eleinte egyértelműek, amíg nem szerzett valaki egy checklistet, maximum a saját lapjairól tudta, hogy milyen (nem volt még színkódolás a jeleken)
  • Pistike 007
    #23
    InQuest?
    Van ilyen még?
  • Dzsini
    #24
    mittudomén :) tizensok éve volt, keress rá. (de ma már, hogy van ezer online magazin, feleslegesnek tartom)

    földbántásból nekem ez volt a kedvenc:

    kellemetlen volt a duplaföldekre ráültetni
  • Pistike 007
    #25
    Fail?:D
    Ez most betett így este:D
  • Dzsini
    #26
    ?
  • Apus
    #27
    Psychic Venom:) aljas egy lap ezis.
  • Pistike 007
    #28
    Ja, jó, ha a kép címét bemásolom úgy már jó, amúgy egy Image Not Available címmel berakott egy magic lapot, a képen egy mókussal^^
    :D
  • Dzsini
    #29
    ezért (is) szerettem a kéket :) olyan kis aljas tudott lenni - ha nem counterelt, akkor elvette, átirányította vagy használhatatlanná tette az ellenfél dolgait :)

    ...aztán egyszer csak eltűnt a klasszikus UU-s counterspell :(
  • Dzsini
    #30
    jaa, az innen nem látszott, sorry.

    apropó mókus - az Unglued még pont bekerült a játékokba nálunk :D ott aztán volt minden
  • Pistike 007
    #31
    Nem jut eszembe a lap neve, kék, 'You control enchanted permanent'
    De jó érzés volt rápakolni az ellenfél Venser-ére (számüzögetős planeswalker):D
  • Apus
    #32
    Unglued meg volt az Unhinged vagy mi? Nem voltak ilyen lapjaim, de hallottam,hogy nagy baromságokkal volt tele:)
  • Dzsini
    #33
    nézegesd végig, tele van a net listákkal, képekkel :)

    pl. itt
    (jobb felül sets, kiválaszt, view as cards with scans)
  • Pistike 007
    #34
    Jaa vágom van böfögős meg fingós is
  • Metalmilitiakid
    #35
    Csak alap szinten ez olyasmi mint a HKK (Hatalom Kártyái Kártyajáték) csak mert hasonlónak tűnik és legalább az magyar én azzal szoktam játszani. Csak érdeklődném, hogy ha valaki ismeri mind a kettőt akkor mennyi a hasonlóság.
  • Pistike 007
    #36
    Igen, én is majdnem elkezdtem azt, de nem sokan vannak akik azzal játszanak. A Magic most 'jobban pörög':)
  • Brolly28
    #37
    nem tudom ti hogy vagytok vele
    de szerintem a SoM elég khmmm fos lett, voltam pre release meg draftokon, de nem tetszik annyira, a régebbiek sokkal jobbak voltak
    most az új mirrodinra is kíváncsi vagyok hátha javítanak rajta vmit... bár mondjuk az tetszik hogy pre release 2 féle booster lesz
  • Pistike 007
    #38
    ja azt énis néztem
    mikor is jön ez ki?
  • Brolly28
    #39
    fúúú már nem tom mikorra mondta a boltos talán e hónap 29... nem biztos de valahogy a végefele lesz
  • Dzsini
    #40
    hát igen, nehéz dolog akár wikipedián rákeresni :)

    Mirrodin Besieged
    Pre-release: January 29, 2011
    Release: February 4, 2011

    spoiler lista (amint van új ismert lap, bővül)