1390
Utat mutatna, vagy csak időpazarlás?
  • Andr0
    #30
    ez a hülye gyerek 2 perc után sírva menekülne... KELL a katonaság!!
  • Solt
    #29
    Más világ, amiből hamarosan másvilág lesz, ha így folytatjuk... folyamatosan degradálódunk emberi minőségünkben, és ez bizony ilyen "apróságoknál" kezdődik.
  • karajjj
    #28
    az viszont úgy nem hülyeség
  • kn00bis
    #27
  • Mor3llo
    #26
    Próbálkozni lehet, hátha itt is megmarad egy "mag":D
  • Solt
    #25
    Nem kellene egy év, mert az sok... 3 hónap intenzív kiképzés elég lenne. Tulajdonképpen egy nyári szünet...
  • Mor3llo
    #24
    Mondjuk ezt kifejthetnéd! Kíváncsi lennék, hogy szerinted milyen az én hozzáállásom, világlátásom. Kurvajó emberismerő lehetsz, ha megállapítod 3 mondatból ;)
  • bertino
    #23
    igy van, mas vilag van mar.
  • karajjj
    #22
    ellene megemlíteném, hogy az értelmes embert, aki kikerül középiskolából érettségi után vitték katonának, ha felvették egyetemre, aotumatice 2 félév halasztás, na most tessék már belegondolni, ha egy évre kiesik az ember a tanulásból és a vigyázz, meg a hátraarc megy csak, akkor nem könnyű visszaszokni az integráláshoz, meg deriváláshoz
  • Mor3llo
    #21
    Én is hasonló időben gondolkodtam. 3 hónap, elég lenne, egy kis harcászati alap, és lehet elgondolkodna az ember saját magán...egy kis önértékelés sosem tesz rosszat, ahogy Solt is írta!
  • Botond #20
    Nem mindig szednek túszt. És mondjuk nézz meg egy friss háborút a környékről, mondjuk Boszniát. A nőket, gyerekeket, férfiakat halomra lőtték egy nagy gödörbe azt helló. Szóval ha itt lesz vmi, akkor annak lesz etnikai szinezete, vagyis aki a front mi oldalunkon van az talán megússza, aki bekerül az ellenséges zónába az szinte tuti nem függetlenül attól, hogy nő férfi vagy gyerek, és még függetlenebbül attól, hogy rokonod, vagy te magad vagy az. Szóval szerintem inkább feleslegesen készüljünk fel, mintsem váratlanul nagy szarban legyünk.
  • Solt
    #19


    ( Megnyugodtam, hogy vannak még értelmes emberkék! Bár mondjuk már Te is öreg vagy! :D )
  • bertino
    #18
    a hozzallasoddal nem minden oke bazeg, nem a fiatalsaggal.
  • Mor3llo
    #17
    Esélyes lenne, hogy mondjuk pont ott döbbennél rá, hogy te egy tökös férfi vagy, hm?:D
  • Solt
    #16
    Egyébként jó téma lenne ez egy sör mellett haverokkal... de ilyen környezetben ez halálra van ítélve. A sok kocka úgyis azt fogja mondani, hogy nem... :)
  • Tinman #15
    Ez kérdés?

    KELL!



    Van még kérdés, hogy miért???
  • Botond #14
    Kell, több okból is.

    Egyrészt kell az alapkiképzés, hogyha vmi gebasz van legyen kinek puskát osztani.

    Másrészt, mert amíg sorkatona az ember, addig sincs jelen a munkaerő piacon, és így közvetve vagy közvetlenül csökkenthető a munkanélküliség.

    Harmadrészt igenis nevelő hatású, és segít a kapcsolatépítésben is, hogy az ember elindulhasson az életben.

    A formája pedig az lehetne, hogy érettségi után elviszik az embert, és aug. 30-án leszerelik. 3 hónapos alapkiképzés bőven elég, utána aki akar továbbszolgál (hivatásosként), aki akar megy a civil életbe, de 1-2-3 évente évi 2 hét szolgálat, ahol frissen tartják ami az alapkiképzésen volt. Sok országban így csinálják, és nagyon hasznos lehet, ha vki ránktör. Ha meg nem tör ránk senki az mégjobb, de megéri kockáztatni?
  • Büdös Bohóc
    #13
    nem
  • kn00bis
    #12
    Nem
  • Solt
    #11
    Az gerincnek jó, de ilyen kis országban kevés...
  • banok
    #10
    nem volna semmi értelme. Puszta időpocsékolás.
    (pláne egy ilyen beszari embernek mint nekem. Csak Woody Allen-t tudom idézni: Háború esetén túsz)
  • Mor3llo
    #9
    Persze, megtanulja, de a gyerek inkább elmegy fesztiválozni, beszívni, minthogy elmenjen cserkésztáborba. A vallásos sulikat szerintem te sem gondoltad komolyan, a legnagyobb drogosok, piálósok onnan kerülnek ki:D

    #4 Lehet, hogy az ott megélt, és akkor negatívumnak gondolt dolgok miatt reagáltak a későbbiekben egy-egy szitura erkölcsösebben, nem?

    #5 Szerinted a mai fiatalsággal minden oké?
  • Solt
    #8
    Engem anno 18 évesen vittek el 11 hónapra. Én élveztem, kicsit helyre rakta azt a baszott nagy egomat... megtanulta az ember, hogy nem körülötte forog a világ.

    Átdolgozott, ésszerű keretek közt ma is szükség lenne rá. Főleg ilyen környezetben, Európa közepén... Arról nem beszélve, hogy így 10-ből tán nem 9 fiatal mondaná azt, hogy elfutna, ha megtámadnák az országot.

    Anno még dicsőség volt egy Apának, ha a fia alkalmas volt katonának. Az én időmben kezdődött el az, hogy az lett a dicsőség, ha valaki el tudta kerülni...
  • karajjj
    #7
    bár most végiggondoltam, hülyeség, jobb a hivatásos katonaság
  • karajjj
    #6
    mikor még volt, már akkor sem volt olyan, mint fateromék idejében, hogy elvittek, aztán félév múlva talán hazajöhettél 1-2 napra, lehet, hogy hülyének néztek, de én szívesen mentem volna így is, viszont most, hogy már dolgozok, így már nem mennék, mert kínkeserves volt munkahelyet találni
  • bertino
    #5
    "A mai (sokszor szó szerint unalomtól szenvedő, magával mit kezdeni nem tudó, tiszteletlen) fiatalságnak szüksége lenne-e..."

    minden oke veled ? gyogyszered megtalaltad ?
  • Rage47
    #4
    Én nem voltam, de szerintem voltak előnyei is a rengeteg hátránya mellett. Sajnos az általam hallott élménybeszámolók alapján több volt a negatívuma.
  • Narxis
    #3
    Szerintem baromság. A sorkatonaságnak nem elsősorban nevelő feladata volt(az az otthoni környezet és a szülők dolga) hanem a haza védelme. Erre a védelmi feladatra az erőszakkal betoborzott emberek nem biztos, hogy megfelelőek.

    Amit most akarnak, hogy tartalékosok legyenek, árvíz vagy más veszélyhelyzet esetére, az már sokkal inkább helyesebb.
  • lolSL
    #2
    2010: nincs szükség honvédelemre. 1 darab bomba az ország ha háborúba keverednénk.

    amiket írtál meg megtanulja aki akarja a cserkészek közt vagy vallásos sulikban :)
  • Mor3llo
    #1
    Üdvözlet!
    Ahogy a topic címe is mutatja, a fő témák a sorkatonaság előnyei, hátrányai lennének. A mai (sokszor szó szerint unalomtól szenvedő, magával mit kezdeni nem tudó, tiszteletlen) fiatalságnak szüksége lenne-e
    egy olyan közegre, egy bizonyos ideig, ahol megtanulnák azt, mit jelent a bajtársiasság, tisztelet, felelősség? És ez melyik korban lenne a legmegfelelőbb, mennyi ideig, milyen "intenzíven"?
    Avagy csak időpocsékolás, pénzkidobás?
    Várom a tapasztalt kiskatonák régebbi élménybeszámolóit, tapasztalatait, véleményét! Mennyire tartották hasznosnak a katonaságot?
    És akik már nem lehettek kopaszok(köztük én is), azok vállalnák-e?