22963
Shepard végső küldetése a Föld megmentéséért

extended_cut-p.jpgWIRÁGBOLT
FOV állítása
A játékmenettel kapcsolatban használjátok a SPOILER! gombot!

  • NiGhTM4R3
    #22843
    Pláne ha az ember felteszi a módokat is hozzá, van egy csomó 4k páncél meg újratextúrázott arc, sokat dobnak az élményen

    Viszont van egy csomó dolog amihez nem tudtak hozzányúlni, pl. még a 3. részben is szembántóan ocsmány tud lenni egy csomó táj, pl. eden prime-n ahogy távolba nézel, vagy palaven ahogy elnézel a bolygó felszínen, az előző részekben persze még rosszabb. Ha ezekkel kezdenek valamit én már örülni fogok
  • Sequoyah
    #22842
    Ha mar eleve volt fedezekrendszer, akkor vegkepp nem olyan nehez atirni.

    A problema ott kezdodne, hogyha pl nem lenne fedezek az elso reszben, vagy nem olyan fedezekek lennenek amikre szukseg van, ezert a komplett palyat at kene tervezni a megvaltozott jatekstilus miatt.

    De csak az iranyitast atirni onmagaban az a legkevesebb, hogy gombnyomasra menjen fedezekbe es ne legyen guggolas.
  • Darun
    #22841
    Mert az irányitást a harcrendszer miatt kellett átdolgozni. Az első részben is volt fedezékrendszer, de nagyon kezdetleges és ha jól emlékszem, nem is volt rá külön gomb, ellenben a "guggolásra" igen. Lehet hogy az első rész irányithatósága nem volt a toppon, erre már nem emlékszem, de azért az is elég olcsójános megoldás volt, hogy mindent egy gomb csinál, aztán néha kritikus helyzetben Shep ugrott amikor fedezéket kellett volna keresni vagy forditva. A tárgyakon "átcsúszás" egy jó ötlet volt, de asszem az is ugyanaz az egy gomb volt. Nem is értem, miért maradt ki az Andormeda-ból, ahogy grab is. Szóval minden pályaelemet át kéne dolgozni, hogy Shep át tudja ugrani vagy tudjon rajta csúszni. Ez már önmagában sem kevés munka. Meg a grafikához előbb szoktak nyúlni, mint az irányitáshoz vagy a harcrendszerhez... gondolom nem véletlenül. Attól meg nem lesz sokkal szebb a ME 1, hogy növelik a felbontást. Pedig valószinű csak ennyi fog történni.
  • Sequoyah
    #22840
    Miert lenne sok munka? Ha csak az iranyitast kell atirni akkor az egyaltalan nem olyan sok munka. Ha az uj iranyitas miatt nem mukodik a palya, es at kell tervezni a palyakat is emiatt, akkor mar lehet problema.
    De mindez abszolut attol fugg hogy hogyan nez ki a jatek forraskodja, amirol halvany fogalmunk sincsen. Szoval kijelenteni sem lehet hogy sok munka (vagy keves).
    Extrem esetben az se lehetetlen hogy az ME2 iranyitasat az ME1-en kiserleteztek ki, es 90%-ban mar eleve keszen volt...

  • Darun
    #22839
    Hinni nem hiszek, de reménykedni lehet. Végülis az Andromeda-val is elvoltam, minden hibája ellenére. Én már annak is örülnék, ha kb azt a szintet sikerülne hozni.
  • Although_
    #22838
    Még hiszel benne fognak normális játékot is csinálni? irigyellek.
  • Darun
    #22837
    Túl sok munka lenne vele. És annyi pénzt meg nem hozna. Sokan igy is meg fogják venni és ez a graf tunning nem hinném hogy nagyon sokba lenne a Bio-nak. Nálam is tervben van egy végigjátszás, mivel pár hónapja beszereztem a ME2-es DLC-ket. De azért nem fogom megvenni még egyszer a játékot, hogy nagyobb felbontásban tolhassam, meg kapjon pár plusz effektet. Annyit nekem nem ér meg. Meg annyival nem is lesz szebb. Inkább az új részbe tegyék munkát! Annak látom értelmét.
  • Sequoyah
    #22836
    Pont ma valtottam ME1-rol ME2-re, es sokadjara is meglepodok hogy milyen evtizedes kulonbseg van a ket jatek kozott...
    Szoval legalabb az ME1-re raferne valami felujitas... ME2 ME3 rendben van.
  • PiszkosFred
    #22835
    Latod, en meg az "olcsosag" reszt fosom le. A ME 1-2 megvan eredetiben es van hozza bioware pontos dlc csomagom is nagyon regrol (ma mar kuka), aztan az originen megvan a teljes triologia (dlc bundlekkel es ott reaktivalt cd kulcsokkal) majd par honapja behuztam harmadjra steamen is a teljes csomagot+dlc bundlet.

    Ha megkapjuk ingyen a remastert, akkor oke, ha fizetni kell erte, akkor fizetek. Azt latom, hogy 60 dollarert mar a Amazon/GS/BB-ben elerheto a dobozos preorder, de digitalisan meg nem lattam. Nekem meger 60 dollart azt, hogy ne kelljen minden evben egy uj vegigjatszas soran modokkal szorakoznom, ha normalis felbontast es nemi rancfelvarrt texturat akarok. Ezert nekem ez kapora jon.

    A tobbit leszarom :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.01.14. 19:39:10
  • hunbalee
    #22834
    Ki nem fossa le a grafikát? Ha minden dlc egybe lesz már megérte hogy újra kiadták.. Nem mellesleg majd akcióban sokkal olcsóbban jutsz hozzá mint a 760 éves játékokhoz és külön a dlcihez
  • PiszkosFred
    #22833
    > Kivancsi vagyok mennyire lesz ez tobb egy sima grafikai felujitasnal.

    Szerintem egy arva bittel sem. Kap par extra dx effectet, high res texturat es ennyi. Se tartalom, se script, semmi sem fog valtozni. PC-n modokkal es ENB-vel ugyanezt el tudod erni mind a harom resznel, de konzolon nem, igy ott majd tenyleg lesz nemi grafikai javulas. Nyilvan PC-n is egyszerubb lesz, ha nem kell modolni, plusz lehet kap az engine par olyan effectet, amelyet a moderek (meg) nem tudtak megoldani.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.01.14. 18:53:21
  • Darun
    #22832
    A ME3 a 2. rész rendszerét vitte tovább, nyilván sokat finomitva rajta. Ha az első részt is fel akarnák hozni oda, gyakorlatilag újra is irhatnák a játékot. Ennyit meg egészen biztos nem fognak belefeccölni a játékba. Szerintem még az Andromeda harcrendszere is bizonyos szempontból visszalépés a ME3-hoz képest. Az Andromeda-t egyébként hétvégén sikerült végigvinnem. Zavaróan sokszor volt az az érzésem, hogy másolták a trilógiát, a beszélgetéseknél meg hogy igazából a választások jelentős része még mindig csak parasztvakitás, Felmerült bennem a kérdés a ME4(?) kapcsán, hogy azzal is az lesz mint az Andomeda-val?
  • Sequoyah
    #22831
    Kivancsi vagyok mennyire lesz ez tobb egy sima grafikai felujitasnal. Nagy valtozasra nyilvan nem lehet szamitani, de esetleg 1-1 uj mondat itt-ott, vagy esetleg akar kisebb extra mellekkuldetesek bonuszkent.
    Es a fo kerdes, hogy a jatekrendszer marad ugyanaz mind3 reszhez? Eleg nagy valtozasok voltak a reszek kozott is, szoval akar az is logikus lehet hogy a 3 kozul a legjobbat alkalmazzak az egeszre?

    A Half Life:Black Mesa eseten peldaul az is tetszett ezen felul, hogy a bar a palyak alapvetoen ugyanazok voltak, de a reszletekben sok kulonbseg volt, peldaul egyes palyaelemek elrendezeseben, vagy hogy egyes terek nagyobbak lettek.

    Varom az elso videokat... Es addig ujrakezdtem az eredeti trilogiat:)
  • PiszkosFred
    #22830
    Marcius 12?
  • Darun
    #22829
    Szintén izlések és pofonok. A könyvet mondjuk nem olvastam, a filmet láttam, a játék viszont nem igazán érdekelt, akkor már inkább a C&C. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy az ezredfordulón még inkább a fantasy érdekelt, a sci-fi kevésbé. Abból az időből elég sok alapjáték kimaradt, pl a BG is, amit úgy 10 éve pótoltam (valamelyik újság mellékletként kiadta a magyarositással együtt) Azért azt a játékot is főleg a történet vitte el, ahogy a ME-t, vagy még inkább a társak. Bár amikor kijött a játék, gondolom nagy szám volt. 10 éve még a 640*480-as max felbontás se tartott vissza attól, hogy játsszak vele. Baromi zavaró volt, de még se ezért hagytam végül félbe.
  • Although_
    #22828
    Igen mondjuk a Secret World is hűha kategória volt...És az rpg volt, kalandjáték elemekkel. Hidegrázós a mai napig.
  • Although_
    #22827
    Rpgre gondoltam nem Funcomra. Funcomnak volt egy élő legendája. És még nélküle is Age of Conan szerű játékot csináltak, amiben minden rendben volt bár nem volt csodajó effekthalmaz a történet mesélés kevés eszközzel megvolt. Életemből elvett pár évett az a játék és egy csodás közösség része lettem. Szóval a Funcomot nem kell bemutatni. Secret world aztán szóval igen...És a többiek is kifejezetten rpg és abban amit írtam a legjobb volt a Bio meg az Obsidian, Kotor, Fallout részek Fallout NV stb. stb.. Ez a kedvenc műfajom ettől még tudom mit jelentett a Dreamfall vagy a longest Journey
    Utoljára szerkesztette: Although_, 2020.12.26. 19:47:50
  • Papa01 #22826
    OFF:
    Ugyan más műfaj, de a Westwood-os Dune 2000 örök kedvenc. :)
  • Darun
    #22825
    Ez meg izlés kérdése. Mondjuk régi kalandjátékokkal nem igazán játszottam, szerepjátékok terén meg tényleg talán a GB ami kiemelkedő volt. Nekem azért az Eidos-tól a Deus Ex nagyon bejött. Nem mondom hogy korszakalkotó volt, de nem rémlik hogy előtte vagy akár közvetlen utána lett volna olyan FPS, ami ilyen szinten tartalmazott RPG elemeket is. Utána is csak a Fallout jut eszembe. Annyira korszakalkotó meg sztem a Mass Effect sem volt. A világ nagyon jól össze lett rakva, a társak pedig tényleg elviszik a hátukon az egész játékot, de az év eleji végigjátszás alkalmával is konstatáltam, hogy azért a párbeszédek elég felszinesek/sablonosak.
  • MerlinW
    #22824
    "Ők voltak az elsők"

    2007 előtt nem készült jó történettel rendelkező játék, Ubisoft, LucasArts, Eidos, Funcom, Westwood, Revolution, Demiurge, Square Enix, 2K stb. semmi korszakalkotót nem készített 1996 és 2010 között :)

    Funcom, Westwood és Lucasarthoz képest Obsidian és Bioware sehol sem volt soha.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.12.24. 14:20:27
  • Darun
    #22823
    Az azért lenne csak gond, mert politikát ne hozzunk már be egy gémer fórumra. Ennek ellenére megelőlegezem, hogy megértettük egymást. Az open world egyébként azért szerencsésebb megoldás, mert akik csak a történetre fókuszálnak, azok úgy is csak egyik küldiről a másikra mennek, nem térnek le az útról. A játékidőt viszont az explore-al jócskán meg lehet nyújtani, ami egyrészt jól néz ki a marketing adatok között, a játékos is elégedett, hogy az ár/játékba fektetett idő arány kedvezőbb és ha arra van affinitása, jobban kiélheti magát benne. Mig az erre nem fogékonyakat meg nem kényszeriti a szükségesnél több játékidőre. Szerintem ez fontos szempont, mert ha jól emlékszem, eddig két játékot rendeltem elő, az egyik a ME3 volt, CE kiadásban. Szóval elvileg nem volt olcsó. De ha az árát leosztom azzal az 500+ órával amit beletoltam, akkor jobb arány jön ki rá, mint néhány filléres játékra, ami max pár órára tudott csak lekötni.
    Mivel nemrég beszereztem a 2. rész DLC-it is, gondolkoztam egy ME végigjátszáson, de igy az 5. rész előtt lehet hogy inkább elcsúsztatom a megjelenés előttre. Amúgy is annyi játék van még, amivel játszani kéne és még ki sem próbáltam...
  • Sequoyah
    #22822
    Akkor lenne problema ha kiragadnek egy mondatot, es pont ellentetes dolgot mondanek vele mint amit a kiragadott mondat eredetileg mondott:D
  • Darun
    #22821
    Amikor kiragadod egy mondat egyik felét, aztán reagálsz rá úgy, hogy leirod kb azt, ami a kiragadott mondat másik fele volt (ironia)
    Szerintem még túl nagy szabadságot is adtak. Jó, a Reaperek nem egyik napról a másikra végeztek mindenkivel, de azért elég sok mellékes dologra is volt idő a fő sztori mellett. Történetvezetés szempontjából tényleg egy lineáris játékmenet a kézenfekvőbb, bár sztem a Falloutokban is egész jó sztorikat raktak össze és azok is open world játékok. Az Andromeda meg lehett volna inkább lineáris és a történetre fókuszáló játék, mert lövöldének nagyon tré.
  • Sequoyah
    #22820
    ME3-ban miért volt ilyen fél open megoldás

    Nekem kifejezetten tetszett a fel open megvalositas. A teljesen nyitott vilagban kozel lehetetlen komolyabb sztorit alkotni, es ennek a jateknak a tortenet az egyik legfontosabb jo tulajdonsaga. Ezt a sztorit elmeselni csak egy alapvetoen zart jatekban lehet, viszont adtak eppen annyi szabadsagot, es dontesi lehetosegeket a jatekos kezebe, hogy ugyan a sztorit ne tudjuk osszekuszalni, viszont az IKEA effektus* miatt jobban beleeljuk magunkat a vilagba.


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    *IKEA effektusnak nevezzuk, amikor a sajat magunk altal alkotott dolgot sokkal tobbre ertekeljuk (ertsd: komolyan elhisszuk hogy objektiven tobbet er), mint a keszen kapott dolgokat. Es ez akkor is mukodik amikor egy egyebkent majdnem kesz dologhoz csak az utolso lepeseket adjuk hozza magunk, lasd a butor amit osszecsavarozunk, vagy a sutemeny-por amihez csak a tejet adjuk hozza es azt mondjuk "en sutottem".
    A ME eseten is, nem mi alkotjuk a tortenetet, de azzal hogy picit is rahatassal vagyunk a donteseinkkel, elhisszuk hogy a mi tortenetunk, es beleeljuk magunkat
  • Darun
    #22819
    Erre emlékszem én is, plusz a kroganok is asszem olyan 7-800 évig. Mivel még eléggé le vagyok maradva az Andromedaban, nem tudom azt hová futtatják ki, és hogy hogyan kapcsolódhat majd a folytatáshoz. Már csak azért is, mert az esetleges legvalószinűbb megoldás elég... erőltetettnek tűnik. A Citadellt anno a többi faj már rég felfedezte az emberiség előtt, a reléket viszont ők is csak használni tudták. A 3 végén (ha a destroy endinget vesszük) a relék elpusztultak. Nah most eleve a relék nélkül elég nehézkessé válik már a Tejútrendszeren belül is a mozgás, az Andromeda meg ugye több száz év. Én a relék elvesztését kb úgy tudnám elképzelni, mintha a Földön megszűnne az elektromosság. Az élet menne tovább, de modern közlekedés nélkül nagyon nehéz lenne tartani a fejlődés ütemét. Ráadásul a relék roncsaiból sztem nehezebb is adatokat kinyerni, mint egy működő reléből. Kb mintha egy harmadik világbeli országban leesne egy repcsi, és a roncsokból rakjatok össze egy működő képes repcsit.
  • PiszkosFred
    #22818
    > Mivel biztosra akarnak menni, valószinű hogy az Andromeda-t nem is keverik bele.

    Pedig de. A teaserben mind a ket galaxis latszik, es erre rakerdeztek Gamblenel, aki aztan lenyilatkozta, hogy az uj Mass Effect resz/sorozat egyszerre folytatja a triologiat es az Andromedat. Ne kerdezd, hogy a 600 evet hogy oldjak meg (oke Liara es az Asarik elelnek 1000+ evig is) :)
  • Darun
    #22817
    Az Andromeda azért lett elvágva a trilógiától, hogy ne kelljen kanonizálniuk egyik befejezést se és kiküszöböljenek egy támadási felületet. A játék maga ugyan az maradt. Van egy fontos beosztású ember, a karakter, akinek a vállán a fajok sorsa múlik. Egy űrhajóval járja a galaxisokat és nyersanyagot, társakat meg szövetségeseket gyűjt. Pár napja értem New Tuchankára és kicsit felb@szódtam azon a remnant férgen. Komolyan?! Még ezt is átkopizták a trilógiából? A játék mottója akár az is lehetne, amit több NPC-től is hallunk, hogy bár otthagyták a Tejútrendszert, lényegében nem változott semmi. És tényleg. Az open world sztem az Andromedaban pont hogy működik. El tudom fogadni magyarázatként azt is, hogy a ME3-ban miért volt ilyen fél open megoldás. Logikus. Még valamikor a tél végén, tavasz elején kezdtem el vele játszani és most fél év után, amikor nekiálltam folytatni, nem emlékeztem a társak nevére! Azt is csak sejtettem, hogy megint minden fajból akad egy társ, egyrészt polkorrektségből, másrészt mert a trilógiában is voltak. A játék kb csúnyább mint a ME3... oké, nem sokkal, ezt még hajlandó is lennék elnézni neki, de ez a harcrendszer! A 3 harcrendszerén is lett volna még mit csiszolni, ehelyett még azt is elsz@rták, ami ott... fogjuk rá hogy működött. Szerintem a vertikális mozgást is csak azért rakták bele, hogy kevesebbszer ragadjon be a karakter. Am vicces viszontlátni itt is a ME3-as bugokat. Gondolok itt arra, amikor lefagy az egyik társ és a "szobor" csúszkál fel-le a pályán. A fejlesztési rendszer is... sokszor még nekem se követhető, pedig én játszottam az előző részekkel is. Akkor milyen lehet egy totál kezdő játékosnak? Mert az Andromedával az is volt a céljuk, hogy aki nem játszott a trilógiával, az se maradjon le semmiről. Egy csomó jó ötlet meg lehetőség volt a játékban, amit nem használtak ki. Mondjuk hogy valami jót is mondjak, a szétszakadt planétán furikázni az alacsony gravitációban hatalmas élmény volt és nem csak a vezetés miatt! Először is nem volt légkör, igy a járgány is teljesen hangtalan volt, ráadásul gyönyörűen meg is csinálták magát a pályát is, az árnyékolást, meg a kilátást az "ég" felé. Aki azt csinálta, az garantáltan megdolgozott a pénzéért. Biztos vagyok benne hogy itt is érdekes világot épitettek, de az egyéb hiányosságok miatt én elvesztettem erre az érdeklődésem. Két dolog tart a játékban... ami lényegében csak egy, és ez az explore. Egyrészt a helyszinek felderitése, másrészt a történeté.

    Mindezek fényében teljesen érthető, hogy a trilógiához nyúlnak vissza. Mivel biztosra akarnak menni, valószinű hogy az Andromeda-t nem is keverik bele. Izgalmas dolog azt találgatni, hogy mi lesz majd, de sok értelmét nem látom. Nem hinném hogy a BW az SG fórumot böngészné, hogy ötleteket csipegessen tőlünk :D Pár év múlva majd meglátjuk, mit találtak ki.
  • Although_
    #22816
    Ők voltak az elsők :) És mindig így lesz :) Mégha a név ma már csak egy fejtábla egy szar multi sok más címe mellett. Idővel az Obsidian. Az tényleg ellenfél volt. Ők upgradelték a dolgokat még jobbra. Lásd Kotor 1ből Kotor 2.
    Ma meg lehajolnak a pénzért mert Obsidian bizonyította nem tudsz fent maradni. Nem az ő hibájuk. Szomorú ez, nézni.
  • Although_
    #22815
    Nem tudom nem kellett semmi extend vagy ha kellett akkor azért korunk egyik legjobban megírt dark sci-fijét még jobban élvezzük :)
    Így a CD és az Obsidian mellett ők voltak a nagy történet mesélők :) Nem neked kell szidni őket nem olyan amit vársz. Egyszerűen megnézni amit csináltak az jó vagy sem. Régen a nagy verseny köztük és az obsidian között volt :)
    Mass Effect 3 olyan történetet adott ami ma is versenyben van a CP 2077 mellett. Olyan élő lélegző világot ami ha nem is open world, de ők abban nem is voltak jól ők a BG, Dragon Age origins, ME. A történet amit látni akarsz :) Ma is látom nem egy jelenetét ahogy a végén a kisgyerek kérdezi ugye az Assarit :) Nem de az ő történetükből tudjuk mit kell elkerülnünk. Vagy a rádióüzenetes vég. Kár ezért a cégért.
  • Sequoyah
    #22814
    Andromedat szerintem ott ***tek el, hogy abbol indultak ki, hogy minden befejezessel kompatibilisnek kell lennie. Szerintem senki sem fog haborogni ha ehelyett kivalasztjak az egyiket es arra epul majd, es igy rengeteg lehetoseg nyilik meg.

    2 befejezest nehez tovabb vinni, mert a nagyon happy-end nem sok helyet ad a konfliktusra. Szamomra a leglogikusabb ha a Reaperek teljes elpusztitasa utan jatszodna. Es ebben van egy nyilvanvalo konfliktus forras is. Ugye a kiindulo problema az egesz sorozatban az volt, hogy ha szabadon fejlodnek a fajok, akkor csak ido kerdese hogy egy olyan AI jojjon letre ami mindenkit leigaz. A Reaperek pedig orkodtek hogy ez ne tortenjen meg. Na ebben a verzioban pont ezek az orok lettek eliminalva, ami bar jogos volt, de az eredeti problemat nem oldotta meg. Szoval ebbol eroltetes nelkul kovetkezik, hogy akkor majd tenyleg jon egy AI aki mindenkit leigaz, amitol a Reaperek tartottak. Ha en irnam, akkor errol szolna a folytatas.
    Sheperd feltamasa pedig sokfelekeppen tortenhet. Gyanitom nem o lesz az iranyitott karakter, sokkal szerencsesebb ha inkabb csak ezerfele utalas lesz ra, esetleg NPC-kent meg is jelenik 100 evesen.

    Rengeteg a lehetoseg ebben a vilagban, ezert is volt bukas az Andromeda, mert kihasznalatlanul hagyta ezeket.
  • PiszkosFred
    #22813
    > Kérdés persze az is, hogy a relé hálózat megsemmisülése mennyire veti vissza az űrutazást. Bár gondolom valahogy ezt is meg tudják oldani.

    Meg, persze, hogy meg. Valószínűleg nem hiába van van rajta a Cerberushoz köthető "narancs-fekete színvilág" sem, viszont Gamble posztja alapján nem "ember alkotta", ami viszont megkavarja majd a dolgokat: ki, mikor, hogyan és miért.

    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.12.13. 11:20:45
  • Darun
    #22812
    A nevében is benne van, hogy Extended... igazából kapott a játék +1 "titkos" befejezést, meg kicsit részletesebben elmagyarázták hogy melyik választásnak mik a következményei. Figyelembe véve hogy ezek után a hőbörgés nagy része meg is szűnt, leszűrhető hogy a "rajongók" ezen részének szüksége volt arra a plusz magyarázatra, mert alapból "nem voltak elég okosak hozzá hogy felfogják". Nem fogok megharagudni, ha visszakapjuk Shepet, de nekem se fog hiányozni. A végső döntés súlyát épp az adta, hogy feláldozta az életét a jövőért. Persze értem, hogy a sok háliwúdi filmen nevelkedett "gémer" nagyon hozzá van szokva a happyendhez, de az élet sem csupa rózsaszin.

    Oké. játszanak biztonsági játékot. Tegyenek le egy közepes lövöldét az asztalra és legyen meg legalább közelitőleg a trilógia hangulata. A társak, akik eddig is elvitték a hátukon a ME szériát adottak. Hogy a Bio képes e felnőni a feladathoz, majd most kiderül. Mindenesetre egy játék nem lesz klaszikus attól, hogy beledobsz pár olyan elemet, ami korábban működött. Ha most elqrják, a rajongók elevenen szétszedik őket és ezek után joggal merül fel a kérdés, hogy van e még létjogosultságuk a piacon.

    Amúgy, amikor először elkezdtem nézni a trélert, kajak azt hittem hogy a First Contact War-ból részlet. Egészen a Citadell roncsig. Kb ez lenne az egyetlen értelmes előzményrész lehetőség. De ha tényleg folytatás lesz, ahogy az sejthető, nem ez lesz az első játék, ami a választási lehetőségek közül kiemel egyet és azt kanonizálja. Szóval sztem ez a legkisebb buktatója a dolognak. A destroy ending amúgy is esélyes, hiszen máskülönben lennének "repperek". A getheket talán sokan nem fogják hiányolni, de EDI-t igen. Ami Shep feltámadását illeti, erre azért töb lehetősége is van a Bio-nak, még nagyon meg sem kell erőltetniük magukat, elég ha csak a Citadell DLC-re gondolunk. De ha azt nézzük, hogy a ME 3 végén nem csak az emberiséget, hanem minden értelmes fajt megmentett, akkor lehetne akár egy intergalaktikus összefogás is, hogy visszahozzák, hasonlóan a Lázár projeckthez, és igy azért még is csak nagyobb potenciál rendelkezésre, mintha csak az emberi erőforrások egy jelentős részét vesszük (amire a Cerberus rátette a kezét az évek alatt). Kérdés persze az is, hogy a relé hálózat megsemmisülése mennyire veti vissza az űrutazást. Bár gondolom valahogy ezt is meg tudják oldani.
  • PiszkosFred
    #22811
    Hat, valami hibrid lesz az uj jatek is, ME3 es Andromeda szerelemgyerek :) Gamble azt "mondta", hogy az uj ME reszben mind a ket galaxis fontos szerepet kap, trailerben is ezert lettek megemlitve, stb. es a koncepcios rajzokon is valoszinuleg ezert van egy felig kesz MR-7 atjaro, a pusztitas utani elso epites.

    Azt, hogy a 600 ev eltolodast hogy oldjak meg (mert ha nem kapcsolodik a Ryderek sztorijahoz, akkor minek? az egesz), azt passzolom. Nagyon remelem, hogy nem ido/dimenzio/fereglyuk/akarmi hulyeseggel.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.12.13. 10:11:05
  • lwb
    #22810
    Hát az Extended cut nem adott szinte semmit a befejezésekhez, változtatni nem változtatott legalábbis semmit, legfeljebb megmutatta azt, amit amúgy is tudtunk, hogy történik, csak nem rágták a szánkba.
    Shepard egy olyan név, mint Nathan Drake - pénzt hoz. A bionak meg pénz kell és siker nagyon, régóta nem volt egyik sem és a stúdió léte forog kockán. Kell nekik valami nagyon biztonságos, nagyon könnyen emészthető, nagyon könnyen eladható, biztos bevételt generáló játék és ezért tér vissza majd az új ME ahhoz a vonalhoz, amikor még Év Játéka díjakat nyertek. Az újítás az kockázatos és most nem fér bele nekik semmi, de semmi kockázat.
  • MerlinW
    #22809
    DA-val szemben nincsenek elvárásaim, az első rész volt csak jó, a második elment egynek, a harmadikat meg otthagytam ~20 óra után.

    ME-vel kapcsolatban én sem akarom látni többet Shepard-ot, illetve nekem a ME3 volt a kedvenc részem az eredeti befejezéssel. Andromeda a DA:I sorsára jutott, ~15 órán át tudtam elviselni, majd uninstall.
  • Sir Cryalot
    #22808

  • Sir Cryalot
    #22807
    Az a vonal nyilvan Casey Hudson nal akadt el aki ha jol lattam megtette magat "nagymesternek" az Anthembe.
  • lwb
    #22806
    Az új DA-nél osztom az aggodalmaidat. Én is tartok tőle, hogy valami borzalmat kapunk a végén. Always online live service dolgokat látok rémálmaimban, ne legyen igazam.
  • PiszkosFred
    #22805
    Hát, ha a Dragon Age beleáll a földbe (amire - sajnos ki kell mondani - jó esély van, látva a BW utóbbi munkáit), akkor lehet hamarabb, kvázi tűzoltásnak. Adja isten, hogy sikeresen térjen vissza minda két franchise, nálam jobban senki sem szeretné! De...
  • MrAndree
    #22804
    Ja valószínű. Meg mondjuk én vagyok az egyetlen aki szerint Shepard-ból elég és nem őt kéne kikaparni újra csak azért mert a "nosztalgia" majd eladja. Andromeda-t folytatnám inkább, ott lenne az egész galaxis felfedezni, csak normális sztorit kéne írni hozzá meg jobban összerakni a játékot.