22963
Shepard végső küldetése a Föld megmentéséért

extended_cut-p.jpgWIRÁGBOLT
FOV állítása
A játékmenettel kapcsolatban használjátok a SPOILER! gombot!

  • lwb
    #22803
    Akarod mondani 2026-ban. :D
    Persze, de nem hiszem, hogy bemutatnának egy olyan teasert, ami semmi másról nem szól, mint reaper roncs, mass relay roncs, Liara szó szerint kikaparja Shepard maradványait, ha nem ezt akarnák folytatni.
  • MrAndree
    #22802
    Ja a teaser az persze, de időugrás bármikor lehet. Liarával megoldható lenne, én csak ennyit mondtam. :) Többi majd kiderül úgyis kb 2024ben.
  • lwb
    #22801
    Lezuhant reaper, darabokban lévő mass relay, Shepars N7 vértjének egy darabja ... ez a Tejút rendszer, nem sokkal a harmadik rész vége után. Androméda nagyot bukott, nem hiszem, hogy most hozzányúlnának. Siker kell ide.
  • MrAndree
    #22800
    Azért remélem valahogy összekötik az Andromeda és a Tejútrendszer sztorit, mert érdekelt volna előbbit hogyan folytatják és eléggé lógva hagyták a végét. Végülis megoldható, eddig Liarát láttuk csak, ő meg ugye 50 körül van az eredeti trilógiában, bőven élhet még 600 évvel később.
  • lonvard
    #22799
    Nagyon nehéz, mer mi témát tudnak kitalálni egy sikeresen megállított univerzum méretű apokalipszist megfejelendő. A harmadik rész lett összecsapva, késő már visszamenni de ugye ha azt a témát két részben dolgozzák fel, szerintem hatalmasat kaszálnak. Csak a Föld bolygó körüli harcok megértek volna egy nagy DLC-t. Vagy ha két részt csinálnak, akkor az egyikben részletesen kidolgozva. Ennyit a nyafiról.

    Azért természetesen egy ilyen teasertől meg tudok hatódni, annak rendje és módja szerint meg is könnyeztem. Azért mégis csak mi keltünk át az Omega 4 relén basszameg!


    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2020.12.11. 21:05:26
  • hunbalee
    #22798
    "Ki nem arra asszociál ebből, hogy a BW bajban van és kell nekik valami ami végre sikeres?"

    Kb senki. Mivel ők se tudják, hogy amit csinálnak sikeres lesz -e csak madj miután megjelent és jó lett és szereti a "nép"
  • Darun
    #22797
    Ki nem arra asszociál ebből, hogy a BW bajban van és kell nekik valami ami végre sikeres? Én pont most játszok az Andromédával, év elején újra végigvittem a ME 3-t az összes DLC-vel és a mostani BlekkFrájdéj alkalmával megszereztem a 2 minden kiegészitőjét is. Az igért felújitott változat engem nem érdekel. Az Andromédával eddig kb 3 bajom van: új részként az eredeti triológiától függetlenül akarták eladni még is annyira éreződik rajta, hogy azt másolták, hogy egyszerűen nem tudok elvonatkoztatni. A társak egyszerűen annyira semmitmondóak, hogy a tavaszi kezdés után egyetlen egynek emlékeztem a nevére és az övére se azért, mert annyira karakteres volt, mint pl Garrus vagy Tali. És végül oké hogy próbálták a játékidőt azzal húzni, hogy hozzávgtak valami gyűjtögess-fejlessz-craftolj rendszert, de az egész elég átláthatatlan, szóval ezzel is inkább mellényúltak. És mondjuk az ilyesmi a legtöbb esetben nem szokott zavarni, de ez rondább mint a ME 3 volt. És most nem is a karakterek mimikájára gondolok, hanem konkrétan az arcukra. Plusz minusz pont (ez milyen jól hangzik) hogy nincs benne quarián társ. És ezek az idegenek! OMG! Egyébként én teljesen úgy álltam hozzá, hogy a ME 3 miatt is ment anno a sirás, nekem a végével se volt semmi bajom, szóval gondoltam nem adok a pletykákra, nálam tiszta lappal indul az Androméda. De úgy elgáncsolta magát, hogy azt tanitani kéne. Viszont ha ezt a mostani a folytatást is elszúrják, akkor sztem le is húzhatják magukat nyugodtan a lefolyón.
  • PiszkosFred
    #22796
    Oh, hanyszor mondtam en valamire azt az eletemben, hogy soha, kizart, stb. aztan eltelik par ev es tessek. :D

    A BioWare teljesen szetesett, lezullott, utolso szalmaszalkent gondolom most beprobalkoznak egy, a sikerszeriahoz kotheto (karakterek reven mindenkeppen) uj ressz(ekk)el, hatha...

    En drukkolok nekik nagyon. Bar az Anthem az elso 10-20 oraban szorakoztato volt, aztan semmi ertelme nem volt tovabb jatszani, aztan az a csoda, hogy nem lottek le az egeszet a picsaba, hanem megprobaljak rebootolni (spoiler: nem fog menni...). Az Andromedaval kulonosebb bajom nem volt, csak eppen - a jatekosok altal megszeretett - Mass Effect hangulathoz, vilaghoz a vilagon semmi koze nem volt es azt pedig nem akartak folytatni - az Anthem energiait egy lezaro DLC-be kellett volna olni, szerintem. Hozzateszem, onallo, atlagos scifi jateknak siman elment volna, a kezdeti bugokat leszamitva.
  • lwb
    #22795
    Bionak nagyon kell egy sikerjáték. Az Andromeda és az Anthem óta csak csetlenek-botlanak. Ehhez kell egy jó IP, egy ismert arc, biztos bevétel.
  • Darun
    #22794
    Jah, meg a Dontnod is elnyomta, hogy a LiS 2-nek semmi köze nem lesz az első részhez aztán bumm Ep 5. Amikor segget csinálnak a szájukból :(
  • lwb
    #22793
    Ennyire. Egyébként ezt mondta már a ND is a Uncharted 3 után, hogy több Drake történet nem lesz. Aztán mégis lett Uncharted 4.
  • Darun
    #22792
    Oly sok évnyi kutatás után...
    Most majd el lehet kezdeni visszakeresni a régi BW-es nyilatkozatokat, hogy aztat mondták e, hogy a ME 4 nem a trilógia folytatása lesz, vagy hogy nem akarnak folytatást csinálni a trilógiának. Mert az előbbi esetben ugye meghagyták egy későbbi folytatás lehetőségét. Felmerül a kérdés: ennyire sz@rul megy a BW-nek? Mondjuk az Andromeda és az Anthem után jó lenne ha letennének valamit az asztalra.
  • lwb
    #22791
    Szerintem kikaparják Shepardot is.
  • PiszkosFred
    #22790
    Liara megmenti a franchiset :)
  • Daermon
    #22789
  • Was
    #22788
    Kell ott lennie a felbontás állítás lenyíló menűjénél valami scrollozási lehetőségnek, amit egyébként nehéz lehet észrevenni - állítólag. És akkor ott találsz nagyobb felbontást is mint sima HD.
  • Daermon
    #22787
    Simán lehet.
  • Fenrir
    #22786
    Simán, eléggé öreg motorral megy az 1.
  • molnibalage83
    #22785
    Az normális, hogy az első rész nem tudja a full HD felbontást?
  • molnibalage83
    #22784
    Ok, hamarosan meglátom. Remélem.
  • Sequoyah
    #22783
    Elso resz hibaja, hogy a fo kuldetesek jok, de a mellek kuldetesek/DLCk elegge egy kaptafara epultek. Szallj le a latszolag auto-generalt bolygora, autozz el A, B es C pontokba, es ott lojj le mindenkit. A DLCk se masok, bar a hattersztorijuk ketsegtelenul jobb, de igy is tulsalgosan hasonlo a tobbihez, es nem olyan jok mint a fokuldetesek.

    Ezzel szemben az ME2 ME3 DLCi vannak olyan jok mint a fokuldetesek, es nemelyikuk meg jobb is nala. Es a sztorihoz is sokat adnak hozza.
  • MrAndree
    #22782
    Kettő is volt, de egyik se túl emlékezetes. Az első, Bring down the Sky, amiben a batarianok szarakodtak valami aszteroidán, az még egész jó. De a második az semmi extra, Pinnacle Station, egy sima aréna lövölde zéró sztorival.
  • molnibalage83
    #22781
    Azt sem tudtam, hogy van. De lehet, hogy az a Steam csomag része.
  • Sequoyah
    #22780
    Most hogy mondod, az elso resz DLC-ire nem is nagyon emlekszem, szoval lehet azok nem is annyira jok?
  • molnibalage83
    #22779
    Köszi.
    Azóta elfelejtettem ezt megcsinálni. Az első részt majd talán hétvégén kezdem el.
  • Sequoyah
    #22778
    Az ar reszehez nem szolnek hozza, mert par eve mar volt panasz belole hogy mig a jatek ara az evek soran csokken ahogy szokott, a DLC-k ara magas maradt, es igy nem igazan van egyensulyban.

    De minoseg tekinteteben majdnem mind nagyon jo, es sokat adnak hozza a jatek vilagahoz (akar rovidebb DLC, akar egy hatalmas csomag, mint pl a Citaldel). Szoval teljes aron, vagy "mashogy", de valahogy mindenkepp beszereznem oket.
  • molnibalage83
    #22777
    Köszi. Este kirpóbálom.
  • PiszkosFred
    #22776
    Régen így volt az egykori Bioware pontok miatt (azokból vetted a dlcket), így kvázi hagyományos cdkulcsot vettél, amelyet felismert a steam és a később elinduló origin is. Egy próbát megér szerintem manapság is, vélhetően nem változott - nekem eleve Originen van a teljes triológia minden extrával, így nem tudom már kipróbálni.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.06.30. 16:17:13
  • molnibalage83
    #22775
    Tehát lényegében a Steam-es kulccsal megvettem az Originon is? Mert akkor hip hip hurrá, engem totál nem érdekel milyen kliensen tolom.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.06.30. 16:10:48
  • PiszkosFred
    #22774
    Van erre egy megoldás.

    A Steames ME1 és ME2-höz kapsz egy-egy Origin kulcsot is, amelyet tudsz aktiválni (redeem opcióva) az Originben, így ott már csak a DLC bundlet kell megvenned, így nem kell kétszer kifizetni a ME2 árát. (oké, a játék maga pár dollár, a DLC bundle az ami drága mindig, de az a pár dolcsi is pár dolcsi)

    Pár éve még legalábbis működött ez a dupla regisztráció, remélhetőleg még most is. A kulcsokat itt találod: :)



    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.06.30. 16:08:08
  • molnibalage83
    #22773
    Hát ez pech, mert az ME2-őt már megvettem Steam-en Mondjuk még nem indítottam el, szóval talán refundolható. Mondjuk nem mintha anyagilag földhöz verne... :)
  • Daermon
    #22772
    Franc, most miattatok rájöttem, hogy megint ki kellene pörgetnem minimum a trilógiát :D
  • Daermon
    #22771
    Kell az Omega, Leviathan, és a Citadell is.
    A Form the Ashes meg vicc kategória, hogy DLC-ként van és nem alapból benne, mert konkrétan egy szereplőt tartalmaz, aki azért kell a játékba...
  • PiszkosFred
    #22770
    Arra figyelj, hogy sajnos a ME2-höz nem került fel steamre a DLC csomagja (originen elérhető, steamen még nem), na az pedig a játékhoz simán hozzáad +25-30% tartalmat is és szerintem esszenciális.

    ME3 DLC Bundle pedig azért kell, mert mire eljutsz a ME3 elejéig, addigra kialakul a függőség és úgy fogsz ragaszkodni a sztorihoz, a karatkerekhez, a világhoz, hogy minden elérhető extra sztorira és kontentre szükséged lesz. :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.06.30. 15:36:29
  • molnibalage83
    #22769
    Az első két részt megvettem most leárazáson. Kb. karácsony lesz, mire ez a gond felmerül, csak gondoltam felkészülök.
  • lonvard
    #22768
    Ja csak az Omega sztorija meg arról szól, hogy Ariával együtt megtámadjuk az aszteroidát, hogy visszafoglaljuk. Szóval annak a legtartalmasabb a sztori része szerintem.
  • MrAndree
    #22767
    Omega nem sokat, kapsz új war asseteket a végén, meg bandáztok Aria-val egy jót de igazából semmi extra. Másik kettő viszont fontos, Leviathan a Reapeker háttérsztoriját bőviti elég szépen, a Citadel meg egy "búcsú" a trilógiától tele kikacsintásokkal. Szóval ezek miatt szerintem megéri.
  • molnibalage83
    #22766
    Mennyit ad hozzá a DLC a játékhoz? Mert ok, hogy akciós a Steam-en, de annyiba kerül, mint maga a 3. rész...

    A Dig. Deluxe kiadásban is csak a From Ashes van.

    Ezek mennyit adnak hozzá?
  • Darun
    #22765
    Én csak áthozott karival játszottam, de csak egy olyan esetre emlékszem, amikor hasonló problémám volt.
  • Kori
    #22764
    valószinű rájöttem miért történt
    mivel ezek csak olyan karaktereknél jelentkeztek amikkel már 1x végigjátszottam, a marsra érkezéskor ugye felveszünk egy mesterlövész puskát és akkor lehet fegyvereket cserélni, én olyankor a jól bevált fegyvereket adtam a karakternek többek közt az Executioner Pistol és úgy néz ki az miatt lassul be és nem tudtam lelőni dr eva-t
    kezdtem egy másikat annak nem cseréltem pisztolyt és egyből hullot a csaj