22963
Shepard végső küldetése a Föld megmentéséért

extended_cut-p.jpgWIRÁGBOLT
FOV állítása
A játékmenettel kapcsolatban használjátok a SPOILER! gombot!

  • Kori
    #22763
    kezdtem egy ujabb karaktert azzal is jelentkezik a hiba
  • Kori
    #22762
    hát eddig csak akkor tudtam kinyirni ha nem lassult be
  • Darun
    #22761
    Az a jó, ha belassul. ha nem, az tényleg bug. És akkor tényleg nincs esélyed se célozni, se lőni.
  • Kori
    #22760
    köszi de sajna nem tudok angolul
  • Kori
    #22759
    végig néztem nálad nem lassul be a jelenet így lehet löni
    az a gond hogy lassított felvételszerü lesz ajelenet
  • Kori
    #22758
    köszi a hozzáoszlásokat de most ott tartok hogy még 3 végigjátszott újrajátszani akartam ME3 karakterrel is ezt csinálja
    igen 2 lövéssel nem lehet de annyira belassul hogy 3 lövésre nincs esélyem
  • Darun
    #22757
    Ha jól emlékszem, két lövéssel nem is lehet.
  • lonvard
    #22756
    De az már bug, ha sehogy se tudja lelőni.
  • Darun
    #22755
    Én második végigjátszásra futottam bele hasonlóba. Az, hogy belassul, nem bug. Ahogy az sem, hogy megöl, ha odaér.
  • lonvard
    #22754
    Azt írja 10-szer végigjátszotta, szóval nem hiszem hogy ilyesmin bukik el.
  • Plityu
    #22753
    nézd meg saját végigjátszás https://www.youtube.com/watch?v=vcJk0HVnD80&t=4443s 1:13:30-tól.
  • Plityu
    #22752
    hali mielött "Eva" neked támad gyorsan váltsd át pisztolyra de legyen full löszer benne, és csak a fejét lödd.
  • lonvard
    #22751
    Túlgörcsölöd szerintem. Korábbi állás betöltése, aztán kész. Ha akkor se sikerül, akkor érdemes rákeresni, hogy ez most mennyire komoly bug.
  • Anonymusxx
    #22750
    keress rá

    https://gaming.stackexchange.com/questions/130237/cant-kill-dr-eva-at-the-end-of-priority-mars-with-an-imported-me3-character-o
    Utoljára szerkesztette: Anonymusxx, 2019.05.18. 21:52:23
  • Kori
    #22749
    senki se tud segíteni?
  • Kori
    #22748
    újra elővettem a játékot
    elkezdte játszani vele és már az elején olyan történt ami eddigi kb 10 végigjátszásom alatt sose a Marson nem tudom kinyírni Dr.Eva-t akár mit csinálok belassul a jelenet max 2 lövés odaér és kinyír
    mi történhetett vagy mit csinálok rosszul
  • Darun
    #22747
    Annyi előnye mindenképp volt ennek a sok évnyi kihagyásnak, hogy elfelejtettem mi a poén a Citadell DLC-ben. Igy legalább minimális meglepetést okozott a kiléte. Önmagában nézve megint azt kell mondanom, már értem miért volt mindenki oda meg vissza érte, arról nem is beszélve ugye, hogy jött Wrex is. Mongyuk nekem Jack hiányzott picit. Másodszorra viszont úgy érzem, több kérdést vetett fel a DLC, mint amennyit megválaszolt. Plusz újabb időhúzás, miközben minden percben milliók halnak meg. És bár ez tény, mentségükre legyen irva, hogy 1-2 napon azért talán még nem múlik semmi, hiszen a protik évtizedekig harcoltak a Reaper ellen, ehhez képest itt még mindig gyorsba történik minden.
    Hasonló érzésem volt egyébként a CoD: Black Opsnál. A történet miatt ott is feszitett volt a tempó, de aztán amikor az ember rájön, hogy simán meg lehet állni nézelődni, egy kicsit megtörik a varázs. A Leviathant viszont összecsapottnak érzem, még ha látszólag magyarázatot is ad a Reaperekre.
  • lwb
    #22746
    Ez az egyének szintjén így lehet, de a valóság inkább ennek az ellenkezője, ha országokat, népeket nézünk. A külső, közös ellenség rendszerint egységbe kovácsolja az amúgy még picit széthúzó csoportokat is.
  • Darun
    #22745
    De itt alapvetően fajokról és nem egyénekről van szó. A protik évekig el tudták húzni a háborút. A játékból viszont az derül ki, hogy az egyes fajok még akkor sem hajlandóak összefogni, amikor a nyakukon az invázió. Nem csoda, ha Shep nélkül pár hónap alatt mindenki elhullana. Persze ha a fajokat földi országokra vetitjük le, akkor kb ez volt a 2. vh-ban is. Csak ott rippereknek nem volt annyira kedvező a helyzete. De igazából a szövetségesek is többségében a saját pecsenyéjüket sütögették
  • Sequoyah
    #22744
    pont a reaper invázió közepén kell elkezdeni a kroganeknek sírni a genophage miatt és a quarianok is pont most akarják visszafoglalni azt a nyomorult bolygójukat annyi évszázad után


    A valos emberi tortenelmet ismerve ez nekem abszolut realisnak tunik. Minden haboruban vannak akik a felfordulast kihasznalva a sajat elonyukre probaljak forditani a helyzetet, a kozos nagy problemavval meg foglalkozzon csak a tobbi...:)
  • CrashBoostZoom
    #22743
    Az csak egy kolónia, nem a Batarian főbolygó. Ha összefutsz Balak-al a 3. részben akkor ő elmondja, hogy történt a dolog.

    És igen, ezért is mondtam, hogy néhány elpusztulna de a többség simán túlélne egy bolygórobbantást is.

    Illetve igen, jó amit írtál. A galaxist valóban saját magától mentjük meg :D
  • lwb
    #22742
    Az igazság az, hogy ha jól emlékszem, akkor a batarianeket egy ME2 dlcben kb mi is fel tudjuk robbantani a reaperek helyett ... De tényleg nem a Föld az első célpont, Palavant is kb egy időben támadják meg a Földdel és az eredeti terv meg ugye az volt, hogy a citadellán keresztül jönnének át (még az ME1-ből).

    A bolygó felrobbantásávla meg az a baj, hogy a reaperek tudnak repülni és akár le is léphetnek a robbanás előtt percekkel. A többi sokezerről a másik bolygókon nem is beszélve.
  • CrashBoostZoom
    #22741
    Ez nagyon nem így történt. Először a Batarian-okat érte csapás de ők szinte szó nélkül elestek mert sokukat már indoktrinálta a Leviathan of Dis amit tanulmányoztak. Ezek után egyszerre csaptak le az emberekre, turiánokra és az asarikra egyidőbel. Gyakorlatilag az egész játékban azért szaladgálsz fel-alá, hogy meggyőzz másokat, hogy adjanak egységeket annak ellenére, hogy a Föld egyáltalán nem fontos pontja a háborúnak.

    A végső csata azért játszódik a Földnél és lényegében ekkor válik csak fontossá mert a Crucible-t csatlakoztatni kell a Citadel-hez. Ez nyilván azért van így, hogy keretbe foglalja a történetet a játékos számára, valódi fontossága nincs, hogy miért ide hozták.

    Ezek után, tegyük fel, hogy felrobbantod a bolygót valahogy (nyílván úgy, hogy szétcseszed a Mass Relay-t valahogy már más módon nem tudod) és akkor esetleg elpusztul pár Reaper. Mi lesz a többivel szerte a galaxisban? Megcsinálod ezt N+1 alkalommal? Ez nem terv, ez idiotizmus és ezt még renegát Shepard is belátná. Továbbá szó nem volt arról, hogy a Reaperek az egész emberiséget tartanák veszélyesnek. Egyedül Shepard az aki szálka Harbinger szemében. Ezért jön a végső rohamnál személyesen.
  • lwb
    #22740
    A párbeszédek tényleg nem túl erősek, de ez a Bio hibája és már az első résztől kezdve így volt. Ez adja a játék vonzerejét. Nem a trilógia részeként, hanem különálló játékként egyik ME sem lenne nagy szám, együtt adják azt az élményt, ami miatt szeretjük. Az ME1 sikerét annak idején a szép grafika és a teljes sci-fi rpg pangás okozta. Lényegében sci-fi rpg csak Star Wars volt akkortájt, ezer éve nem adtak ki semmit sem a kiadók (jrpg-t nem említek). Az ME2 és a 3 pedig a játékosok kötődésére alapozott és be is jött. Ezért megy ez pl. egy olyan sorozatban, mint a ME,ahol ugyanaz a brigád megy részről részre lényegében és ezért nem megy pl. a DA-ben, ahol mindig mások jönnek.

    A játékban egyébként megmagyarázzák, hogy azért a Föld az elsődleges célpont, mert az emberben látják a Reaperek a legnagyobb kihívást - a történetet ismerve, nem is tévednek. Az emberek pár évtized alatt a nulláról a tanácsig jutottak, másoknak ez évszázadok alatt se sikerült. A galaxist meg nem a reaperektől mentjük meg, hanem saját maguktól. Nekem inkább az b-szta a csőrömet, hogy pont a reaper invázió közepén kell elkezdeni a kroganeknek sírni a genophage miatt és a quarianok is pont most akarják visszafoglalni azt a nyomorult bolygójukat annyi évszázad után. De ez ugye a dráma miatt van.

    Ami viszont jó, hogy azért akkora lyukak nem voltak a történetben, mint pl, a MEA-ban. Újra elkezdem az előző három után és az első pár órában már akkor hibák vannak a sztoriban, hogy a fejem fogom. Spoiler nélkül, de lényegében már az első, tutorial bolygó után sikerül magukat lábon lőni. A nexusban ugye van az Első Gyilkosság küldetés, ahol az Első Gyilkos ügyét kell kivizsgáljuk, akivel az a baj, hogy k nem az első gyilkos, mert előtte percekkel magyarázzák, hogy a lázadáskor mennyi embert megöltek a lázadók, pl. így lett Tannból is igazgató. Aztán meg az egyik Habitat 7-es társunknak magyarázzuk, hogy úgy vonul majd be a történelembe, mint az első ember, aki a kettekkel találkozott ... Csakhogy ez se igaz, mert előtt két perccel hallgattuk azt a hangfelvételt, ami szintén az Első Gyilkosos küldetéshez megy, ahol a kettel harcolnak és a küldetés végén kiderül, hogy Hiram Reynoldsot, az áldozatot a kett lőtte le. Meg előtte a két bázist is a kett írtotta ki. Szóval k. nem ő találkozott előszöra kettekkel ...

    És ez csak az első 2-3 órája a MEA-nak, épp hogy enged menteni, lement a prológus ... A végén lesz még több és nagyobb lyuk. Az eredti trilógia ezeket a buktatókat ügyesen elkerülte. Mert ott még törődtek a történettel, volt irányvonal és mert nem másfél év alatt dobták össze kétségbeesetten az egészet.
  • Darun
    #22739
    Másfél hete kezdtem neki én is megint. Még a fekete pénteken megvettem akcióba a DLC csomagot, gondoltam itt az ideje teljessé tenni az élményt. Még nem sikerült a végére érnem és a Citadell-t még nem láttam. A Leviathan-t tényleg nem volt szép dolog DLC-ként kiadni, hiszen mindenre magyarázatot ad. Viszont két dolgot sikerült megállapitanom, egyrészt a játék elég rosszul öregedett és itt most nem a grafikára gondolok. Inkább a párbeszédekre. Anno bosszantott, amikor mindenféle videókban parodizálták a játékot, de az igazság az, hogy sokszor paródia nélkül is nevetséges. A másik dolog, hogy az elmúlt 7 évben nem változott semmi, most is ugyanazt a hangulatot adja a játék, mint akkor. Függetlenül az előző ponttól. Bár hozzá kell tennem azt is, hogy a DLC-kel együtt még hiteltelenebb az, hogy bár a Földet éri először a Reaper csapás és itt támadtak a legkomolyabban, még is, az egész galaxist meg kell mentenünk, mire visszatérhetünk a Földre.
    Mondjuk most felmerült bennem a gondolat, hogy renegát Shep helyében én felrobbantottam volna a rákba az egész bolygót, az a kevés túlélő igazán nem nagy ár azért, hogy megmakkanjanak a Reaperek. Meg az is ironikus, hogy az ember volt az utolsó faj, aki kilépett az űrbe, a Reaperek még is őket tekintik a leginkább veszélyes fajnak.
  • lwb
    #22738
    jRPG-t szándékosan nem mondtam. Egyrészt, az nem az én kategóriám, másrészt abból volt kismillió nyilván. Tipikusan nyugati AAA RPG-kre gondolok, és nem nagyon volt semmi. Divinity 1-2 és a Pillars 1-2 sajnos nem AAA kategória, mindegyik kickstarteres történet. Nagyon jó játékok, de nem AAA egyik sem.

    De igazából kifejezetten erre a két nagy, nyugati rpg fejlesztő cégre hegyeztem a kommentem: hogy lószart sem csináltak egész generáció alatt. Eszembe jut egy beszélgetés még a generáció elején szegény Tottival, aki persze - mint mindig - védte a konzolgyártók becsületét, hogy nyugodjak meg, azért mert gyér a launch title felhozatal még lesznek jó játékok a generáció alatt. Kifejezetten AAA rpg-kről beszéltünk. Hát nem lettek.
  • Evoluti0N
    #22737
    Elment. Azonban, ha JRPG-k, akkor volt néhány jobb ebben a genben is, mint a FF XV.
  • Daermon
    #22736
    Final Fantasy 15 is elment, nem volt rossz.
    “Kisebből” meg ott van még a Pillars of Eternity 1-2. És még elvileg idén jön egy The Outer Worlds, valamint valamikor, majd, egyszer, elöbb-utóbb, when is ready Cyberpunk 2077.
  • Evoluti0N
    #22735
    AAA RPG-k terén tényleg elég gyengusz ez a gen. Egyébként minőségi játékokra nem lehet panasz, ahogy kisebb költségvetésű RPG-kre sem (lásd az új Shadowrun trilógia vagy a Divinity játékok), de most akárhogy is gondolkodom, a Witcher 3 és a Horizon Zero Dawnon kívül nem jut eszembe olyan AAA RPG ebben a genben, ami annyira jó lett volna. Deus Ex Mankind Divided és Fallout 4 is maximum ok volt, ME Andromeda meg hát tudjuk...

    Még a Nier Automata jut eszembe, ha az RPG-nek nevezhető, meg pár JRPG, mint pl. a Persona 5, de JRPG-k meg ugye sokban különböznek a nyugati RPG-ktől.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2019.02.11. 14:11:29
  • lwb
    #22734
    Most vittem végig sokadszorra a három részt, ezúttal xbx1x-en, bc-ben. Közben az jutott eszembe, hogy de elbaszott egy generáció volt ez a mostani. Az előző konzolgeneráció alatt:
    1. megjelent a ME1-3, rakás dlc-vel
    2. A DA:O, DA2 és a DA:I is (az előző generációra is, nem csak az újakra), rakás dlc-vel mind
    3. Bethesda kladott két Elder Scrolls játékot
    4. és kijött két Fallout RPG is (F3, kieggel és FNV, kiegekkel)

    Ebben a generációban:
    1. elkapkodott és ezért óriásit bukott ME:A
    2. DA:I, ami kijött az előző konzolokra is, tehát nagy újdonságnak nem nevezném
    3. egyetlen Elder Scrolls játék sem jött a Bethesdától (vagy más fantasy rpg)
    4. Fallout 4 egyedül (a F76-ot nem sorolom, meg a mobiljátékot sem, azok nem rpg-k)

    Miután várhatóan idén bejelentik E3-on az új generációt, amit 2020 felé várhatóan ki is jön, ezért azt gondolom, nem nagy tévedés azt mondani, hogy ez már így is marad. Biztos lesznek olyan játékok, amik megjelennek majd erre a generációra is (pl. új DA), de azt gondolom, ezek már a következőre vannak kiélezve. Egyikből se mutattak még játékmenetet, ami azt jelenti, hogy 2 éven belül nem várható a megjelenésük. Ha kijönnek egyáltalán.

    A két legnagyobb nyugati RPG stúdió lófaszt sem csinált egy egész generáció alatt. A Bethesda lényegében ma már inkább mások játékait adja ki a sajátjai helyett, a Bio meg átmegy Bungie-ba és Destinyt csinál. Marad az Obsidian, akikét épp megvett a MS, ami azért nem jó jel, hiába jön az ígéretes Outer Worlds és a CDP, ami egy pici stúdió és egyszerre egy projektre tud csak fókuszálni, ami miatt 5-6 évente várható tőlük valami.
  • blackcalibra
    #22733
    Köszi srácok! Megvan még a harmadik rész félbehagyott mentése. Viszem most tovább, mert ha jól emlékszem, már vagy 3x elkezdtem az elejéről. Aztán valamiért mindig abbamaradt.
  • Sequoyah
    #22732
    ...vagy csak jatszd ujra az elejetol. A vege ugyis mindig az hogy ujrajatszuk, mert nem tudjuk abbahagyni:D
  • PiszkosFred
    #22731
    Nyilvan csak veszmegoldaskent johet szoba, az eredeti importnal nincs jobb :)
  • genndy
    #22730
    Kijött és most is kapható a Mass Effect 2 DLC Bundle, sőt a Mass Effect 3 DLC Bundle-ban is. De szerintem az nem olyan részletes mintha rendes mentést vinne tovább.
  • PiszkosFred
    #22729
    Vagy ott a Mass Effect: Genesis 2, bar nem tudom, PC-re kijott-e? Sanszos, hogy nem, de hatha... :).
  • genndy
    #22728
    Persze, a 2. rész mentése egyszer kell csak az importhoz, aztán már a 3. rész mentéseiből dolgozik. De még ha eltűnik a 3. rész mentése, és emlékszel a döntésekre, akkor is van savegame editor.
    Utoljára szerkesztette: genndy, 2019.02.05. 17:39:03
  • blackcalibra
    #22727
    Sziasztok! A második rész mentésével kezdtem el még régebben a hármat. A játék elején tarthattam, mikor töröltem a játékot, a mentéseket elraktam. Ha ismét felkerül a harmadik rész, és csak annak a mentése kerül be, akkor is tudni fogja a második rész döntéseit?
  • Sequoyah
    #22726
    Na igen, es mind mas miatt jo:)
    From Ashes kotelezo az uj szereplo miatt. Omega vegulis kihagyhato, de mind kuldetescsomag jol sikerult. Leviathan a tortenet miatt fontos, kell a vegenek a megertesehez. Extended Cut nem is kerdes, gyakorlatilag az osszes szidalom a lezarasa miatt az EC elotti idokbol ered:) Raadasul ingyenes.
    De sokak szamara a Citadel viszi a primet a 3 resz osszes DLC-je kozul. Jo a sztorija, jok a helyszinek, viszontlatjuk az osszes regnemlatott karaktert, es rengeteg poen.
  • Daermon
    #22725
    Mass Effect 3hoz kell minden dlc szinte, hogy ne maradj le semmiről és teljes legyen az élmény.
    From Ashes, Omega, Citadel, Leviathan, Extended Cut (bár ez ingyenes és alapból települ azt hiszem).
  • Papa01 #22724
    Akkor lehet jövőre még erre a DLC pakkra beruházok! :)