2681
Neverwinter MMORPG
  • Tatyla
    #681
    grafikához annyit hogy nekem csutkára van húzva és igen csak szép képet mutat így,úgyhogy van olyan szép ha nem szebb is akár mint a GW2
  • Nikosi
    #680
    Helyesbítek most nézem a Tera-val (1 hónapja) játszom nem kettő elírtam :)
  • Nikosi
    #679
    Mivel túl vagyok 2 napnyi béta teszten, leírom a véleményem és benyomásom a játékról, egyben összehasonlítom két másik mmo-val amivel az elmúlt 7 hónapban játszottam. A Guild Wars 2-vel (6 hónap) és a Tera-val (2 hónap). Az egészet spoilerbe rakom mert hosszú lesz. Nem is fórum bejegyzés inkább egy cikk és nem akarom széttördelni a topikot.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Sora fogom venni a grafikát, a quest-lést, a területet, az irányítás/harcrendszert.

    1. Grafika:

    GW2(5/4,5): A három játék közül vitathatatlanul a gw2 a legszebb. Mind a karakterek kidolgozása, mind a tájak gyönyörű szépek, a városok élők, az npc-k beszélgetnek (igaz a szöveg ismétlődik, hosszú távon akár idegesítő is lehet). Rengeteg skin az viszont elmondandó, hogy az 50% kifejezetten ronda de a másik része az viszont egész szép. A fegyverek 2/3 mondjuk ocsmány egy része nagyon az, de a maradék tényleg szép. A skinek színezés egyszerűen zseniálisan van megoldva. De azt azért figyelembe kell venni, hogy bár európai piacra szánták, de a grafika azért elégé koreais lett, ha nem is egyértelműen, de azért elégé észrevehető a dolog. Sok színes effekt van, szerintem már zavaróak is tudnak lenni, itt túlzásba estek. A hardver igény is ehhez mérendő, wvwvw-re pedig a világ gépe nem elég.

    Tera(5/4): Talán 5 éve adták ki. a grafika még mai szemmel nézve is szép, de itt aztán tényleg nagyon koerai. Kifejezetten nem tetszenek a mobok például. Színezni itt is lehet, de látszik, hogy utólagosan van ráerőltetve a dolog. Meg hát érdekes a magas sarkúban rohangáló, duál kardos elf warrior. Na de hát ilyen a koreai stílus.

    NW(5/4): A karakterek kicsit baltával faragottak, a látványvilág nem olyan szép mint a gw2, közel sem. De végre nem egy koreai csoda. Itt nincsenek magassarkúba rohangáló, óriási kardokkal mászkáló, tűsarkas topmodelek. A grafika stílusa nekem nagyon tetszik, még ha a megvalósítása mondjuk egy gw2-nek szebb is. A tájak nem olyan szépek, mint a gw2-ben. De az összképet nézve nekem maximálisan megfelelő. Külön élvezem, hogy nem idióta koraei szörnyek ellen kell küzdenem, hanem orkok, banditák, zombik adják az ellenfelek egy jó részét eddig.

    Konklúzió: Akinek elege van a koreai grafikájú mmo-kból annak ez a látványvilág amit a Neverwinter nyújt üdítően fog hatni, még ha nem is olyan szép mint mondjuk a Guild Wars 2-é.

    2. Terület:

    GW2(5/5): Hatalmas "szabadon" bejárható területek. Fel lehet ugrálni, a hegyek tetejére (kivéve a map széleit lézárókra) tényleg szabad felfedezés van. Jól oldották meg a mapok széleit is, nem láthatatlan falakba futunk bele. Ha valahol vége a mapnak akkor azt egy hegyvonulattal, vagy más módon de értelmesen zárták le.

    Tera(5/4): Elég nagy terület van, de itt azért előjönnek a láthatatlan falak. A területek bejárása nem olyan szabad mint gw2-ben sokszor egy-egy kőre sem tudunk felugrani. Ami engem kifejezetten idegesített, hogy létrán csak felfelé lehet menni lefelé ugorni kell, brrrrr idióta megvalósítás.

    NW(5/4?): Mivel nem hagytam még el a várost, nem tudom mekkora területtel rendelkezik a játék. Abból ítélve, hogy van minden fajta (repülő nincs) mount, plusz item shopból vehető gyorsabb mount is feltételezem, hogy itt sem lesz sokkal kisebb a terület mint a Tera-ban. De a GW2 méretei mellett biztosan elmarad. A szabad bejárás itt sem él annyira, bár Tera-hoz képest sokkal szabadabb, de gw2 szintjét nem éri el (bár mint mondtam a városon kívül még nem jártam). A lezárások itt is jól megoldottak, eddig nem volt láthatatlan fal.

    Konklúzió: Előzetesen meg merem kockáztatni, hogy elég terület lesz ahhoz, hogy ne tűnjön túl kicsinek a világ.

    3. Quest-elés:

    GW2(5/5): Na itt a dinamikus evenet rendszer miatt egy nagyon jó megoldást találhatunk. Én imádtam/imádom ezt a megoldást. Ugyan vannak problémai, ha nincs elég ember egy mapon akkor nehézkesek a dinamikus eventek, de szerintem ez az egyik legjobb megoldás amivel eddig találkoztam.

    Tera(5/3): Hagyományos vedd fel a küldetést, csináld meg, majd menj vissza a küldi adóhoz. Elégé sablonos küldetések. Ölj meg x darabot és kész. Látszik, hogy erre nem fektetek túl sok energiát.

    NW(5/4):Hasonlóan tradicionális, vedd fel csináld meg térj vissza. De ami meglepet, hogy a küldetéseket nem csak szövegesen írják le hanem szépen elmondják (van szinkron rendesen). Sőt a quest közben is szinkronizálva van sok minden beszélgetés, ez hangulatos lett szerintem, nem olyan néma csukák mint a Tera-ban. A küldetések talán változatosabbak mint Tera-ban, és érdekesebbek főleg ha meg is értjük mit miért csinálunk, azaz nem csak felvesszük lerohanjuk majd visszafutunk a jutalomért. Pontosabban a loot-ért nem is kell vissza menni, azt a küldetés végén megkapjuk, de az xp és a pénz csak akkor kerül jóváírásra ha visszatérünk a quest lezárására megadott npc-hez. Eltévedni szinte lehetetlen, mert az éppen aktuális (első helyen levő quest) célhelyéhez vezet egy színes csillám szerű valami a képernyőn. Nem tudom jobban leírni. Tehát még a minimapot sem kell figyelnünk csak kövesük a port az úton.

    Konklúzió: Nekem eddig bejött a quest-elgetés (18. szint). Mivel ebbe a világba bele tudja élni magát az ember (mert nem egy koreai valami, itt van Lore) így a quest-elgetés is máshogy esik. Ugyan szerintem a GW2 ebben a tekintetben verhetetlen (na de majd az Elder Scroll Online), de itt sem csalódtam eddig. Aki meg nem játszotta gw2-vel annak meg nem is lesz furcsa, a tradicionális megoldás, a szinkron és a lore pedig még élvezhetőbbé teszi szerintem.

    4. Irányítás/harcrendszer

    GW2(5/2): Na itt egy kis "rinyálás" jön. Katasztrófa ezzel jellemezhetném. Megmondom őszintén beszoptam a hype-ot, ha tudom, hogy a harcrendszer ilyen akkor nem kezdek neki gw2-nek, ergo meg sem veszem. Mert reklám szerint, ugye akció orientált, meg újszerű, meg forradalmi. A nagy lófütyit. Tradicionális mint a wow és klónjai, kicsit feltupírozva de minden csak nem forradalmi. Kifejezetten idegsítő, hogy zongoráznod kell 0-9 + irányítás 4 gomb, plusz egyéb mozdulatok elugrás, oldalazás stb 1-3-4-x gomb (mágus esetén még a F1-F4 a spell csoportok közötti váltás is). Az egér meg csak a kameramozgatásra van vagy arra, hogy kattingass az action bar-on. Szó szerint polipnak kell lenned, hogy minden flot legyen. Mert az akció nem olyan lassú ám, hogy legyen időd nyomogatni mindent, kapkodnod kell mert megfekszel. Brrrr rémes.... Ide nem "skill" kell hanem még két kéz.

    Tera(5/5): Nem friss játék még is képesek voltak egy élvezhető, sőt nagyon is élvezhető harcrendszert kidolgozni. Ha van értelem játszani valamiért ezzel a játékkal akkor az az irányítás és a harcrendszer. Itt tényleg akció alap, non target a megvalósítás. A kombozás meg egyszerűen a kényelem netovábbja. Nem kell eszement mennyiségű gomb és végre az egér sem csak dísznek van.

    NW(5/5): Meg vagyok elégedve mind az irányítással mind a harcrendszerrel. Ugyan nem non target szerintem, de kényelmes, nincs sok gomb, ami van az kézre áll alap szinten is. Külön tetszett például a dungeonban a greed vagy pass megoldása. Szóval szerintem az irányítás még a Tera-hoz képest is kényelmes, talán. Szóval nem kell félni nem annyira akciós, hogy akció játéknak nevezzük, de semmiképpen nem egy polip harcrendszer, nekem bejött (A leendő Elder Scroll Online-ban leírt irányításhoz hasonló)

    Konklúzió: Aki értelmes irányítás szeretne vagy akinek fontos a kényelmes irányítás, aki rühelli a polip harcrendszert, az nyugodtan próbálja ki az Never-t, de a gw2 kerülje messzire.

    Kis egyveleg a végére:

    PVP: Sajnos nem tudom milyen az NW-ben. De a GW2-ben nekem nagyon nem jött be, unbalanced plusz irányítás együtt brrrrr.... Tera-ban sokat még nem pvp-tem de élvezhetőbbnek tűnik. Szerintem itt sem lesz rossz, bár ezt még ki kellene próbálni.

    Összegzés ként elmondhatom, hogy én nem csalódtam a játékban eddig. Nem fogja megváltani a világot, de szerintem amíg az Elder Scroll Online kijön én itt maradok Neverwinter világában. Nekem bejön, hogy végre nem egy koreai látványvilágban lehet kalandozni, hogy "bele" tudom élni magam a világba, mert nem olyan szürreális. Kipróbálni mindenképpen érdemes mert nincs kockázat, ingyen van nem úgy mint a például a gw2. Az end game-ről sem tudok sokat mondani, de egy biztos a gw2-nél több lesz benne. Abban nincs csak a wvwvw, de az meg több okból is nehezen élvezhető, egyik fő ok az irányítás másik a megoldatlan láthatatlan ellenségek problémája (culling), amit mostanság fognak talán orvosolni. Annyit az item shopról, hogy nem hiszem hogy buy to win lesz a game. Alapvetően nem láttam olyan dolgokat az item shopban ami nélkül ne lehetne boldogulni és élvezni a játékot. De megszerezhető lesz játékon belül a pénz (zen, illetve a kristály) amivel lehet majd vásárolni. Tehát ha valakinek ingyen kellenek a dolgok nem gond, majd fizet érte idővel. Farm, aukciós ház, stb... Tehát engem egyelőre meggyőzött, havidíjat nem fizetnék rá, de így f2p módban nagyon is élvezhetőnek látom. Az Elder Scroll Online-ig kellemes időtöltést ígér szerintem.


    Egy problémám viszont azért van. Még hozzá az, hogy a béta lejár vasárnap :) és utána lehet várni, hogy mikor lesz a kiadás. Tippek szerint áprlis vége talán.
  • j0nNyKa
    #678
    100 pontos kérdés
    az előrendelhető "durva edition"-ból kiindulva elég lehúzós a cég, viszont ha azt nézzük, hogy szigurúan a játékra koncentrálva mennyire nincs semmiféle szükség az item shopra, akkor azt mondanám, hogy tuti próbáld ki
  • Nihilex
    #677
    Sziasztok,
    Sokat olvasgattam a fórumon, de arról nem láttam infot h az item shop mennyire fair.
    Sajnos még nem volt alkalmam kipróbálni a játékot, ezért a számomra legfontosabb dologra keresem a válszt,ami meghatározza azt, hogy bele kezdek e.
    Ahogy olvastam a játék item shopjában vannak gearek és gyorsabb mountok is.
    A kérdésem az lenne h ingame hozzá lehet e jutni az item shop fizetőeszközéhez, és ha igen , ez mennyire könnyű/nehéz?Köszi:)
  • Tatyla
    #676
    ott a pont,2013 van annyi mmo hogy itt már haví dijjas játékoknak leáldozott,jobb ha kicsit másképp kezdtek el gondolkozni...
  • Vamp17
    #675
    Bocs, de mit befolyasol az, hogy ingyenes? :) A Tera is az, vagy az Aion es oda is kell azert vas...

    Azok az idok mar elmultak, h egy jatek minoseget az hatarozza meg, h havidjas, vagy microtranzakcios...

    Egy Tera, vagy egy Neverwinter eloallitasi koltsege siman van annyi, mint mondjuk a Rifte...(egy ArcheAge-rol, vagy Black Dessert-rol meg ne is beszeljunk...) Tehat nem hinnem, hogy helytallo az ezen a forumon is gyakran elhangzott kijelentes, h "ingyeneshez kepest elmegy" :) A Metin2, Gates of Andaron szint mar tobb eve elmult...:)
  • aknakukac96
    #674
    Akkor lehet, hogy nálam lesz a probléma, de nekem nem akar megmozdulni agyon 50-52%-ról...Mondjuk elég gynege gépem van (2,65ghz dual-core, 3gb ram, 9800gt), de azért egy ingyenes MMo-tól nem várnék akkora gépigényt, hogy full minimumon csak 15-20fps-em legyen városban...
    Van, aki esetleg ilyen kaliberű géppel játszik?
  • Tatyla
    #673
    azt hiszem a Neverwinter vs Defiance béta hétvége a Neverwinternek kedvezett nálam,pedig még mondtam is hogy jó lenne valami nem fantasy...

  • Acidlich
    #672
    ja most neztem en is, h spellstorm mage lettem:S
  • Fpocok
    #671
    Lassan loginoljatok, mert már most nehézkes a login.
  • Fpocok
    #670

    Alattad írtam, hogy most lettem vanguard. Azok specializálódások lesznek. Véglegesben több lesz.
  • Acidlich
    #669
    tuti h nem, az mind kulon kaszt lesz
  • Fpocok
    #668
    Valóban.
    30 vagyok és most lettem iron vanguard. Bétában csak egy ilyen utat lehet választani, de véglegesben 3 lesz. VAgy nem három, de elvileg több.
  • j0nNyKa
    #667
    lehetséges, de hogy jön ki egy prím szám? :)
    11 kaszt van a képen, azt hogy hozod össze?
  • Fpocok
    #666
    Vagy az. Bár azt nem tudom hányas szinttől lehet csinálni.
  • Vampy
    #665
    Sztm ezek nem uj kasztok. Hanem a mostaniak tovabfejlodesi agai.
  • j0nNyKa
    #664
    igen ez logikus
    viszont én még mindig nem látok íjászra utaló classt ebben a bő listában sem, nem értem...
    vagy talán ez a master infiltrator?
  • Fpocok
    #663
    Gondolom kezdésnek 6 lesz, de már a többin is dolgoznak és azért van ott.
    Amúgy azt mondták, hogy classok sosem elsznek fizetősek.
  • j0nNyKa
    #662
    nekem is új ez, főleg hogy a mostani karakter generálós ui-ban 6 kasztnak van hely :)
  • Tatyla
    #661
    kezdtem egy great weapon fighter-t szerintem elég kellemes kis játék ahhoz képest hogy f2p,nem az a polip skillezős marhaság hanem minden ott van kéz alatt,én kellemesen csalódtam :)
  • BoneDragon
    #660
    Én még azon is elgondolkodtam, hogy ingyenes is megéri-e az időt.
  • semo1
    #659
    Te fizetnél ezért havonta??
  • BoneDragon
    #658
    Tegnap próbálgattam egy keveset, csak engem zavar, hogy nem mozog a "világ"? Gondolok én itt az npc-re és a mobokra. Gondolom ezt megjelenésre javítják, de ilyet utoljára 2-3 éve láttam egy aion tört szerveren. Amúgy f2p lesz, vagy fizetős?
  • zenoka
    #657
    hmm csak nekem ujdonsag hogy milyen kasztok lesznek?
    aukcios hazba ez jott elo
  • Fpocok
    #656
    es az hany óra nálunk?

    Este 9 óra.Vagy 8
  • Vampy
    #655
    van most egy offline "event", ahol az a cel, h fektesd ket vallra a szervert :D

    Ezert vannak ennyien, ez egy stressz teszt.

    http://nw.perfectworld.com/news/?p=846311
  • teddymac
    #654
    Nekem is off ír, de lehet csatlakozni ,most léptem be ......
  • Tatyla
    #653
    hány tol hány óráig mennek a szerverek mert jelenleg off?
  • bowden
    #652
    Nekem olyan gondom van, hogy az egeremen lévő +2 gombot nem tudom működésre bírni. Szeretném lecserélni az 1-es 2-es gombokat az egér 4es 5ös gombjbára de sajna nem működik. Valakinek van hasonló gondja? Két egérrel is próbáltam egyik logitech mx518 másik egy névtelen egér és egyiknél sem jó.
  • Fpocok
    #651
    Látszik, hogy sokkal többen vannak ebben a bétába: Sokkal, de sokkal szarabbul fut a játék. Lagg, szaggatás stb stb...
  • Csokis
    #650
    Szerintem szépen kihasználja a GPU-t a játék.





  • teddymac
    #649
    Tetszik mikor jelenik meg ???
  • Wheyprotein
    #648
    Még játék megjelenés után is fog változni. Start után kb. 1 hónap és akkor kell majd megnézni :)
  • aknakukac96
    #647
    Kipróbáltam a játékot, szép is, jó is, csak annyi a bajom vele, hogy míg a CPU 90-100%-os kihasználtságon megy, addig fele annyira eszi a GPU-mat.Másnál is mutatkozik ez és ez esetleg javulhat a játék bétából való kikerülésével, vagy ez nemigen fog változni?
  • j0nNyKa
    #646
    igen, úgy volt, hogy emelnek a max levelen, amit meg is tettek

    anyway, ha a városban vagy, a general chat másról se szól, csak a pvpről, ott érdeklődj
  • Wheyprotein
    #645
    Köszi.
    És merre lehet jelentkezni Pvp-re? Valamint nem úgy volt, hogy most max lvl karakterek lesznek? :)
  • Acidlich
    #644
    Mintha buffoltak volna egy kicsit a wizardon, joval tovabb tartanak a controll spellek
  • pcgammer
    #643
  • pcgammer
    #642
    Nem is olyan rossz :)