2681
Neverwinter MMORPG
  • [HUN]Crassus
    #1
    http://gamepod.hu/hir/a_d_d_4_0_szabalyrendszerre_epul_a_neverwinter.html
  • [HUN]Crassus
    #2
    Nah végre valami finomság!
  • szabii98
    #3
    A Neverwinter tehát nem egy hagyományos értelemben vett MMO játék lesz, hanem egy OMG (Online Multiplayer Game). Ami különlegessé teszi majd a játékot, hogy bár a megjelenéskor ugyanúgy fogják kiadni, mint egy Dragon Age-hez vagy Oblivion-hoz hasonlító RPG-t, de később hónapról hónapra fognak érkezni hozzá az újabb tartalmak.
    WoW 2 kb, nemolvastam végig, minden esetre fav és kíváncsi vagyok.
  • Tinman #4
    Gyásznap.
  • [HUN]Crassus
    #5
    mert?
  • Micsu
    #6
    maga se tudja sztem
  • szabii98
    #7
    lol
  • Torzonborz
    #8
    ezek alapján nekem pont nem wow2nek tűnik...

    azért +fav
  • [HUN]Crassus
    #9
    ha bejön nekem nagy favoritom lesz az biztos! ad@d/d&d örök kedvenc
  • Jakuza001
    #10
    Ezzel csak az a baj, hogy ad&d-re epulo mmo van a piacon, a DD Online, de az is haldoklik a piacon.
  • Tinman #11
    Baldur's Gate 1-2, Neverwinter Nights I-II és most egy MMORPG.
    Fák jeah!
  • Micsu
    #12
    semmi sem zárja ki egy nwn3 megjelenését persze sok esély nincs rá

    se nem bioware se nem obsidian készíti
  • [HUN]Crassus
    #13
    nekem speciel az is tetszik:P
  • SaGa Jr
    #14
    De ez nem MMORPG lesz!
    Benne van a linkelt hírben is, csak a topic címe lett rosszul megfogalmazva. Nem kéne egyből leírni (mondjuk az igaz hogy a D&d 4e speciel jobban passzolna egy MMO alá de egy offline is játzsható online és multiplayer módokat is támogató játékban sem működne rosszul a pörgős és egyszerű mivolta miatt. :)
  • tenthrodil
    #15
    DDO + tartalomszerkesztő.
    Várjuk, amennyiben eltekintenek a micro-paymenttől.
  • Fenrir
    #16
    Inkább egy NWN3 jött volna ehelyett. Miért hiszi minden cég, hogyha egyszer belekezd egy mmo (vagy hasonló) játék fejlesztésébe akkor tuti sikeres lesz? Már láttunk n+1-et bebukni, Jakunak igaza van, a DDO is nem véletlenül olyan amilyen.
  • Shiwo
    #17
    haldoklik ?!? mióta bevezették a mikrotranzakciós rendszert, azóta megtáltosodtak
  • Fenrir
    #18
    Persze és fejlődhetsz is csak éppen vásárolj magadnak új szintező dungeont meg területet.

    Annyian azért nem voltak a játékban mint a wow bármelyik rosszabb napján.
  • MerlinW
    #19
    Izé.. a lelkesedés jeleit nem szokás a topik címében jelezni...:))
  • MerlinW
    #20
    Mert a WoW-ot a hülyéknek készítették, D&D-t pedig meg kell érteni:) Kik vannak többen széles e világon? Persze, hogy a hülyék:)
  • Dobronski
    #21
    +1 bro
  • Shiwo
    #22
    lényegébe nekem is ugyan ez lett volna a válaszom... a wow világa hangulatos (lehet azért, mert warhammer koppintás ), de maga az mmo-játék eléggé egyszerű lett... a DDO már egy fokkal jobb, ott gondolkodni sem árt néha, összedolgozni és taktikázni...bár valahogy nem tudott marasztalni az sem... hogy ebből mi lesz, majd kiderül, eddig eléggé ellentétes információk láttak napvilágot..

    például valahol először azt írták róla, hogy nem a 4.0át használja, és hogy csak 5-6 kaszt lesz és 3-4 faj...(sőt, úgy rémlik, mintha vhol olyat is olvastam volna, hogy az mmo mellett terveznek NWN 3-mat is)

  • Dobronski
    #23
    Guild Wars ftw!
  • MerlinW
    #24
    Az AD&D-t igazán az a szűkebb kör tudja igazán értékelni, akik (akár az 1.0 óta) a jó öreg haverok+papír+dobókocka+mesélő felállásban játszották/játszák, ismerik/elolvasták a szabálykönyveket, stb. Én ugyan nem tartozom közéjük, de voltam egy-két alkalommal ilyen eseményen, mint néző. Sok hangulatos történeteket hallottam:)

    Aki sosem foglalkozott AD&D-vel annak ez egy bonyolultnak tűnő valami, pedig a játékok csak egy tizedét fedik a teljes rendszernek. Ettől persze lehet jó, és még ezzel az egy tizeddel is sokkal mélyebb lehet egy játék, mint a többi casual RPG.

    A fentiek lényege, hogy miután borzalmas mennyiségű irodalom és szabályt fed le ez a rendszer, a játékokat úgy kell elkészíteni, hogy a laikusok is megértsék, élvezzék. Neverwinter 1 szintű megoldás a mai elkényelmesedett (nagyon szépen fogalmaztam:)) világban már nem eladható. Aki anno játszott az Eye of Beholder-rel, az tudja, hogy milyen szinten lehet felhasználni egy játékban a rendszert:)

    És ez még csak a Forgotten Realms, az SSI által favorizált Dragonlance még kacifántosabb:)
  • MerlinW
    #25
    Igen, az a neked való játék:)
  • Dobronski
    #26
    Van valami bajod a játékkal?
  • MerlinW
    #27
    Van valami köze a topikhoz?:)
  • Dobronski
    #28
    A többi játéknak van?
  • MerlinW
    #29
    WoW kivételével csak AÐ&D játékokról volt szó, tehát igen. Egyébként, igen vér primitív játéknak tartom a GW-t. Tipikus casual MMO, óvodás rendszerrel, csilivili parasztvakítós tálalásban:) Ez az én véleményem, sokaknak tetszik, de tapasztalataim szerint akik WoW, GW, Lineage, stb-vel játszanak, azok messziről kerülik a D&D-hez hasonló bonyolultságú játékokat (vagy very easy-n játszanak velük:)).

    Star Wars Galaxies is egy végletekig összetett játék volt - ha a grindeléstől eltekintünk - és mostanra mi lett belőle.. a sok gondolkodni lusta játékos miatt super mario szintre nyirbálták. Ez van... Szerencsére akadnak még HC RPG-s rajongók és lassan 5 éve készítik a 2003-as rendszerállapotot:)

    Remélem ez a Neverwinter is legalább annyit fog nyújtani, mint az első része.
  • BEAST #30
    Érdekes, én játszottam a felsoroltak mindegyikével és mindegyik tetszett is. Mégis szeretem a dnd játékokat és messze nem very easyn játszom őket. Az összetett nem minden esetben jobb.
  • MerlinW
    #31
    Mindig ott van a "tisztelet a kivételnek", meg az "akinek nem inge", stb.

    Az összetett nem minden esetben jobb, de ha jól összetett akkor jobb:) A másik, hogy van 20 nem összetett MMO a piacon és gyakorlatilag egyetlen normális összetett sincs. Tehát megértem én, hogy néha jó az agymosó kattintgatós, mert néha az kell az embernek, de azért legalább 1-2 agyserkentős is lehetne, hogy ne hülyüljön el mindenki:)
  • XenHai
    #32
    WoW-oztam jó sokáig de bc óta 1 el kürt casual szar lett kéne valami jó mmo ami nehéz és jó is na meg legyen értelme miért játszani!
  • MerlinW
    #33
    Talán az egyetlen igazi szerepjátékélmény nyújtó PC-s játék az az NWN multiban. Azzal jókat lehet ökörködni, ha jó a társaság:) (Ha már az emberek lusták összeülni egymással:))
  • BEAST #34
    Szerintem a dnd rendszer jó singleplayerhez vagy kisebb multihoz, de nagy tömegekhez már nem annyira. Nagyon szerettem régen NWN PW-ken játszani, még mostanában is feljárok néha egy NWN2 PW-re, de mindig úgy érzem, hogy hiányzik valami belőle. A világ jó, a történetek jók, a társakkal sincs gond, a karaktereket a végtelenségig állítgathatom... viszont hiányzik az egészből az akció és a látványos harc. Ezt a két világot nem igazán tudják összehozni. Amíg a dnd játékokban megvannak az előbbiek, addig az egyszerűbb mmokban/rpgkben megvan az utóbbi. :)

    Szerintem mindkettőnek megvan a maga helye, de remélem lesz majd valami ami valami csoda folytán mindenben tökéletes lesz. :D
  • MerlinW
    #35
    Ámen:)
  • Shiwo
    #36
    teljesen igazi szerepjátékos élmény számítógéppel kapcsolatban nekem csak az, mikor skype-n játszok a haverokkal, mert sopronban vok, ők meg szombathelyen... hogy a crpg-k közül mi ragadott meg leginkább ? az nwn se rossz, de az annyira valahogy nem..a Baldur's Gate 1-2 viszont nagyon jó volt...a Planescape is hangulatos lett..de amit máig imádok, az a Fallout 1-2
    mmo-k közül a leghosszabb ideig a Tibia kötött le, az sem bonyolult, viszont egyrészt nincs korlátja a fejlődésnek, másrészt megszereted a karidat, mert van tétje a halálnak (szint, képzettség és felszerelés-vesztés)

    de hogy témánál maradjunk... ha én irányítanám a netes NWN fejlesztését, akkor a következőkből állna

    - hasonlóan a DDO-hoz insta-rendszer, tehát más játékosok nem tudnak beleköpni a levesedbe (más mmo-ból tapasztaltam, hogy mennyire idegesítő tud lenni)
    - egy-egy küldinek több megoldási lehetősége is lenne (jellem-függően is) és a befejezéstől függően lehetne elérni más-más instákat
    - az instákban körökre osztott harc... a játékosoknak adott idejük lenne eldönteni, hogy mit csinálnak, különben kimaradnak (az idő függhet az insta nehézségétől is, de bizonyos esetekben a csapat vezetője is korlátozhatná, hogy ne kelljen hülye játékosokra órákat várni..
    - epik küldetések, amelyeknél mondjuk figyelné, hogy milyen hatékonyan oldják meg a csapatok a küldit meg egyéb dolgokat, és a végén a legtöbb pontot elért csapat megoldása lenne a "hivatalos" és a köv update-kor aszerint alakítják a világ történelmét
    - legenda-rendszer, ami mondjuk olyanból is állhatna, hogy egy irtóbrutál küldit először megoldó csapatnak szobrot állítanak és benne lesz a játékban...szóval a lényeg, hogy a játékosok érezzék, ha jól csinálják, akkor hatással lehetnek a játékra és maradandó nyomot hagyhatnak
    - szabályrendszer a 4.0-án alapulna (úgyis mindenki azzal szidta, hogy sokat koppintottak hozzá az mmo-kból)
    - grafra a játék cell-shader megoldást alkalmazná, hogy a játékhoz készült képek, festmények hangulatát adja vissza

    így hirtelenjében ennyi ötlet így negyed kettő tájékán ...
  • shaba23 #37
    én is egy tisztelt kivétel vagyok:)
    bár annyit hozzá fűznék, hogy bármennyire is megközelíti a NWN a papíralapú RPG-t, azért inkább ülnék le dobókockával a kezemben a haverokkal, mint a gép elé.
  • nearo
    #38
    Én lineage2-ztem még régebben... mondjuk mindenki kiröhögött, amiért a küldetéseken keresztül fejlesztetem a karimat, és nem a népszerű farmhelyeken :)
    Nwn egyik kedvenc játékom, és csak azért nem játszom legnehezebb fokozaton, mert nem látom értelmét a 200% bejövő sebzésnek.

    +fav :)
  • [HUN]Crassus
    #39
    mondjuk ebben tényleg nagy igazság van ám...

    én kezdetektől WOWozom,de az elmúlt 2-3 évben annyira durván felhígult a játékosállomány,hogy elmondani nem lehet.
    a legegysszerűbb taktikákat képtelenek felfogni és még több hónapnyi játék után sincs lövetük a saját választott karakterük képességeiről....
    ha ezek "rászabadulnak" egy ad@d környezetre agyhalált kap az összes az qrvaélet:D

  • Fbn Lx
    #40
    én is nagyon szerettem a GW-t, pörgős és akciódús, messzemenőleg a valaha legjobban megoldott pvp-vel.
    viszont a D&D-t annyira nem szeretem, pont azért, mert egy buta ember vagyok aki képtelen felfogni egy ilyen magasságos rendszert :S