2681
Neverwinter MMORPG
  • Acidlich
    #481
    Na meg melyebben belegondolva:D :
    Igazabol ugyanez a rendszer mukodik a jatekokban, csak a gep dob helyetted; minden encounternek ugyanugy megvan a loottablaja, mintha pnp rpg lenne, egy sarkany leolese eseten ertelemszeruen jobb targyak kozul sorsol neked, mint egy mezei goblinnal.
    persze en is szeretnek meg pc-n olyan jatekot latni, amit te emlegetsz, de valoszinu, h a baldurs gate felujitasokon kivul nemigen lesz:)
    Ezeket a pnp rpg szabalyokat nehez megvalositani egy Pc jatekban, föleg egy mmoban, gondolom ezert is huz ebbe az iranyba a dnd fejlesztese.
    nem tudom, Temple of Elemental Evil c. jatekkal toltad e annak idejen, sztem ott valositottak meg legjobban a pnp rendszer pc-re valo atulteteset
  • Acidlich
    #480
    Ez a lootrendszer pnp rpg-zésnél nagyon nagy moka volt az teny, sot, ha jobban belegondolsz valamilyen szinten jelen van ez a jatekokban, pl. amikor egy bossbol nem a szokasos zoldet lootolod, hanem egy keket, na akkor 20ast dobtal.
  • Susarc
    #479
    ADD spellek/kasztok/featek/skillek nélkül nekem felejtős:((((

    amit még nagyon sajnálok,hogy soha még NWN-be se tették be például a treausre rendszert ami a szabálykönyben van....

    mikor a szörnynek volt egy alap lootja ha 19-20-at dobtál akkor lehetett nálla extra loot akkor megint dobni kellett a tipusra erősségre speckó képességre például...
    ha mondjuk a "lair" barlang/rejtekhelyén öltél pl. sárkit akkor az extra lootra lehetett nagyobb esély....lésd mikor Drizzt kilootolta a +3/+6 os Frostbendert:P a fehér sárkitól....

    ezek ilyen kis apróságok amiket nem tudom miért nem raktak bele illetve miért nem raknak bele valami fainos ADD játékba....bár gondolom ilyen már sosem lesz:(
  • soundsonic
    #478
    ezt szintén nagyon remélem!
  • Fpocok
    #477
    Nálam aTSW ott halt meg kicsit, hogy nem voltak nagyon magyarok. EGy idő után elfogytak, egyedül meg nem akkora fun. Remélhetőleg itt lesz magyar közösség.

    Itt egy videó a foundryról, ha még nem volt...
  • soundsonic
    #476
    Köszi, ha hosszú távra fog szólni az NWO-s jövőm lehet elgondolkozom majd akkor rajta
  • Fpocok
    #475
    Szerintem attól, hogy xpadderrel bebindeled a gamepadot, attól még azok a gombok reagálnak, ha megnyomod billen.
  • soundsonic
    #474
    Gyakjuk a mobokatés közben vakik random nyomogatják az F gombot a loot miatt és, hogy a 23 colos monitoromon lássak is valamit folyamatosan passzolgatnom kellett. a Ninjázásról ne is beszéljünk... A beépített "addon" amit az X gombal lehet előhozni tök jó csak túl nagy szintén az a baj, hogy letakarja a képernyő egy részét.Persze szerencsére az egész ui átrendezhető mint WAR -nál, csak erre most még nemvolt kedvem.

    Szerintetek az xbox kontroller használata közben működik az egér és bill? Merthogy be lehet makrózni azt láttam fórumon meg mindenhol, de hogy helyettesítem az egeret ahol kell? Pl skill kiválasztásánál, item bag-ben való mozgatásánál és stb..?
  • Fpocok
    #473
    A n/g/p rendszer idővel ki fog alakulni. Tényleg zavaró, hogy altozni kell, hogy meglássam, mi a loot...

    Szép gyűjtemény.
  • Acidlich
    #472
    Ez a loot osztas sztem is zavaro mar, hagyhatnak a fenebe ezt a wowos modszert. Mindezek mellett amit emlitettel meg tetezheti a bajt, ha kifogsz a random csapatba 1-2 kenyszeres needelo lootninjat.
  • soundsonic
    #471
    Számos mmo-val játszottam már. Ezek közül számos előfizetős és F2P is. AZ NWO lekötött és élveztem a játékot. Az irányítását még szokni kell, de tűrhető. Loot-nál dungeon közben mikor eldöntöd need-elsz e vagy stb az nagyon zavaró, hogy alt-olni kell. Persze bill kombinációval is lehetne, de most kinek van arra ideje? Végül lvl 31-ig jutottam és a mobok kellően változatosak voltak ami számomra egy plusz pont.
  • Acidlich
    #470
    Lesznek majd egyebkent az editorral gyartott questek kozott szorakoztato, mar-mar RPsnek nevezheto, FR lorehoz szorosan kapcsolodo kampanyok.
    Na azok esetleg meg tetszhetnek is majd(meg neked is^^)
  • eurom
    #469
    nem volt idöm a hétvégén kiprobálni, valaki esetleg probálta ezt xbox kontrollerel ?
  • Fpocok
    #468
    Ez az új akciósabb mmo. Anno 3 évet wowoztam. Elég volt belőle. Most szeretnék valami egyszerűbb, pörgősebb mmot. Ennyi a történet.
    Amúgy az, hogy neverwinter meg dd meg mittudomén mi, nem érdekel. Soha nem ddztem, soha nem neverwintereztem. Ezek nekem nem jelentenek semmit. Én csak a játékot nézem és tetszik, amit látok.
  • Although
    #467
    Hát egyszerűbb ha szétnézel a piacon a régiek között mint a Conan vagy Lotro, etc. A mai játékok már mind ilyenek lesznek ez még nem is annyira rossz. Vagy te is leülsz és vársz az új Tormentre meg project eternityre a kickstarterről :) A TESo is ilyen akció játék lesz, annyi a különbség nyilván az mindig is az volt ez meg nem, ez így van.
  • Acidlich
    #466
    Hat jo h olcson, ingyenes lesz nemde:D
  • Susarc
    #465
    titeket jó olcsón megtudtak venni....:P:)

    NAGYON! NAGYON! vártam ezt a játékot ,de balklikk+jobbklikk+balklikk néha Tab vagy Q engem nem csigázott fel....másfél órát toltam a 3 nap alatt:(((

    az NWN logót tűzóltó baltával verném le a cégérről!
    egy B kategórás kicsit komplexebb 33. hack and slash...

    csalódott vagyok
  • Fpocok
    #464
    Amúgy pontosan ilyennek kell lennie egy bétának: Megvenni az embereket :D
    [spoiler]
  • Fpocok
    #463
    Az óránkénti Praise The Sun funkció a teljesben is benne lesz vajon?
    Hála istnennek, hogy lehet muteolni embereket játék közben. És nem csak mute van, hanem hangerőt is lehet külön külön minden party tagnál állítani.
    Néztem a bindeket és olyat is lehet csinálni, hogy pl a jobb egér gombot kétszer gyors megnyomni. Vagy lent tartani. Ez két külön bind... wow.
    Dczett egyik tag. 10 percig nem jött vissza. Kiraktuk partyból... BEMM, pár másodperc és a gép már rakott is be helyére egy új tagot. Ez nagyon kellett.
    Cragmire Crypts 50 perc volt... teljesen lefárasztott :D Ez nagyon hosszú egy insta :D

    [spoiler]


  • Fpocok
    #462
    huhh... lenyomtuk második instát. 45 perc volt :D
  • j0nNyKa
    #461
    mármint biztos
  • MarkBlade
    #460
    Többi játékukból indulam ki. Sto és champions online. Ott van már foundry de csak előfizetéseseknek. Lehet itt más lesz.
  • Fpocok
    #459
    Lehet, hogy ahhoz kell pakk, bár nem biztos. Viszont neked nem kell ahhoz, hogy játszhass azokon.
  • Acidlich
    #458
    Akkor lehet ugy ertette, h valamelyik pakkot mindenkepp meg kell venni hozza.
  • Acidlich
    #457
    Csak azert kerdeztem, mert a legjobb kuldetesek, amivel talalkoztam Foundry-val keszultek:)
    Aki nem probalta meg, annak csak ajanlani tudom a "The Dweomerkeepers" kampanyt(Magia istennojehez kapcsolodo sztori, csipetnyi drow-val, meg ket csipetnyi pokkal:)), valamint a "Witch Hammer Chronicle"-t(Poker a Deck of Many Things nevu artifacttal, es egy rubintnyaklancos celebfelszerzet kever bajba minket:))
    Ezek a questek szorakoztatobbnak, meg ha ugy tetszik, RP-sebbnek tuntek szamomra, mint barmelyik amivel a jatekban talalkoztam lvl18 wizarddal eddig.
  • Fpocok
    #456
    Szerintem nem lesz a játékhoz sub.

    Na msot megnéztem. Nem lesz előfizetés.
    [i]"Neverwinter is 100% from launch a free-to-play MMORPG. No box. No subscription. No mandatory purchase. Nothing. It's just a great game you can download and play as you like."
  • Fpocok
    #455
    Előfizetés? wat? Nem csak pakkokat lehet venni meg pénzt?
  • Acidlich
    #454
    MArmint ahhoz, h szerkessz questeket, vagy ahhoz is, h jatszhass a masok altal keszitetteken?
  • MarkBlade
    #453
    Foundry rendszerhez tuti előfizetés fog kelleni.. többi játékukból kiindulva. Viszont a f2p nagyon jól csinálják nem lesz az hogy túl nagy előnyhöz jutnak az előfizetők. És valszinüleg lesz olyan hogy be tudod váltani játék közbeni pontjaidat ZEN re.. szóval lehet farmert játszani. :)
  • BryceHUN
    #452
    Na, 5-6 óra játék után, ez a véleményem:
    - Grafika: az összkép működik, így sok kivetni való nem lehet. A karakterek valóban baltával faragottak, és az animációk itt-ott suták, de ezek nem élmény rombolók.
    - Játékmenet: A harcrendszer tetszik, a harcok élvezetesek, de nekem 5-6 óra játék után már kicsit unalmas lett, de ezt betudom annak, hogy egy Solo pöccs vagyok. Majd teszek egy próbát csapattal.
    - Küldetések: Eddig az elején a "Menj ide, öld meg ezt, menj oda, hozd ide ezt" küldetésekkel találkoztam, amikért annyira nem rajongók. Remélem ezt majd a játékosok színesítik egy kicsit.

    Összegzés: A Neverwinter (eddig) egy szórakoztató játék tűnik, ami remélhetőleg a fair F2P játékok fogja gyarapítani, és nem lesz P2W.
  • aknakukac96
    #451
    Igaz, figyelmetlen voltam, csak most vettem észre.
  • j0nNyKa
    #450
    volt már linkelve 89x béta beosztás
  • Fpocok
    #449
    Pedig volt eddig egy agyalós rész. Amikor le kellett engedni a vizet. Ha lehet benne kreálni igen, akkor az emberek fognak is a foundryban.
  • aknakukac96
    #448
    A jövő hétvégén is ugyan így elérhető lesz a béta?
  • Nephin
    #447
    Eddig nem volt. Később lehet (bár személy szerint nem számítok rá).
  • Although
    #446
    Pedig biztam benne, hogy azért lesznek agyalós részek is, német cégek jók szoktak lenni benne. Kár érte.
  • Nephin
    #445
    Teljesen hekkendszless. Katt, katt, elfutsz, leölöd, összeszeded, visszamész, katt, katt, kész. Ráadásul - bár kikapcsolható - egy csillogó vonal vezet el a helyig, ahová menned kell.

    Szerepjáték 0, agyalás 0, akció 100%. A látvány néhol egész jó, a karakterek baltával faragottak, a víz szörnyű, a hangok jók, a fények is.

    Egyedül is lehet haladni - legalábbis ahol én járok, ott még igen -, de társaságban nem olyan unalmas.

    Szerintem. :P
  • Although
    #444
    Amennyire láttam nem old republic szint. De ez nem is elvárható szerintem. Az kuriózum lesz még jó ideig. A TESO se fogja hozni azt a szintet, hiszen alapból a solo TES sem tudja azt amit az swtor. Lehet lesznek questek ahol lehet választani. Legalábbis a conanak is vannak questjei ahol dönthetsz. Tehát nem lehetetlenség. De több lépcsős questeket, ha erre gondolsz ahhoz szerintem jelenleg az swtor rendszerre kellene az meg baromi ok munka. Egyedül a Bioware volt ilyen hogy rááldozott egy csomó energiát olyanra ami sose térül meg :) Egyedül is lehet haladni, vannak rá questek legalábbis párat egyedül csináltam meg :)
  • Shiwo
    #443
    Kérdés:
    - Mennyi "Role Play" van benne? A küldik olyanok, mint a wow-ban és ezer más tucat hack'n'slash mmo-ban, hogy rákkat NPC-re elfogad, elmegyek, leverek mindenkit/összegyűjtök mindent amit a küldi igényel, visszamegy, lead, pont... ? Vagy legalább lehet választani válaszok és végkimenetelek közt, mint az Old Republicban?
    - Egyedül is lehet benne haladni / fejlődni, vagy mindenképpen bandázni kell?
  • soundsonic
    #442
    Lvl 21 vagyok, és nagyon élvezem a játékot rouge-al. A cloak tower is nagyon bejött, nekem spec jobban tetszett mint egy wowos insta. Megpróbálok nem elfogult lenni.. Többször kaptam dc-t meg bebugoltam párszor, szóval jócskán béta még. Item shopot nézegettem, drága szó mi szó.. ,F2P részét kijátszom amíg élvezni fogom, amíg nem lesz más alternatíva a rpg piacon ami érdekelne is. (pl: WOD)