2681
Neverwinter MMORPG
  • Acidlich
    #721
    Kicsit bele is feledkeztem a kuldizesbe, tulnottem a green dragonos instat, 38on mar nem engedett be, pedig megneztem volna:) monjuk nem siettem, gondoltam lepek meg par szintet, mert zona chaten sirtak igencsak milyen nehez.
  • Tatyla
    #720
    jaj ne is mond amikor 26-on kiesett egy fasza kétkezes kard 34-re :(
  • Acidlich
    #719
    Igy van, a Foundrys questekkel kell szintet lepni, kicsit tul gyorsan is lehet nemelyikkel:)) legjobb peldaja ennek a Barfight nevu quest, 5 perc alatt megvan es negyed szintet leptem vele 30 korul.
    Nekem nem a leveling-gel lett problemam, hanem azzal, hogy folyamatosan 2-3 szinttel magasabb questrewardokat dobalt, szinte minden kuldinel, ez kicsit frusztralo volt mar egy ido utan.
  • Nikosi
    #718
    Nem nekem is 23-ason 26-os mobokat kellet ölnöm, de volt egy megoldásom rá. A hirdető táblán levő questekből felvettem párat és máris hupsz egy szint feljött. Ott skálázta hozzád a mobokat így nem volt nehéz a fejlődés. De amúgy én guardiannal voltam és azzal sem volt nagy gond a 3 szinttel nagyobb mobok kifektetése.
  • Tatyla
    #717
    Nem, de én a great weapon fighterremmel könnyedén kardélre hánytam őket, egyedül a temető volt kicsit szopás
  • mnorbi2
    #716
    csak nekem volt akkor leveling gondom ? hogy main quest szerint mentem es 24 esen 30 as mobok voltak ?
  • Nikosi
    #715
    24 szint a temetőig, de ott csak egy küldetést vettem fel. A te általad írt térképet valószínűleg még nem láttam. Akkor lehet, hogy lesz értelme a mountnak, bár az instancolt térképek miatt én még mindig, fölöslegesnek érzem a gyorsabb mountokat.
  • Acidlich
    #714
    Meddig jutottal? Csak azert kerdem, mert 30 feletti teruleteken kurva sokat kell ide-oda szaladgalni, kell az a mount, foleg Helm's Hold-ot tudnam itt emlegetni, az azert nem kis palya, ja es a graveyard hmm...nagyon gyorsan megvannak a questek, aztan futi vissza a taborba(ezt jo sokszor egymas utan), azt kicsit mar untam, de a Clockwork Tomb az nem volt rossz.
  • Nikosi
    #713
    Mivel már többet nem lépek be bétába és hétfőn lezárul így újabb tapasztalatokkal nem tudok gazdagodni, de az előző írásom óta több mindent láttam és nem minden tetszik.

    A térkép. Nem értem mért lett ilyen amilyen. Sajnos itt szó szerint vették a Dungeon&dragons szavakat. Mert a térkép instancolt. Ergo két térkép rész között nem szabadon mozgunk, mint más mmo-ban pl. wow, gw2, tera, stb... Hanem a térképen kattintva közlekedünk. Azaz mivel láthatóan lesznek a játékban sárkányok, a tréképek meg instancolt azaz valójában dungeon meg is lett a két bűvös szó. Lehet nem lesz ez rossz, de nekem így azért szokatlan és furcsa, és nem tetszik.

    Ráadásul nem értem minek a mount, mivel egy-egy térkép messze nem tűnik akkorának, hogy mountra legyen szükség. Mert gyakorlatilag az teljesen lényegtelen hogy most 4 perc alatt juttok el a térkép egyik végéből a másikba vagy 5:30 - alatt. Ráadásul minek a gyorsabb mount ki a fene fog azért mondjuk 40K gyémántot fizetni?

    Zavaró volt az, hogy például a kardom folyamatosan ugyan úgy nézet ki, hiába volt zöld, +2-es akármi, de ugyan olyan volt. A páncélom sem nagyon változott kinézetre, ez remélem csak a béta mivolta és hatása, mert így azért elég sokszor fogok saját magamba botlani kalandozás közben. Ezen a színezés sem sokat fog segíteni szerintem.

    Viszont van egy pár dolog ami tetszett.

    1. A insták gyorsan beraktak, nincs órás (néha több órás) várakozási idő mint a Tera-ban, bejelentkezek és kb 5-8 perc és már jön is az bejelentkezés.
    2. Láthatóan nem készül b2w játéknak, minden elérhető lesz ingyenesen is, persze akkor jön majd a farm.
    3. A foundrys community által összerakott küldetések tetszenek, ötletes megoldás és elégé egyedi. Ráadásul mivel felhasználók által gyártott tartalom, remélhetőleg az indulás után is rendesen frissülni fog, így nem lesz gond ha némi küldizésre támad kedve az embernek.
    4. A companionok nagyon bejöttek, szerintem ez egy szenzációs újítás. A kasztom guardian fighter volt, tehát egy tank voltam, de magam mellé vettem egy healer companiont, így személyi papra tettem szert aki gyógyítgatott szépen. Ez potion takarékos, és idő takarékos volt. De mondjuk egy papnak is hasznos lehet ha van egy közelharcos társa, vagy egy varázslat használónak is.

    Összességében nézve a dolgot, a játék nem váltja meg a világot, de vannak nagyon szimpatikus és egyedi ötletek benne. A grafikával nekem nincs problémám, jól összerakott, de azért kicsit több skint el viselnék. A játékmenet, harcrendszer szerintem bőven élvezhető, de a térkép instancoltásága nagy hiba szerintem, főleg így 2013-ban. Nem lesz nagy szerelem, és örök kedvenc de egy biztos, ha kijön a végleges verzió akkor játszani fogok vele, mert mindenképpen megéri kipróbálni alaposabban is. Nem tökéletes, de jó játéknak tűnik, főleg ha azt vesszük hogy f2p és nem tűnik b2w játéknak, akkor meg mindenképpen.

    Szóval én ajánlani tudom, főleg úgy, hogy nulla kockázatot jelent mivel egy petákba sem kerül a játék. Érdemes lesz adni egy esélyt a véglegesnek változatnak is én biztos megteszem.
  • semo1
    #712
    Marad a GW2 addig.
  • semo1
    #711
    Nem akarom szidni a játékot. (grafika,karaktermozgása,harc közben nem lehet mozogni)
    Nekem nem tetszet.
  • aknakukac96
    #710
    Hát nem igen sikerült sajnos megoldanom ezt a GPU kihasználtság problémát...Felraktam egy régebbi drivert, így még rosszabb(25-45% között mozog a GPU kihasználtság, míg a CPU-t zabálja 90-95%-on...)
  • j0nNyKa
    #709
    az idegei
  • Tatyla
    #708
    és mi volt a problem,a lag?
  • semo1
    #707
    én lvl15-ig birtam idegekkel.
  • Fpocok
    #706
    gtx 550 ti 1gb oc-val miért nem tudom behozni a dx11-et?
  • Nikosi
    #705
    Jó tudom hülye kérdés volt :D Persze, hogy wipe-va lesz :)
  • Vándorr
    #704
    foundry-t letiltották? Karakterválasztó lapon a the foundry gombra nekem karaktergenerálási hibát ír...
  • j0nNyKa
    #703
    soha nem szokták törölni a béta karaktereket mmorpg-kben!
  • Nikosi
    #702
    Egy kérdés szerintetek lesz a béta és a végleges között wipe vagy nem?
  • Nikosi
    #701
    Ebben igazad, van hogy nincs mobilitás. De én nem is szoktam távolsági karakterekkel játszani, csak ritkán. :)

    OFF

    Hát a Tera látványvilága tényleg kicsit, hát nagyon mangás, főleg a mobok, de a karakterek is. Nekem sem a szívem csücske az a koreai látvány. De a harcrendszere, az irányítása az már majdnem tökéletes szerintem.

    Hát én nem vagyok nagy wow szakértő, mert csak 2-3 hónapot bírtam azt a játékot és azt is csak régen, de ott beszámolók alapján nagyon gear függő a pvp ha jól tudom, na ott tényleg nem is beszélhetünk balanecról :)

    Nekem mondjuk a gw2-ben a pvp-ben nem annyira jött be ez a foglalgatos dolog, a wvwvw-t szeretem, de ott meg hát volt/van probléma elég. Ezért leszek kíváncsi nagyon az ESO-ra mert ha nem rontják el nagyon, akkor az nagyot fog ütni. Hátha bejutok oda is bétára ;)
    ON

    Egyelőre engem megvett a Never pve része, a többi meg majd kiderül.
  • Wheyprotein
    #700
    Ja körbelehet táncolni a mobokat de mozgás közben nincs támadás vagyis nincs mobilitás. Távolsági karaktereknél fontos pláne PvP-ben.
    OFF:
    Mindenkinek más játékstílus jön be és szerencsére már van akkora F2P választék, hogy ha valakinek az egyik nem jön be akkor megy végig a többin hátha megtalálja a megfelelőt.
    Tera szerintem is szórakoztató volt de az a képi manga világ egy idő után háát :D
    GW2-ben meg BWE3 óta csak PvP-zek szóval nekem bejön a balance WoW arena után :)

  • mnorbi2
    #699
    En azt nem ertem hogy level 24-25 on miert 30 as mobokat kell olni questeles kozben? Mit kene csinalni hogy szintbe legyek ??
  • Nikosi
    #698
    Hát lehet, szerinted nincs gond az irányítással, nekem nincs 4 kezem, nyomkodni hatmillió gombot, az egér amúgy tök felesleges lenne a gw2-ben ha befikszálnák a kamerát a karakter mögé. Az az irányítás zsákutca és elavult, nézd meg a Tera harcrendszerét, na az action based, nem hagyományos. Attól mert futás közben is tudsz támadni attól még nem lesz jó egy rendszer. Az a rendszer gw2-ben nagyon is tradicionális, a hőkövető rakétaként működ spellekkel együtt.

    Az igazán jó rendszer majd ESO-ba lesz, de nem értem miért lesz az ott unbalanced szerinted. Másrészt én itt Neverben is simán a lassabb támadású mobokat körbetáncolom egy guardiannal is, és nem blokolgatok.

    De ez elégé off topic itt. Neked tetszik te szeret zongorázni a billentyűzeten össze vissza én nem ennyi, ízlések és pofonok. Egy régi wow-hoz szokott embernek persze, hogy a gw2 harcrendszere a kényelmesebb, de nekem nem. :)

    A balance nem jó a gw2-ben sem ez csúsztatás. Hidd el nem olyan régen hagytam abba. Tudom milyen a láthatatlan két csapásból ölő tolvaj, tudom milyen az aoe bajnok mágus, tudom milyen klónozódó mesmer. Van is az accountom kimaxolva, felgearezve, a mágus leszámítva az nem 80-an. Hidd el a balance olyan rossz ott mint máshol, tehát a gw2 is totál unbalanced, de semmi nem kiegyensúlyozott máshol sem, talán ott esetleg kicsit közelebb vannak, az optimálishoz bár ez kétlem. A balance lehet csak azért tűnik jobbnak mert a pvp ott mindenki számára azonos gearben történik. De a kasztok egymáshoz képest nagyon is ublancadek és lesznek is de ezzel senki nem tud semmit tenni. Abban az egyben viszont igazad van a villámkezű zongorabajnokok egy OP-eb klasszal nagyon is jól érvényesülnek gw2-ben, de azt mondani, hogy ott jó a balance az szerintem vastag csúsztatás.

  • Wheyprotein
    #697
    Nincs semmi gond a GW2 irányításával. A balance meg teljesen jó, az nyer aki ügyesebb és nem az aki OP class-al játszik. BWE3 óta csak PvP-vel játszottam és totál más mint a WoW-ban.
    Nekem pont itt Neverwinterben nem jön be ez a mozgásképtelen egyhelyben szotyizunk irányítás.
    TESO jobb lesz szerintem is de az ottani harcrendszerrel nagyon unbalanced lesz szinte mindenki.
  • Nikosi
    #696
    A gw2 -t én az irányítás miatt cseréltem le első sorban. Mindent megun az ember egyszer, de én úgyis igazából az ESO-ra várok, addig a Never tökéletese lesz számomra szerintem. Hosszú távon meg kiderül, ha eltolják az ESO-t bár azt kétlem, akkor akár lehet maradok tovább is.

    A gép amivel nálam full-on megy az pedig AMD FX6100 3.3 ghz és ati 7770-es kártya, és 8 GB RAM.
  • j0nNyKa
    #695
    hát azért manapság egy annál gyengébb géppel nem hiszem hogy nagyon csodálkoznod kéne, ha nem csutkán játszol.. :)

    több mint két éves a gépem, és a lentinél erősebb
  • aknakukac96
    #694
    hmm...akkor nem csodálom, hogy megy...
  • Tatyla
    #693
    AMD x4, 965 3,4Ghz,HD6870,8Gb ram
  • aknakukac96
    #692
    Aki itt "csutkára húzott" grafikával játszik, annak milyen vasa van konkrétan?
    Tekintve, hogy nekem "elvileg" az ajánlott gépigény is megvan, nem lehet, hogy a dirver zavar be és egy másikat kellene kipróbálni?
    314.07-es driver van jelenleg fenn.
  • Belkar
    #691
    A páncélok magasabb szinten változatosabbak lesznek? Mert eddig kb mindenkin ugyanazt láttam :\
  • Acidlich
    #690
    Ennel a jateknal sincs meg arra garancia, h nem fogsz kiegni par honap jatek utan, avgy esetleg elobb.
  • Acidlich
    #689
    A gw1ben is igy volt, teruletenkent patch-elt allandoan. A megoldas meg mindig jo sztem is, csak instaknal elso betolteskor kicsit lemaradtam a tobbiektol, legalabbis az en nem tul gyors netemmel:)
  • Nikosi
    #688
    Azért csak 3GB mert úgy van megoldva mint a Champions online-ban (ua. a fejlesztő cég amúgy). Ha belépsz egy területre akkor ha nincsen letöltve minden azaz még nem jártál ott soha, akkor a betöltés közben húzza le a szükséges fájlokat. Azaz dinamikusan fog növekedni a tárhely igényed ahogy boklászol a világban.

    Ez azért is jó mert minden patch és egyéb nélkül bővíthető a terület dinamikusan szerintem. Ráadásul nem kell vagy 30 gigát letölteni, hogy játszani kezdj vele.
  • Nikosi
    #687
    Én nem tapasztaltam a béta alatt lagot egyáltalán semmit. Még a stresz teszten is jól vizsgázott, és elég sokan voltak a városban.

    A kiadást szerintem április legkésőbb május vége szerintem. A hivatalosan ígért is 2013 Q1 ugye. De sokáig nem is érdemes várni vele több okból is.

    Ad egy most jelenleg vetélytársak nélkül jöhet ki, és van elég kiábrándult ember gw2-ből, és egyéb koreai stílusú mmo-ból amit fel lehet szívni. Mert a grafikai elégé unikumnak számít abban a tekintetben, hogy inkább európai a megjelenítés, nem koreai stílusú.

    De ha sokat várnak akkor túl közel csúszhat az Elder Scroll Online megjelenéséhez, márpedig az az mmo lesz ami ha nem havidíjas lesz, hanem mondjuk buy to play (olyan mint gw2) akkor gyakorlatilag el fogja szívni az embereket más mmo-ból és nem csak a wow-ból.

    Az ESO megjelenésével prognosztizálható lesz (már ha nem havidíjas formában érkezik, mert akkor szerintem "bukos" lesz, mint a SWOTOR), hogy a gw2 például ki fog ürülni, de ez a sorsa lesz a Tera-nak, és szerintem a Nevernek is. Mivel ott sem koreai grafika lesz, és ha az ígéretek felét tartják csak be akkor is torony magasan fogja verni a gw2-t és más mmo-kat is. Tehát ha le akarják fölözni a piacot, már pedig a fejlesztők is és a kiadó is szeretne pénzt látni a dologból akkor azt még az idei évben, a minél hamarabb való kiadással tudják csak megtenni. Ha közel lesz az ESO kiadása akkor a pénzbeáramlás ebbe az mmo-ba is meg fog csappanni erőteljesen.

    A grafikáról annyit, nem azt mondtam, hogy nem szép. Szép grafikája van a játéknak és sokkal életszerűbb, élet szagúbb, mint más koreai mmo-k. De a gw2 egy leheletnyivel nagyobb felbontásúak a texturák szerintem. De itt számomra e legnyomosabb érv az, hogy nem egy koreai tucat szar a Never, grafika tekintetében sem.

    A GW2 meg sajnos tényleg kiüresedik játékélményileg, én 6 hónap alatt 4 fullos karaktert húztam fel gear és szint is full, de nincs igazi end game. Vagyis van egy a wvwvw, de az élvethetőségileg igencsak korlátos. Nem rossz játék én nem bántam meg a megvételét, de ha ne várjon tőle senki hosszú távú több éves kikapcsolódást. Viszont mint írtam a gw2 óriási hibája nálam, hogy pocsék az irányítás, kényelmetlen elavult ósdi, egy ócska rendszer kicsinosítva, kicsit tupírozva.

    De a lényeg, hogy a Neverwinter bátran merem ajánlani bárkinek, érdemes kipróbálni, mert szerintem egy igen minőségi játékot kap az ember, ráadásul akár teljesen ingyen is.
  • Andrews2007
    #686
    Azért a Guild Wars 2 nem free to play. Ugyanis ott akkor is kell még fizetni méghozzá elég sokat a teljes játékért. A kiegészítőkért is sokat kértek mindig is a Guild Warsnál. Itt pedig teljesen ingyenes minden szinte. Cicomákért, plusz zsákért lehet kell fizetni mert sokba kerülnek de ennyi.
  • Andrews2007
    #685
    Grafikailag szerintem is ott van a toppon főleg ahhoz képest hogy 3 GB v olt csak. Bár gondolom a teljes sokkal nagyobb területet ölel majd fel és sokkal többet is fog foglalni. A LOTRO is pl csak mostanában kezd korosodni már grafikailag.
  • Andrews2007
    #684
    http://www.youtube.com/watch?v=1pp7SIFvQbk&feature=youtu.be Előkészületben 04. adás - Neverwinter 3. béta fázis bemutató

    GameWorld Show 03 - Neverwinter beta phase 3 gameplay and presentation

    Korai véleményem és preze4ntrációm a játékról. Azért még mindig nagyon béta! Gondolom még fél év minimum mire megjelenik. Mert sok benne a bug és a lag hatalmas a nagyvárosban Neverwinterben.
  • mnorbi2
    #683
    nekem is csutkára van húzva és nagyon szép . Gw2 hiába szebb , ha nincs mit csinálni benne... gw2 életem legnagyobb mmo csalodása volt...
  • Acidlich
    #682
    A gw2-hoz koze nincs ennek grafikailag