744
  • remark #624
    Persze, azt hiszel, meg olyan százalékokat találsz ki, amilyet csak tetszik. Mindössze arra akartam rávilágítani, hogy amiket ti nyilvánvalónak meg közismertnek állítotok be, az néha még hivatalosan sincs úgy. (Lásd. #621.) A kérdés nincs eldöntve, és jó lenne, ha el tudnánk hagyni a "nyilvánvaló" dolgokra való hivatkozásokat, mert nincsenek nyilvánvaló dolgok. Érdemes minden felvetésen elgondolkodni, senkit se kell lehülyézni, és érdemes a saját elméleteket önálló kutatás eredményeire alapozni. És nem arra, amit ki tudja ki és mikor tömött belénk. Az oktatási rendszer és a média - bárki bármit is mond - mégiscsak azért van kitalálva, hogy ellássa az embert egy induló információ-készlettel, ami alapján aztán más elképzeléseket csípőből értelmetlennek, hamisnak, hazugnak és összeesküvés-elméletnek titulál. Ez a világ, tessék megtanulni.

    De az influenzáról magáról tényleg azt gondoltok amit akartok. Nem is ez a lényeg.
  • Kara kán
    #623
    Bevallom neked őszintén, annyira már nem vagyok benne e témában, mert én ritkán vagyok beteg. Lehet amiatt is, mert nemhivatalos gyógynövényszakértő vagyok.
  • Balumann
    #622
    "Az 1-10 arány sem a "kicsivel többen betegszenek meg kategória" szerintem, de ha belevesszük a nyári időszakot, akkor mi jönne vajon ki? 1-50, 1-100 arány? Ha 1-100 arányú valami - ami nem alaptalan feltételezés az influenza esetén - akkor ott vagyunk amit mondtam: 1%-ban az influenzavírus okozza a bajt, 99%-ban pedig az emberi gyengeség."

    A statisztikát tekintve neked van nagyrészt igazat, ettől függetlenül az influenza terén sok más tapasztalat miatt is, tartom a korábbi véleményemet, egyszerűen nyáron csak kevesebben kapják el a felsorolt okokból (kiegészítve azzal, amit Kara Kán is írt), illetve kevesebben fordulnak orvoshoz. Nyilván nagyobb bajt az emberi gyengeséggel és egyéb körülményekkel együtt okozza, de a vírus jelentősége azért itt is 50% fölött van legalább, ha már így százalékolunk.
  • remark #621
    "Despite higher incidence of manifestations of the flu during the season, the viruses are actually transmitted throughout populations all year round."

    "The exact mechanism behind the seasonal nature of influenza outbreaks is unclear. Some proposed explanations are:
    (...)
    - The virus may linger longer on exposed surfaces (doorknobs, countertops, etc.) in colder temperatures."

    Köszönjük az ön által javasolt magyarázatot, de sajnos ez már szerepel a listánkon.
  • Kara kán
    #620
    (Ja, és cseppfertőzéssel terjed, kell neki a levegő).
  • Kara kán
    #619
    A magyarázat egyszerű: nyáron az influenza vírus a levegőben elpusztul (napsugárzás, ultraibolyák stb.).
    Télen is, amúgy (hó, fagy, hideg).
    Tavasszal, ősszel nem.
    Neked ennyi sem jutott eszedbe.

    Megoldottam a nagy rejtélyt!
  • remark #618
    De nem mindegy, hogy mennyivel kevesebb problémát okoz. Ha nyáron 0 hal bele a betegségbe, télen meg 80-130 ember, akkor lehet nem az influenza a szűk keresztmetszet?

    Itt vannak a betegszámok is: 2005-2006, 2006-2007, 2007-2008, 2008-2009, 2009-2010

    Emlékeztető: A szezonalitás megvizsgálásához a 2009-10-es adatok nem jók, mert a H1N1 mizéria 2009-ben teljesen megváltoztatta a tendenciákat.

    A vicces helyzet az, hogy "valamiért" a táblázatokból pont a nyári időszak maradt le.
    Amire mégis jók az adatok, hogy megnézzük a min-max értékeket az egyes években:
    2005-6: max: 11640 (week 8), min: 1239 (week 20)
    2006-7: max: 14005 (week 6), min: 1458 (week 20)
    2007-8: max: 30672 (week 7), min: 2378 (week 20)
    2008-9: max: 21195 (week 6), min: 4802 (week 40)
    2009-10: max: 66227 (week 42), min: 4932 (week 20)

    Egy dolog biztos: az adatok alapján február-március eleje a legkritikusabb időszak mind megbetegedés szám mind halálozási szám tekintetében (utóbbi természetesen nem a fenti adatokból következik). Az is jól látszik, hogy 2009 egy speciális év volt influenza tekintetében, ezért azt hagyjuk ki, mikor a szezonalitásról beszélgetünk, ok?

    Azt nézd meg, hogy milyen arányban van a min-max? Az első három év alapján olyan 1-10 arányú, igaz? De a leglényegesebb időszak, a nyár kimaradt, arról nem közölnek adatokat, mert influenza szempontjából azok "lényegtelen" hónapok!

    Az 1-10 arány sem a "kicsivel többen betegszenek meg kategória" szerintem, de ha belevesszük a nyári időszakot, akkor mi jönne vajon ki? 1-50, 1-100 arány? Ha 1-100 arányú valami - ami nem alaptalan feltételezés az influenza esetén - akkor ott vagyunk amit mondtam: 1%-ban az influenzavírus okozza a bajt, 99%-ban pedig az emberi gyengeség.
  • remark #617
    A grafikonokról beszélünk. Az a konkrétum.
  • Balumann
    #616
    "Konkrét darabszám viszont van a halálozásról. 24-36. hetek környékén nem mutat semmit a grafikon. Ez se mond semmit?"

    Miért kérdezed, hogy nem mond-e semmit, mást kéne hogy mondjon, mint amiket én mondtam eddig? :)
    Még én is írtam, hogy az influenza normális esetben nem okoz halált, csak annak szövődményei (kivéve ha nincs immun probléma), amik nagyobb eséllyel alakulnak ki bizonyos időszakokban. Ráadásul akkor kevesebben is kapják el a betegséget. Ha végig gondolod logikusabban, akik tudják, hogy veszélyben vannak ilyentől is, azok védekeznek (pl. járnak jópáran ilyen maszkban a tömegközlekedési eszközökökön ^^ ).
  • Kara kán
    #615
    Valami konkrétumot is.
  • remark #614
    "Ezek a grafikonok sem mondják azt, hogy nyáron nem okoz annyi megbetegedést..."

    Valóban nem, mert ilyen grafikon nincs*. Ezt külön kiemeltem. Olyan grafikon van, hogy az összes megbetegedés hány százaléka köthető influenzához. És az az 50. héttől van a csúcson. Ez semmit nem mond?

    Konkrét darabszám viszont van a halálozásról. 24-36. hetek környékén nem mutat semmit a grafikon. Ez se mond semmit?

    H1N1 adatokat NE NÉZZ, mert az nem a szezonalitásról szól. A H1N1 adatok az általam hivatkozott oldalon is eltérnek a szezonális influenza számaitól.
    ______________________
    * És mivel NINCS, így ennek az ellenkezőjét se mutathatja!
  • remark #613
    "Elvégre mi is tudósok vagyunk!?"
  • remark #612
    Mi az a dez? Olyan cukorka, mint a pez?
  • Balumann
    #611
    "Akinek elég erős az immunrendszere, nem fog kijönni rajta a kórság. "

    Mint már korábban is írtam, ez így helytelen. Vannak "könnyebb" betegségek - megfázást okozó baktériumok, amik ellen normális immunrendszerrel nem betegszel meg (ez azt jelenti, hogy a szervezeted az előtt el tudja pusztítani azokat, még mielőtt azok szaporodni tudnának). De ez influenzánál már pl. tökéletesen nem működik, ha nem kaptad el az elmúlt időben (szerintem max 3-4 év, addig tudja többnyire azt memorizálni), megbetegszel tőle. Az persze már más kérdés, hogy 5 nap alatt kigyógyulsz, vagy 4 hétig szenvedsz tőle és minden szövődmény kialakul, pl. tüdőgyulladás, előbbi az enyhébb, utóbbi a komolyabb probléma (míg megfázásnál vagy az, hogy fel se tűnik, hogy elkaptad, valamikor meg 3-5 napra kiüt).
    Nem csak influenzánál, megfázást is szinte megszámlálhatatlan fajta vírus vagy baktérium okozhat, nem létezik két teljesen ugyan olyan kórokozó (ahogy ember sem).
  • nyaSGem
    #610
    "Akinek elég erős az immunrendszere, nem fog kijönni rajta a kórság...."

    Ezt kiegészíteném azzal, hogy: ÉS AKI BE VAN OLTVA.

    Mert ugye az oltás lényege is az, hogy az adott kórokozó egy gyengített adagjával oltják be az embert, amit az immunrendszer le fog győzni, a kórokozó mintáját memorizálja és ha élesbe jön a cucc, akkor csak előveszi a megfelelő metódust a kórokozó legyőzésének érdekében.
  • nyaSGem
    #609
    Hadova?

    Ezt a kávéfajtát nem ismerem. Ezt iszod? Akkor már értem....
  • nyaSGem
    #608
    Szóval reggel frissen lefürödve kilépsz a lakásodból. Beszállsz a liftbe, megnyomod a gombot, amit előtte a 9 éves Pistike nyomott meg azzal az újával, amivel előzetesen elkente a taknyot a folydogáló orráról. Te az ujjaddal később megvakarod az orrodat, majd a szád szélét.
    Felszállsz a buszra és ott kb. 30x ennyi cuccot szedsz össze, ráadásul az arcodba tüsszent valaki aki éppenséggel kórokozót hordoz.

    Na most innen kezdve nem az van, hogy te mindenképpen megbetegszel.
    Akinek elég erős az immunrendszere, nem fog kijönni rajta a kórság.
    Van az, hogy mondjuk egy hét múlva egy átmulatott éjszaka után egyszer csak lebetegszel. Na ez a tipikus esete, annak, hogy az elégtelen pihenésnek köszönhetően az immunrendszered nem véd meg a kórokozóktól, amiket amúgy már egy hete tünetmentesen magaddal cipelsz. Ha nem buliztál volna, akkor nem betegedtél volna meg.

    Tudtommal ez így működik.
  • Kara kán
    #607
    hadova.
  • nyaSGem
    #606
    "Az baszna be, ha pl. a lépfene kórokozója lépten-nyomon ott lenne, csak a lakásban, nem beszélve a szervezetünkről.
    De kezet sem kell mosni, tök felesleges kitakarítani a lakást, a vécét, a konyhát, a pestiseseket nem kell karanténba zárni (megjegyzem)...hadd virágozzék száz baciIus, helyette az immunrendszerünkre kell gyúrni."

    Az baszna be, ha az általad sorolt kórokozók napi szinten itt lennének körülöttünk. Az azt jelentené, hogy Magyarország népessége úgy kb. hatszázezer lenne 8 millió helyett.
    Lépfene mi??? Hahahaha! Ezt a hülye példát, már ne haragudj!
    Az hogy milyen a személyes higiéniád az most itt nem téma. De nyilvánvalóan fontos mellékzöngéje a dolognak.

    Az influenza típusú kórokozók viszont hétköznapiak, ott lebegnek körülötted nap-mint nap a munkahelyeden, a tömegközlekedési eszközökön, vagy ha van lift a házatokban, a nyomógombon, stb.

    Gondolom azért ajánlgatod nekem a cikóriát, mert te is azt iszod. Írásaid alapján javaslom térj át valódi feketére... :)
  • Mat666
    #605
    "Többet nem magyarázom a kérdést, ha érted, akkor érted, ha nem akkor majd egyszer megtanulod máskor máshol mástól a leckét. Vagy sohasem."

    Na látod ebben egyet értünk azzal a különbséggel hogy ez rád érvényes na szevasz.
  • Balumann
    #604
    "Igen, és ezt próbáljuk kitalálni. Szerinted az ok egyértelmű, (elnézést, de ez a véleményem) mert a TV-ben, wikipédiában stb. azt mondják"

    Mert ott is ezeket mondják, és nem látom indokoltnak más ismeretforrások alapján sem.

    Ezek a grafikonok sem mondják azt, hogy nyáron nem okoz annyi megbetegedést, ugyan azt mutatja, mint amit én belinkeltem a H1N1 halálozásairól.

    "Nekem az a tapasztalatom, hogy az emberek télen lesznek inkább betegek. Neked meg valami teljesen más a tapasztalatod..."

    Nekem az a tapasztalatom, hogy nyáron, meg máskor is megbetegednek az emberek, csak egy kicsit ritkábban :P

    "meg HIV nélkül is vannak betegségek, akkor mi a logikusabb, hogy mi okozza az immunrendszeri problémákat?"

    Kérdezted az összeesküvéseket, hogy hol látok ilyet. Namost ennél pl. összeeküvésnek lehet tekinteni minden olyan "híresztelést", ami azt mondja, hogy a HÍV ellen védekezni kell (óvszerrel, tűket cserélni, illetve ha elkapták, akkor gyógyszerekkel meg különböző kezelésekkel lassítani az immunsejtek pusztulását, illetve nem tudom milyen kezelések vannak még), illetve minden ilyen neten fellelhető információ ami fellelhető a mechanizmusáról, szándékos félrevezetés. Ezek olyan dolgok, amiket nem látom értelmét, hogy megkérdőjelezzem, nem mond ellen a mikrobiológiai ismereteknek, az evolúciónak, a betegségek megfigyelhető mechanizmusának, és stb.. Az AIDS immunhiányos állapot, amit a HÍV vírus okoz azoknál, akiknél nincs meg egy gén ami megakadályozza annak beépülését (röviden).
  • Kara kán
    #603
    Megátalkodott vagy-e, kedves dez?
  • remark #602
    Igen, "természetesen" kitérőek a válaszaim. Mikor úgy látom hogy nem a témára koncentrálunk, hanem a másikkal való küzdelemre, akkor "kitérek".

    Többet nem magyarázom a kérdést, ha érted, akkor érted, ha nem akkor majd egyszer megtanulod máskor máshol mástól a leckét. Vagy sohasem.
    Ez Kara Kán-ra is vonatkozik.
  • remark #601
    "Egy megbetegedésnek általában mindig van egy fő okozója..."

    Igen, és ezt próbáljuk kitalálni. Szerinted az ok egyértelmű, (elnézést, de ez a véleményem) mert a TV-ben, wikipédiában stb. azt mondják.

    "Emlékeim szerint belinkeltem egy cikket, a H1N1 halálózásáról (ezt találtam így kapásból), ami azt mutatja, hogy hány embernél diagnosztizálták a H1N1 vírust azok közül, akik meghaltak"

    Ennyit mutat? Ez nem jó akkor a szezonalitás bizonyítására.

    "Próbáltam keresni havi lebontású statisztikát, sajnos nem találok, de még próbálok keresni."

    Gondoltam hogy végül nekem kell adatokat keresnem. Íme: weekly influenza surveillance report. Az oldal kb. felénél kezdődnek a több évet is mutató grafikonok. Nézd meg a ciklikusságot. A százalékos grafikonokkal vigyázz, mert ha a megbetegedések száma alacsony, akkor abból az influenza százalékos aránya magasabb. Tehát ezek a grafikonok csak azt mutatják, hogy mely időszak az ahol relatíve nagyobb probléma az influenza. Viszont van egy grafikon ami halálozási esetszámot mutat, ami jól mutatja, hogy bizonyos időszakokban az influenza nem okoz komoly problémákat. (Megbetegedések számáról nem látok grafikont, csak az influenzával orvoshoz fordulók százalékos (!) arányáról.)

    "Az a probléma, hogy az elmélet szemben áll a tapasztalatokkal..."

    Nekem az a tapasztalatom, hogy az emberek télen lesznek inkább betegek. Neked meg valami teljesen más a tapasztalatod...

    "...és túl sok összeesküvést is feltételez..."

    Ez komolyan érdekelne, hogy hol látsz az elméletemben összeesküvést?

    "Az AIDS -ről szóló elméleted azon alapul, hogy elutasítod az orvostudomány által felfedezett hatásmechanizmust..."

    Ott akadt el a beszélgetés, hogy megértsétek, hogy az AIDS az egy furcsa fogalom.
    Ha a fogalmat megértenétek, akkor a figyelem azonnal ráirányulhatna azon esetekre, mikor valaki immunrendszeri betegségektől szenved, vagy a miatt hal meg. És össze lehetne vetni, hogy ha HIV-vel is vannak betegségek, meg HIV nélkül is vannak betegségek, akkor mi a logikusabb, hogy mi okozza az immunrendszeri problémákat?
    Ez most kicsit hasonlít az influenzavírus kapcsán felvetett kérdéshez, hogy oké rendben az az elfogadott megfogalmazási mód, hogy a vírus okozza a problémát, na de ha más okok jelentősebbek, akkor értelmetlen a vírust ostorozni. Ezt először tárgyaljuk ki az influenzavírus kapcsán, nincs értelme addig belemenni az AIDS témába.

    "Egy másik dolog, hogy ha valaki megfertőződik AIDS -től..."

    Számomra ez eleve egy értelmetlen megfogalmazás, hogy valaki AIDS-el fertőződik meg. Az AIDS az egy fogalom, egy tünetegyüttes elnevezése. Nem tudsz vele megfertőződni.
  • Kara kán
    #600
    Elvégre mi is tudósok vagyunk!?
  • Kara kán
    #599
    Hahó!

    Fejtsük meg ezt a rejtélyt, és mentsük meg a delfineket:
    "A tudósok egyelőre nem találtak rá kielégítő magyarázatot, hogy miért úsznak ki a partra ezek az emlősök."
  • Kara kán
    #598
    Ég veled!
  • remark #597
    Ebből a témából IS?? Te bőgtél le influenzavírus témából, és ennek ellenére még mindig magasan van az orrod. Így nem fogok veled tárgyalni, ahogy azt már írtam, ez nem kocsma. Vagy ha az, akkor meg lelépek, szia.
  • Vincent
    #596
    nekem van egy elméletem ha ennek az egésznek vége akkor kezdődik előröl egy nagy bummal ... and the music keep playing on and on
  • Kara kán
    #595
    Repülnek a csészealjak. Biztos az idegeneknek nem tetszett a kávé, ezért földhöz vágják a csészealjat.
  • Kara kán
    #594
    Kötelességeddé teszem ezeket a linkeket továbbadni, mert ki akarom irtani a tudatlanság pestisét:
    http://auranka.hu/tudomany/617-minden-tizedik-europai-immunis-az-aids-virusara.html
    http://www.netriport.hu/tudomany/cikk/?id=461
  • Balumann
    #593
    És tényleg, így már megtaláltam még wikipedián is, pedig már nem egyszer végigolvastam elvileg :I (nem találtam lényeges információnak úgytűnik)
  • Kara kán
    #592
    Akkor keress rá arra, hogy delta-32.
  • Mat666
    #591
    "én megteszem a tőlem telhetőt, hogy olyasmit írjak le, amit hallanod kell. Elnézést, ha igyekezetem kevésnek bizonyulna."

    Igen és mégis mi lenne az?

    "Neked nincs déjà vu-d?"
    De van főleg ha a kitérő csúsztató hozzászólásaidat olvasom.
  • Balumann
    #590
    Mikor, melyik hsz? Én nem láttam ilyet :o
  • Kara kán
    #589
    "nem tudjuk miért nem okoz immunhiányt egyeseknél"

    Beszélj a saját nevemben. Én tudom, mert orvosok leírták, és én is leírtam már fórumon, itt is.
  • Balumann
    #588
    "Ez most komoly? Ha mondjuk pl. kétféle ismert oka van egy megbetegedésnek, az egyik az esetek 99%-ában igaz, a másik az 1%-ában, akkor te komolyan azt mondod, hogy az 1% lesz a tömeg esetén valódinak avagy jelentősnek, fontosnak nevezendő ok, és nem az, melyik az esetek 99%-ában okozza a betegséget?"

    Egy megbetegedésnek általában mindig van egy fő okozója, és van millió más tényező, ami befolyásolja annak a lefolyását (akár súlyosbíthatja, meg is ölhet olyan esetben is, amikor alapból tudna a szervezet védekezni). Ez a 99% és 1% így jól hangzik, de alaptalan. ;)

    "Vannak adatok, melyek alátámasztják ezt az elméletedet?"

    Emlékeim szerint belinkeltem egy cikket, a H1N1 halálózásáról (ezt találtam így kapásból), ami azt mutatja, hogy hány embernél diagnosztizálták a H1N1 vírust azok közül, akik meghaltak (meg persze azt is mutatja, hogy a H1N1 még annyira sem veszélyes, mint a H3nemtudommi, vagyis a rendes influenza... ez már részlet kérdéS), a lényeg, hogy látszik belőle, máskor is elkapták. Próbáltam keresni havi lebontású statisztikát, sajnos nem találok, de még próbálok keresni. Mindenesetre olyan statisztika sincs szerintem, ami ennek ellentmondana. Valószínűség számítást egyébként érdemes alkalmazni, ha te is ismersz legalább 2-3 olyan esetet, amikor influenzát nem járvány időszakban kapta el (tekintsd mondjuk az elmúlt 5-10 évet), akkor biztos lehetsz benne, hogy világ szinten ez elég rengeteg lesz.

    "Ez a lényeg, ezt kellene megtanulnotok mind a hármótoknak: minden egyes alkalommal, mikor a már belétek vert ismerethalmazzal inkompatibilis elmélet kerül elő, akkor annak az elméletnek az elutasítása automatikus. ("baromság")
    Közben pedig egyikőnk se biológus vagy orvos, nemigaz? Miért ne lehetne elbeszélgetni alternatív elképzelésekről anélkül, hogy az elméletről vagy egymásról ledegradáló módon nyilatkoznánk?"

    Az a probléma, hogy az elmélet szemben áll a tapasztalatokkal és túl sok összeesküvést is feltételez (ami ilyen szinten már alaptalan), és egyébként nem automatikus, volt amikor én is így gondoltam nagyjából. Nem vagyok biológus, de van bőven tapasztalatom a betegségek terjedéséről (arról is, hogy ezek mikor miért terjednek gyakrabban).

    "Ha az influenza kapcsán "helyén van az eszem" (bizonyítható, belátható tények alapján állítok valami logikusat), akkor nem lehet, hogy az AIDS kapcsán is van valami abban amit állítok? Nem állítom, hogy az és csak az a biztos meg a jó, amit én állítok, de nem hiszem, hogy lenne ok a felvetéseim elutasítására azon kívül hogy az nem egyezik az általánosan elfogadott nézetekkel."

    Az AIDS -ről szóló elméleted azon alapul, hogy elutasítod az orvostudomány által felfedezett hatásmechanizmust (ugyanis neten le van írva, hogy hogyan okozza az immunrendszer hatástalanítását, mikrobiológiai szinten megfigyelve [röviden: A vírus az immunrendszer sejtjeit, elsősorban a CD4 receptorral rendelkező T-limfocitákat pusztítja.]), rengeteg összeesküvést feltételezve (hiszen ezt világ szinten gyakorlatilag számos helyen kutatják), abból kiindulva, hogy nem mindenkinél okoz AIDS -et a hív vírus. De ezt sem saját tapasztalatból tudod, hanem ez is teljesen ismert tény, nem tudjuk miért nem okoz immunhiányt egyeseknél. De ez nem cáfolja az orvostudomány felfedezéseit.
    Egy másik dolog, hogy ha valaki megfertőződik AIDS -től, akkor mindenképpen hordozó lesz, és akit megfertőz, azok közül lesz akinél ki fog ütni.
    Amúgy arról meg nem is beszélve, hogy mióta ismerjünk a terjedéseit, azért elég erősen sikerült visszaszorítani a fejledtebb államok területén.
  • Kara kán
    #587
    Az a baj a te meghökkentéseiddel, hogy nincs mögötte tartalom.
    Most akkor van olyan vírus/baci, amely bennünk alakul ki, vagy ebből a témából is levizsgázol/lebőgsz? (majd utána jön a szokásos "nemzethalál")
  • remark #586
    "Avagy pont így vezeted a legjobban félre magad. Végtelen vita :D"

    Ez most komoly? Ha mondjuk pl. kétféle ismert oka van egy megbetegedésnek, az egyik az esetek 99%-ában igaz, a másik az 1%-ában, akkor te komolyan azt mondod, hogy az 1% lesz a tömeg esetén valódinak avagy jelentősnek, fontosnak nevezendő ok, és nem az, melyik az esetek 99%-ában okozza a betegséget?

    "És annyira azért nem kivételes dolog nyáron "megfázni" vagy influenzát elkapni."

    Vannak adatok, melyek alátámasztják ezt az elméletedet?

    "Erről jöhet valami részletesebb információ, én még nem hallottam, de így baromságnak tűnik."

    Ez a lényeg, ezt kellene megtanulnotok mind a hármótoknak: minden egyes alkalommal, mikor a már belétek vert ismerethalmazzal inkompatibilis elmélet kerül elő, akkor annak az elméletnek az elutasítása automatikus. ("baromság")

    Közben pedig egyikőnk se biológus vagy orvos, nemigaz? Miért ne lehetne elbeszélgetni alternatív elképzelésekről anélkül, hogy az elméletről vagy egymásról ledegradáló módon nyilatkoznánk?

    Az influenza kapcsán nem állítok semmi fantasztikus dolgot, ez már talán kezd lejönni, nem? Még akkor is, ha a konklúzió amit levonunk nem ugyanaz. Ha az influenza kapcsán "helyén van az eszem" (bizonyítható, belátható tények alapján állítok valami logikusat), akkor nem lehet, hogy az AIDS kapcsán is van valami abban amit állítok? Nem állítom, hogy az és csak az a biztos meg a jó, amit én állítok, de nem hiszem, hogy lenne ok a felvetéseim elutasítására azon kívül hogy az nem egyezik az általánosan elfogadott nézetekkel.

    Ugyanígy, a szervezet ön-megbetegítő képessége is egy érdekes elmélet lenne, ami korántsem biztos, viszont érdekes. Ha van benne valami, akkor fontos lenne, hogy kiderüljön mindez, ha pedig nincs, akkor nincs.
  • remark #585
    "Van még egy másik kijelentésed, amellyel sikerült meghökkentened: "bizonyos kórokozók bennünk alakulnak ki".
    Fogalmam sincs mire gondolhattál. Még a végén kiderül, hogy a kullancsot is mi fertőzzük meg a Lyme-kórt hordozó patogénnel."

    Pontosan ez volt a cél, hogy meghökkenj. Azt akartam demonstrálni, hogy az amit az influenzavírusról állítok, az még semmi. Vannak itt durvább elméletek is, melyekről lehetne beszélgetni. De nem lehet, mert már az egyszerű influenzavíruson vagy a AIDS fogalmán is veszekedni kezdünk. Nem gondolod, hogy ugyanezen okból terjednek el bizonyos elméletek, és más elméletek meg háttérbe szorulnak? Nem azért, mert egyik jobban megalapozott mint a másik, hanem azért, mert az emberek ragaszkodnak az intézményrendszer által hangoztatott elméletekhez (tekintélyelvűség).

    Ezen gondolkodj el picit, ha van rá mód.

    Az én elméletem az influenzavírus kapcsán az, hogy a szervezet nyáron optimálisabban működik, mert akkor adottak hozzá a feltételek. Télen ínség van, nem csak azon dolgokból, melyekről gyakran beszélünk (pl. bikinis csajok), de olyasmiből is, mint a napfény.