186
  • Nos
    #106
    Írtam egyszer egy szakdogát, ami miatt elég sokat kellett kutakodni az EU energiafüggőségéről. Nem dicsekvés, csak azért írom, mert tényleg sokat foglalkoztam a témával.
    Az EU tényleg totál energiafüggő, még akkor is ha jópár olajvállalatban van jelentős európai részvénytulajdon.
    A gondolatmeneted ott hibás, hogy összetéveszted egy-egy részvényes érdekeit a régiós érdekekkel. A legnagyobb állami bevételek Európában nagyon kevés helyen származnak az olajból. Norvégia. Ennyi. Persze sokat adóznak az olajvállalatok, csak nem mindet haza.
    Szóval ebből a szempontból nincs igazi érdekközösség.
    Gladiátornak:
    És könyörgök, az internet korában szerinted hogyan lehet évtizedeken át eltitkolni egy olyan technológiát, amit állításod szerint még a második világháborúban fedeztek fel és azóta többen is újra.
    Ha egy publikáció egyszer kikerül ma a világhálóra azt már nehéz visszacsinálni.
  • nagylzs
    #105
    Biztosíthatlak róla hogy nem a levegőbe beszéltem. Erről van egy tanulmány (nem én készítettem). Itt olvashatsz róla:

    http://www.trec-uk.org.uk/reports.htm

    Szabadon hozzáférhető, letölthető.
  • nagylzs
    #104
    Szó sincs napelemről. Ez CSP erőmű! Semmilyen speciális, ritka, nehezen elérhető anyagra nincs szükség hozzá. (Tükör, kő és beton, acélcsövek, turbógenerátor és egy hőtározós sótartály.)
  • djhambi
    #103
    Ennyi. :)
  • Dj Faustus #102
    "Ez a feltaláló többek között kifejlesztette a világ legjobb hatásfokkal működő generátorát is. Erről szintén hivatalos jegyzőkönyv van, nem csak beszélek össze-vissza:) "
    Csak nem erről van szó? "Energy by motion" from Leslie Szabó?
    Aminek se 10 MW-os, se 1,5 MW-os prototípusa - és csak a fizetős befektetőket várják?

    "Duna TV-n lesz"
    Hú, az aztán már valami! Szerepel a TV-ben!
    Tudod Egely György, Gróf Spanyol Zoltán (ezen utóbbi a "vízautóról" híresült el) is szerepelt a TV-ben, leadták az Olajfalók, illetve az Igazi Mao című dokumentumfilmeket, mutattak már be UFO-kat, meg idegeneket, no meg ott a sok sci-fi sorozat az X-aktáktól kezdve, a Csillagkapun át, meg ott vannak a különböző mesék (a celebekről nem is beszélve)... De azért ezen "jelenségeket" el kell tudnod választani, hogy mi a néphülyítés és mi a valóság.
  • NEXUS6
    #101
    Hú télleg vazze!


    De miért is!?
  • Molnibalage
    #100
    Most frankón saját magadat cáfolod...
  • Molnibalage
    #99
    Mindig annyi ilyen fantasztikus találmányról hallani. Érdekes módon kimérhetően senki nem akarta bemutatni...
  • Kara kán
    #98
    Úgy szeretném össze...-ni magam.
  • NEXUS6
    #97
    Egy elég jó összefoglaló cikk a vízbefecskendezés 100 éves történetéről.

  • NEXUS6
    #96
    "És ha a mérnökök a XX. sz. elei tudoányt használnák, nem lenne se számítógép, se GPS, se napenergia, és nem nézhetnéd a foci VB-t élő adásban Dél-Afrikából két műholdon keresztül. (És ez mind '50-es évekbeli technológira épül.)"

    A technológia az azért nem tudomány, inkább a tudomány átültetése gyakorlatba. Az ötvenes évek technológiája tehát azért csak jó pár évtizeddel korábbi tudományos szintnek felel meg. Ciolkovszkíj 1903-ban írta le tudományos szinten a több lépcsős űrkutatásra is alkalmas rakéták elméletét, amihez azért kellett egy fél évszázad, amíg meg is valósították.
    Aztán a GPS rendszer például csak úgy tud pontosan működni, hogy figyelembe veszik a relativitás elméletet, az idő eltérő sebességét a Földön és a műholdon. Az az elmélet meg megint csak a század elején született.
    A félvezetők felfedezése pedig még a XIX. szd végén megtörtént.
    A napelemek működése pedig Einstein elméletén alapul, amivel mellesleg a kvantummechanika egyik megteremtője lett, és a Nóbel-díja indoklásában is ez az elmélet szerepel. de ez is XX. szd eleji történet jórészt.
  • NEXUS6
    #95
    Bocs rosszul emlékeztem, nem 30X, csak 21X több enőrdzsi jön ki a gépből.

    Mondjuk azért az az 5-6X-os mennyiség se rossz, ami az előző kísérletben volt, bár éppen határeset, hogy hőenergiából veszteségeket is számolva önfenntartó rendszert lehessen csinálni, a kimenő hő mellett csak nagyon kevés áramra lehet számítani. De azért a 21X az más kategória!

    Ha megnéznéd lécci azt az oldalt, amit belinkeltem akkor látnád, hogy a te forrásodhoz képest pár nappal később megismételték a kísérletet némileg tuningolva a szerkezetet.

    Buborékfúziót nem ismerem annyira (nem is arról írtam), de a klasszikus Fleischmann-Pons féle vízbontós ketyere okozott már több esetben meglepetést. Más kérdés, hogy gyakorlatilag anomália szinten van a dolog továbbra is. Mindenki a fúzió nyomait keresi, amikor nem biztos, hogy ez az, így aztán szerintem mindig elviszik a kísérletet olyan irányban, amikor végül már nem tudnak kimutatni semmi rendkívülit és persze fúzió bizonyítékait sem.

    Őööö izé...
    Gondolom a nikkel-metál-hidrid aksit azért hívják így, mert hidrid ionok vannak benne, ami ugye egy proton meg két elektron, vagy is atomos hidrogén.
  • Gladiator
    #94
    Milyen demó?:D Szentem rossz üzenetre válaszoltál:)
  • Molnibalage
    #93
    Ja persze, és egyetlen demóra sem futotta mi? Bocs, de az ilyen önjelölt próféták történetekkel tele van a hócipőm. Az egész világ tudományos és mérnök közössége hülye, de egy valaki persze okosabb mindenkinél.

    Ennyi. :)
  • Molnibalage
    #92
    A második megjegyzést nem értem. Kit érdekel az, hogy Trabantra - vagy bármi másra vetítve - ez igaz e? Bocs, de ez a legtöbb dologra igaz. Hány ember képes ma 400 vagy 1000 évvel ezelőtti eszközökkel vadászni vagy fegyvert kováncsolni? Irreleváns...
  • Molnibalage
    #91
    A tudósok által elért eredmények alkalmazásával. Az atomfegyverekhez is először elméleti alapok kellettek...
  • Gladiator
    #90
    Nem értem miért mondod, hogy népmesébe illő történet, amikor nem úgy hallottam, hogy apám ismerősének a főnökének az unokaöccsének a felesége hallotta a buszon, hogy ilyen van, hanem személyesen ismerem, az én és az ő családja régen együtt járt nyaralni, és igazándiból apum pénzelte ezt a kutatását. Azt, hogy mondtam, hogy tudom, hogy van egy magyar ember, aki ugyanezt feltalálta és el is tűnt, azt, mint mondtam, attól a kockázati tőkebefektető cég elnökétől hallottam, mikor apum megkereste, hogy beszállna-e némelyik találmányába valamennyi pénzzel. És amikor felhozta az olajvizezést, ő mondta, hogy abba semmiképp sem, mert nagyon veszélyes, és már keresték meg ezzel, de az a feltaláló aztán el is tűnt.

    Egyébként akit én ismerek, hogy megkeresték, ő az olajvizezést nem benzin vizezésére találta fel, ő a gyógyszeriparban volt jelen, és így (részben) ezzel az eljárással a zsírban oldódó vitaminok sokkal jobb hatásfokkal szívódtak fel. Az egy más kérdés, hogy benzint is lehetett vele vizezni és voltak is olyan irányú tervek, hogyha a vitaminos dolog beindul, akkor eladják a technológiát vmi olajcégnek. De persze ha a Mythbustersben azt mondták, hogy nincs értelme, akkor biztosan nincs:) Egyébként az olajvizezésnek több fajtája is létezik. A legáltalánosabb, amikor úgy oldják fel az olajban a vizet, hogy az csak látszatra oldódik fel, egyébként parányi, de néha szemmel is látható víz és olaj "darabkák" kapcsolódnak össze, de ez az oldat pár nap/hét alatt szétválik. Lehet a Mythbusteresek ezt tesztelték. Amit én ismerek az egy úgynevezett multidiszperziós eljárással készült, ami már magukat a molekulákat köti össze, és ez a fajta oldat soha nem válik szét. Legalábbis nekünk itthon van egy 9 éve bekevert pálmaolajunk és még mindig olyan, mint az elején.

    Mivel az energiatároló még nincs kész, ezért online cikk se nagyon van róla. Be lett vizsgálva a világ legnevesebb független intézeteiben, tehát hivatalos jegyzőkönyv van arról, hogy tényleg működik. Egyébként Pesten van egy prototípusa. Nem rég készült egy dokumentumfilm is a feltalálóval és a managementtel, ez asszem majd vmikor a Duna TV-n lesz.

    Ez a feltaláló többek között kifejlesztette a világ legjobb hatásfokkal működő generátorát is. Erről szintén hivatalos jegyzőkönyv van, nem csak beszélek össze-vissza:) Továbbá kifejlesztette a világ talán legjobb audiorendszerét is. Azt is elvitték beméretni egy német intézetbe, ahol azt mondták, hogy ez az az áttörés, amire az audioszakma várt, és ez már nem is high-end, hanem egy új kategóriát teremt. Ők azt mondták, hogy egy ilyen hangfal párt, ami otthoni, meg max stúdió használatra méretezett, kb. 200.000 euróért (50-60 millió forint) lehet árulni. Itt már csak egy hangszóróra várnak és teljesen kész. Nekem elég botfülem van, de tényleg jól szól:D

    "És ne legyünk komolytalanok: a mai világban a home made feltalálóknak nincs jövőjük"

    Az lehet, de hol írtam én olyat, hogy van?:D Egyébként van, csak szaré-hugyé megveszik őket.
  • Tetsuo
    #89
    Az energiamegmaradas torvenyet nem hiszem, hogy valaha modositani fogjak. ;)
  • Tetsuo
    #88
    Hogy vallalatok nem olnek meg embereket, abban ne legyel olyan biztos.
    Pl. a Markacegek feketekonyve tele van ilyen esetekkel.

    Konkretan, a 70es evekbeli ausztral feltalalorol hiteles adatokat nem talatam, de elkepzelhetonek tartom, hogy meggyilkotak.
  • Tetsuo
    #87
    Hat majdnem.. csupan energiat hove a legkonyebb alakitani, ellenkezo iranyban nagyon nagy a veszteseg. Nem tudom, ma mennyi a max hatasfok, de biztos nem a te modszereddel a legnagyobb.
  • Tetsuo
    #86
    Ma mar ez diplomatikusabb. Megveszik kilora a talalmanyt es elsullyesztik egy fiok melyere (ill. MO-lemezen egy svajci szefben).
    Ha nem menne bele a "tudos", tonkre teszik, elhiteltelenitik.. aztan veszik meg.
  • Tetsuo
    #85
    Magyarorszagon a kutatasok szinvonala (a csokkenes ellenere meg ma is) a vilag elmezonyebe tartozik; az mas kerdes, hogy a penz altalaban a nem ertelmes dolgokra megy (pl. vki zsebebe).
  • Tetsuo
    #84
    Te mindig a szexszel jossz, elozo nevednek is koze volt a hedonizmushoz.. meg egy kis aberraltsaghoz. ;)
  • Tetsuo
    #83
    LOL Te aztan kepben vagy! :) Nezd mar meg az oljavallalatok tulajdonat es kitermelesi adatait..
  • djhambi
    #82
    "Hanem mérnökök."

    "A technológiák 20%-a ugyan hardcore tudomány, azonban 80%-ban olyan tapasztalatok összessége, aminek az égvilágon semmi köze ahhoz, amit tudománynak neveznénk."

    Jót derültem ezen a pár soron. A tudós a világ bonyolult jelenségeiből próbálja leszűrni a természet egyszerű törvényeit, a mérnök a tudós által megtalált egyszerű törvényekből bonyolult jelenségeket, rendszereket hoz létre. Ugyanazt a tudományt használják. És ha a mérnökök a XX. sz. elei tudoányt használnák, nem lenne se számítógép, se GPS, se napenergia, és nem nézhetnéd a foci VB-t élő adásban Dél-Afrikából két műholdon keresztül. (És ez mind '50-es évekbeli technológira épül.) A XX. sz. második felében pedig a fizika nem olyan irányba haladt, amiből az ember közvetlenül profitálna. Bár érik a kvantumszámítógép és a fúziós erőmű. De inkább a biológia és orvostudomány területén voltak sikerek: őssejtkutatás, klónozás, emberi géntérkép megalkotása.

    A természet viszont csak egyféle, így mind a tudós, mind a mérnök ugyanazzal a természettel foglalkozik, csak más irányból közelíti meg.

    "Megmagyarázhatatlan jelenségek és intuíció furcsa egyvelege."

    Ilyenekhez még nem volt szerencsém.
  • djhambi
    #81
    "mondom, én személyesen ismerek ilyen embert, akit megkerestek, hogy hagyja abba a kutatásait. ő az olajvizezést találta fel (újra)"

    Népmesébe illő történet. Azért kérdezz rá újra! Nemcsak a Mythbusters cáfolta az olajvizezés hatásosságát, de a Szkeptius Társaság forgalomben levő fogyasztáscsökkentő olajadalékokat vizsgáltak be és lepleztek le: bár 99.9%-ban benzint tartalmaztak, a 0.1% sem hozott változást a fogyasztásban. És ne legyünk komolytalanok: a mai világban a home made feltalálóknak nincs jövőjük, rég túlhaladott azon a technikai civilizáció, hogy olyan triviálisan bugyuta dolgokat, mint az olaj vizezését fel lehessen fedezni. Nem mellesleg kérdezd meg ismerősödet, hogy mitől lesz jobb a vizezett üzemanyagtól a fogyasztás? (Esetleg némi tudományos magyarázattal is szolgálhatna.) Hogy a víz nem oxidálódik, az biztos.

    "létezik gazdaságos energiatárolás"

    Érdekelne egy összefoglaló cikk vagy link.
  • Dj Faustus #80
    "Egy MAHG gépezettel a betáplált elektromos energiának olyan 30X-osát lehet visszakapni, igaz sajna hőenergia formájában, lásd linken a kísérleteket."
    Sehol nem írnak 30X-os (3000%-os!) hatékonyságot:
    "FRANCE -- French independent researcher Jean-Louis Naudin reported Friday that he ran his experimental "Moller/Frolov Atomic Hydrogen Generator" (MAGH) version 2.0 for one hour at an efficiency of 526% -- that's 5.26 times more energy out than he put in. The day before, using slightly different settings, he reported having achieved an efficiency of 682% for twenty minutes. On June 2, he reports to have run this generator for two hours at an efficiency of 243%."
    Forrás: J.L. Naudin Claims to Extract Free Energy Using Moller's Atomic Hydrogen Generator (MAHG)
    Ha megnézed a cikk végét, találhatsz pár észrevételt Naudin tévedéseivel kapcsolatosan.

    "Mellesleg a hírhedt hidegfúziós kísérleteknél is a leggyakrabban tapasztalt rendellenesség az az extra módon termelődő hő."
    A [url=http://www.termeszetvilaga.hu/tv2002/tv0205/buborek.html]"buborékfúziós" tragikomédia[/url] egy szimpla akusztikus kavitációval létrehozott buborékoknál megfigyelhető szonolumineszcencia, mindezt nagy tisztaságú acetonban hajtják végre, előzetes neutronbesugárzással.
    A megjelenő hő nem meglepő - a szonolumineszencia jelenségénél az összeroppanó buborékokban annyira felmelegszik a levegő, hogy izzani kezd.

    "És akkor még egy kis adalék, csak egy kérdés: tudja valaki hogy miért is robbannak fel a nikkel-metál-hidrid aksik viszonylag gyakran?
    Ezek gyakorlatilag tartalmazzák azokat a komponenseket, amelyek a MAHG cellában is találhatók, atomos hidrogén (a fémben oldva), elektromos áram, és platina/palládium/nikkel csoportba tartozó fémet, mint katalizátort. "

    Itt nem épp atomos hidrogénről írnak:
    Modern NiMH cells contain catalysts to immediately deal with gases developed as a result of over-charging without being harmed (2 H2 + O2 ---catalyst → 2 H2O). However, this only works with overcharging currents of up to 0.1C (nominal capacity divided by 10 hours). As a result of this reaction, the batteries will heat up considerably, marking the end of the charging process.[7] Some quick chargers have a fan to keep the batteries cool.
    Forrás: Wikipedia
  • NEXUS6
    #79
    "Folytatja a semmitmondó önsztárolást: "a tudomány forradalma", stb. mégis, hogy ehet a tudomán forradalma, ha a tudósok teljesítményét elvetik? Kik fejlesztették ki, ha nem tudósok? Ki lenne alkalmasabb az ilyen technológia kifejlestzésére, mint a tudósok? Felfoghatatlan ellentét."

    Az autókat, turbinákat, gyárakat, fegyvereket nem tudósok építik!
    Hanem mérnökök.
    Azonban a mérnöki tudomány nagy része még mindíg valahol a XX. szd eleji tudományos szint körül bolyong, másik része meg olyan tapasztalati jelenségek útvesztőjében, amelyekkel a mai tudósok sem tudnak, vagy nem akarnak foglalkozni.
    A technológiák 20%-a ugyan hardcore tudomány, azonban 80%-ban olyan tapasztalatok összessége, aminek az égvilágon semmi köze ahhoz, amit tudománynak neveznénk. Megmagyarázhatatlan jelenségek és intuíció furcsa egyvelege.

    Tessék kiszállni az iskolapadból, és megismerkedni az élettel, a realitással magával!

    Néhány mérnök haverral beszélgettünk egy szituról. Ha kitörne egy katasztrófa és elveszne minden eszközünk és hátterünk, akkor vajon pusztán a tudásunkkal, a tudományos és mérnöki ismereteinkkel tudnánk-e reprodukálni egy olyan viszonylag egyszerű szerkezetet, mint egy Trabant.

    A válasz egyértelmű és lesúlytó volt: esélyünk sem lenne!
  • Gladiator
    #78
    "nincs oly mértékű olajmaffia, ami a tudományt hátráltathatná, vagy embereket tenne el láb alól, ez a paranoiás, képzelgő, olcsó TV-filmeken felnőtt emberek szkepticizmusának hiányából adódó jelenség"

    mondom, én személyesen ismerek ilyen embert, akit megkerestek, hogy hagyja abba a kutatásait. ő az olajvizezést találta fel (újra) és egyszer jött haza vmi kiállításról, ahol bemutatta és a reptéren várták. persze, nem mutatkoztak be, hogy csókolom a Shelltől jöttünk, csak úgy egyből a lényegre tértek. egyébként ezt az olajvizezést még az 50-es években találták fela nácik, azóta meg egy csomó ember, köztük 1-2 magyar is. egy magyar feltaláló tudom, hogy el is tűnt.

    "...meg persze az energia tárolása, hiszen ha nem is kis hatásfokkal tudnánk tárolni energiát, de itt többről van szó, az energiaforrásból elektromos áramot hozunk létre, majd átalakítjuk valamilyen formában tárolásra, majd visszalakítjuk elektromos árammá, és itt mindenhol veszteségek lépnek föl..."

    létezik gazdaságos energiatárolás. magyar találmány, még nincs forgalomban, jelenleg pár millió euró kell a befejezéséhez. a lényege egy speciális töltő (ez már gyártható, jelenleg is folynak a tárgyalások 2000db legyártásáról) és a töltést vezérlő, úgynevezett battery assist rendszer, ez pedig az akkumulátorok élettartamát képes akár 10x-esére növelni, ugyanis az akkuk élettartama jórészt a töltéstől függ.
  • NEXUS6
    #77
    Hát ja.

    Azonban, már ma is a szabad, mindenki által elérhető és viszonylag olcsó energia korszakában élünk!
    Legalább is azok számára, akik elfogadják a rendszert.

    Ugyan is ha azt nézzük, hogy egy olajkútba, a finomitásba, a benzin, a szén és más fosszilis energia kitermelésébe mennyi energiát fektetünk és mennyit kapunk ezért cserébe, akkor a világunk nem hogy örökmozgó, de egyenesen fossuk ki a felszabadított energia több mint felét jelenleg is hő formájába a környezetbe.

    Nem az kérdés, hogy ez a másik rendszer mitől lesz kázi örökmozgó, hiszen a jelenlegi is az!?
    Hanem, hogy ez a rendszer elvileg 30X-os energiát ad vissza, és kész.
    De ha az olajból nem nyernénk ki hasonló módon legalább ennyit, akkor a mai világunk összeomlana!
    Tehát egy olyan világban élünk, ami már most is örökmozgó, csak a forrás más. És más természetű, központosított.

    A különbség az, hogy ezzel a technológiával elvileg nem szükséges egy átlagos ember számára felfoghatatlan bonyolultságú infrastruktúra kiépítése és fenntartása, mint az olajnál és más fosszilis energiahordozóknál, vagy az atomnál, de akár a ma megújjuló energiaforrások kinyerésére szolgáló eszközöknél is. Hiszen pl. csak egy hatékony geotermikus energiát hasznosító eszköz kiépítése is több millió, több 10 milló forontot követel a polgártól. Olyan pénzügyi és technológiai szervezetekre kell magad bíznod, amelyek felett semmi kontrolt nem gyakorolhatsz.

    Ez, vagy a hasonló szerkezetek viszont azt ígérik, hogy nem kell ennyi erőforrással rendelkezned, hogy FÜGGETLENEDJ!

    Kapcsolták már ki nálad az gázt, vagy az áramot?
    Egyszer próbáld ki, hogy 1-2 hónapig nem fizeted be a számlákat.
    Eszméletlen érzés!:)
    A kitaszítottság olyan szintjére juthatsz el csak ezzel, amit nem is hinnél, hogy a XXI. szd-ban létezik.

    Utána te is hívővé válsz és keresed azt, hogy egy olyan rendszert találj, amelynek ugyan semmilyen eleme, semmilyen tagja, alkalmazottja valjában nem is akarja, de még is uralkodik rajtad, mint most a központosított energiatermelés korában.
  • djhambi
    #76
    Ha az olcsó napenergia széleskörű alkalmazása mindennapos lesz, az leszorítja a mesterségesen magasan befagyasztott olajárakat. (Én inkább ennek szukolok.) Persze nincs oly mértékű olajmaffia, ami a tudományt hátráltathatná, vagy embereket tenne el láb alól, ez a paranoiás, képzelgő, olcsó TV-filmeken felnőtt emberek szkepticizmusának hiányából adódó jelenség. Nem tudom, hogy a bűntnyek hány százalékában találják meg a tettest, de úgy tudom, hogy 90% fölött. Nincs olyan racionálisan gondolkozó olajválalat, ami kockáztatná a létezését, hogy bűntényt kövessen el. Aki bűn elkövetésére adja a fejét, az a statistzika szerint leggyakrabban abban a tudatban él, hogy soha sem kapják el.

    Minden energiafajtának vannak előnyei és hátrányai. Nem lehet kiragadni egyetlen mindent elsöprőt. A szélenergia nem állandó, és lassan térül meg, környezeti problémát jelent a kidőt pózna, a napenergiánál is az előállítási költség és a környezeti behatások jelentenek problémát, meg persze az energia tárolása, hiszen ha nem is kis hatásfokkal tudnánk tárolni energiát, de itt többről van szó, az energiaforrásból elektromos áramot hozunk létre, majd átalakítjuk valamilyen formában tárolásra, majd visszalakítjuk elektromos árammá, és itt mindenhol veszteségek lépnek föl, mégha az energiaszállítás vezteségei elhanyagolhatók is ezekhez képest. Ha egyetlen ágazatot ha ki kellene választani Magyarországon, akkor bizonyára az atomenergia lenne, környezeti adottságok miatt, jól mondta Molnibalage, hogy az urán a többi energiahordozóval szemben egyenletes eloszlású a világon mindenhol, így területarányosan "igazságos". Az időjárás nem kifejezetten kedvez a napnak és a szélnek, a földtan a víznek, fosszils tüzelőanyagokból fogytán vagyunk. Geotermikus energiával lehetne futni egy kört, szerintem ez lenne a másik, amit érdemes átgondolni, egyes léesítmények, háztartások jól tudnák hasznosítani. Persze ennek és az atomnak is egyetlen hátránya a költséges és hosszú létesítés, így mindenképpen előre kell gondolkozni. Szerencsére lesz egy Paks bővítés az elkövetkező évtizedekben, kivéve, ha az aktuálpolitika gátat szab neki. E mellett fontos a javak helyes felosztása, pl. ha feltesszük, hogy megújul a Széchnenyi-terv, akkor a lakásfelújítások támogatása nem hoz extra jövedelmet, de háztartások napkollektorokkal vagy geotermikus energiával történő modernizálása csökkentheti az ukrán gázkényszerünket. (Illetve a megépült gáztározó is ezt a célt szolgálja: gázt olcsón tárolunk, és ha elzárnak egy csapot, hónapokig nem kell a drágább gázt vásárolni más országból.)

    Vízautó kettőpontnulla. A Blacklight Power elnevezés baromira reklámnév, érezhetően kamuszagú. A szabadalom nem jelent semmit, ugyanis azt is lehet szabadalmaztatni, hogy bizonyítottan forog, mint villanymotor, és utána ráírják hogy bizonyított szabadalom bizonyítja, hogy féreglyukakból nyeri az energiát, senki sem bizonyíthatja, hogy ez kamu, hiszen szabadalom titkosítja a technológiát, és senkinek sincs joga átvizsgálni. Két szélsőséges példát hoztam arra, hogy hogy lehet az, hogy Magyarországon 1986-2006-ig pontosan 18 darab örökmozgót szabadalmaztattak.

    Olvastam tőled egy linket (http://www.holoscience.com/news.php?article=6bcdajsb). Nagyotmondó, költői bevezetés, semmitmondó idézetek, hogy milyen elmaradottak a tudósok, és mennyire nem értjük a világ működését, sőt, a kozmológiát egy valláshoz haonlítja. (A kozmológia egzakt tudomány, és minden az általános relativitáselméletből építkezik: http://szkeptikus.bme.hu/2006/ Letöltések, keresd Dávid Gyula előadását.) Folytatja a semmitmondó önsztárolást: "a tudomány forradalma", stb. mégis, hogy ehet a tudomán forradalma, ha a tudósok teljesítményét elvetik? Kik fejlesztették ki, ha nem tudósok? Ki lenne alkalmasabb az ilyen technológia kifejlestzésére, mint a tudósok? Felfoghatatlan ellentét. A cikk fele elment, de a technológiáról még egy szót sem szólt. (Sótlan rizsa, mondaná a fizikatanárom.) Aztán egy másodévesek által tanult fizikai jelenséggel szúrja ki a szemünket, a hidrogénatom körüli kvantált energiapályákkal kapcsolatban, és a kihagyhatatlan: "a clean, cheap, unlimited power source" önsztárolás. Persze olyan fontos elvi problémákkal nem foglalkozi, hogy hogy nyer ki stabil molekulákból energiát, hiszen az elektronok szeretnek alapból az alcsony pályákon lenni, és ha egyfoton magasabb pályára kényszeríti őket, fotont kibocsátva azonnal alacsony pályára ugranak vissza. Akkor hogy nyer belőle energiát? Ezt nem magyarázza meg, e helyett a kvantummechanikát főzőrecepthez hasonlítja, mily fokú leegyszerűsítés! Egy csavar: "It seems that Mills has been able to drop the electron to a new stable orbit closer to the nucleus by resonant catalysis using atoms of a heavy metal, which has myriad resonances." Talán nem árt megjegyeznem, hogy az áltudomány egyi legkedveltebb szava a "rezonancia", mert szinte minden oda nem illő dologra lehet használni, és tök tudományosan hangzik e mellett. A cikk a "Darvinista fizikusok" szidásával kb. véget is ér, hogy szentimentális lezárást adjon, hogy elfedje a nyitott kérdéseket: ahogy kivehető, energiára van szükség az elektronok alacsonyabb pályára küldéséhez, de az a kérdés, hogy mennyi, illetve mennyi energia nyerhető vele? Hogyan csinálja egyáltalán? Miért pont a szakértő tudósok kételkednek leginkább, ha működőképes? Ha ennyire forradalmi találmány, miért nem terjedt el? A találmány 1991-es, és hogy 19 év alatt sem lett belőle semmi, magáért beszél.

    "Amint írtam, van működő modellje"

    Ez megint az örök kérdés: energia kell a folamathoz, tehát akár azt is megtehetik, hogy akkumulátorról működtetik a modellt, és senki sem nézhet a modell belsejébe a szabadalom miatt.

    "a feltaláló elméletét támadják, mi szerint a hidrogén egy a kvantumelméletben megadott "ground level"-nél is alacsonyabb energiaszintre jut bizonyos nehézfémek és nátrium-hidroxid, mint katalizátorok jelenlétében"

    Persze, hogy támadják, mert teljes gyökérség. Mert ha létezne ground level alatt elektron, akkor ott lenne természetes állapotban, lásd entrópia. Ahogy nem hűthetsz anyagot 0 Kelvin alá, úgy nem létezhet negatív kvantált energiapálya sem. A jelen levő nehézfém pedig baromság, hiszen keveri a mikro és kvantumfizikai modelleket.

    "Pedig elvileg a tudomány csak elméletekkel dolgozik, amit bármikor képesnek kellene lenni nem csak módosítani, de elvetni is új, az elméletnek ellentmondó bizonyítékok felmerülése esetén. Ehelyett "anomáliák" elfogadása (vagy el nem fogadása) és a korábbi, megszokott elméletek néha töréspontig történő kiegészítése történik."

    Azt hiszem, valaki túl sokat akar tudni... Egyrészt a fizika materialista: vagyis csak azt fogadja el, amilétezik, de mindent elfogad, ami létezik. Ily módon nem elméleti, hanem gyakorlati. Egyetlen megalapozott, reprodukálható kísérlet is módosíthatja a világról alkotott kéünket. Persze nem jellemző, hogy át kell írni a fizikakönyveket, olyan jól működik ez a materialista felfogás, hogy csak kiegészíteni kell a tanultakat. Például, ha találunk véletlenül mágneses monopólusokat, akkor csak ki kell egészíteni a második Maxwell-egyenletet, hogy 0 helyett valamilyen függvény lesz. Ha van egy elmélet, az csak akkor válik elfogadottá, ha kísérletileg beigazolódik, ezért van az, hogy epekedve várják az LHC eredményeit. Az általad vázolt kép a fizikusokról azoknak az áltudósoknak aszüleményei, akik egzisztenciája a tudomány instabilitásának mértékétől függ, hiszen minél jobban támadják, annál jobban kelnek a könyveik. De annyit elárulhatok, hogy a materialista világmegismerési folyamat eddig töretlen, és jelenleg nincs olyan reprodukálható, ellenőrzött kísérlet, mely ennek ellentmondana. Persze lehet működőképes Blacklight Power modell, de ha az nem ellenőrizhető a szabadalom leple miatt, akár egy akkumulátorról meghajtott motor is lehet. Így nem megalapozott, reprodukálható kísérlet, mert nem ellenőrizhető. Ha tényleg működőképes lenne, nem lenne rajta ilyen szabadalom, a tudósok ellenőrizhetnék, igaznak találnák, és hihetetlen pénzeket ölnének a kormányok a fejlesztésbe, gyártásba.

    Így viszont kár vele foglalkozni. Persze az is kérdéses számomra, hogy hogy alkothattak meg működő modellt létező fizikai alap nélkül: elméleti fizika, kísérletek, kutatás és néhány kiosztott Nobel-díj nélkül. BUSTED.
  • Molnibalage
    #75
    Egy MAHG gépezettel a betáplált elektromos energiának olyan 30X-osát lehet visszakapni, igaz sajna hőenergia formájában, lásd linken a kísérleteket.

    Ez nem sérti az energiamegmaradást? Ennyi erővel, akkor elektromossággal 30x-os hő. Hővel vizet forralok és irány a turbina. Ezzel áram és megint hő és így tovább. Jé, ez nem örökmozgó?

  • Gladiator
    #74
    Ja, és még annyit, hogy igen, a nagy kőolaj cégek diktálnak:) Elég sok feltalálóról hallottam már, akiket megkeresett pár jóvágású fiatalember és megkért, hogy ugyan hagyja már abba a kutatásait. Meg beszéltem anno egy kockázati tőke befektetőcsoport elnökével és ő is mondta, hogy néhány üzlettársuk már tűnt el rejtélyesen az elmúlt pár évben.
    Ha meg arról van szó, hogy nem csak egy feltalálóról van szó, hanem pl. a CERN-ben felfedeznek/feltalálnak valamit, akkor meg szépen megveszik a technológiát, azt amikor elfogyott az olaj, beindítják.
  • Gladiator
    #73
    Magyarországon szar projectek vannak? A családom, meg lassan már én is kutatás fejlesztéssel foglalkozik, és nem rég volt szerencsém Mo. legnagyobb K+F cégénél dolgozni. Hallottam fél füllel 1-2 "szupertitkos" kutatásról, amiktől garantálom, hogy összefosnád magad:) Persze, külföldön lehet, hogy vannak még ennél is komolyabb dolgok, de azért egyszerű halandó ember számára ezek is óriásiak.
  • Gladiator
    #72
    :)

    Szerinted azért mert Európa alatt nincsen olyan nagy mennyiségű olaj, ezért az EU már rögtön olajra szorul?:D A holland Shell a világ asszem második legnagyobb olaj cége. Szerinted azt az olajat azt mind a Dunántúl méretű Hollandia alól, meg a pár gyarmatáról szerzi? A British Petrol meg brit cég, de mint tudjuk Nagy Britannia se a Mexikói öbölben van, azt látod...
  • NEXUS6
    #71
    Ez hasonlít az un. MAHG reaktorra.
    Moller Atomic Hydrogen Generator (MAHG)

    Még a század elején fedezte fel Irving Langmuir Nóbel-díjas kémikus, az atomos hidrogén extrém hővezető képességét.
    Bizonyos körülmények között ez a hővezetés olyan extrém, mintha egyenesen termelődne!

    Egy MAHG gépezettel a betáplált elektromos energiának olyan 30X-osát lehet visszakapni, igaz sajna hőenergia formájában, lásd linken a kísérleteket.

    Azonban, ha egy a fenti cikkben is leírt termikus fényelektromos cellával próbáljuk kinyerni az energiát, akkor is egy 30-60%-os hatásfokkal számolva a betáplált elektromos energia 10-20X-osát kaphatjuk vissza!!!
    Plusz ugye még az extra hőenergia. Mindezt egy viszonylag egyszerű szerkezettel, ami mozgó alkatrészt nem tartalmaz.

    Mellesleg a hírhedt hidegfúziós kísérleteknél is a leggyakrabban tapasztalt rendellenesség az az extra módon termelődő hő. Ha neutronokat nem is tudtak minden esetben kimutatni, és így joggal mondhatták a magfizikusok, hogy nem nukleáris reakcióról van szó, nem hidegfúzióról, azonban a rendellenesen megjelenő extra hő elég gyakori volt a különböző kísérleteknél.

    És akkor még egy kis adalék, csak egy kérdés: tudja valaki hogy miért is robbannak fel a nikkel-metál-hidrid aksik viszonylag gyakran?
    Ezek gyakorlatilag tartalmazzák azokat a komponenseket, amelyek a MAHG cellában is találhatók, atomos hidrogén (a fémben oldva), elektromos áram, és platina/palládium/nikkel csoportba tartozó fémet, mint katalizátort.

    És akkor gondolkodjunk még egy kicsit távolabb. Kozmikus szinten a hidrogén nem molekuláris, hanem atomos formában létezik leginkább. Ha az atomos hidrogén általában mutatja ezt az egyelőre nem teljes tisztázott reakciót, akkor az az egész kozmológiát alapvetően változtatja meg.
    Befolyásolja a csillagfizikát, az óriásbolygók fizikáját, a galaxisokban levő hidrogénfelhők fizikáját, a kozmológiát magát. Hiszen a magerőkön kívül létezik még egy hasonló nagyságrendbe tartozó általánosan működő erő/energia.

    Na de ez természetesen szájenszfiksön, mindaddig amíg nem sikerül egyértelmű választ adni a reakcióval kapcsolatban felmerülő kérdésekre, nem sikerül egyértelműen és stabilan reprodukálni a jelenséget.
  • GyaxyBoy
    #70
    Sajnos nem hülyeség!
    Sok ilyenről lehetett hallani.
    Pontosabban Én egy történetet tudok, de hallani többről halottam!

    Ausztráliában egy férfi feltalált egy vízzel müködő motort és beleszerelte egy kaszniba! Amivel 150-160 km/h órára volt képes és valahogy 4-5 liter volt a fogyasztása. Arról nem hallottam, milyen nyomatékkal dolgozott a motor, vagy hogy hány lóerős volt, de az utolsó infó amit halottam róla, hogy titokzatos körülmények között eltünt a találmányával együtt és a holtestét valahol pár nappal vagy héttel később megtalálták. Valahogy 2002 körül volt.

    És ezt mindig is akadályozni foglyák!
    Ok pedig marha egyszerű! A pénz! De ne csak az olaj mágnásokra gondolj, hogy ők mitől esnek el! Hanem az országok gazdasági bevételük szerintem igen jelentős részét képezik! Magyarországon ugye 50% adó van rajta, de a többi országoknak is biztos van 20-30-40%.

    Nem vagyok ezekben jártas, de gondolom az autó iparnak sem lenne jó, hogy amibe belefektetnek minden motor típus kutatásába, azokat egyszer csak kukába kellene dobniuk!

    Mi emberek a felső vezető réteg szemében csak robotok vagyunk. Arra nevelnek, hogy ne gondolkozz, ne spórólj, ne próbálj meg kizökkenni a "normális" menetből, hanem vásárolj, dolgozz és butulj a TV előtt és vegyél fel hitelt, így ők jogot képviselnek az életedre és hogy ők irányíthassák is!

    Sajnos idáig jutott a világ! Ez az én véleményem!
  • Nos
    #69
    Ja, és kedves Molnibalage, szerintem is atomerőmű. De azért próbálkozni lehet.
  • Nos
    #68
    Az, hogy a kőolajcégek miatt nincs más működő alternatíva jelenlegi világunkban nem gondoljátok, hogy egy baromi nagy hülyeség????
    Azért nincs, mert tényleg nem találták még ki a megfelelőt.
    Az oké, hogy befolyásosak az olajcégek. De Kína, Japán, az EU gyakorlatilag nem rendelkezik olajforrásokkal. Még az USA is importra szorul. Gondoljátok, hogy az olajcégek állandó jelleggel kontrolálni tudják ezen régiók egyetemeit, kutatóbázisait, hogy nehogy kitaláljanak valamit az olaj helyett????
    A felsorolt országok/régiók meg összetennék a kezüket, hogy nem az oroszoktól, araboktól, norvégoktól kell venni az olajat.

    Ennyire azért nem ügyesek, még egy Qva lyukat sem nagyon tudtak betömni az Mexikói-öbölben.

    Akinek nem inge, ne vegye magára.
  • Molnibalage
    #67
    Akkor itt valami nem stimmel. A nukleáris reakciókhoz mérhető kémiai kötéseket jelentene ez a dolog 1 liter vizes idézeteddel nézve. Ez fizikailag lehetetlen.