52658
1418799692.png
A játékkal kapcsolatos linkek:
restacarpbjcb.pngets2blog86jx7.pnghonlapcokqb.pngscsb4ked.pngfacebookabkop.pngfreaksihj96.pngr3dutpzjuf.png

Kamionos és egyéb hasznos oldalak.
kephostvkkj7.pnghuntyekiy.pngtirra0hjyf.pngoftopicjxjng.pngflickerexjng.png

PNG és BMP képeket NE tölts fel!
  • Axtros
    #50776
    Van olyan mód, ami mindegyik típust át tud alakítani low deck-esre? Vagy, ha nincs, akkor a DAF-okra kellene egy jó átalakítás. (Euro-5, 6).
  • Axtros
    #50775
    Most éppen nem is, mert a legújabb ETS2 verzió az 1.30. A promods még nem frissült, csak 1.28-ra van még. De talán néhány hét, és meglesz az update. Nemsokára tárgytalan lesz az Italymap, ha megjelenik a hivatalos új Italy DLC.
  • stalker001
    #50774
    Leszedtem a promods-ot, most raktam fel az eredeti játékot steam-ről, és nem kompatiblis a map.
  • wollnerd #50773
    A #50671-es hozzászólásom legvégén látható a helyes load order a gigasziktus méretű térképcsomaghoz.
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2017.11.19. 15:29:00
  • Bukephalos
    #50772
    A 3 grácia: Promods, Rusmap, Southern Region,
    Esetleg Russian Open Space, Italymap és Project Balkans. Ezeket össze is tudod fűzni, persze ügyelni kell a map verzió kompatibilitásra és betöltési sorrendekre, de ezekről találsz infót az adott map readme- ben.

    Jó szórakozást!

    A promods -t a saját oldalukról, a többit pl. az ets2.lt oldalról tudod letölteni.
  • stalker001
    #50771
    Sziasztok.
    Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek melyik map mod a legjobb a játékhoz? Értem ezt arra hogy nem buggos és elég részletes is.
    Mert találkoztam már olyannal h 20x-osa volt az eredeti mapnak, de fél órás autópályák voltak a semmibe, fák meg minden nélkül, szerintem ennek nincs értelme, a másik hogy ha túlméretes rakományt vittem, a fizető kapu hamar becsukódott előttem...
    Tehát tudtok olyat amibe ilyen nincs?
    Köszönöm szépen előre is.
  • Bukephalos
    #50770
    Variációk egy tandemre





  • atesz25
    #50769
    Sziasztok. Az hogy városokban vagy nagyobb kereszteződésekben leesik az fps az azért lehet mert gyenge a gépem? Max grafikán játszom. 30-40 fps városban 18 20 fps. Ha elveszem a beállítást akkor sem javul sokat.
    Üdv Atti
  • Sordoran
    #50768
    Kicsit bejárattam, megnéztem milyen (lesz) az új vas. Pofás gépezet, és egész jól testre szabható, pedig meg sincs a Scania tuning DLC.
  • Axtros
    #50767
    Azt tanácsolom, hogy első körben a programtól függetlenűl menj végig egy Blender 3D texture turorial-on, próbálj végig minden lehetőséget, és paraméterezést. Aztán ha olyan anyagjellemzőt tudtál előállítani, ami számodra már megfelelő, akkor azt próbáld ki a játékban is. Az SCS modder (skin) fóruma itt található meg, itt mindent meg lehet kérdezni, és sokat tudnak segíteni. Küldj képernyőképet, és írd le, hogy pontosan mit szeretnél.
    Utoljára szerkesztette: Axtros, 2017.11.17. 12:15:38
  • Axtros
    #50766
    Fel kell tenni a Renderer százalékot legalább 300%-ra, illetve az élsimítást (anti aliasing) is magasra. Mondjuk ehhez azért már nem árt egy minimum 2GB-os videókártya, FullHD felbontásban. Ha a VTX3D VX6750 1GB kártyát használod a játékhoz, akkor sajnos az ehhez kevés lehet, beszagathat. De próbáld ki.
  • Robertoo21
    #50765
    Szia,

    nekem pont ez a problémám! Mi rá a megoldás?
    Valamint virít a rendszámtáblám, mint ha lightbox lenne. Tudnál ebben is segíteni?

    Köszi, előre is!
  • lippet
    #50764
    Köszönöm a választ! Viszont ezek a hibák még szúrják a szemem. Nálam van a hiba?
    A víz elég pixeles.
    A por elég pixeles.
  • Axtros
    #50763
    Elérhető az új javítás beta változata v.1.30. Benne van az új Scania, illetve egy új - hajós - rakománytípus, illetve több bővítés, navigáció javítás. Továbbá az eredeti térkép Olaszországi részének a módósítása, feljavítása, ami jobban fog illeszkedni a közeljövőben megjelenő olasz DLC felépítéséhez. További infok az scs blog-on.
  • Axtros
    #50762
    A grafikai megjelenés beállítására a "Beállítások" menüpont alatt van lehetőség. De egy adott objektum (pl.: pótkocsi) 3D-s megjelenését nagyban befolyásolja az obejktumra ráhúzott textúra tulajdonsága. Tehát, ha neked "csillog" a teteje, akkor lehet, hogy a modellező ezt "szándékosan", vagy "ismeret hiányában" kifejezetten így textúrázta fel. Akkor pedig ezt programon belül nem fogod tudni beállítani. Egyébként nem csillog, hanem rosszul veri vissza a beeső fényt, ami - sajnos - sok modderek által fejlesztett objektum hibája. Tapasztalataim alapján a textúrázás - valamilyen okból - sok modnál el van rontva. Aminek tükröződnie kell, az plasztikként veri vissza a fényt, aminek pedig nem kellene csillognia, az meg fénylik. A modellezés viszont sokaknak nagyon jól sikerül, kár, hogy sok kiegészítő a textúra rossz paraméterezése miatt csúszik el. (Igazából nem is a textúra a probléma, hanem a textúra anyagjellemzőinek a beállítása, de ebbe már nem akartam részletesen belemenni. :) )
    Utoljára szerkesztette: Axtros, 2017.11.16. 12:33:27
  • lippet
    #50761
    Helló! Nem rég felraktam a gépemre az ETS2-t, de még nem sikerült mindent igazán konfigurálni. Azt hol tudom beállítani, hogy a pótok teteje ne csillogjon, ne legyenek annyira fényesek? Köszönöm!
  • Robertoo21
    #50760
    már megpróbáltam a régi módszerrel és még működik hála istennek :)

    Már ha találnék egy olyan moddert, aki megtanítana, hogyan importáljam és exportáljam a dolgokat, akkor már célegyenesben is lennék!
  • mumus70
    #50759
    jobban jársz ha rákeresel a Youtube-on, töménytelen magyar nyelvű tutorial van fent erről!
  • Robertoo21
    #50758
    Sziasztok!

    régebben készítettem skineket, amikor még ATS/GTS volt.
    Most viszont szeretnék ismét belekezdeni. Kérlek írjátok meg, hogy milyen progik kellenek hozzá és csak így körvonalakban a lépéseket.

    Előre is köszi a válaszokat. :)
  • mumus70
    #50757
  • Skinner_11
    #50756
    Ezt csak úgy itt hagyom...

  • mumus70
    #50755
  • mumus70
    #50754
    Én villanyoszlopot kaptam be 90-el az egyik autópálya középső sávjában valahol Németben, meg egy híd alá szorultam be az autószállító tréllerrel. :p
  • Bukephalos
    #50753
    Szinte soha (ha még is, akkor mindig kiderült, hogy más mod okozza) Láthatatlan falba viszont futottam bele párszor :))
  • SimaSuna #50752
    nem tapasztaltam.
    De ha konkrét helyet adsz, akkor délután meglesem.
  • Axtros
    #50751
    Nektek milyen gyarkan esik össze, és lép ki a program a Promods 2.20 + RusMap kombinációval? Más mód nincs.
  • mumus70
    #50750
    Nem látják ha nincs meg nekik, csak azt amire ráfestetted, a gyári fényezést látják.
  • PuSzuLa1Láma
    #50749
    Sziasztok! Megvettem a magyar festés dlc-t ets2-höz. Ha multiban játszok, azok a játékosok is látják a dlc-s festést, akinek nincs meg ez a kiegészítő? Vagy ők milyen színűnek látják a kocsimat? Köszi!
    Utoljára szerkesztette: PuSzuLa1Láma, 2017.11.04. 21:03:42
  • kamionosjoe
    #50748
    Fent marad a gázolajos tábla haver. :D
  • Bukephalos
    #50747


  • mumus70
    #50746
    Első ránézésre azt hittem igazi B+!
  • akos25
    #50745
  • mumus70
    #50744
  • Bukephalos
    #50743
    Nagy igazságosság

  • Stefan28
    #50742
    Estét sok a duma kevés a kép na teszek róla hogy kép is legyen!







    Utoljára szerkesztette: Stefan28, 2017.10.22. 19:14:14
  • mumus70
    #50741
    Én józan paraszti ésszel úgy próbáltam, hogy a főkönyvtárba ahol van a Mod, Music stb csináltam egy Def meg Automat mappát, és amik abban vannak a letöltött cuccban, egyszerűen beléjük kicsomagoltam.... De nem történt semmi....
  • mumus70
    #50740
    Tejóisten....
  • Bukephalos
    #50739
    akkor csak egyszerűen, tömörítés mentesen zip -peld be az állományokat, ügyelve, hogy def, automat stb. könyvtárak a gyökérbe legyenek!
    tehát a struktúra NE ÍGY nézzen ki:
    akarmi_trailer.zip\akarmi_trailer\def,
    akarmi_trailer.zip\\akarmi_trailer\automat
    akarmi_trailer.zip\\akarmi_trailer\és a többi fájl


    hanem így :
    akarmi_trailer.zip\def,
    akarmi_trailer.zip\automat
    akarmi_trailer.zip\és a többi fájl

    fontos: a zip állomány tömörítés mentesen történjen, azaz a Tömörítés foka opciónál: RAKTÁR legyen kiválasztva a zip -ben.

    ezután, ha zavar a zip, akkor a kiterjesztést nyugodtan nevezd át scs -re!

    Remélem, érthetően írtam :))
  • mumus70
    #50738
    Ilyennel én is találkoztam! Olyan mintha új mappába kéne tenni, úgy emlékszem sii fájlok is vannak benne, én sem tudtam mit kezdeni vele, inkább hagytam is annyiban.
  • Bukephalos
    #50737
    Ööö jó lenne tudni milyen kiterjesztés maga az alapfájl amit letöltöttél?
    Ha scs csak simán beteszed a mod mappába és aktiválod

    Ha zip, rar akármi más, és kicsomagolás után scs fájlt kapsz, akkor lásd mint fent!

    ha zip és kicsomagolás után kapod a jelzett def stb könyvtárakat, akkor a zip -t kell a mod -ba másolni éa aktiválni

    esetleg érdemes átnézni a letöltési oldalon ill. a readme.txt -ben lévő leírásokat, a készítők általában jelezni szokták a teendőket