12301
banner

Fear the walking dead
- TWD testvérsorozata
  • Malakai
    #382
    Azért a voodoo zombiktól elég távol vagyunk már. :P

    Nem mintha filizófiáról egy szó is esett volna itt... :)
    Inkább az a lényeg, hogy miért ne lehetne rajta vitázni, fantáziálni?
    Ha csak azon vitáznánk, ami mindannyiunk valóságos életét közvetlenül érinti, akkor eléggé leszűkülnének a beszélgetések.
    Szar az időjárás, mi?
  • G_ArchAngel #381
    Igen, de valosagon alapszik: voodoo magiara alapozott hittel es tudatmodosito fozetekkel iranyitottak embereket, akik 'agyatlanul' elvegeztek a papok utasitasait. Nem voltak halottak, de serthetetlennek hittek magukat ebben az ontudaton kivuli allapotban.
  • Cat 02 #380
    Pontosan mit tegyen ? Főleg akkor, ha elvileg bárki megfertőződhet, ha sebe van. Megtisztítani egy országot meg nagy meló. Amúgy lehet az USA másik felében pont az van.
  • Malakai
    #379
    A TWD esetén, hogy miért lett ilyen gyorsan ekkora probléma az végülis a [url=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1275907466&no=354]#354[/url]-ben benne van, ha belegondolsz ez mit okozhat egyetlen nap leforgása alatt is.
  • Kaplan
    #378
    Felesleges szerintem ilyen szintű filozófikus elmélkedésekbe belemenni ugyanis az egész zombi téma egy agyszülemény. Nem létezik, így a köré varázsolt világot is tetszés szerint lehet felépíteni.

    Ettől függetlenül ha a hadsereg simán minden gond nélkül kinyírná az összes zombit, nem lennének filmek, sorozatok, képregények. :)
  • [HUN]Crassus
    #377
    hiába a hadsereg egyszerűen annyian vannak ,hogy képtelenség elbánni velük úgy,hogy közben "hermetikusan" eltudják az egsézségeseket különíteni...nem is beszélve arról,hogy mekkora morális kérdés gyerekre/nőkre lövöldözni....nem is igazán tudják mivel állnak szemben....
    lehet megsérült pár azt bevitték az EÜ sátorba aztán szép lassan azok is átváltoztak és kitört a káosz....mire kapcsoltam mi a pálya már késő is volt....amúgy meg ezek Zombik:P lövöd őket mint az állat,de az a sok ezer-tíezezer meg csak jön és jön és jön és jön...
    sakk-matt
  • CharrDen
    #376
    Általában a hadsereg nem tud velük mit kezdeni, de egy egyáltalán oda nem illő ember (pl egy szakács, nyugdíjas stb) rájön hogy fejbe kell őket lőni.
  • Herold
    #375
    Azért az is érdekes (és életszerűtlen), hogy a hadsereg és a Nemzeti Gárda nem bír el néhány járkáló hullával.
  • Abruzzi
    #374
    A képregényben sem tudják pontosan? Tudom h nem ez a sorozat lényege, de engem idegesít kicsit :D szerintem igazán nem lenne nagy dolog 5 percet szentelni egy faszán kitalált történetnek. Most így kb annyi h egyszer csak kiment az utcára egy zombi megharapott valakit azis az lett aztán kész szaporodtak? na mindegy, ettől függetlenül tetszik a sorozat, csak én azt vártam h ez mikor derül ki.
  • CharrDen
    #373
    Én mint az egyik részben felvennék jó vastag ruhát páncéllal együtt, mellé esetleg lángszóró egy kocsi és kész :D Amúgy városokba jól megszívnánk, főleg a panelnál. Ott aztán lenne zombi rendesen.
  • Fenrir
    #372
    Igen, ez egy kicsit más tészta. Szerintem nem is lennék képes olyat lelőni aki a rokonom vagy barátom. De egy random zombi biztosan nem okozna gondot. Még csak nagyon messze sem kellene mennem, mert a sorozatban is egy-két kivételtől eltekintve szinte mindig 5 méteren belül tüzeltek.
  • G_ArchAngel #371
    Irni mindent olyan konnyu!
    En csigas ijjal lottem rengeteget, celtablara, de mikor vadaszatra mentunk, nem birtam felemelni. Most kepzeld el, hogy ra kell emelned egy zombira a fegyvered, aki 2 napja a baratnod vagy az apad volt...
  • Fenrir
    #370
    Röhögni fogsz, de voltam és lőttem is AK-63D-vel mivel fegyveres őrnek állítottak be.

    Továbbra is fenntartom, hogy egy szinte álló célpontra nem nagy kunszt semmilyen fegyver elsütése, no persze ha tudod, hogy hogyan kell tűzkész állapotba hozni.
  • [HUN]Crassus
    #369
    voltál katona? igenes baszott nagy kunszt ám a lövészet....és arra még jön a stressz ahogy azt Szolnokboy is említette....
  • Fenrir
    #368
    Vannak például rendőrőrsök ahonnan azért pisztolyokat minimum lehetne szerezni. Ha meg ezek kívül a zombik olyan típusúak mint ebben a sorozatban akkor a lelövésük sem nagy kunszt mert lassúak és lomhák.

    Ha olyan kis fürgék mint a "28 nappal később"-ben akkor az kellemetlen.
  • Szolnokboy1
    #367
    abban nem voltak zombik. :)
  • Darthmushroom
    #366
    mint a 28nappal később című filmbe?:D
  • Szolnokboy1
    #365
    egyszer a zombik is eloszlanak teljesen, nem? :)
  • G_ArchAngel #364
    A szigettel meg az a gaz, hogy nagyon zart kornyezet, barmilyen fertozes halalos lehet egy kisebb kozossegben.
  • Neoncsoves
    #363
    meg akkor ne is beszéljünk arról, hogyha nem szigeten vagytok, előbb utóbb egyre több zombi fog odamenni hozzátok
  • Darthmushroom
    #362
    ez szerintem is így van, max egy szigeten lenne esély ahol kiirtják az összes zombit és tudnak termeszteni ételt meg találnának vizet is
  • Neoncsoves
    #361
    szerintem egy zombilázt gyakorlatilag lehetetlen túlélni, hiába kerülsz safe-zoneba, előbb utóbb onnan is elfogynak a dolgok...
  • Szolnokboy1
    #360
    Ha magyarországon törne ki egy zombiláz, itt fegyverboltot eléggé elvétve talál az ember, itt inkább csak vadászboltok vannak, ahol nincsenek kipakolva a polcra a kilencmilisek. A másik, hogy az emberek 99%-a el sem találná a zombit, nemhogy fejbe tudná lőni. Pláne stresszhelyzetben. Aki lőtt már pisztollyal, tudja, hogy miről beszélek. Puskáról már nem is beszélve. (Ez nem tetszett az egyébként kiváló Holtak hajnala remake-ben, hogy az egyszeri tévéboltos vagy családapa rutinból lőtt tökéletesen fejre.) A legtöbb ember tehát valamilyen ütő- vágó fegyverrel járna a legjobban (MO-n a leggyakoribb a sodrófa vagy a fejsze). Egy helyben maradni szintén nem jó, ez kiderült a legutóbbi részből. Valamint még egy dolog: a hullaszag. Nem lehet megszokni, és brutálisan össze tudja zavarni az embert, koncentrálni képtelenség.
    Tehát az én tippem: vietnámi balzsam az orr alá, valami ütő vagy vágófegyver és egy teletankolt, fedett gépjármű. Én ezt csinálnám.
  • Neoncsoves
    #359
    hát az angol nyelvű is jó nekem :) link van?
  • Malakai
    #358
    Rémlik, hogy valahol valaki írta, hogy igen, de én eredetit olvasom, úgyhogy nem tudom.
  • Malakai
    #357
    A képregény alapján is csak találgatni lehet, elejtett szavak vannak, hogy ki mióta van úton, amire emlékszek az amit Shane, meg Lori mondott neki a kórházzal kapcsolatban, megint nem emlékszek, hogy a filmben is mondták-e, úgyhogy spoiler mögé. :D
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha jól emlékszek kb egy héttel az ő kórházbakerülése után már káosz volt Cynthianaban és azután nem tudjuk ott a kórházban meddig tartották még a helyzetet, mert akkor Shane lelépett a családjával. :P Azóta pedig kb három hét telt el, szóval durván egy hónapja megy a dolog.
  • Neoncsoves
    #356
    a képregény elérhető valahol magyar nyelven?
  • Fenrir
    #355
    Lehet, hogy zombiként gyorsabb a bomlás, nem tudom még nem voltam soha sem zombi :P
  • Malakai
    #354
    Na és most egy spoiler, ez már tényleg nagyobb, a fertőződéssel kapcsolatos, nem utaltak rá a sorozatban (azthiszem):
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A zombi harapása, ha a sérülés nem is, de halálos, gyorsan emelkedő lázat okoz, amibe 24 órán belül meghal az egyén. Viszont csak halálos, nem az fertőz a "zombi kórral", valójában már az egész emberiség fertőződött valamivel, vagy valami okozza, hogy ha meghalnak, akkor zombiként visszatérnek. Vagyis ha valakit lelőssz, vagy valaki meghal infarktusban, akármi, akkor az is visszatér zombiként, mindenféle zombi közbenjárása nélkül.
  • CharrDen
    #353
    És azt nem tudjuk, hogy mióta vannak zombik? Eléggé rohadtak, nem kéne annak néhány év?
  • Malakai
    #352
    A négert kérdezte, egyik első dolga volt, őő, vagy csak a képregényben? :P De rémlik valami a filmből is.
    Egyébként nem tudják, a hírekből is csak annyit tudtak, hogy egyre több van, meg pánik. Gyorsan elintézték az infót, de a köznép ennyit tud.
  • G_ArchAngel #351
    Elmondom mit csinalnal Te vagy en:

    Be lennenk szarva, remulten probalnank telefonalni, majd orakra vagy napokra elbujnank egy sotet helyre es ott remegnenk ennyi foldon fekvo hulla, majd maszkalo hullak lattan.
    A parkban onmagat vonszolo felig elrohadt test lattan meg 10 percig rokaznank.
    Aztan lehet elojonne, hogy ezt-azt olvastuk, lattuk filmben es lehet egy ido utan fegyverhez nyulnank.
    Persze az is lehet, hogy HA letezne zombi, akkor a fejloves sem allitana meg, akkor meg lehet beszarva menekulni...
    Ha rajtam mulna, akkor csak a teljes elegetes tudna elpusztitani oket:)
  • Abruzzi
    #350
    Nyilván nem álldogálnék én sem gondolkozva h vajon mi történt amikor egy csapat zombi akar megzabálni. Épp ezért írtam, hogy oké a városban menekülni kellett, gondolkodni. De a táborban voltak nyugodt percek amikor kérdezhetett volna...de amúgy ha már itt tartunk, egy aprócska kérdést h "te mégis mivan?" a néger csókának is elejthetett volna az 1. részben..
  • Fenrir
    #349
    Én meg mindig pont azon gondolkozom az ilyen zombis filmek elején, hogy mennyire életszerű az amit a főszereplő a legtöbb esetben csinál.

    Ha én lennék a helyében első utam biztosan olyan helyre vezetne ahol van fegyver, mindenképpen szereznék egyet és csak utána kezdenék agyalni, hogy mi történt.
  • Abruzzi
    #348
    De ezt a főhősünk nem tudhatja, amíg meg nem kérdezi. Szóval nem azon van a hangsúly konkrétan h mi a pontos kiváltó ok, hanem hogy még csak 1 szó sem esett róla, és a csávó is elég hamar hozzászokott és meg sem kérdezte h mivan. Nyilván majd valami nagy wtf csattanó lesz hogy miért lettek ilyenek az emberek, de akkor is, szerintem ezt legkésőbb a 2. részben le kellett volna rendezni..
  • [HUN]Crassus
    #347
    kicsit off: a hétvégén voltam Kijevben egy barátnőmnél...nekik olyan házuk van,hogy egy bazivastag vas ajtó van a rendes bejárati ajtó előtt amit ilyen csipes bizbasz nyit...mondtam is neki ha eljön a nagy zombiapokalpiszis ide menekülök az hétszentség!:D
  • mascarun
    #346
    Lehetséges hogy ők sem tudják...
  • [HUN]Crassus
    #345
    nem igazad van tényleg már rég megkellett volna kérdeznie...,hogy mi nézők is tudjuk mitől lett game over a földön:P:)
  • Abruzzi
    #344
    Nem tudom felmerült-e már a dolog a topikban, csak az utolsó oldalt olvastam el. De a sok dolog ellenére amit felsoroltatok, engem csak egy valami idegesít. Mégpedig az h adott egy arc, aki teljesen normális körülmények között bekerül a kórházba, majd egyszer csak felkel úgy h a Föld javarésze zombi és csak pár normális ember maradt életben. Eleinte elvan a négerrel és a fiával, oké. Aztán elindul egy lovon egy városba, ahol szintén találkozik emberekkel, jó, mondjuk h nincs idő, gyorsan kell gondolkodni. De végül odaér a táborba ahol szintén több ember van, akik nem voltak kórházban végig. Komolyan, eszébe sem jut megkérdezni hogy "te, mi a f@sz történt itt?" pedig ott már volt pár nyugodt perce...férfi vagyok, de előbb kérdezném meg hogy mitől lettek itt zombik minthogy megdugjam a feleségem :D

    ha esetleg én véletlen kihagytam/átaludtam egy részt/jelenetet ahol ez megtörtént, akkor tárgytalan a hozzászólás.
  • ldavid
    #343
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    nem mindegy, mert akkor felesleges ez az egész felhajtás, ha csak úgy sétálgathatnak korlátozot mennyiségű fegyverrel/tölténnyel és semmi bajuk nem lesz