12301
banner

Fear the walking dead
- TWD testvérsorozata
  • cylonflatus
    #1662
    Nekem az első 12 füzet van meg magyarul, de nem pdf hanem cbr.
  • Csacsi
    #1661
    Sziasztok. Valaki tudna adni pdf elérhetőséget magyar nyelvű walking dead képregényhez?

    Köszi előre is.
  • Andr0
    #1660
    a főnök nője... mégjóhogy... xD de az a china man...:D az nagyot ütött..:D
  • I.C.ram
    #1659
    :D
  • Evoluti0N
    #1658
    Nem az a (fő)probléma, h kevés a zombi, vagy sok a dráma, hanem h néha annyira logikátlan döntéseket hoz egy-egy szereplő és olyan életszerűtlenül viselkednek, h csak fogom a fejemet.
  • ForzaInter
    #1657
    Az a baj ebben az évadban kb nulla az izgalom és a feszültség.. 2-3 szereplő meg kurvára irritáló.
  • böröczk
    #1656
    Az nem a dráma, hanem a hepiend kategóriaába tartozna.
  • precision
    #1655
    de hisz az nem dráma lenne hanem sitcom :D legalább is én nagyon örülnék/röhögnék :D
  • precision
    #1654
    "Persze értem, ez egy sorozat."

    Félreérted :) Nem azt mondom, hogy azért ilyen, mert ez egy sorozat... Azért ilyen, mert ez egy ilyen sorozat, ráadásul az AMC -n, ami a drámáiról híres. Ez egy olyan műfaj, ahol a feszültség, az érzelmek és a karakterek vannak előtérben, nem az, hogy 3 percenként lefejezzenek egy zombit. És ráadásul AMC. Ez a csatorna a drámáiról híres. Pl a Breaking Bad. Az egész egyszerűen a legjobb sorozat. Ever. :)

    Értem én, túl nyugis a helyzet szerinted... persze, most be vannak "zárva" a farmra, nincs túl sok találkozás a zombikkal (persze azért 1-1 -et beraktak minden részbe, hogy legyen vmi munkája a maszkmestereknek is és legyen néznivalónk is)

    de készülődnek itt az ellentétek, Hershell zavarja őket elfele a farmról pl.

    nézd meg a mostani részt szerintem, alakulóban vannak a dolgok
  • Hoz_Hun
    #1653
    Volt egy ilyen 6 részes zombis minisorozat, "Dead Set". Úgy ültem le elé, hogy adok neki egy esélyt és olyan kellemesen csalódtam, hogy egyből végignéztem mind a hatot. Na abban hentelnek rendesen (azért nem láncfűrészes szinten). Ha még nem láttad nézd meg. :)
  • szucsy89
    #1652
    "Azért nem azt várom, hogy fűnyíróval meg láncfűrésszel daráljanak benne."


    Nekem nem lenne ellenvetésem.
  • Evoluti0N
    #1651
    Erre kaptál egy pluszt
  • Hoz_Hun
    #1650
    De ha mindenkép dráma kell, nekem lenne egy kiváló ötletem, egy über drámai részhez: a terhes prizonbrékszara tragikus elhullása. :)
  • Hoz_Hun
    #1649
    Persze értem, ez egy sorozat. Azért nem azt várom, hogy fűnyíróval meg láncfűrésszel daráljanak benne. Nem tudom,... úgy az első évad az nekem tetszet. Azt a (hent) szintet hozná, egy szavam se lenne. Valahogy ez az állandó fűs-fás környezet, amolyan... túl idili, inkább nyugodt környezet. Azt várnám, hogy azaz egy óra az legyen nyomasztó.
  • precision
    #1648
    nemtom... de eddig se volt túl nagy hentelés a filmben :)
    a "részenként egy zombi" arány kb mindig megvolt, de nem az a klasszikus véres-hentelős film, ez nyilvánvaló volt már az első 1-2 rész után
  • Hoz_Hun
    #1647
    Számomra ez nem dráma film, hanem zombi film. Itt írtsanak. Ha farmos, dumálós sorozatot akarok akkor letöltöm a Dallaszt. Az első évadot megtudták faszán csunálni, de ezt pffff...
    Eddig nem vettem a fáradtságot, hogy megnézzem az új részt. Még nem döntöttem folytatom-e egyáltalán.
  • Hoz_Hun
    #1646
    Hogy mennyire igaz baszki... hogy raknák dobozba a fejét...
  • precision
    #1645
    :AD:SA:SDF:ASD

    epic! :)
  • stargatelost
    #1644
    Egyébként World War Z-t olvassátok el mindenképp :) Én is egy hónapja rendeltem meg, és befaltam hamar, nagyon adja :) Abban aztán mindenre kitérnek, hadsereg miért bénázott, a kormány mit csinált (USA), és rengetegféle ember, túlélő mondja el a tapasztalatait (révén ugye, hogy ez nem hagyományos regény, hanem egy interjúkötet).
  • stargatelost
    #1643
    Ezek kurva jók :D :D
  • Sir Quno Jedi
    #1642
    Namost egy gépesített hadosztályt nem lehet sima zombikkal lenyomni, mintahogy egy szigorúan titkos bunkerbe sem tudnak behatolni, mert nem ássák át magukat a 6 méteres betonon, meg a több tonnás páncélajtókon ugyebár.

    Minden jól szervezett hadseregnek vannak elit egységei és végszükség esetére készenlétben állomásozó egységei, tartalék bázisai és felhalmozott vészkészletei. Ergó csak "úgy" nem lehet lenyomni zombikkal az embereket. Nem maradéktalanul.

    A hadsereg és az "állam"/kormány maradéka szépen ott dekkol épségben valahol.
  • böröczk
    #1641
    *lovas-tankoshoz hasonló
  • böröczk
    #1640
    Nem tetszett ez a rész. Hamar vége lett. Ahogy bereklámozták a teaserben a folytatást, tiszta akciódúsnak ígérkezett.
    Egyébként én megértem, hogy nincs minden percben tömegmészárlás, elvégre egy dráma, egy zombi apokalipszis mi más is lehetne, mint megrendítő, orbitális szívás. De kérem, történjen már valami, bármi. Én nézem a sorozatot, mert nekem tetszik még ennek ellenére is, de olyasmit várnék már, mint amiket az első pár részben láttunk, hol vannak a lovas-tankoshoz, vagy "esőben zombinak öltözős" jelenetek? Ott érezni lehetett a feszkót és kínlódást, mostanra már a feszkó kezd eltűnni, és marad a színtiszta kínlódás.
    A nyílpuskás fickóban látok fantáziát, jövőt, neki még mindig vannak jó jelentei. A vemhes nőci meg remélem ott marad a kocsiban.
  • RatBaG #1639
    http://symmetrylov.tumblr.com/post/17706974838/that-dumb-bitch
  • precision
    #1638
    ja és, Rick for president, kocsmás jelenet nagyon ott volt... volt benne minden, dráma, filozófia, hit kérdés, akció

    én még Shane -t is bírom, azzal együtt, hogy egy "szívtelen" állat... de ha ilyesmi megtörténne a való életben, én a közelében maradnék... :) persze ha lelő mert menteni akarja a bőrét az kellemetlen :DD
  • precision
    #1637
    na most néztem még csak meg...

    Remélem PB-Sarah agya kifolyik az orrán... :D az idiotizmus teljes tárházát felvonultatta már a sorozat alatt és mindig ugyanazt a tenyérbemászó képet vágja hozzá... ez már Oscarért kiáltó színészi teljesítmény :D

    Amúgy elég jó rész volt, nekem tetszett.

    Aki pedig több akcióra és vérre számít az csatornát és sorozatot tévesztett :) Ez egy dráma, ráadásul az AMC -n. Ez ilyen. Az összes AMC dráma ilyen, bár tény, hogy itt azért volt tényleg 1-2 gyengébb rész. Aki hentelős zombimúvira vágyik az nézzen olyat és ne csodálkozzon hogy ez nem olyan :)
  • ratgab
    #1636
    Lehet, hogy van biztonsági zóna, habár én elhiszem a fosztogatóknak, hogy Fort Benning is elesett. Egyszóval sok esélyt nem látok rá, habár kezdetben a vészfrekvencia is elhallgatott a rádiókban. Aztán, amikor Fort Benning felé mentek és Shane el akarta őket hagyni az autóban amit beindított éppen a vészfrekvencia automatikus üzenete szólt, tehát lehet valami szervezett állami erő valahol.

    Én egyébként borítékolom a sorozatnak a happy endet. Vagy lesz valami ellenszer, vagy valahogy tudják hatástalanítani a zombikat. De ez valószínűleg utolsó évadban fog csak kiderülni (most ugye 3. évadot már megrendelték 16 részel. Annak sikerességén múlik, hogy lesz-e 4. évad).
  • Prof William
    #1635
    Gondolom első körben MINDEN városba meg nagyobb helységbe kihelyezték őket, ami megterhelte az ellátást és felaprózta az erejüket. Ennyi embert nehéz ellátni főleg hogy egyre nagyobb a káosz.

    Így elég sok embert veszthettek még ha csak balesetekből is. Meg ki tudja hányan dezertáltak.

    Aztán gondolom amikor rájöttek hogy ez tarthatatlanan szépen összeterelték az embereket de így meg veszélygócokat hoztak létre ahol gyorsabban terjedt a vész.

    Valamint a sereg se robotemberekből áll. Ahogy durvult a helyzet biztos hogy egyre többen dezertáltak és/vagy önállósították magukat stb.

    Mellesleg semmit sem tudunk,. Az is lehet hogy a sereg valahol létrehozott egy biztosngái zónát és minden más helyről meg kivonultak.
  • Narxis
    #1634
    A hadsereg szerintem szervezetlen volt, ott az elején is lőttek mindenre a hangos fegyvereikkel és szerintem ez okozta a vesztüket. Nagyobb városokban gyorsan lenyomták őket no meg ugye fejre kell célozni különben nem döglenek. Ezért tud egy kisebb csapat nagyobb eséllyel túlélni, na meg aztán ha tudósok is hazarohantak akkor ki tudja, hogy a katonaságnál egy idő után mennyien húztak el a fenébe. :D
  • G_ArchAngel #1633
    Valoszinuleg az elejen katonak is megfertozodtek es sajat hazajaban egyik hadsereg sem tokig M16-ban alszik.
  • ratgab
    #1632
    Autó van, benzin is (legalábbis a benzintankban ami maradt), víz néhány helyen van még, kaja már bajosabb, mikor vadászni kell, hűtő meg nincs.

    Lassú dögökről meg annyit, hogy ha egy amerikai hadsereg tankokkal bombákkal, tömérdek golyóval, fegyverrel ellátmánnyal nem tudta őket megállítani, akkor nem néhány elgyötört túlélő fogja ezt megtenni.

    Oké, használsz lassú fegyvereket, de több döggel már nem tudod felvenni a versenyt egyszerre (lásd Rick és Sophia esete. Rick egyenként kapta el őket nem egyszerre a 2-t.) Amúgy a karod hamarabb fáradna, mint a pisztoly közelharc esetén. Meg amúgy is ha meglát egy ilyen dögöt sokan bepánikolnak, nem gondolkodnak csak cselekszenek (inkább lőne sok ember szerintem).

    Egyébként nem is értem, hogy hogy tudták a zombik lenyomni a hadsereget?
  • ratgab
    #1631
    Első évadban kifosztottak egy rendőrörsöt emlékszel? Annyit nem lőttek eddig, hogy elfogyjon az a 700 golyó és ezt csak Rick vitte +-ba.

    Shane is biztos begyűjtött néhányat, nem beszélve a többi survivorről.

    Egyébként meg egy ilyen helyzetben fontos, hogy mindenki meg tudja védeni magát. Ehhez meg elengedhetetlen, hogy tudjanak lőni. Ez megér pár elpazarolt golyót.
  • Narxis
    #1630
    Fenét, csak össze kell gyűjteni a megfelelő eszközöket, jó autó, több féle fegyver, rengeteg töltény, kaja, víz, benzin és ezek a lassú dögök nem tudnak mit tenni. Egyedül akkor erősebbek ha tömegben vannak, ezért kell csak végső esetben hangos fegyvereket, gránátot vagy ilyesmit használni. :D
  • ratgab
    #1629
    Mert te mernél mi? Mikor ott biztonságban vagy máshol meg lehet arra ébredsz, hogy a beleidet rágják éppen.
  • ratgab
    #1628
    Hamar zombitáp lenne belőled...XD
  • ratgab
    #1627
    Ez egy drámasorozat és nem horror (max horror elemek vannak benne). És mint minden ilyen a jellemábrázolás, az érzelmek és e kettő változása jellemzi (már az eddig részben is láthattunk erre bőven példát: Shane, Lori, Carl, Andrea, Daryl és most Rick is változik éppen).

    De mivel dráma sokáig nem maradhatnak a farmon (dráma kategóriába Lori terhessége szintén jól beillik, ez plusz nyomást helyez Lori-ra és Rick karakterére is). Szerintem egyébként a farmer lányát az anyja megkarmolta és majd jól elkapja Herschel-t. Ekkor a zombik felfedezik őket (horda) és kénytelenek lesznek tovább állni a farmról.

    Vagy az is lehet, hogy Lori keresése közben belefutnak egy zombi hordába, akiket a farmig nem is tudnak lerázni. Vagy akár fosztogatók is megjelenhetnek a farmnál (á la kocsmai jelenet) és ők kezdenek el lövöldözni Rick-ékkel, amit a zombik megint csak érzékelhetnek.

    Több irányba el lehet vinni a sztorit.
    A legutóbbi rész tényleg nem volt valami izgalmas (habár a kocsmás rész szerintem egy új lendületet jelent majd a sztoriban... Ki tud ember maradni egy ilyen helyzetben.)

    Szerintem a Nebraska cím inkább a kocsmai incidensre utal, nem pedig arra, hogy tényleg oda is fognak menni.

    Amúgy nekem pont azért tetszik a sorozat, mert nem szuperhősök a főszereplők, akik hordányi zombit lenyomnak. Nem kell ez ide (aki ezt szereti nézzen Resident Evil vagy valami mást). Egyszer játszotta Shane is a hőst majdnem otthagyta a fogát, pedig ő a legkeményebb (ha nem lett volna Ottis csalinak ott is hagyja). Már Daryl is majdhogynem zombitáp lett, pedig ha valaki túlélheti ezt az egészet, akkor az ő.
  • Frosty01
    #1626
    számomra cancel listára kerül, mostmár elég erősen, és úgy tűnik véglegesen :/
  • Zenszkij
    #1625
    szeretem a képregényt, bejön a sorozat, de ez a rész..egy nagy nulla volt
  • Blacksheep333
    #1624
    The Walking Dead: jöhet a játék.
  • Andr0
    #1623
    mondjuk igaz, de én az egész kezdete óta mondom a hónapokat.

    Amúgy jó lenne már egy igazi masszív negyedórás agyatlan lövöldözés tankelhárító ütegekkel érted hogy LÁSSUNK VÉRT két ilyen hordozható félautomata lövésztornyot felállítanának a farm bejáratához aztán fél országnyi zombi odasántikálna és addig küldenék nekik az ólmot amíg szét nem ég a kezükben az üteg. aztán jönnek a vállról indítható rakéták és csinálnak vagy 5 tucat krátert a tisztásba aztán meg repülőzombik ellenük légvédelmi ütegekkel. és csak nyomnák neki mint Legolás az orkoknak érted. Na ilyen egy kicsit hiányzik nekem... :)

    szerk.: a negyedórás fun végén pedig zombivértó maradna a farmból... ez egy igazán kellemes befejezés lenne a farmos résznek.