12301
banner

Fear the walking dead
- TWD testvérsorozata
  • berczely
    #1462
    És tényleg! De rossz...
  • mijki
    #1461
    Megint végig néztem a 2x7 végét, ahol kinyírták a sok zombit. Azt észre vettétek, hogy a fegyver nem is rúgott vissza? Lőttek, és a fegyver meg se moccant...
  • Frosty01
    #1460
    meg még ezen felül egymást miért nem rágják meg??? hogyan hallanak/látnak/éreznek illatokat? ezek mind igen érzékeny idegi folyamatok, amiknek az agy nagy területei dolgoznak hogy feldolgozhassák mint információt, de a "bemutatónál" láthattuk hogy kurva kevés agyi tevékenységük van a zombiknak. de mindezt kajak leszarnám ha végre lenne normális akció mint az első évadban...
  • Belkar
    #1459
    Ez csak egy kitalált történet a valóságban ilyen formában nem létezhetnek zombik. Az 1419. hozzászólásban linkelt cikket olvasd el (főleg a 2. részét).

    Az én válaszaim a kérdéseidre:
    1. Emberek voltak de meghaltak és zombivá lettek.
    2. Rick egyértelműen aztán Daryl és esetleg még Glenn.
  • mijki
    #1458
    De akkor:

    Gondolkodtam egy kicsit. Ha egy zombit súlyosan meglőnek, vagy levágják valamelyik testrészét, akkor kifolyik a "vére". Akkor a vér nem tud oxigént és cukrot(?) szállítani az izmokba, vagyis nem tudja megfeszíteni őket, vagyis mozogni. Így a szívüknek is verniük kell, ami pumpálja a vért a szervezetükben, az izmokba. Így egy szív találat is teljesen megbéníthatja őket. Vagy ha eltörjük a gerincüket akkor nekik is le kell bénulniuk. Nem? Mert ha elszakadt a központi idegrendszer, akkor mozogni nem fognak tudni...fura az egész.Ilyen alapok dolgoknak rájuk is kéne hatnia.
  • böröczk
    #1457
    Bár úgy lenne
  • Sir Quno Jedi
    #1456
    1. Első kérdésre a választ az első széria végén bemutatták "tudományosan", miszerint NEM emberek már a zombik. Ez tehát már nem kérdés.

    2. A szereplők közül az elmebeteg számszeríjász élné túl, ő elég gátlástalan és felkészült ehhez.
  • mijki
    #1455
    Így a sorozat kapcsán, két kérdés fogalmazódott meg bennem. Kiváncsi vagyok, mit mondtok.

    1, Szerintetek a zombik emberek?
    2, Ki élné túl(a szereplők közül) egyedül az inváziót?


    Én válaszaim:

    1, Hát nem, golyót a fejükbe.
    2, Daryl (és talán Shane).
  • mascarun
    #1454
    Feltéve hogy van honnan pótolni a katonákat.
    Mert ugye mindenhova kell az utánpótlás.
    Ha azt nézzük egy jó ideig haszontalan munka lenne a brókerség, értékesítők, manager-ek és az egyéb mondhatni szellemi munkák.
  • kissssss
    #1453
    akárki is írta ezt az elmélkedés az tuti biztos hogy nem ezen a bolygón él.
  • Vaxi
    #1452
    jah, végre normális volt
  • Belkar
    #1451
    Nos az igazság az hogy ha a mi világunkban történne ilyen akkor még az is lehet hogy a hadsereg kerekedne felül. De ez csak egy dolog miatt történhet meg (akármilyen viccesnek is hangzik) az pedig az hogy a mi világunkban vannak zombis filmek ergó mindenki tudná hogy kell egy ilyen helyzetben viselkedni meg nagyjából mi a leforgása.

    Viszont azzal még mindig nem értek egyet hogy egy ilyen helyzet után visszaállhat bármilyen rend (legalábbis jó ideig). Egyszerűen túl sok ember halna meg. Ha csak pár hónapig is lenne káosz akkor is a gazdaság teljesen összeomlana, a városok lakhatatlanná válnának. A másik dolog meg az emberek maguk sem akarnának visszatérni a régi rendhez (legalábbis azok akiknek fekszik ez az anarchikus életmód). Közösségeket formálnának és egyik közösség (vagy banda hívhatjuk akárminek) lopna a másiktól, állandó háború állna fel közöttük.

    Ezen dolgok megakadályozásához viszont szükség lenne egy elég ütős katonai erőre. Márpedig a hadsereg nagy veszteségeket szenved el egy ilyen krízishelyzetben és elég sok idő amíg annyira feltöltik soraikat hogy képesek legyenek visszaszerezni a területeket.
  • Tikal #1450
    egyébként ha nem esznek a zombik, meddig 'élnek'? :D
  • stargatelost
    #1449
    The Walking Dead: van-e valóságalapja a negatív kritikáknak?
  • Tikal #1448
    hasonlo téma: i am legend, vagy épp war of the worlds. mindkét filmben jelen volt a hadsereg keményen. persze ha az iro ugy gondolja, hogy a hadsereg legyen humánus, és mondjuk karantánozzon, az macerás, ott konnyen elszabadulhat a pokol.. de ha az iro ugy gondolná akkor dobhatna bombákat városokra stb.. csak fantázia kérdése, meg hogy mit akarunk bemutatni, szvsz mindkét verziora ugyananyni érvet ellenérvet lehet szerintem felhozni :)
  • Tikal #1447
    tul sok zombis filmet nézel :) nem tudom miért kell kizárni hogy a hadsereg él és virul pláne mikor atom támadás elleni bunkerrekkel van felszerelve amiket ATOMBOMBA ellen terveztek, nem pedig csigalassussággal mászkálo zombik ellen, meg flotta stb és pont a sorozatban is láthattuk hogy napalmmal szorják a népet... akkor majd pont elhiszem hogy Hersher vagy ki, egy farmon éldegél puska nélkül a pajtájában zombikat tárolgatva :)
    nem véletlenül kerülgetik minden filmben ezt a témát... ja a world war z-ben szépően leirják, de persze olyan sztorit rittyent az íro ami épp megfelel magyarázatnak, nem? :)

    és ja, nem tudhatod mikor áll vissza rend.. vagy te tudod miért tört ki a "járvány"... lehet egy másik laborban már meg van az ellenszer és csak a levegőbe kell köpni valahol, vagy mittomén és egy honap mulva már minden okés lesz.
  • Belkar
    #1446
    Igen...
  • sparrow35
    #1445
    Ne olvassa el senki csak Belkar!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Arra gondolsz hogy kinyírják Shane-t, ahogy a képregény elején?
  • tigeroo
    #1444
    köszönöm a válaszokat, megkaptam
  • Belkar
    #1443
    Oké elküldtem a pm-eket de még spoilerben sem merem beírni mert ha tényleg ez lesz az évadzáró akkor elég sok óvatlan embernek elronthatom az élményét.
  • bcrics
    #1442
    DE spoilerben simán beírhatod sztem, úgyis csak spekuláció az egész, mint a lostban hogy ááá dehogyis Purgatórium,
  • bcrics
    #1441
    Légyszíves nekem is küldj egy pmet akkormár:)
  • tigeroo
    #1440
    hát, lehet érdekel mást is.

    de oké, jöhet a pm
  • Belkar
    #1439
    Komolyan? ha nagyon érdekel megírhatom privátban de nem írom be ide :)
  • tigeroo
    #1438
    mire céloztatok ezzel? spoilerben írd le kérlek
  • Belkar
    #1437
    Kicsi Spoiler :)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nyugi valószínűleg az évadzáróban eltűnnek a farmról de hogy utána követik-e a képregény történéseit vagy megint csinálnak egy teljesen felesleges CDC-hez hasonló kitérőt azt nem tudom. Bár mondjuk így hogy megnyirbálták a költségvetést lehet hogy nem vállalják be a képregény történéseit.
  • Narxis
    #1436
    Uhh ez hatalmas rész volt, szinte tapintottam afeszűltséget mikor Shane el kezdte keresni a fegyókat...asszem köv. rész ütni fog, talán felfelé ível a sorozat!
  • ldavid
    #1435
    nah, végre megvan.
    ha jövőre nem állnak tovább, én kaszálom. a "farm ahol túlélünk" engem nem érdekel.
  • böröczk
    #1434
    Másrészt meg szerintem tudták, hogy ő az a lány.
  • mascarun
    #1433
    Ezeket nem lehetne moderálni vagy ne adjisten kitiltani az oldalról?
  • mijki
    #1432
    Majom! -.-
  • feri0127
    #1431
    sziasztok a nevem feri, de szólítsatok csak fecskendőnek

    történt múltkor, hogy elfogyott itthon a baba testápoló amivel sikosítottam, és mivel pont a micimackó mesére vertem, eszembe jutott, milyen lenne ha mézzel sokosítanék. kiugrottam a közeli erdőbe, hogy mézet lopjak a méhektől. füstölővel elűztem a méheket, levettem a kaptár tetejét és belemarkoltam a mézbe, majd elkezdtem recskázni. hazaérve furcsa zümmögő hangra lettem figyelmes, hát a méhkirálynő belemászott a faszlukamba és azóta is ott tanyázik.
    magyarul zümmög a faszlukam!

    történt veletek már hasonló? 45336t
  • desigo
    #1430
  • Belkar
    #1429
    Köszi jó kis cikk volt :)
  • Herold
    #1428
    Akkor felfedték volna a titkot, ha szólnak.
  • desigo
    #1427
    Nah végre ez a rész odavert.Csak sokat kellett rá várni.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mekkora egy aljas szemét dolog volt a tanyán élőktől az,hogy nem szóltak arról,hogy van a pajtában egy kislány is.Ugyan nézzétek már meg,hogy őt keresitek-e az erdőben.
  • tigeroo
    #1426
    shane kicsit enragelt :DDDDD

    jórész volt, így kell ezt.
  • Belkar
    #1425
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Tutira meglépik annál jobb évadzárót el sem tudok képzelni plusz elég sok jel utal rá hogy meg fogják tenni.
  • davidka003
    #1424
    Nem merik meglépni szerintem.
  • Belkar
    #1423
    Hidd el lesz még itt egy kis izgalom hiszen az első évadból kihagytak egy olyan dolgot aminek már rég meg kellett volna történnie de gondolom az évadzáróig tartogatják... Arra mindenképp érdemes lesz visszatérni annak aki már feladta ;)