290
  • boond
    #210
    "Kicsinek tartom annak az esélyeit,hogy előforduljon egy 0 típusú találkozás,akár úgy hogy mi megyünk,akár úgy ,hogy "ŐK" jönnek el hozzánk. Logikusan miért is? Azt gondolhatjuk,hogy milyes sokat tudunk a kürülvevö világról,pedig szerintem igazán sz**tse tudunk.Ma elképzelhetetlen egy ilyen utazás fizikailag(jó képzeletbe minden belefér)tudom jöttök itt sztár trekkel,meg hogy 200éve azt monták,hogy 45km/óra fölött nem képes az ember az életre,meghogy.......
    és most meg 30.0000-el megyünk a föld körül.
    Az ember fiziologiájábol adodik,hogy nem képes élni máshol csak a földön.
    1-2 év a ürben persze belefér(nem beszélve a leépülésröl,teljesen az egész szervezetre vonatkoztatva)
    Ha élet van még valahol,akkor arra az életre is ugyan ez vonatkozik,szerintem a csillagközi utazás,megmarad CIFINEK,nem ez lesz az igazi út,de ez csak az én véleményem."

    Az én véleményem az hogy Szerinted egy fejlett civilizáció, nem találtam még fel azt a technologiát hogy legyen gravitáció a hajon? (hopsz akkor máris megölt
    az elmélet, mert nincs leépülés..)

    Hogy csak 1 et mondjunk...
  • Náza
    #209
    OFF: Amit te mondasz igaz lehetne ha tenylegesen a termeszetes szelekcio, jobb termek es uzletpolitika elven alapulna az ipar, foleg Magyarorszagon, ahol a kulfoldi van elonyben a magyarral szemben. Sajnos nem igy van. Az orszagunk nem vedi a magyar gazdasagot. Es sajnos van egy olyan sejtesem, hogy ha valaki megtamadna minket nem rohannanak a segitsegunkre az europai nagyhatalmak.

    Az Auchan meg a Lidl, es az osszes tobbi marka annak koszonheti az erejet, hogy a sajat gazdasaga tamogatta a torekveseiket legalabb annyiban, hogy azonos versenyfeltetelek biztositott, mint a tobbinek. Aztan a jo uzletpolitakanak koszonhetoen megerosodtek belfoldon, kialakult a marka imidzse igy betorhettek a kornyezo piacokra is. Magyarorszagon is lehetne igy...csak mi tehetunk rola hogy nincs semmink, nem a nagyobb gazdasagok a hibasak. Veguk a Nokiat, Finnorszag. Hideg van, kis nepessegu orszag, nincs ott semmi csak ho, jeg meg hal, aztan megis. Ehhez kepest Magyarorszag a paradicsom es eszben sincs hiany. Csak hat...

    OFF vege
  • boond
    #208
    "Én már akkor hittem abban, hogy a tudomány jobbá teheti életünket. Elgondolkodtam az ő esetén is,"

    vannak fékező erők, nem is kicsi...A részletekből is pénzt kell csinálni, ill hogy mást ne is említsek, amíg van olaj, minek használjunk alternatív dolgokat? (majd utána...)
    ÉS a felmelegedés, akár erre is épülhet egy iparág...

    HÁt igen ez van ma...
  • boond
    #207
    Egyébként vicces hogy még mindig abból indulunk ki hogy az utóbbi 2000 évben nem, vagy pontosabb megfogalmazás, hogy fogalmunk sincs járt-e erre vki, Csak feltételezések elméletek vannak. Közben pedig ugyan annyi esélye van annak is hogy a múltban (közeli- távoli, nagyon távoli)ne jutottak, életek volna a földön, olyanok akik nem innen származnak.

    Ha pedig a válasz igen, akkor már nem az a kérdés hogy "félni kell-e " hanem az hogy "miért" "mit csináltak" esetleg "miben járultak hozzá az emberek, civilizációjuk fejlődéséhez?"
  • boond
    #206
    "Ja és rohadtul igaza van, hogy csöndben legyünk, a passzív felderítés rendben van, de hogy adásokat sugározzunk, mert pár 1000 tudós ebben éli ki magát... "

    Igen... Mit is nézel minden nap abban a dobozban?
    Jah hogy az is sugároz.. sorry...

    (és ugye a rádió már közel 100 éve üzemel...)
  • boond
    #205
    "Persze majd átrepüli a galaxist azért hogy itt kajáljonak. Hipertérben tudnak utazni, de szintetikus élelemről még nem hallott. Vagy ínyenc ufókkal van dolgunk? Akkor tenyésztenek kedvükre való kaját. És mi van ha a földön pont ezt csinálják? Szívás!"

    Lehet csak a Lidércek miatt aggódik...
  • boond
    #204
    Sőt megannyi filozófia nézet út létezik, (ahogy a Nox {megjegyzés: nem az együttes} mondta miért gondoljuk hogy a miénk az egyetlen út? ) - lehet nem pontos (szóról-szóra, de ez a lényege)
  • boond
    #203
    Szerintem AZ sg-ben mind2 van példa és az is meg van magyarázva miért segítenek :D
  • Kara kán
    #202
    Ezért kérdeztem az előbb, hogy "Hol van az a fene nagy gyors tempójú fejlődés?".
    Talán 18 éve volt, hogy egyik nagybátyám agyvérzés után bénultan feküdt az ágyban, beszélni sem tudott. Amikor meglátogattam már kb. 5 éve volt így. Korábban egy rendkívül energikus, férfias ember volt, most kihullott a haja, az összes foga, és a felesége etette, itatta, fürdette stb. már évek óta. Nagyon szerették egymást.
    Én már akkor hittem abban, hogy a tudomány jobbá teheti életünket. Elgondolkodtam az ő esetén is, és azt mondtam neki - mert amúgy mindent hallott, értett, és a szemével kommunikált - hogy még bírja ki 10-15 évet, mert az ilyen eseteket is gyógyítani fogja az orvostudomány. Tényleg hittem ebben, és amikor távozóban elköszöntem tőle, megveregettem a vállát, és azt mondtam neki, aki semmilyen testrészét nem tudta mozgatni, hogy "Fel a fejjel!". Láttam a szemében, ahogy harsányan nevet.
    Amikor legközelebb arra jártam, már csak a felesége élt. Sajnos, nem lett igazam.
  • jamborl
    #201
    a deja-vu erzese fenysebessegnel gyorsabb
  • Nonix
    #200
    Olvastam itt kommenteket, nem értem miert gondoljatok lehet menni fenysebességnél gyorsabban 0_o
  • Nonix
    #199
    Ha ez az ember olyan okos akkor arra is rájohetett hogy ha már "megszolaltunk" akkor már mind1 ugyis mit csinalunk.. nem de ?
  • kukacos
    #198
    Egyénként elgondolkodott már valaki azon, hogy hogy lehet, hogy épp Stephen Hawking a leghosszabb ismert túlélő ALS-szal? Csak 10-20% él tíz évnél többet vele, egy jóindulatú formájával ismerünk valakit, aki 38 évig húzta. SH viszont 47 éve bírja! Nyilván a legjobb kezelést kapja, de ezt a betegséget lényegében nem tudjuk kezelni.

    Ez nem egy olyan ritka dolog, évente sok tízezer eset fordul elő a világban. Az okát senki sem tudja, csak sejteni lehet. Annak az esélye, hogy pont egy világhírű tudós legyen a legjobb túlélője, elképesztően csekély.

    Kedvenc elméletem szerint az idegenek itt vannak köztünk, bennünk, csak elosztott, atomi szintű formában. Mi van, ha mégis érdekeljük őket, és SH egy csatorna, amin keresztül üzenni akarnak? Talán épp ezért tartják életben ennyi ideje? :)
  • djhambi
    #197
    "Viszont ha figyelembe veszem hogy szinte minden fejlődés mögött valamilyen katonai vagy félkatonai/mindenesetre egyenruhás/szervezet áll,/pl.:internet/akkor még mindig ott a kérdés ha fejlődünk és akinek a kezében a hatalom van jóra vagy rosszra fogja ezt használni...."

    Valahogy a háborúkat a huszadik szzad közepétől megpróbálják elkerülni, mert hihetetlen fölnnyel kell bárkinek is rendelkeznie ahhoz, hogy eredményeket érjenek el, mert a kicsik - félve a nagy terjeszkedésétől - mindenképp összefognak. Gyakorlatilag egy superhatalomnak az egész világ le kell igáznia a területszerzéshez. Nem beszélve arról, hogy milliárdos nagyságrendű halállal, és rengeteg pusztítással, nomeg környezetszennyezéssel, pl. sugárfertőzéssel járna. Aztán rájöttek, hogy nincs is arra szükség, hogy elfoglaljanak más országokat ahhoz, hogy legyőzzék őket, és kihasználják saját hasznukra az embereket, egyszerűen gazdaságilag kell megdönteni őket. Jön be az olcsó kínai bizé Európába, és ezzel etetjük az ő gyermekeiket. És Európának szüksége van egységes gazdaságra, hogy a nagyobb ellenfelekkel is meg tudják vívni a harcot. Igazából ezért kell Auchan meg Lidl, hogy az olcsó Európán kívüli termékek ellen tudjanak erdményesen működni.

    És bár furának tűnhet elsőre, ez érdees gondolat tőlem, így érdemes rajta elgondolkodni. Nem úgy kell nézni, hogy a Lidl kiszorítja a magyart, mert a magyar gazdaság önmagában életképtelen a nagyokkal szemben. Szükség van európai gazdasági egységre, és ezt európán belül az itteni verseny dönti el. Amelyik vállalatok a legéletképesebbek, azok terjedne el minden európai országban, ellenfelet biztosítva az USA-nak, Kínának.

    Azonban sok magyar vállalkozó úgy érezheti, hogy ezzel az ő megélése romlik, és joggal. Nézőpont kérdése: az országból tekintek kifele, vagy az unióból. De egy dolgot érdemes tudni: ha egy európai ország a többin élősködik, és elveszi a forrásokat, és Európán belül a többi országhoz képes felfelé is ível a gazdasága, attól még nem fog Kínához képest az unió erősödni. Ezért Európának egységes, globális piacra van szüksége globális vállalkozásokkal, ha kimondjuk: jól van, inkább a német, mint a kínai, mert legalább európai.

    És igazából itt jönnek be a magyar vállalkozások, melyek Európán belül életképtelenek néhány kivétellel, de az európán kívülivel szemben is életképtlen, és ezzel indoklom azt, hogy ha nem csak Európán belül akarunk nyerészkedni, hanem Európával együtt felemelkedni, szükségünk van a globális tőkére, és igen, léteznek ma is olyan magyar termelők, akik felvették a versenyt, és szállítanak a nagy áruházláncoknak, a kis vállalkozók, termelők pedig ügyesen összeolvadva a nagyokkal hosszútávon jobb eredményre tehetnének szert.

    Aki pedig haldoklik, az csak azért ne maradjon életben, mert magyar, bár fáj a szívünk, a természetes kiválasztódás így lehet csak hatékony.

    Persze mindez, amit leírtam csak akkor érthető meg, ha az ember képes rendszerben gondolkodni, és nem csak a saját szobájának sarkából képes szemlélni a világot.
  • Kara kán
    #196
    Az aksikat kivéve, nekem a legtöbb cuccom úgy romlott el, hogy leejtettem, megbotlottam, beleakadt valamibe, ráborítottam a kávét, költözködés közben megnyomódott stb. Igaz, én csak minőséget vásárolok.
  • djhambi
    #195
    "mar most a legtobben nincsennek tisztaban hogyan mukodik egy LCD panel, vagy akar a mobil telefon hogy szorja a jeleket"

    Nem léteznek már valódi polihisztorok, legfeljebb olyanok, akik mindenhez csak egy picit értenek, ilyenek a szabadbölscészk, meg a műmenedzserek, igazából egy szakmához sem értenek, ezért haszontalanok a társadalom számára valamennyire. Hivatások közötti összekötő szerepük van inkább.

    "sajnos minden uzletag es termelesi szfera a fele tendal hogy a garancia lejarta utan nagy valoszinuseggel el is romlik a termek"

    Úgy választják meg a garancia idejét, hogy előtte nagyon nagy valózínűséggel ne romoljon el, de ha az elromlási eloszlás görbe innentől meredek, akkor a gari után hamar kipurcan, és vehetsz újat. Ez éri meg nekik. Ők is csak jól akarnak járni, mint mindenki más.

    Egy egyszerű villanykörte kipurcanása örökifjú tulajdonságú, ezért exponenciális elosztlást követ, de az az érzésem, hogy egy műszaki berendezés inkább közelíthető normális eloszlással. Ott pedig jól be lehet lőni mondjuk az időelőtti elromlásnak az 1-2%-ot. És nem kell sokat várni a gari után a kinyiffanásra.

    Másrészt az önálló alkatrészeket is úgy váalszthatják meg, hogy a tönkre menési idő várható értéke közel azonos legyen, így minden egyszerre megy tönkre, és nem kell szuper strpabíró kijelző bele, ha a hangszórója úgyis hamar elpatkol. Ezt így optimalizálják. De ha valaki jobban ért hozzá, szívesen meghallgatom.
  • TH0R
    #194
    Elképzelem ahogy az ufcsik jönnek felén nagy unottan. Kávét szürcsölve, mi emg adjuk itt nekik a tippeket.

    -Te Sanyi nézd már. Van itt valami bolygó egész gazdag bioszférával.
    -És mi van vele?
    -Valami fejlettebb civilizáció is van rajtuk valami emberiség vagy mi a fene.
    -Mit lehet tudni róluk?
    -Még semmit de várj elolvasok egy itt egy nem kódolt adást valami sg fórum... hmm érdekes... ezek azt akarják, hogy egy idegen civilizáció elrabolja az oxigénjüket, rabszolgává tegye őket azt még meg is egyék.
    -Te Jani ilyen perverz népséget életbe ne hagyjunk hát mi lesz ha ezek kiszabadulnak erről a bolygóról?? Atomot nekik!
  • jamborl
    #193
    varnak hogy mire gondolunk a problemaval kapcsoaltban es egy jo nagyot rohognek rajtunk
    akkor inkabb mi a mikroszkopszinhaz vagyunk szamukra es nem kiserleti alany
  • philcsy
    #192
    "Három olyan enzimet ismerünk, ami képes megkötni CO2-t, ebből a növények egyet használnak. Simán elképzelhető egy olyan növényvilág, ami egy másikra épül." Ha enzimeket használnak akkor azok aminosavakból épülnek fel. Az aminosavak persze sokfélék, de ettől még lehet közöttük átfedés, illetve a szervezet át tudja alakítani őket. Persze ha nincs kiralitási probléma.
  • roliika
    #191
    Tegyük fel, hogy van több olyan civilizáció,ami nem a nyersanyagokra pályázik , de nem is akar velünk kísérletezni, mert tökéletesen tisztában van a korlátainkkal , pontosan ismer minket, mert annyira fejlett.

    És tegyük fel, lényegesen több idejük van egy életre mint nekünk.

    Mire tudnának minket használni, miért jönnének ide, és miért nem beszélgetnek velünk?

    Van egy verzióm.

    Felhasználnak minket... egy adott problémára megnézik mi a reakciónk, mit hozunk ki belőle... és várnak szépen, hátha lesz egy olyan verzió amire ők nem gondoltak...sőt...ha azt nézzük, hogy mennyi ember gondolkodik egyszerre egy adott problémán, akár bio számítógépnek is használhatnának minket, úgy ,hogy végülis észre se vennénk, nem fájna nekünk, és megoldanánk szépen az ő kis ügyes bajos dolgaikat idővel.

    Természetesen ez azt feltételezi, hogy tökéletes kontroll alatt tartanak minket, hogy elhiggyük, minden a mi saját szabad akaratunkból történik.
  • philcsy
    #190
    Igen a kiralitás. Az keresztbetehet egymás közvetlen felfalásának.
  • Mourgul
    #189
    "Békével jöttünk Idegenek Ó dicső nagykövete, de csápokat fel, különben meghalsz..!"
    "Mindig nagy melegben jönnek, amikor 40 fölé kúszik a hőmérséklet. Azt mondják vadásznak az emberre mint mi a marhára és trófeákat gyűjtenek... emberi koponyákat!"
    "Nyolcadik utas? Csak heten vagyunk..."
    "Jaffa Krí!"
  • Glutamin
    #188
  • Kara kán
    #187
    "ez az őrült tempójú fejlődés"
    Fussunk, fussunk, szalaggyunk, haggy lobogjon a hajuuuuúúúúnk!

    Üvöltötte a csiga. :-D
  • Intensify
    #186
    Bocs Line-nek akartam választ írni
  • Intensify
    #185
    A kérdések jogosak.Viszont ha figyelembe veszem hogy szinte minden fejlődés mögött valamilyen katonai vagy félkatonai/mindenesetre egyenruhás/szervezet áll,/pl.:internet/akkor még mindig ott a kérdés ha fejlődünk és akinek a kezében a hatalom van jóra vagy rosszra fogja ezt használni....És az ő/ők normái szerint mi számít jónak vagy rossznak?/pl.:biológiai fegyverek/.Ugyanis a mai világban sajnos még mindig a fegyveres erőkre költenek a legtöbbet és ha már azok kiaknázták a lehetőségeket cseppentenek a köznépnek is valami "új találmányt"...
  • Molnibalage
    #184
    Miért tapintatlan? Ekkora arc, hogy még így is megemlékeznek róla.
  • Line
    #183
    Az első kép valóban humoros. :D Szerintem ha hawking tud még nevetni szegény ezen biztos nevetne.
  • jamborl
    #182
    igen de ezen fejlodesek legfokepp a haboru utan volt erezhetoek, es erkolcsoleg is sokat fejlodtunk, remelem legalabbis, hogy a legtobbunk igen, es tanultunk belole.
  • Line
    #181
    Szerintem ha volt itt földönkívüli, akkor hitler több mint gyanus. :)

    Amugy nem feltétlen a következő kétszáz évre gondoltam. Legyen mondjuk következő egymillió. Mert ugye ha az eltelik még ugyanúgy a föld középkorában járunk. :)
  • Glutamin
    #180
    Pár kép ráérős vicces emberektől:





    Egyfelől viccesek a képek, másrészről meg elég tapintatlanok is.

  • djw
    #179
    azért az erkölcsi fejlődés és a technikai fejlődés nem feltétlen függ össze. Elgé csak a ww2 -re gondolni és hitlerre. Óriási technikai fejlődés zajlott a náci birodalomban, miközben az erkölcsi fejlődés soha nem látott mértékű hanyatlást mutatott és nem feltétlenül csak a népirtásra kell gondolni.

    Szóval, ha véletlenül egy ilyen hitleri beállítottságú fajjal futnánk össze - amelyik nem mellesleg nagyságrendekkel fejlettebb technikailag nálunk - akkor kb annyi esélyünk lenne megbeszélni velük a dolgainkat, mint egy hangyának az óvodással szemben.
  • jamborl
    #178
    meglesz mindennek az ideje, lassan es biztosan haladunk minden teren. meg a hulye haboruk teren is.
    a baj az hogy nem tudjuk ertekeli a vilagossagot ha nme tudjuk milyen a sotetben lenni, vagy a meleget a hideg erzete nelkul.
    meg kell ismerjuk a magunk koruli vilagot, es legfokepp magunkat. ennek mind el fog jonni az ideje. az szomorit el, hogy mi mindezt mar nem fogjuk megerni. :)
  • jamborl
    #177
    igen, szerintem megy tovabb es meg nagyobb utemben fog lezajlani.
    a baj az hog yegyre kevesbe lesz atlathato mi hogyan fejlodik es mik lesznek az ujitasok a hetkoznapi ember szamara.
    mar most a legtobben nincsennek tisztaban hogyan mukodik egy LCD panel, vagy akar a mobil telefon hogy szorja a jeleket.
    amivel persze semmi baj sincsen. megveszuk ami kell, ha elromlik kicserelik, ha lejar a garancia akkor meg veszunk masikat. sajnos minden uzletag es termelesi szfera a fele tendal hogy a garancia lejarta utan nagy valoszinuseggel el is romlik a termek. es venni kell masikat:) .. .eltertem a targytol.
    szerintem nagyot fogunk fejlodni a kovetkezo 100-200evben.
  • Molnibalage
    #176
    mondok egy pédát: a 2 világháborúban kifejlesztettek az angolok "radart"
    ma ezt ugye továbfejlesztettük,finomítottuk,aztán kitalálták ,hogy hogyan lehet becsapni,gondolok itt a lopakodokra,amit a mai radarok nem látnak,de a nagyon nagyor régi radarok érzékelik!


    Ez így önmagában nagyon tévesz szemlélet. Becsaptni nem lehet, "csak" csökkenteni a hatásukat. Apró hiba, hogy azok a radarok, amiker te jellemzően csak "régi radarok" néven titulálsz a deciméteres hullámsávban működő radarok. A bibi az, hogy ezek felderítő radarok nem tűzvezető radarok és ezek sem mindenhatóak. A probléma az, hogy nincs olyan modern tűzvezető rendszer, ami ebben a sávban dolgozna. Ennen gondolom jó oka van. Tehát hiába látod esetlegsen a csökkentett észlelhetőségű gépet, rádolgozni valami légvédelmi rendszerrel nem nagyon lehet...

    (Ezek a radarok jellemzően elég nagyok és kevéssé mobilak.)

    Bistatikus rendszerekkel lehetne segíteni, de ilyen még csak elméletben létezik, nincs gyakorlati alkalmazásban ilyen rendszer.


    Radarokról bővebben.
  • Line
    #175
    Biztos mindenki ismeri a kozmikus naptárt. Aszerint ugye ha egy évre osszuk fel a föld keletkezése óta eltelt időt abból mi arányosan az utolsó pár perc vagyunk. A technikai fejlődés korszaka pedig csupán most az utolsó másodpercben kezdődőtt. Ha sikerül túljutnunk azon hogy kiirtjuk saját magunkat. Akkor még igen sok időnk van fejlődni mivel a föld korának ha jól tudom nagyjából a közepén járunk.

    Érdekelne erről amúgy másnak a véleménye is. Szerintetek megy tovább ez az őrült tempójú fejlődés vagy egyszercsak leáll és nincs tovább.

    Nos ennek ellenére én is úgy gondolom hogy nem reális az űrben való gyors közlekedés létezése.
  • kukacos
    #174
    Pedig van variációs lehetőség alacsony szinten is. Néhány példa.

    Elég, ha néhány molekulának más a kiralitása. Onnantól más élővilágok nem tudják felhasználni.

    Három olyan enzimet ismerünk, ami képes megkötni CO2-t, ebből a növények egyet használnak. Simán elképzelhető egy olyan növényvilág, ami egy másikra épül.

    Bármilyen polimer képes információt tárolni, nem csak a DNS.
  • bitbandita
    #173
    Az a 0. inkább 3. típusú.

    "Az ember fiziologiájábol adodik,hogy nem képes élni máshol csak a földön."
    genetikai módosítások? hm? úgyis meg fogják csinálni, ha meg egyszer belenyúlnak... nem fognak megállni az örökletes betegségekért felelős gének módosításánál. úgy is ez lesz a jövő.
  • jaspercry
    #172
    Kicsinek tartom annak az esélyeit,hogy előforduljon egy 0 típusú találkozás,akár úgy hogy mi megyünk,akár úgy ,hogy "ŐK" jönnek el hozzánk. Logikusan miért is? Azt gondolhatjuk,hogy milyes sokat tudunk a kürülvevö világról,pedig szerintem igazán sz**tse tudunk.Ma elképzelhetetlen egy ilyen utazás fizikailag(jó képzeletbe minden belefér)tudom jöttök itt sztár trekkel,meg hogy 200éve azt monták,hogy 45km/óra fölött nem képes az ember az életre,meghogy.......
    és most meg 30.0000-el megyünk a föld körül.
    Az ember fiziologiájábol adodik,hogy nem képes élni máshol csak a földön.
    1-2 év a ürben persze belefér(nem beszélve a leépülésröl,teljesen az egész szervezetre vonatkoztatva)
    Ha élet van még valahol,akkor arra az életre is ugyan ez vonatkozik,szerintem a csillagközi utazás,megmarad CIFINEK,nem ez lesz az igazi út,de ez csak az én véleményem.
    Valahogy saját fizikánkon túl,a szellemi fejletségünk fog sokat fejlődni,és rájöhetünk esetleg az igazi élet nyitjára,na most ezt ki lehetne vesézni,de csak hülyét csinálnék magamból ezért nem teszem.
    Hawking már sokszor tévedett,sok sok elmélete dölt meg,ő sem mindenható,jó koponya azt kész(különben sincs mása amit használjon)
    Ezért nem biztos ,hogy ténynek kell venni amit mond!
    Az is csak egy vélemény ,mint amilyen tied ,vagy az enyém,csak rá esetleg többen figyelnek,és többen nem értenek vagy értenek egyett.
    Summa summáron ,ha tényleg magunkbol indulunk ki,hogy rádók segítségével keressük a körülöttünk lévő civilizációkat ,már akkor is nagy nagy tévedésben vagyunk!
    mondok egy pédát: a 2 világháborúban kifejlesztettek az angolok "radart"
    ma ezt ugye továbfejlesztettük,finomítottuk,aztán kitalálták ,hogy hogyan lehet becsapni,gondolok itt a lopakodokra,amit a mai radarok nem látnak,de a nagyon nagyor régi radarok érzékelik!
    eltellik még vagy 200év és más müszereink lesznek,így nem fogunk foglalkozni a mai rádiójelekkel.
    Ezt talán vetítsétek le a távolba,no mindegy.....
    Az idegen élet rejtvénye nem a világürbe van,hanem itt a földön van a kulcs,csak rosszul kérdezünk,és még rosszabb válaszokat adunk rá....majd talán egyszer!
    tisztelettel.....
  • philcsy
    #171
    Az <1000atm-mal azt akartam érzékeltetni hogy széles nyomástartományban hasonlóan zajlanak le a folyamatok (feltéve hogy nem járnak térfogatváltozással), de szélsőségesen nagy nyomásnál már változhatnak a dolgok. A folyadékok összenyomódnak, a hidrogén fémrácsba rendeződik és kitudja még milyen furcsaságok történnek.