290
  • Molnibalage
    #170
    1000 atomszféra a földizhez haszonló? Nem mást akartál írni? :)
    Vagy azt veszed alapnak, hogy 10 km mély víz alján is él valami?
  • Julius Caesar
    #169
    Szerintem ha ilyen tempóban haladunk előbb robbantjuk le a saját seggünk és előbb fulladunk bele a saját mocskunkba, mint ahogy az élienek leigáznának minket.
  • Intensify
    #168
    Szerintem lehet ez lenne a megoldás és ők is haverkodnának velünk,a voyager-rel is egy kupicát kellett volna küldeni.Na meg a rádió üzenetnek is invitálnia kéne,ha ez Téged is így megszelidített engem meggyőzött az erejéről....
  • Molnibalage
    #167
    Nem egészen ezt. A könyv címe Város És A Csillagok. Nem vagyok sfi-ci fan, de az egyik legjobb könyv, amit valaha olvastam. Nagyon tuti könyv és egyáltalán nem is hosszú. Melegen ajánlom mindenkinek. Nem azért, hogy "tanuljon", aztért, mert jó móka olvasni.
  • Drinkman
    #166
    Szegény Hawking elég rossz bőrben van.
  • Kara kán
    #165
    Basszus, nekem tetszenek a hozzászólásaitok.
    Bár, lehet, hogy ez amiatt van, hogy megittam az előbb egy kupica áfonyalikőrt (ilyent háromhavonta szoktam csinálni!) és most picit rózsaszínű lett a világ. Még az idegenekkel is haverkodnék!
  • Molnibalage
    #164
    Micsoda???
  • Intensify
    #163
    ...nem akartam példálózni miken kívül és nem fejeztem be a mondatot
  • Intensify
    #162
    Szerintem sem az a kimondott "celeb"tipus.Neki van is mit felmutatnia mondjuk a....
  • Villanycápa
    #161
    Teljes mértékben egyetértek veled. Ha valaha is kíváncsiak lennének a földre idegen élőlények , akkor nem kell személyesen idefáradniuk. Elég ha egy önálló döntésre képes szondát küldenek, ami begyújt néhány embert esetleg állatot és növényt, majd szépen visszamegy szép csendben. Esetleg , már itt eldönti hogy érdemes-e mintát vinni , ha nem , akkor pedig csak csendben figyel és gyűjti az adatokat. Ez a "legtisztább" módszer , nincs beavatkozás.
  • bitbandita
    #160
    A Discovery készített egy dokumentumfilmet, SH-t keresték meg, nem ő állt ki szereplésvágyból. Plusz a bulvár ennyit emelt ki az egészből... mert vilégvége-téma mindig kapós. (elképzelem, ahogy a szerkesztő dolgozik, tekerve az interjút: -rizsa, -rizsa, blabla, tudományos maszlag, rizsa, rizsa, tudományos maszlag, tudományos maszlag, blabla, rizsa, váo! idegen invázió, világvége - ezt kérem gyerekek a tudományos rovatba, a többi szemét...)
  • Intensify
    #159
    Csöndben meghúzódva a tenger fenekén és az óceánok mélyén is van élet...Szépen el is éldegéltek és amikor mi lementünk pusztán kívácsiságból felhozni jópár egyedet egy tudóst sem érdekelt hogy mire a nyomáskülönbség miatt a felszínre értek kifordult a szemük és a saját kitüremkedő belső szerveik ölték meg őket....Viszont írtjuk az őserdőket és olyan fajokat is könnyen kipusztíthattunk akik ott voltak és mi még csak nem is tudtuk hogy léteznek.....Hawking bácsinak igaza is lehet és mindennek az ellenkezője is tanulságos,de nem hiszem hogy mi örülnénk egy nálunk fejlettebb civilizációnak,úgyhogy én vele értek inkább egyet.Habár ha idejönnek beleszólásunk úgysem lesz hisz ők rendelkeznek fejlettebb technológiával.
  • Villanycápa
    #158
    Ha csak szerepelni akarna , akkor elég ha odagurul Obama mellé és csinálnak néhány vidám fényképet..ehhez meg sem kell szólalnia.
  • Molnibalage
    #157
    Akkor ezek szerint akkor autóba sem ülsz? Mert annak kockázata ehhez simán mérhető. Ehhez képest senkint nem láttam még lamentálni, hogy akkor üljön -e autóba vagy sem, ha menni kell valahova...
  • philcsy
    #156
    A szimbiózis érdekes dolog. A szimbiózis és a diferenciálódott sejtekből felépülő szervezetek között annyi a különbség hogy nem azonos a genetikai anyaguk. Pontosabban nagy különbség van a genetikai anyaguk között.
    Van egy érdekesség a mai eukarióta sejtekben. A sejten belül van egy mitokondriumnak nevezett rész. A mitokondriumnak saját genetikai anyaga van, saját magának szintetizál fehérjéket és kettős membrárendszere van. Olyan mint egy sejt a sejten belül.
    Az az érdekes hogy a prokariótáknál ennek semmi nyoma, és az eukariótákban hirtelen csak úgy megjelenik. Ennek két magyarázata lehet:
    -A részben kifejlődött mitokondriummal rendelkezők kihaltak, ezért nem találunk ilyet.
    -Az érdekesebb az endoszimbionta elmélet. Eszerint az egyik sejt bekebelezte a másikat, de valamiért nem bontotta le. A bekebelezett sejt valahogyan életben tudott maradni, úgy hogy nem tette tönkre a gazdasejtet. Ezután kialakult közöttük a szimbiózis. Ma márkülön külön nem életképesek.
    Ha az endoszimbionta elmélet igaz akkor a szimbiózis nagyon elterjed a földön.
  • jamborl
    #155
    akkor nagyjabol egyet ertunk.

  • Villanycápa
    #154
    Azokat le kell bontani, túl jól látszódnak az űrből..
  • djhambi
    #153
    Na és a piramisok?
  • Kara kán
    #152
    Na, látod, az idegenek létezésénél is érdekesebb kérdés, per pillanat, hogy István bácsi miért mondta azt, amit mondott. Szerintem nincs emögött hű, de nagy kutatómunka, egyszerűen szerepelni akart az öreg. Van ilyen, velem is előfordul néha. A tudósok is emberek. :-)
  • djhambi
    #151
    "Nem értem, hogy mindenki ezen az evolúción csak a pusztítást látja. A földön is van nem 1-2 életforma amik az evolúció során nem a pusztítást és az egymással való versengést "választották" a fejlődésre."

    Két hozzáfűzni valóm lenne:
    - a szimbiózis elenyésző százalék a Földön is
    - a szimbiózis alulmarad a verseny elleni harcban, mert a verseny a természetes kiválasztódás során gyorsabban fejlődik

    Tehát elképzelhető, hogy létezik faj, ami szimbiózisban él másokkal, de akkor pusztuljon ki az emberiség, mert mi fogjuk őket kiirtani, és nem fordítva! Minmeghalunk! :D
  • Kara kán
    #150
    Na és Illés szekere?
    Az mi?
  • Villanycápa
    #149
    Valószínűleg S.Hawking nem véletlenül javasolta hogy inkább "maradjunk csendben". Bár, szerintem ezzel a javaslatával már kicsit elkésett, a rádiójelek kimentek.
    Nem tudhatjuk milyen infórmációk birtokában javasolta ezt. Szerintem sok olyan kutatási eredmény van, ami a nyilvánosság felé nem publikus.

    Ha megkérdeznénk az utcán 100 embert, hányan hallottak a WOW-szignálról vagy a San Marino-skáláról , esetleg az X-37B katonai űrsíkló tevékenységéről akkor nagyon alacsony szám jönne ki.

    A lényeg az ,lehet találgatni itt a fórumon hogy békés vagy agresszív az a civilizáció aki esetleg idelátogat , de elegendő infó hiányában ezek csak fantáziálások maradnak.
  • Kara kán
    #148
    Csitt!
  • djhambi
    #147
    "Sztem amúgy 2 legérdekesebb kérdés, hogy egy technológia által akár több millió évet megélt tudatnak milyen végyai lehetnek, illetve a csillagközi "hittérítés". Ezt tartom a 2 legfőbb motivációnak arra, hogy az idegenek beköszönjenek, és hát az erősebb kutya..."

    Sőt, az is lehet, hogy gyönyörűségüket lelik primitív vallásainkban, és krisnások fognak majd alienföldön hittérítgetni. Persze előtte át kell írni a vallások értelmezéseit, mert pl. a Szentírás sehol sem említ semmilyen ufókat...
  • Kara kán
    #146
    Miért nem olvastok inkább?
    http://index.hu/tudomany/2010/04/28/otven_eve_keressuk_az_idegen_eletet/
    http://index.hu/tudomany/2010/04/28/invasion/
    (Forrás: zindexes fiúk)
  • philcsy
    #145
    "Ahhoz, hogy minket elpateroljanak innen sok-sok energia kell, pl. sok-sok hidrogénbomba." Ezzel nem kell törődniük. Mi már legyártottuk nekik.
  • djhambi
    #144
    "..es ha mar at kell alakitani a bioszferat, akkor (erkolcsileg) egyszerubb egy lakatlan bolygot..."

    Nem csak erkölcsileg. Ahhoz, hogy minket elpateroljanak innen sok-sok energia kell, pl. sok-sok hidrogénbomba. De mindenképpen több, mintha lakatlak bolygót keresnének. Akkor lenne csak baj, ha nekik csak a mienkhez egészen pontosan tökéletesen hasonló bolygóra lenne szükségük.
  • Line
    #143
    Szerintem ha felmondták az idegeid a szolgálatot menj egy kicsit ki a friss levegőre olyan szép idő van. Mozogj egy kicsit. Depressziósoknak az ajánlott, jobban lesznek tőle.
  • djhambi
    #142
    ""elviszik a légkörünket, hanem hogy idehozzák a saját élővilágukat, a miénket meg kiirtják..." en arrol probaltam irni regebben, hogy enm bantanak minket, es ebbe beleertem az elovilagunkat is. nem hajtanak vegre olyan valtoztatasokat a foldon ami hatassal lehet jovonkre negativan. persze csakis akkor, ha nem banto szandekkal keresik a "tarsasagunkat". mivel nagyon is tisztaban vannak ennek kovetkezmenyeivel."

    Vesszetek össze azokon, akik lehet, hogy a háború fogalmát sem ismerik, vagy mérgező számukra az oxigés, sőt, nem is biztos, hogy léteznek! :D
  • Kara kán
    #141
    Pszt!
  • djhambi
    #140
    "ET vagyok, nem turista."

    Lehet, hogy ha találkoznánk más idegen élőlényekkel, rájönnénk, mi, emberek, hogy sokkal több közös van bennünk, mint várnánk (pl. 99.9% DNS), és elfogadóbbak lennénk egymással. És már senkit sem érdekelne, hogy muszlim, vagy keresztény, fehér, vagy fekete.
  • orkaman
    #139
    a nyersanyag dolog értelmetlen. millió bolygót találhatnak, ami bővelkedik nyersiben.

    az erőforrás (rabszolga) már más kérdés. persze ha idáig eljutna bármely idegen faj, valószínűleg már lenne kitermelésre alkalmas robothada xD

    amúgy lehet a Föld már nem más mint egy szombat esti reality show idegenek számára.

    Más. amennyiben az idejövő faj agresszióra hajlamos (mint az ember), akkor vagy kipusztították magukat, vagy túlléptek ezen, és akkor meg nincs félnivaló.

    hacsak nem éhesek.
  • Kara kán
    #138
    Emberek, kuss!
  • Crane
    #137
    @Line: Igen, végül is jogos. :D

    @philcsy: Jó persze így is lehet, de mindenképp nagyobb a kockázata annak, hogy földönkívüli lényekkel találkozik az emberiség, ha nekiindulunk az űrnek. Az pedig elég felelőtlen kijelentés, hogy 10 fényéven belül nincs máshol élet és/vagy más civilizáció. Emlékezzünk, hogy mikor a Vénusz mellől megvizsgálták a Földet, nem tudták egyértelműen megalapítani a műszeres megfigyeléssel, hogy van-e élet a Földön (nem hogy civilizáció!).

    Magunkból kiindulva: Az sem tartom kizártnak, hogy már rég tudja egy másik civilizáció, hogy itt vagyunk, csak tesznek rá egy nagyot. Elvégre mi mit csinálnánk, ha fognánk E.T.-től egy jelet, hogy "Héééélóóó!" ... Semmit. A gázszámla holnap is kijönne ugyan úgy, és az USA is fontosabbnak tartaná a szénalapú háborúit. Úgy lefo*nánk ajelet, hogy azt most elképzelni se tudja senki. Mert ha nem így lenne, már rég vége lenne a szénkorszaknak, környezetünkkel összhangban élnénk, és már rég bolygóközi járatok lennének.
  • Line
    #136
    Tegyük fel hogy a világűr a dzsungel mi pedig kis rovarok vagyunk és oltári zajosak élelemért viszont járkálni kell. nem maradhatunk egy helyben mert éhen döglünk. Nyilván az a rovar marad tovább életben amelyik csendben szerzi be az élelmet kevesebb esélyt hagyva ezzel a körülötte élő ragadozóknak. Persze attól még ez a rovar is belesétálhat a pók hálójába...
  • iambg
    #135
    Igaza van Hawkingnak. Ha végiggondoljuk, ha egyszer valamikor meglátogatnak az idegenek (feltehetőleg intelligenciában és technológiában tehát előttünk járnak)

    a, leigáznak minket mint a szél
    b, ha nem teszik meg, majd az ember ha más nem hát félelmében megtámadja őket (mert ilyen és kész), s ebben az esetben életbe lép az a, pont.

    ha mi jutunk el az idegenekhez

    a, leigázzuk őket mint a szél
    b, hmm. szerintem nincs is más pont az embert ismerve.
  • osztmivan
    #134
    Hej ha Asimov élne még...
    Sok érdekes gondolatot oszthatna meg a korlátolt emberi szellemmel.
  • philcsy
    #133
    "Sokkal érdekesebb, hogy Hawking eddig szorgalmazta, hogy mielőbb jusson el az emberiség arra szintre, hogy más bolygókat is be tudjon népesíteni... Na most akkor ez hogy van? Menjünk, de mégse?"
    Azt mondta hogy ne csapjunk zajt. Az ember terjeszkedjen, de ezt csendben tegye.
  • Line
    #132
    Szertintem mind a két általad emlitet példa összhangban van a környezetével. :)
  • Crane
    #131
    Hawking - mint mindenki más - magából, pontosabban az emberiségből indul ki. Nem kizárt az ő verziója, de pontosan ugyan ekkora esélye van annak (sőt, talán nagyobb) hogy egy földönkívüli élt más "elvek" alapján működik.
    De nem is ez az érdekes! Sokkal érdekesebb, hogy Hawking eddig szorgalmazta, hogy mielőbb jusson el az emberiség arra szintre, hogy más bolygókat is be tudjon népesíteni... Na most akkor ez hogy van? Menjünk, de mégse?
    Egyáltalán Hawking mondja ezt, vagy már a betegsége annyira előre haladott, hogy már teljesen képtelen kommunikálni, ám beszédszintetizátorába végső soron már bármit beprogramoznak? (ha ő mondja biztos elhiszik!) :)

    Másik érdekes kérdés: Mit értünk civilizált alatt? Két civilizáció között hogyan döntjük el objektíven, hogy melyik a fejlettebb? Mi a fejlettebb: Az az amazonasi törzs, aki teljes összhangban él a természettel boldogságban, vagy az new yorki banda, aki a betontenger bűzében égő hordók körül melegedik, és kajáért kuncsorog?