290
  • Pares
    #10
    Ezek má' tudnak valamit...
  • Justil
    #9
    na ez egy user error volt...szóval,

    'zabaj, hogy mi emberek csak magunkból tudunk kiindulni (szar, nemde?) és ez eléggé bekorlátozza az elképzeléseinket egy másik, földönkívüli életformáról is. mindent csak a saját létezésünkhöz tudunk viszonyítani, ergo úgy képzeljük el az idegeneket is mint olyan (jobbára humanoid) élőlényeket, akik társadalomba szerveződve, technikai vívmányaikat alkalmazva röpködnek szerte szét az űrben, és esetleg ránk találnak...vagy nem. Közben meg ki tudja, hogy....

    namind1 tudom ez így elég zavaros, lényegében arra akartam kilyukadni, hogy fittyfenét sem tudunk az univerzumról, de egy-két embernek nagyon élénk a fantáziája, mint mindig :)
  • tiburon26
    #8
    jöjjenek csak...:D
  • Justil
    #7
    "En nem hiszek abban, hogy a technikai civilizacio nem fejledik aranyosan a tarsadalmi es erkolcsi civilizaltsaggal. Szoval egy fejlett faj (foldonkivuli) van egy olyan erkolcsi szinten amit talan mi meg sem ertunk, enm fogunk fel meg.
    Es ugyanugy nem is hiszem hogy segitenenek nekunk a fejlodesben, sot egyeltalan nem is erdekelnenk oket, mivel egyelore nem osztunk nem szorzunk meg a sajat naprendszerunk szintjen sem."

    'zabaj, hogy mi emberek csak magunkból tudunk kiindulni (szar, mi?
  • uwu
    #6
    És ha olyan lényekhez jutnak el a jelek, akik intelligensek, fejlett technikájuk van, és a világ számtalan biomasszájáért járnak galaxisról glaxisra "szüretelni", akkor nem-e fosnátok le bokátokat azonnal, ha ez tudomásotokra jut?
    Mi van, ha olyan lények jönnek amik amúgy is a pusztításból élnek, mint a függetlenség napjában? :D
    Másik vonalon tiranydok, kaptártudat, meg ilyesmi... ennek is van esélye.
  • Daza500
    #5
    Már mindenki Picard-al jön...Kirk már le sincs szarva...
  • lac111
    #4
    Hmm.. Mire hozzájuk elér az üzenet, itt más világ lesz..
    Ha olyan szuper intelligens lényekkel fogják a jeleinket, akik befolyásolni tudnak itt a Földön bármit is, akkor majd pont azt nem számolják bele, hogy eltelt pár millió év, és kicsit máshogy vannak már a dolgok.
  • Christian88
    #3
    Igazából én se félek tőle, hogy idejönnek leigázni minket, de jól tudnának velünk kísérletezni.
  • Kornan
    #2
    Ebben a témában nagyon sok a "ha". Tény, hogy van valamekkora kockázata a dolognak, de a sok "ha" miatt kb azt sem tudjuk mekkora. Szerintem megéri a kockázatot a továbbra is hangoskodás. Sőt a baj már megtörtént. Véleményem szerint nem sokat változtat a dolgon ha tovább szórjuk az üzeneteket, Hitlerbá és a többiek mennek tovább ugyanúgy. Max pontosabb képet kapnak az idegenek mivel kell szembenézniük. Ezért kell sci-fiket sugározni csak. Ha azt hiszik, hogy halálcsillagunk van, meg többezres űrflottánk Picard kapitány irányítása alatt, akkor lehet nem támadnak meg.
  • jamborl
    #1
    Ha leteznek ezen idegenek a messzi tavolban, es meg is tudnak latogatni minket, akkor szerintem nem erdekelne oket az asvanykincseink, mivel ezek megtalalhatoak szamtalan bolygon is, ahova eljuthattak eddig.
    Egyaltalan miert jonnenek ide? MIt nyujthat nekik egy szamukra "fejletlen" civilizacio.
    En nem hiszek abban, hogy a technikai civilizacio nem fejledik aranyosan a tarsadalmi es erkolcsi civilizaltsaggal. Szoval egy fejlett faj (foldonkivuli) van egy olyan erkolcsi szinten amit talan mi meg sem ertunk, enm fogunk fel meg.
    Es ugyanugy nem is hiszem hogy segitenenek nekunk a fejlodesben, sot egyeltalan nem is erdekelnenk oket, mivel egyelore nem osztunk nem szorzunk meg a sajat naprendszerunk szintjen sem.
    Tisztelem es nagyrabecsulom Hawking urat, de vagy nagyon sejt (tud) valamit, amit mi nem, vagy nagyon oregszik az utobbi idoben, es ezert jelent ki ilyeneket.