854
The Settlers 7: Paths to a Kingdom
  • Zach Elf
    #374
    Én is már nagyon rég tudtam játszani, de az első pár küldit nem sok idő megcsinálni, amíg elmondanak mindent:) Nekem mondjuk nem dolgozni kell, hanem tanulni az egyetemre keményen..:)
  • gematta
    #373
    valakinek müködik?
    http://www.x-cheats.hu/pc/t/the-settlers-7-paths-to-a-kingdom/
  • bigapó
    #372
    haladnék ÉN, csak dolgozni is kell valakinek :D na meg néha élni, meg enni :) meg mást is csinálni, de az már 18-as karikás :D de köszi a segitséget, megfogadom a tanácsot.
  • Zach Elf
    #371
    Nyisd meg a kereskedő térképet, és látod, hogy szinte mindent lehet venni/eladni. Csak el kell jutni odáig. (ha még nem látod a kereskedő térképet, haladj tovább a játékkal)
  • bigapó
    #370
    nekem most a plain meg a fancy food-os dologgal gyűlt meg a bajom:) érdekes figyelni hogy reagál a játék a kiadott parancsokra, nem piskóta amit összedobtak itt nekünk:)
  • bigapó
    #369
    nah, Én is itt tartok még nem kezdtem el, de már láttam, hogy hol fog gyenge lenni a játék:) nincs elég alapanyag.
    viszont most megválaszoltad részben ebbéli aggályaimat és a felhők oszlanak:)

    kereskedéssel lehet alapanyagokat is szerezni?

    demo-ból kiderült, hogy sörért van arany, ami jó, csak kelleni fog más is.
  • c21
    #368
    Közben rájövögettem! :D
  • Sanko
    #367
    1. épitesz kereskedőházaat
    2. gyártasz kereskedőt
    3. a trade mapon egy szomszédos mezőbe tudsz ellátogatni ha van annyi kereskedőd mint amit az ikon jelez
    4. ha felfedezted akkor már a kikotőkben meg is jelenik az adott csereárú lehetőség

    természetesen oda is kellenek kerskedők...
    hasonló szisztéma mint a papok kuktatási rendszere...

    érdemes elsőre olyan pontokat felfedezni ami nagyon fog kelleni....pl aranyért kő.....sőrből lesz aranyad még alapból is aranyért vehetsz követ.....vagy kabátot aranyért is jó biznisz....
  • Lord Zax
    #366
    Sziasztok.

    Valaki meg tudná mondani hogy hol lehet állitani az autosave idölimitjét? Nagyon idegesitö hogy 5 percenként 10mp re leáll a játék mentés miatt. :( Az elsö pályákon 1 mp se votl aztán vagy elromlott valami vagy alapbol lassul a mentés nem tudom. :(
    Egyébként nagyon jol sikerült rész. a 4 rész ota az egyik legjobb, Bár nem ér az elödök közelébe de az utolso 3 részböl ez a legjobb.
  • c21
    #365
    sziasztok! Vki el tudná nekem magyarázni hogy kell piacozni! A Campaign mód 4edik részénél vok és vhogy nem tok rájönni a lényegére! Ez a térképes Hawker küldés nem tiszta.
  • Tibbor
    #364
    Régi Settlers rajongó vagyok, gyakorlatilag az összes epizóddal játszottam(nekem az V. rész nagyon nem jött be) és kipróbáltam a 7.epizód demóját is.Számomra a demó egy idegesítő kapkodásnak tűnt, azt se tudtam, mire figyeljek.Most viszont, a teljes kampányait csinálva, egy jól felépített, élvezhető tutoriált játszhatok, ami felkészít a komolyabb kihívásokra.Tehát ezúttal a demó számomra nem kicsit becsapós volt, szerencsére a teljes meggyőzött.És valóban figyelmesen el kell olvasni a helpeket, mert még az olyan őskövület rajongóknak is mond újakat, mint én.Ezek nélkül nem lehet hatékonyan építkezni.
    Jelenleg ezzel párhuzamosan a nagy kedvenccel - Settlers II. 10th. Anniversary - is játszom, abban még a "kimegyek vacsorázni, amíg felépül a Strongholdom" tempó dívik, de én azt is imádtam.Ebben a hetedik részben - a gyönyörű grafika ellenére - már kevesebb időnk van a településünket kukkolni, mert a fél szemünket folyton az ellenfélen kell tartani.Persze az első kampányok alatt még nézelődhetünk nyugodtan, nem úgy, mint a demóban.Összegezve: nekem tetszik és hozza a "Settlers-feelinget"!
  • gematta
    #363
    thx
  • Sanko
    #362
    ahhoz több nyersi kell, lehet nincs annyi léced vagy köved.....soxor ha van is elég , ha különböző raktárakban van akkor idő mig összeszedik
  • gematta
    #361
    sziasztok

    nekem nem kezdi el épiteni a kereskedőházat nem tudom mi lehet a gond
    ha tudnátok segiteni lécci
    köcce
  • Játékos
    #360
    A Settlers játékokban mindig az volt a jó, hogy bonyolult.

    Emlékszem, néha a Settlers 2-nél egy óráig vártam a csákányra, mert rosszul állítottam be a vasszállítást, vagy a szenet hordták más helyre, mert nem jó helyre küldtem.

    Ez szinte az összes folytatást jellemzi, bár az 5-6 és tsai nem jött be.

    De ha lebutítanák holmi konzolos szintre, a jellegét veszítené el, ami értékessé tette azt a szép játékot.

    Még mindig a 4 a király, bármit megadnék a 4-es részért, de kipróbálás alatt van a mostani, csak időm nincs, le van töltve. Ha jó, izzítva a CDGalaxis, biztos nem pöcsölök párezerért, hogy miért fagy, vagy akármi probléma.
  • MerlinW
    #359
    Depth of field, Clouds kikapcs.
  • temes69
    #358
    jaja, tényleg:)
  • cikasz
    #357
    disznót
  • AntiHero
    #356
    Az miért van ennél a játéknál, hogy tiszta homály minden mikor betölt?
  • temes69
    #355
    mit szólnának akkor a settlers2 vagy 3hoz? 3al játszottam anno rengeteget. nah ott ha tört verziót használtál akkor a kovács nem kardot gyártott, hanem kenyeret vagy kolbászt. már nem emlékszem pontosan:)
  • temes69
    #354
    amúgy jó ez a játék. sok helyen lehúzták amiatt hogy túl bonyolúlt. sztem meg pont az a jó benne:)
  • temes69
    #353
  • MerlinW
    #352
    Az a neved, miután crack-et használsz.
  • landor00
    #351
    hello! én azt szeretném kérdezni hogy ha rámegyek a váramra az egérrel azt írja ki h pirate (pirate) ez mér van és ez micsoda? help plz
  • Zach Elf
    #350
    Nincs mit. De a campaign-ben tényleg elmondanak mindent. Ezt nem csak neked mondom, hanem mindenkinek, aki nem vitte végig és olyat kérdez, ami benne van.:P
  • temes69
    #349
    köszi a segítséget. jó láma vagyok hogy a kutat meg nem vettem észre:)
  • Zach Elf
    #348
    Aki legálisan játszik, annak meg ugyebár MAGYAR kézikönyv jár, de még azt is lusták elolvasni, hogy megértsék a játékot.
    Meg ha nem a sorozat 7. részével kezdi, akkor meg ugyanezeket a szavakat már ismernie kéne, aki meg egy játékot a 7. részénél kezdi el... annak nem tudok mit mondani. Szótározza ki azt a "rengeteg" szót, és legalább annyival többet fog tudni.
  • gfreak
    #347
    ez még semmi ahhoz képest ami az Anno 1404 topikjában ment...lekapartam az arcomat :D ott gyakorlatilag a küldetések = tutorial, és ha végeztél akkor mehet a móka, scenariok, multi...de nem ment ott sem az olvasás/szövegértés/agyhasználat :D

    meg visít mindenki hogy 'jóvan bammeg érteném ha magyarú lenne' ahelyett hogy inkább úgy néznék hogy játszva nyelvtanulás...
  • Zach Elf
    #346
    De még látod, így is itt kérdezget mindenki minden alapot, amit a tutorial elmagyaráz, és azt nem bírják felfogni. Aki nem szeret gondolkodni, vagy nem tud, ne játsszon vele. Szerintem igenis jó, hogy ezen végre kell gondolkodni hogy mit akarsz építeni, mert nem mindenre van nyersanyag..stb.
  • gematta
    #345
    szasztok
    nekem nem kezdi el épiteni a kereskedőházat nem tudom mi lehet a gond
    ha tudnátok segiteni lécci
    köcce
  • gfreak
    #344
    nem is mondtam hogy leszólta ;)

    mondjuk az már egyszer igaz hogy nem biztos hogy az elmejátékok rajongói száguldoznak LC-ben össze-vissza, de azért kikapcsolódásnak az sem rossz :D (emlékszem mindig taxiztam hogy jól memorizáljam a várost..taxiba be, zene felcsavar :DDDD)

    ami viszont tényleg baj, hogy egyre inkább trenddé válik a 'minden legyen egyszerű és szájbarágós' játékfilozófia...nehogy már fejlődjön az agy...még jó hogy a kalandjátékok is lassan visszatérnek ;)
  • n003
    #343
    nem a gta-t szólta le hanem azokat akik csak azon a színvonalon tudják elképzelni a jó játékot :o) és ami annál nehezebb (nem mutatja nyíl a célt és radar az ellenséget) az már sz*r :))
  • gfreak
    #342
    csak a gétéázást ne említetted volna negatívumként varázslóm :D (én spec. szeretek gétéázni is :D )

    mondjuk ezen a lehúzós kritikákon én is behaltam...mi az hogy bonyolult? szerintem meg logikus ;) félreértések elkerülése véget: ez egy stratégiai játék. Nem az a stratégiai játékok csúcsa hogy legyártasz hatezer tankot aztán orcánvágod az ellenfelet, miközben neked bányásszák azt a három nyersanyagot ami kell és slussz...

    ideje volt hogy egy kicsit kényeztessék végre az agyhasználó stratégákat is, Anno 1404 is jó volt (bár az jóval egyszerűbb), most meg egy jó kis Siedler xD
  • MerlinW
    #341
    Mert a mai emberek birkák. Eszik a bigmac-et és gétéáznak. Kicsit gondolkodni kell, az már rossz. Ezért tartunk ott ahol. Csak nézzetek meg pl egy '90-es évekbeli kalandjátékot és egy mait. Vagy akár ott a Doom. Eszetlen öldöklés persze, de hány játékban tévedtünk el az utóbbi 10 évben? Nem is emlékszem mikor kellett utoljára papírt elővennem egy feladat miatt:)

    Settlers is így a leghatékonyabb: megkapod a terepet, távolítasz, pause, majd eltervezed hova mit építesz (mert ugye az nem mindegy), illetve hogy mely közeli erődöket veszed be a nyersanyagok tekintetében. A tervezés után, pedig hajrá.
  • MerlinW
    #340
    Upscale és Depth of field effekteket lődd ki, és jó lesz. Ha gyengus a videókártáyád akkor a texturákat is mediumra. Sok különbség nincs, viszont sebbességben van.
  • Fehercsoki
    #339
    Szerintem a gépigénye kb. 0 mivel az én gépemen minden maxon teljesen jól futott és nem túl jó a gépem.
  • ACE
    #338
    Miért kell már az ilyen játékhoz is erőgép? Tök gáz...
  • Since
    #337
    Negatív kritikát kapott bonyolultsága miatt, és itt nemcsak a magyar tesztre gondolok...:-)
  • MerlinW
    #336
    Csilivili mögött egy nagyon durva és bonyolult rendszer rejtőzik, ne aggódj:) Multi ugyanolyan mint a Skirmish vagy a Quick play.
  • Since
    #335
    Kipróbáltam a játékot, elsőre nem is olyan rossz, bár nekem nagyon cisli-vili-nek tűnik a dolog. A Multi része hogy néz ki egyébként?