854
The Settlers 7: Paths to a Kingdom
  • nyirog
    #454
    Hát skacok nem tudom, nekem az az érzésem h a settlers 6 jobban bejött nekem :\, ez a hetedik rész csak 11 dologban tetszik jobban mint a hatodik, az pedig a hadviselés - itt már végre van értelme annak h vannak katonáim, nem csak díszek
  • Zach Elf
    #453
    1 erődöt talán, de 3 katonával összesen nem szedsz le már 2 erődöt.
  • MerlinW
    #452
    3 katonás neutral erődöket simán szét lehet szedni 3 pikeman-el:)
  • Zach Elf
    #451
    3 katonából foglalsz el területet?? Te akkor a könnyű módban játszhatsz csak, és akkor te panaszkodsz h nincs dolgod?... Állítsd feljebb a nehézséget. Nekem pl nem sokat "szólt bele" a victory pontokba a szövetségesem. De azért az jó h még könnyű módba se te uraltad a victory pontokat.

    Ha meg életre halálra akarsz harcot, akkor miért nem azt csinálod? Simán le tudod rohanni bármikor, ha készen állsz rá, és azzal is tudsz nyerni.
  • alma2
    #450
    Picit csalodott vagyok a kampany utolso elotti palyanak, a kihivasaban, ahol eloszor 4-en vagyunk a terkepen, gyakorlatilag semmit nem kellett csinalnom, semmi boszorkany szovetseg, kb 1 ora alatt siman megnyerte nekem a "sarga" baratom. Ok en is hozzadatm ket victory pontot. Kb ez volt a helyet az elozo palyan is ahol harman voltunk.

    spoiler:
    Kezdo penzbol 3 katona, abbol a trade-ing outposthoz meghoditani a teruletet. A raktarban levo cuccokbol kozben szep kis rucit kell csinalni, mikor lehet kereskedni, eladom a ruhakat, egybol victory point bankar. kozben veszem a katonakat, banyaszom az aranyat, tobbet nem csatazom veluk, hanem 11 szerzetessel elfoglalom alattam az eroditmenyes teruletet. Igy lentrol mar nem tamadnak meg. Kozben sarga baratunk hoditgat, szaporodik stb osszeszed 4 viktory-t, mig en keszulok a csatara, aztan mar vege is lett. Gyakorlatilag harc es minden nelkul. Jo tudom ott a free roaming, a hard fokozat, de innentol kezdve ugyis elgyepalnam az egesz maradek bagazst. Persz ujra inditva, lehet, hogy szerencsetlenebb lenne a helyzet a sarganak, de igazabol innen mar csak ido kerdese elverni a gepet. Az elejen tobbet kuzdottem mig egyedul voltam. Igazabol kar, hogy nem lehet kikapcsolni ezt a "vitorys" gyozelmet a kapmanyban, neha jol jonne egy kis eletre halara utolso emberig harc :)
  • bigapó
    #449
    alap esetben a raktár úgy működik, hogy 2 szállítója van és a munkások mindig a hozzájuk legközelebb eső raktárba szállítanak?
  • Gipsz75
    #448
    Köszönöm a segítséget, így már érthető :)
  • bigapó
    #447
    itt az elején az egyetlen fancy food a vadhúsból készül, hentes által. tehát Hunter az erdő mellé, ahol combot mutat, közvetlen közelébe pedig 2-3 Butcher és egy raktár. ha beállítod, hogy a hunter is fancy-t kapjon, akkor 3 combot hoz ki az erdőből, ha a butcher is kap, akkor Ő meg 3 sültet csinál. így 2 fancy food befektetéssel 9-et kapsz vissza:)
  • TDantes
    #446
    A munkások fejleszthetőek?
  • TDantes
    #445
    Az egyik az hús, a másik a hal meg kenyér.
  • Gipsz75
    #444
    Sziasztok!

    Az 5. pályán elakadtam. Egyrészt nem tudom, hogy a plain food és a fancy food mitől termelődik? Eddig nem volt vele gond, ezen a pályán meg szinte pillanatok alatt elfogy. Illetve, hogy mit is kell pontosan csinálni? Ez az a pálya, mikor megjelennek a "csillagok", azaz viktory pontokat kell gyűjteni (3db-ot). Találtam valami fát, annak kell küldeni gondolom a dolgokat, de én kettőt megcsináltam, és csak 1-et írt jóvá, ill. az ellenfél mindíg legyőz. Egy kis segítséget szívesen vennék, legfőképp ezt a kajatermelést nem értem, mert konkrétan nem találtam olyan épületet, ami ezeket gyártani. A segítséget előre is köszönöm.
  • Zach Elf
    #443
    Ja, az más. Hellyel nem volt gond, csak termékeny földdel:)
  • MerlinW
    #442
    Mondom lakhatóvá. Azaz beépíthetővé.
  • Zach Elf
    #441
    Van olyan munkás ami termékennyé teszik a földeket? (Befüvesítik?) Én nem tudok róla, hol van?
  • MerlinW
    #440
    Fejleszthetők jómunkások, akik lakhatóvá teszik a földeket. Búzát meg lehet kereskedni.
  • Zach Elf
    #439
    De a fák, meg olyan területen vannak, ahová nem lehet építeni. És egyébként fából sincs sok ott, gondolom nem voltál még az utolsó pályákon. Vulkán lábánál vagyunk:)
  • bigapó
    #438
    na igen, ahhoz kell a fűűű:)
  • ACE
    #437
    Ki kell vágni a fát! :D
  • Zach Elf
    #436
    Majd az utolsó pályákon lesz nem ilyen "gondotok", hogy sok lesz a sör:) Ott alig lesz füves terület, ahol tudsz búzát termelni.
  • bigapó
    #435
    Nekem is ez jutott eszembe, hogy a neutral területeket talán szerzetesekkel a legolcsóbb megszerezni (és talán leggyorsabb is), sört azt hamar és sokat tudnak csinálni szerintem. eddig mindig fölöslegem volt belőle, de iszonyat mennyiség és csak 2-3 serfőzővel dolgoztam.
  • raja
    #434
    A 8-as pályát csak szerzetesekkel csináltam meg.48 perc volt (normal). 1 darab katonát nem vettem
  • Zach Elf
    #433
    Én már rég befejeztem a kampányt. És én azt mondtam, hogy nem éri meg szerzetesekkel elfoglalgatni a szektorokat. Egyébként nem tudom már melyik a 7. pálya, de én szerzeteseket fejlesztésre szoktam használni, meg ha máshogy nem megy, akkor victory point-os eseményre.
  • MerlinW
    #432
    Kíváncsi leszek, hogy csinálod/tad meg a 7. map-ot (4 csillagos), ~40 szerzetes nélkül:)
  • Zach Elf
    #431
    Játékostól függ, hogy kinek mi a jó. Én pl nem csináltam lovast, meg ágyút.. Asszem csak egyszer kipróbáltam. Sokféle út vezet a győzelemhez:) Ja és szerzetesekkel meg inkább fejleszteni szoktam, azzal többet érek, mint nemtom mennyi szerzetest mindig elpocsékolni. Az rengeteg búzába (sörbe) kerül, amit nem mindig lehet termelni.
  • Matthew001
    #430
    Én updateltem a catalyst-ot de ugyanaz mint perszepeta-nak volt. a Direct3ds hülyeség. CCC verzió 2010.0406.....
    Catalyst verzió 10.2, hiába teszem fel a 10.4-es catalyst pack-ot a catalyst verzió marad 10.2...
  • himpi
    #429
    ja és van egy pár alap jó tanács: pikemant és muskétást a 7. pálya után nem nagyon éri megvenni inkább gyorsan rá kell menni a lovasra és ha van az ágyúra. A területet sokkal "olcsóbb" elfoglalni a szerzetesekkel, mint veszteni a csapatból..
  • himpi
    #428
    Nem vagyok nagy Settlers játékos talán csak 1-2 részt néztem meg. Ez a mostani viszont lenyűgöz, mert pont annyira nehéz amit egy átlag ember is meg tud oldani több-kevesebb próbálkozással. Nekem az első 3*-os victory pálya volt a legnehezebb utána megéreztem az ízét és már az utolsó előtti mapon járok. Nehéz, de logikus a játék szerintem a gyors terjeszkedés az alapja az egésznek...
  • TDantes
    #427
    Érdekes, mit össze nem szenvedtem múltkor, az utána következő küldetés egész könnyű volt. Az volt a gond csak ha a seregemmel kimozdultam a területemről, a gép megtámadott.

    Ez kereskedés marha jó amúgy, néhány ingért, kapok egy rakás pénzt. Jó üzlet szerintem.
  • Zach Elf
    #426
    Igen, csak úgy tudsz kereskedni ha a kereskedőid el tudnak menni a kikötőig.
  • martinov
    #425
    A kadedrális építésénél járok a zöld ellenség a pap a sárga midig lever
    hogy tudok kereskedni fogy a nyers anyagom mindeképpen csak úgy lehet ha elfoglalom a kikötőt?
  • bigapó
    #424
    még nincs meg, de ha továbbra is ennyire jó lesz a gém, akkor megveszem mindenképpen, feltéve ha javul az anyagi helyzetem is :) mint a magyar gazdaság, tele vagyok "ha"-val :D még jó, hogy a settlers-ben nem kell éveket várni a javulásra :)
  • Zach Elf
    #423
    Én még nem próbáltam más játékosok ellen. De ha legális a játékod, kipróbálhatjuk, ha lesz időm:)
  • bigapó
    #422
    Egyre jobban tetszik a játék :) túljutottam a kereskedős küldin, meg az Alkimistáson és hát eltartott egy ideig míg rájöttem a megoldásra, de csak azért,mert annyira elvesztem benne, hogy nem találtam a végén a Tavern-t sem :)
    kezdek rájönni az összefüggésekre, meg ugye jól van kialakítva a súgó is, szerintem egyértelműen üzen, hogy mikor mi a baj, mi hiányzik meg ilyesmi.

    mennyire nehéz a multi? erősek az ellenfelek? gondolom lehet találni egyenrangú ellenfeleket is akik nem aláznak be :)
  • ACE
    #421
    Tehát akkor mégsem a legfrissebb driverrel próbálkoztál, ejjnye
  • Perszepeta
    #420
    Köszi a tippet! 10.3 még nem volt jó, látom hétfő óta van a Sapphire oldalán a 10.4-es driver, és láss csodás!!! MŰKÖDIK :D Ennyi szenvedés után! Megyek is játszani :)
  • MerlinW
    #419
    EA játékokon kívül nem sok játék jelenik megy magyarul. Ez sem. Legközelebb cdgalaxis-ra elbattyogsz és megnézed:)
  • Was
    #418
    Nekem is hasonlót csinált 10.2-es Catalysttal. A 10.4-essel jó lett...
  • HoReSz1975
    #417
    a játék magyar felirattal jelent meg
  • Zach Elf
    #416
    Az egész játék győzelmi pontokról szól. Jobb ha megszokod, és nem kapkodsz:)
  • Perszepeta
    #415
    Video mode could not initialized:
    Could not create Direct 3D Device.
    Error code: 88760868
    Directx frissítve, gépem: Intel Core I5 750, 4 Gb ddr3 RAM, ATI Sapphire Hd 4890 1GB RAM.... Tehát a gépem biztos nem kevés hozzá, nem értem miért nem indul. Az egész rendszer frissen telepítve, legújabb driverekkel.