854
The Settlers 7: Paths to a Kingdom
  • MerlinW
    #334
    Katt a zászlóra, majd katt egy erődre (sajátra akkor átcuccolnak, ha ellenségesre akkor támadnak)
  • eatmerr
    #333
    csak akkor tudod kihozni őket ha csatába indulsz
  • alma2
    #332
    ha nem csatazol miert akarod kihozni oket ?
  • The Best
    #331
    Hali a katonákat hogy lehet kihozni a várból?
  • raja
    #330
    2/2-es raktáraknál tudod megcsinálni, rákattintasz a termékre.
  • Gideon Wieth
    #329
    közbe már rájöttem, hogy azért nem ment, mert volt előtte egy másik építkezés beütemezve, aminek ugyanez a nyersanyag kellett volna. Nekem volt kettő ahhoz 4 kellett volna, a kőfejtőhöz egy. Csak kitöröltem a kutat, és már csinálták is :) Arra van valami lehetőség, hogy a storehouse-ban átrendezzem, hogy miből hova vigyen dolgokat? Mert pl a fát nekem nagyon messze gyűjtötte onnan, ahonnan kellett volna :)
  • raja
    #328
    Nincs út, nincs szabad ember, de nekem olyan is volt hogy letettem mellé 1 Storehouse és akkor elkezdték építeni
  • raja
    #327
    mert tört verzióval játszol. ezt még nem sikerült javítani ill. a 1.03 patch orvosolja de ahhoz nincs crack
  • Gideon Wieth
    #326
    Ill most futottam bele egy olyan problémába, hogy kiadtam a parancsot egy kőfejtő építésére, de senki nem kezdi el építeni. Az alapanyagok pedig megvannak hozzá. Ez miért van ?
  • Gideon Wieth
    #325
    Az miért van, hogy néha megakad a játék egy 10 másodpercre ?
  • TDantes
    #324
    Na, tényleg? De jó, erre nem jöttem rá. Majd kipróbálom.
  • c21
    #323
    Ezaz Hapi! Na ilyenekre lennék kiváncsi mert ezeket nem nagyon értettem eddig! Köszi
  • hapi
    #322
    Ja és egy tipp mindenkinek:

    Ha bármelyik munkásodnak Fancy food ellátást adsz akkor az 1 nyersanyagból 3 végterméket készít.

    Szóval az elején építs 2 vadászt és 1 fejlett rezidenciához 3 butchert mindezt tedd közös raktárhoz, és mindnek adj fancy food ellátást.
    A vadász 3 sonkát fog hozni az erdőből és a butcher 1 sonkából 3 fancy food-ot fog készíteni.

    Így elég sok fancy foodod lesz és ha ezt használva gyártassz akkor a kezdeti készletekből is sokat ki lehet hozni pl. 10 aranyrögből 30 pénzt ami az elején elég sok. Vagy 10 vasból 30 kardot ami már komoly hadsereg.
  • hapi
    #321
    pontosabban sör kell a kezdő pap készítéséhez. a sörhöz meg búza és víz kell. Azt javaslom hogy a sörfőzdéhez legközelebb eső raktárod mellé (közvetlenül) építs kutat. így már menni fog de ha nagyon elfoglaltak a hordárok vagy messzire kell vinni a vizet akkor tuti hogy mindig hiány lesz, de azért menni fog a termelés.
  • Csokis
    #320
    Nem! Ez egy külön megvásárolható eGuide, amit a Prima Games készít sok-sok játékhoz.
  • bigapó
    #319
    ez az eGuide az amit kézikönyvként megkapsz az eredeti játék dobozában?
  • hapi
    #318
    A kereskedelmi útvonal úgy működik hogy aki eléri az adott pontot a világtérképen, annak megnyílik az a fajta lehetőség a kikötőben, és tud kereskedni pl kő-gyűrű. Mondjuk én uccsó küldiben vagyok végig hardon és nem nagyon használtam csak az elején mikor megtanította. Általában csak harc vagy harc és fejlesztésre megyek.
    Valóban a legjobb settlers a 2. óta...
  • bigapó
    #317
    megnézted a Guide-ot is, hogy mit ir erről? Én még közel nem vagyok ehhez a részhez.
  • MerlinW
    #316
    A főépületbe kerül a termék, s onnan a raktárba. Azért hasznos ez a rendszer, mert csak a főépület kerül "komolyabb" mennyiségű alapanyagba, a hozzáépített cuccok "ingyenesek" - illetve minimális áruk van.

    Nekem a kereskedelmi útvonalak nem teljesen tiszták. Elkülöm a srácokat egy pontra, ahol pl aranyért követ adnak és ott megáll a tudomány. Nem jöttem még rá, hogyan lehet lebonyolítani az üzletet. Portokban többnyire csak ruha->arany biznisz megy, az oké, illetve tavern-ben sör->arany. A kereskedelmi útvonalas boltolás viszont még sötét folt:)
  • bigapó
    #315
    nekem egy dolog nem tetszik egyenlőre - de ha megfelelő magyarázat van rá, akkor osszátok meg velem is -, hogy minek kell épiteni még egy plusz épületet mindig. és ugye ahhoz lehet kötni, amellé épiteni mondjuk a favágót, az erdészt és a fűrésztelepet. az az épület mire kell? mert nem raktárnak szolgál ha jól tudom. csak a helyet foglalja ha jól látom. az meg nem sok van most sem, bár eddig még elfértem, igaz, eléggé az elején vagyok még.
  • bigapó
    #314
    Campaign-ben mindent elmesél, hogy mit miért és mikor és hogyan és minek is kell ezt csinálni tulajdonképpen. Picit figyelj oda és ugyanezeket a lépéseket kell csinálni minden pályán, csak egy pár lépéssel megtoldva, hogy minden megragadjon a pici fejünkben.

    Én régi Settlers-rajongó vagyok, első 4 részt többször is végigjátszottam, de szájtátva csinálom ezeket a küldiket, mert még mindig tudnak újat mutatni, meg persze itt azért bonyolitottak valamicskét a dolgon, legalábbis elsőre úgy tűnik.
  • Zach Elf
    #313
    Építs kutat. Onnan raktárba, és onnan meg máshová viszik a vizet, pl templomba.
  • temes69
    #312
    sziasztok!

    alkesz papokat akarnék gyártani amihez sör is kéne:) meg is építem a sörfőzdét, de abba meg víz kell. na vizet hogy tudok a sörfőzdébe vinni?
    pls help, szegény papjaim szomjan maradnak:)
  • Perszepeta
    #311
    ok, igaz... a lényeg, h az van fenn...
  • bon
    #310
    Az érdekes, mert nincs külön directx változat, hanem csak egy telepítő, amiből a legújabb a 2010 februári.
  • Perszepeta
    #309
    azt is frissítettem....(dx11-re..)
  • bon
    #308
    Directx-et frissítsd.
  • Perszepeta
    #307
    engem vmi direct3d.dll file hibaüzenettel dob ki a játék indítás után... (továbbra sem tudom ugyanis elindítani..). Videókártya drivert már frissítettem... Mi lehet a gond?
  • MerlinW
    #306
    "Van ilyen "hódítsd meg a világot" játékmód benne?"

    Az egésznek ez a célja immár 17 éve:) Gazdasági tuti és hadsereg építése, hogy a környező királyságokat elfoglald. A föld kontinensein játszódik, de maga a játékterület fiktív (régebben véletlen generált volt, most ahogy nézem nem az)

    Nézz jútúbot.
  • Fehercsoki
    #305
    Van ilyen "hódítsd meg a világot" játékmód benne?Illetve mekkora hadsereget lehet csinálni?A térkép mekkora a játékban?(illetve valóságos vagy fiktív népek/országok vannak benne?
  • MerlinW
    #304
    Dióhéjban: Építs ki egy működő gazdaságot, hadsereget és hódítsd meg a világot. Részletesen pedig a champaign-ban kioktatnak.
  • c21
    #303
    Valamit már találtam.... :D
    http://gamesmagyaritas.atw.hu/forum/viewthread.php?thread_id=510&pid=7282
  • c21
    #302
    sziasztok! Valaki mondana erről a Settlers soroztaról olyanokat h mi ennek a játéknak a lényege?? Én most kezdtem el játszani a 7-el először, soha előtte nem játszottam 1 részével sem. Nagyjából átlátom a dolgokat, azt látom h építeni kell mindenfélét, de vhogy nem megy. Miket építsek először? Hogy lehet populációt növelni? köszi
  • Bandiika
    #301
    Sziasztok!

    A problémám a következő:
    Megvettem tegnap az eredeti játékot el is kezdtem a champion részt, azonban a 4. pálya előtt kidob a játék és valami xxx00 stb hibát ír ki. Más is járt így? Segítségetek előre is thx!
    üdv
    Egyébként személy szerint nekem tetszik a játék, a lent említett kritikát végigolvastam, de már az első soroknál látszott,hogy olyas valaki írja aki egyébként nem az ilyen típusú játékokat kedveli :)
  • Faterx
    #300
    Sziasztok

    Titeket nem zavar a 10 min. freeze? Tudom autosave gond, de így számomra élvezhetetlen. Ha valaki értesül a rzr 1.03 patch-ről jelezze!
    (Egyébként nekem minden játékom orig. de a Spore óta megfogadtam hogy nem veszek több drm-es játékot))
  • Sanko
    #299
    thx
  • Csokis
    #298
    Ha esetleg valakit érdekel:

    The Settlers 7: Paths to a Kingdom Prima Official eGuide

    http://rapidshare.com/files/380877692/GUIDE_TS7PTAK.rar

    Jelszó: gameguide_-_curtiz
  • Rusy
    #297
    Nekem is nagyon tetszik, egyébként a demóval játszottam és nagyon elment a kedvem tőle, de most így teljesen a legelejéről már sokkal érthetőbb.
    Egyébként nekem a 6 is nagyon tetszett nagyon jó játék volt, igaz nem sok köze volt az eddigi settlersekhez de jó volt, folytathatnák majd azt a vonalat is
  • Zach Elf
    #296
    Építeni nem lehet, csak ha fejleszted a kastélyodat, vagy néhány nagyobb szektor erődítményét, akkor kapsz hozzá falat.
  • nab
    #295
    Tudja valaki hogy kelet falat építeni? :)