854
The Settlers 7: Paths to a Kingdom
  • Zach Elf
    #294
    Az a gond, hogy mindig a legközelebb lévő raktárba viszik. Ha megtelt, akkor vagy felfejleszted hogy elférjen 50 (vagy végtelen), vagy a te példádban, elszállíttatod a kenyeret egy teljesen felfejlesztett raktárba. (csak a 2/2-es raktáraknál tudod megcsinálni, egyszerűen rákattintasz a termékre, és azt "ide" fogják vinni)

    De ezt tudnod kéne, ha a tutorialt végigjátszottad értelmesen:)
  • bon
    #293
    Eseménynaplót nézd meg, hátha írja a hibát ott is.
  • Perszepeta
    #292
    Továbbra sem tudom elindítani a Razoros verziót. Leírom részletesen mit tettem:
    1. Leírás alapján feltelepítettem, 1.02-ig patchelve, crackelve
    2. Vírusírtóban (NOD32 nálam) kivételek közé tettem (bár nem kell) de az egész Settlers mappát.
    3. My Documents mappábók kitöröltem a Settlers7 mappát (profiles.xlm file miatt)
    4. Rendszergazdagént futtatom az exe fájlt, sőt így van beállítva a Settlers7R.exe file is.
    5. Frissítettem a directx-et, valamint a legfrissebb Ati driver van fent.
    Játék indításánál bejön a Razor reklám, majd esc után fekete képernyő, VÁROK, majd további esc után kilép és hibaüzit is kidob, de elolvasni nem tudom, mert abból is fél mp múlva automatikusan kilép (vmi dll file gond). Más fórumokat is nézegettem, min. 3-4 embernek UGYANEZ a problémája, de megoldást senki sem tud, vagy akar mondani... Esetleg valaki?
    (Megoldás: tudom, megvenni a játékot eredetiben, de hát ha ERRE most nincs píííz ... ) Köszi előre is!
  • Strayerke
    #291
    Az hogy lehet megoldani hogy mikor egy cég (pl. pék) egy adott raktárba hordja a cucokat de az a raktár megtelik igy nem birja oda vinni már mig nem lesz üres hely benne. Viszont mikor épitek másik raktárat akkor hogy tudnám én azt átállitani hogy a jövöben oda vigye a portékát?
  • Zach Elf
    #290
    Én nekem is a 4 tetszett úgy igazából, de ez a 7 is jó:) Csak rövid a campaign. Habár már minden mostani játék túl rövid, de a skirmish még jó:)

    blur55: ha jól veszem ki szavaidból, akkor ott tartasz, hogy pl 4 kereskedőt elküldtél a kereskedőtérképen, és meg is lenne a nyersanyag de nem szállítják? Ha igen, akkor vagy az a baj, hogy elküldted az összes (4) kereskedődet az útra, és otthon nem maradt egy sem, aki pakolna. Vagy a trade post-nál nem "vettél" követ. Ott a plusz jelre kattolsz párat, és ha van még szabad kereskedőd, akkor elkezdik vinni a ruhát a trade post-hoz, és vissza a követ.:)
  • Bogdogege
    #289
    A múlt héten vettem meg a 6-ot kurva jó,nem tudom abbahagyni , megkapom a dellát megveszem a 7 is. Egyiket sem bánod meg.
  • Strayerke
    #288
    De akkor mért fut normálisan. Minden müködik benne, semmi hiba üzenet. Meg alapbol telepités után nem volt még profil.xml csak amikor létrehoztam uj profilt a már crackelt játékban és kiléptem akor lett meg a fájl.
  • blur55
    #287
    Strayerke: én meg se találtam azt az xml file-t, elsőre amikor elindítottam kilépett a programból, másodjára viszont elindult, és azóta semmi baja nincs.

    azt viszont meg tudná valaki mondani, hogy - most épp a negyedik küldetésnél vagyok, ahol kereskednem kell, ruhát kőre. minden megvan, a ruhákat bepakoltam, a kereskedőimet kiküldtem, de ezután nem történik semmi. nem viszik el a ruhákat és nem jön vissza kő sem. mi az amit elfelejtettem megcsinálni?
  • HUmanHunter
    #286
    ki kell mert a crackeléssel létrejön egy új fiók Hawker néven ami már nem ubinet re akar csatalkozni
  • Strayerke
    #285
    Sziasztok. Olyan kérdésem lenne hogy felraltam a Razoros verziót ami müködik is tökéletesen, viszont én nem töröltem ki a profil.xml fájlt. Mindenkép ki kell törölni meg egyáltalán mért kell törölni?
    Segitséget elöre is köszönöm.
  • TDantes
    #284
    Jó lesz. Én is szerettem a 4. részt, és jó az új is.
  • Játékos
    #283
    Remélem.

    Jó lenne már némi Settlers retro.

    Szerintem a 4 volt a király. a többi csak valami rókabőr, bár nem szeretném a rajongókat megbántani. A negyedik részért megadnék 10 rongyot is, persze a kiegészítővel együtt, gondolom ez reális.

    Ha ez jó,a hetedik, rohanok farkafelvágva a CDgalaxis-hoz, annyit megér, de előtte ki kell próbálnom. Befaragtam már pár játékkal, s nem túl jól esik, ha az ember kipenget 8-10 rongyot, és vacak a játék.

    Vagy csak szimplán xar, mint amit legutóbb vásároltam, az orig, Majesty Gold, valamelyik pályán fagyott. Karácsonyi ajándék volt, kértem a családtól, ki is hozták a Galaxistól, nem az ő hibájuk. Sebaj, elővettem a másoltat, az működött.

    Szóval adjatok valami segítséget, ha kérhetem, előre is köszönöm, ha szerettem a 4-ik rész, akkor jó lesz a hetes?

    Mondjuk holnap megnézem a Razort, csak túl sok az instrukció, elég csekély az angolom, s még finom voltam :)))).

    Lehet hogy megint disznót gyártunk kard helyett, ez volt a sláger vagy 10 éve, nagy poén volt ....
  • Zach Elf
    #282
    Szerintem is a 7-et vedd meg. Mondjuk a 6-ot nem ismerem:D:D. De ehhez aztán nem kell sok angol tudás. Ha játszottál már korábbi Settlers-el, vagy más hasonló játékkal, akkor az alap dolgokat, ami kell hozzá meg már tudod. Vagy megtanulod 2-3 nap játék után.
  • MerlinW
    #281
    Ezt csak te tudod. Van demó verzió is nézd meg magad. Ez egyébként a legjobb Settlers az első kettő óta.
  • simon7108
    #280
    sziasztok mostanában elkezdtem érdeklodni a játék után és arra volnák kiváncsi,hogy szerintetek melyik részt szerezzem be a 6-ot vagy a 7-et?
    azért merult fel bennem ez a kérdés mert a 6 ugyebár magyarul van és gondolom azért kell hozzá jo kozepes angol tudás és a 7 meg nem magyar és az angolommal épp,hogy megértettem az Final Fantasy 13 párbeszédeit....
    szoval szerintetek ennyi angol elég hozzá?
  • BaziJoe
    #279
    A warez topik linkjét nem lehetne kirakni???
  • Perszepeta
    #278
    A lentieket mind végigzongoráztam, de sehogy sem indul... lehet hagyom holnapra, tiszta fejjel megpróbálom megint, mert nem jövök rá mi a baj... más fórumon is néztem, nem vagyok ezzel a problémával egyedül, megoldást viszont nem talált senki.. azért köszi az eddigi segítségeket is, azért ha eszetekbe jut vmi tipp, írjatok! Köszi!
  • DummyBoy
    #277
    "P"-vel meg lehet állítania játékot :) Figyeljetek, mert "ESC"-re nem áll meg, csak előjön a menü!
  • Perszepeta
    #276
    Az van fenn, és kitöröltem ezt is: My Documents/Settlers7/Profiles.xml
  • MerlinW
    #275
    A törés csak és kizárólag az 1.02-es patch-el működik.
  • Gideon Wieth
    #274
    nekem is fennt van mert nem akartam xboxos után mégegyszer megvenni. nekem rendesen megy WIN 7-en :) Bár nekem is csak másodszori felrakásra sikerült. Én úgy csináltam, hogy feltettem. Feltelepítettem az patch-t. Átmásoltam a dolgokat. Dokumentumokban megnéztem h ne legyen véletlen se settlers 7 mappa. Aztán ahova telepítettem a gémet oda visszamentem. Aztán fogtam magam, és az indító fájlon jobb click aztán kompakt futtatás rendszer gazdaként. meg ami a Ubisoft\The Settlers 7 - Paths to a Kingdom\Data\Base\_Dbg\Bin\Release mappában lévő settlers7R fájl van azt tettem még ugyanígy futtatás rendszergizda üzemmódba :-) nekem így miután esc-et nyomtam a reklámra elindult a játék :)
  • Gideon Wieth
    #273
    DRM-mel nagyon nem szívnál ... Nem az ubi szokta elrontani a DRM-et egyszerűen csak a támadásokat nem bírták a szerverek. A tisztességes vásárlókat ha meg kellemetlenségek érik, akkor általában kárpótolva lesznek :)
  • Perszepeta
    #272
    Ok, vírusírtó (nod32) kikapcsolva, újratettem, majd az egész játékmappát a kivételek közé tettem, véletlenül se maradjon ki semmi... Rendszergazdagént indítottam, de ugyanúgy semmi ... :S :S Mindjá megrendelem eredetibe, mer ennyit szenvedni vele, bár akkor meg a DRM miatt szívnék :P Még vmi ötlet, mielőtt felkötöm magam?
  • MerlinW
    #271
    Lerombolod jah. Még egy kis alapanyagot is visszakapsz. Rákattint, majd bomba.
  • Gideon Wieth
    #270
    Még egy kérdésem van ami így felmerült. (amúgy beleszerettem a játékba szóval majd ösztöndíjból valszeg megveszem) szóval. Ha valahonnan kifogy az alapanyag, legyen az bánya vagy hasonló, akkor ahhoz, hogy az ott dolgozó emberemm visszakapjam le kell rombolnom az ottani épületet? Ilyenkor mit kell csinálni?

    Am utoljára a Settlers IV-el játszottam stratégiaként ! Az is volt az első stratégiai játék amit első számítógépemhez kaptam. Emlékszem h alig lehetett kirobbantani előle :)
  • lexi1004
    #269
    Nem. Ezzel a töréssel nem üti egymást a kettő. Xp alatt fut mind a 2 játék nekem.
    Win7 alatt is futott a s7.
  • MerlinW
    #268
    1911.dll-t kipucolják a vírusírtók, kapcsold ki, tedd a kívételek közé, majd másold be újra a helyére.

    AC2 nem zavar be ennek. Az csak az emulátoros és eredeti Ubi játékoknak fog bezavarni, ha használni akarsz olyat.
  • MerlinW
    #267
    Megállítani max esc-el. Időmanipulálás sajna nincs benne. Az üres térképes dolog a quick play főmenüben bal-fent, esetleg skirmish-ben nem teszel be ellenfelet, vagy csak gyengét.
  • MerlinW
    #266
    Első körben játszd végig a főküldetéseket, tulajdonképpen az egy nagy nagy tutorial. Ha elfogy a nyersanyag lehet kereskedni. Ékszerekkel, ruhákkal, arannyal stb. Az 5-6. küldtésben indul be igazána móka, ott mutatják be az új dolgokat (kereskedelmi útvonala, lefizetések, stb), amelyek nélkül nem fogsz tudni boldogulni.
  • Perszepeta
    #265
    Jah és fenn van az Assassin's Creed 2 is, az is tört verzió, lehet az a baj?
  • Perszepeta
    #264
    Viszont nekem is az a problémám, hogy a RAZOR reklám jön be... Rendszergazdagént is próbáltam indítani, ill. Xp módban, de sehogy sem megy (ha Esc-et nyomok fekete képernyőt kapok, majd még egy Esc után kilép, látok egy hibaüzit is, vmi dll file-lal van gondja, de csak egy villanásnyi ideig látom, mert kilép rögtön a hibaüziből is). Videokártya driver friss van feltéve, újratelepítettem a játékot, 1.02-ig van patchelve, Razor leírás alapján crackelve. Nem tudom mi lehet akkor a baj, valakinek van tippje???
  • Zach Elf
    #263
    Atreus: épp azért jó mert nem végtelen nyersanyag áll rendelkezésedre, meg kell gondolni mit akarsz építeni, mi a fontosabb. Egyébként meg ha elfogyott a kő, foglalj el szektort ahol van. Ha nincs olyan szektor, akkor kereskedj, és tudsz követ szerezni:) És igen, lehet hadsereget csinálni, csak nem lehet mindenből a legjobb lenni. Azért kell egyféle utat választani a 3 közül (hadsereg, tudomány, kereskedelem).

    Gideon Wieth: Asszem a P-vel állítod meg, de nem biztos h meg lehet:) Mostanában nincs sok időm játszani. Másik válasz: Skirmish-en belül választasz térképet, és ott berak egy ellenfelet. Na az ellenfél választásánál ki lehet szedni, hogy ne legyen ellenfél. És akkor máris magadra maradtál a térképen.:)
  • Gideon Wieth
    #262
    Köszönöm így már megy :) Viszont lenne egy kérdésem. Ill kettő. Első hogy hogyan lehet megállítani a játékot. Másik, hogy olvastam egy cikkben, hogy van olyan játékmód, ahol nincs ellenfél csak egy térkép, és felépítheted magadnak a saját városodat :-) Ez melyik ? Vagy van valami olyan mód, ahol békésen lehet építgetni, anélkül h megtámadjanak ? :)
  • Atreus
    #261
    Nah kipróbáltam a Razor cuccot.. A hajam az égnek áll! Tud vki hadsereget csinálni? Csak mert ennyi nyersiből sztem kizárt! Hiába küldöm be a geológusokat alig jön vmi. Stone pl. ha elfogy akkor kész vége. Settlers6-nál télleg bonyolultabb de hogy még a nyersanyag is véges...
    Na meg ez a pályatervezés!(skirmish) Nem elég a kevés nyersanyag még a pályaszarkezet is lekorlátoz az építkezésben. Vagy én csinálok vmit rosszul?
  • TDantes
    #260
    Rendszergazdaként futtasd!
  • Gideon Wieth
    #259
    nyomtam ESC-et. Aztán kilépett és csókolom
  • MerlinW
    #258
    Várni. Vagy ESC.

    Problémamegoldás powa....
  • Gideon Wieth
    #257
    Sziasztok!
    Én elindítom a játékot de a razornak a reklámja ugrik be egyből. Itt mit kell csinálni ?
  • MerlinW
    #256
    Ahogy mondod. Egy 17 éves múlttal rendelkező szuper gazdaságszimulátor.
  • Wanted
    #255
    A depth of fieldet hogyan lehet kikapcsolni?