854
The Settlers 7: Paths to a Kingdom
  • Pio
    #494
    Az a 2 1 akart lenni, csak túl közel van a két szám egymáshoz... :D

    Amúgy annyira alaposan nem figyeltem meg, de nekem úgy rémlik, hogy kajáltatás nélkül a geológus hol 0-t, hol 1-et, hol pedig 2-t hozott, tehát random volt, ezért gondolom, hogy a kaja nem befolyásolja, talán nem is vár kaját, de ezt elég gyorsan le lehetne tesztelni, ha holnapig senki nem teszi meg megnézem. :)

    Kővel pedig az volt nálam a helyzet, hogy mindig van a kezdőzónában vagy egy hamar elfoglalhatóban kőfejtő, amiből jön elég kő az építkezésre, onnantól pedig utakra kell csak kő, ami annyira nem prioritás, meg mire kifogy a készlet, addigra általában tudok kereskedni (arra mindig gyorsan ráhajtottam, a legjobb módja a hatékony gazdaság létrehozásának) és szinte mindenhol volt mondjuk egy 3 ruha--> 6 kő opció, ruhám pedig mindig volt sz*rásig és a kikötőtől fél percnyire volt a kereskedőházam 5-10 kereskedővel.
  • csokasg
    #493
    te valamit nagyon elnézel :D 100% h van
  • csokasg
    #492
    mert még vmi eszembe jutott aztán gondoltam leírom mivel szerkeszteni nem lehet :)
    lehet bányászokat is etetni, nézd csak meg :)

    pio: én ahogy egyszer néztem a geológusra is hatással van mivel kaja nélkül 1 ércet talál, fancy-vel pedig 3at ha jól láttam de ez nem 100%
    a felállás pedig sztem attól is függ mi kell éppen: ha kő hiányban vagy akkor jó a 2 geológus 1 bányász arány, ha van köved és kell a nyersanyag akkor persze 2 bányász 1 geológus arány a jobb (ha nagyon kell akkor természetesen mind3 bányász :D )
  • Zach Elf
    #491
    De a mountain sheler-nél nincs kaja opció:)
    És 2 órán át?? Az nagyon sok idő, nekem még sose tartottak 2 óráig a kampány küldik.
  • Pio
    #490
    Nekem úgy rémlik, hogy lehet etetni a bányászt is, de a geológusra ahogy elnéztem nincs hatással.

    És én továbbra is a 2 bányás 1 geológus kombóra esküszöm.
    Így viszonylag gyors a termelés és legalább 2 órán át húzz az adott bánya, akkor egy 10-20 percre átraksz 2 geológus-1bányászra azt kész.
  • Zach Elf
    #489
    De jó hogy magadnak válaszolsz:D
    Úgy kell letenni hogy legyen hely 3nak, máskülönben kész pocséklás:P Egyébként a bányászokat nem lehet etetni. Csak a Residence-ket:) De pl. ha a Noble Residence-hez raksz 3 Mint-et (aranyműves), és azt eteted fancy food-dal, akkor sok pénzhez juthatsz "hamar".
  • csokasg
    #488
    vagy ha (fancy) fooddal etetjük őket de nincs annyi kaja termelés
  • csokasg
    #487
    mondjuk ha nincs elég hely vagy szerszám :) de tény hogy ha már 3at le lehet rakni akkor célszerű is :)
  • Zach Elf
    #486
    De mi értelme van ha csak 2-t teszünk le? 3at lehet, akkor 3at tegyünk le. Sokkal jobban jönnek az ércek:)
  • csokasg
    #485
    agamemnon nem is 1 geológus 2 bányász kombinációt írt hanem 1-1 arányban, de sztem az a tuti ha 2 geológus 1 bányász :)
  • Zach Elf
    #484
    Szerintem ha csak 1 geológus dolgozik, akkor a másik kettő hamarabb kiüríti a bányát, mint ahogy a geológus dolgozna. Mintha nekem nem működött volna régebben, azért írom szerintem-ként:)
  • Agamemnon
    #483
    Csak, hogy mindenkinek világos legyen.

    Adott egy arany lelőhely, ehhez leteszel nem egy arany bányászt, hanem egyből kettőt, amiből egyet átteszel geológussá, így egyrészt mindig tele lesz a bányád arannyal, másrészt meg hoz fel követ a geológus.

    Talán nem termelsz annyit, mint egy kőbányából, de egyrészt végtelen, másrészt ingyen jön.
  • bigapó
    #482
    néha elnézegetem - amikor telik az időből -, hogy mit össze molyolnak a kis karakterek :) van fantáziájuk az alkotóknak, szerintem elég vicces a játék ezen oldala.
  • MerlinW
    #481
    Hát igen.. a legtöbben a grafika miatt játszanak Settlers-el. Jogos. AA nélkül mit sem ér:)
  • torma1
    #480
    Sziasztok

    Miért van az hogy sehogyan sem tudom az élsimítást müködésre bírnom? Tiszta rece az egész. 8800gtx legujabb driver,állitok a driver beállításain de akkor sem lesz semmivel sem jobb. Így elég szar a grafika. A 6.-dik rész sokkal szebb.
  • bigapó
    #479
    tegnap elmolyoltam ezzel a kajás dologgal. hát volt káosz rendesen. az a pálya amin 3 victory point-ot kell összeszedni Dracorian előtt. nagyon kell figyelni, hogy kinek milyen kaját adunk, mert percek alatt összeomolhat még egy jól felépített gazdaság is. persze ha figyelünk a megfelelő fejlődésre akkor nem lesz gond, de kajából úgy néz ki sosem lesz elég :)

    igazából magamat szívattam a pályán, mint később kiderült, mert kicsit abbahagytam amikor már 3-adjára is lenyomott és mikor visszatértem elsőre megcsináltam :)
    egy kicsit másként álltam neki és az a stratégia már be is vált. szóval tényleg vannak mélységei a játéknak :) most már nagyon kivi vagyok a multira, mert ha a gép így meg tud szívatni, akkor mi lesz emberek ellen? :)
  • Pio
    #478
    Nem tud feltárni követ, de az egyéb bányák feltárása közben hozhat követ magával (mást is), akár 2-t is. De ez sajnos nem egy biztos forrás, hisz előfordul, hogy semmit nem hoz és ha hoz se biztos, hogy követ.
  • Sanko
    #477
    g
  • Sanko
    #476
    a deológus követ nem kutat tudtommal
  • Agamemnon
    #475
    Bányássz mindenhol úgy, hogy 1 miner + 1 geo, és máris megoldódik a kő probléma :)

    Én kövezem a főbb utakat, és valóban, határozottan zabálja a követ :D
  • Zach Elf
    #474
    Én a bányákba sima dolgozókat rakok, ha elfogy, átváltom mind3at geo-ra, majd ha tele van, megint vissza mind3. Így igaz, hogy nekem kell rá figyelnem, de gyorsabban jön minden:) Egyébként én igenis szoktam kövezni az utakat, sokkal gyorsabbak rajta. De azt is csak ésszel, ha minden apró utat lekövezel, igen hamar elfogy a köved:D Habár a geológusok követ is hoznak a bányából.
  • alma2
    #473
    persze mindennek megvan az elonye, de ha epp kaja hianyod van, mert bovited a hadsereged stb, kajabol sose eleg, akkor nem a legjobb alternativa.
    Igy meg igazabol csinaltal egy onfenttarto koloniat, ami a vegtelensegig hozza neked a nyersanyagokat ra se kell nezni tobbet. Legalabbis nekem nagyon ugy tunt.
    Ezert szep ez a jatek, annyi lehetoseg van, annyira az emeberen mulik eppen hogyan reagalja le valaminek a hianyat, hogy nem is ertem, miert nem ezzel a jatekkal toltik valamelyik amcsi egyetemen a diakok fejet, miert a starcraft-ot lehet felvenni valamilyen toltelek kurzusnak mint anno irtak valahol strategia-t szemleltetni vele. kb a settlers 3 palyaja mar tobb lehetoseggel kecsegtet mint az a jatek. Na jo nem nezem le annyira, legyen a 4. palya :)

  • bigapó
    #472
    azért jó, hogyha nem 1-et hoz fel a bányából a mester hanem mindjárt 3-at. szerintem megéri fancy food-al etetni őket.
  • alma2
    #471
    igazabol en is minden banyat etettem a jobbnal jobb kajakkal.
    Bar en bolond csak kesobb jartam utana, hogyan is mukodik a geologus. Az ures banyaba is visszahozzak a kozeteket, vagyis talalnak ujat.
    Igy ha felepitek egy aranybanyat, 1 banyas 2 geologus vagy forditva kombo feleslegesse tesze az etel odahordast. Majd az utolso palyan mar igy csinalom, ha szukseg lesz ra.
    Mas nem ezt tapasztalta ?
  • Pio
    #470
    Kőbányába mindig adok kaját, hisz a kő nem bányázható biztosan a végtelenségig, míg kaját bármikor tudok termelni, így simán futja a főbb utakra és nagyon meg is éri, sokat gyorsít a dolgokon. De persze a sok/jól jól elhejezett storehouse-t lehetőleg felfejlesztve semmi sem kompenzálja.
  • alma2
    #469
    Ha a vilag vegere kitelepitesz, egy hunter, butcher kombot, akkor nincs az a gyorslabu szallito aki odaer idoben, ilyenkor szerinem is erdemes atkapcsoln fancy foodra.

    Volt mar valakinek annyi ko feleslege, hogy kikovezte a fobb utcait ?
    Sunyiban tuti kovet esznek a lakosok cukorka helyett. Persze tobb oras jatek utan a trade-erek segitsegevel vegtelen szamu kovet lehet szerezni, de addigra vege a kuldetesnek is.
    Na mindegy lassan belevagok az utolsoba is, akkor ezt hardon tolom, hatha eltart egy-ket napig mire rajovok a megoldasra.
  • Pio
    #468
    Hentesnek csak akkor érdemes fancy foodot adni, ha plain food hiányod van, mert amúgy nem javul a termelékenysége, hisz plainnel és fancyvel is gyakorlatilag +1 fancyt eredményez, ha csak azt nézzük.
  • bigapó
    #467
    tényleg, nem számoltam a saját fogyasztást csak egyszer, meg azt is benéztem, hogy 2 fancy-t ad csak:(
    pedig milyen jól nézett ki :) így már értem miért nincs elég kajám :D
  • Zach Elf
    #466
    Hát multiba tényleg többet kell gondolkodni, mégse MI ellen játszunk:)
  • alma2
    #465
    normalon jatszottam, de amikor annyira folenybe kerultunk, hogy megnyertuk vitory ponttal, akkor nekem volt a legnagyobb hadseregem is, legalabb ketszer annyi katonabol allt mint a ket ellensegnek, igy mar eltunt a kihivas, azert meg nem rohangalok plusz x orat, hogy a foldig romboljon a mar amugy is vesztest ellent, annal embersegesebb vagyok :)
    --

    Biztos allati jo a multija, de az ilyen jellegu jatekoknal egyszeruen nincs turelmem ra, biztos azert mert nincs load save opcio, ha szorul a hurok a nyakamon :)
  • Zach Elf
    #464
    Úgy van ahogy mondod!:) Az értékelések meg nem érnek semmit se. A saját baját leírja és ha neki nem tetszik, akkor ne tetsszen senkinek?:P
    Én még hard-ba nem próbáltam ki, de mediumon eléggé jó volt:)
  • Pio
    #463
    Rápillantottam a tesztre, egy ilyen nyilvánvalóan és hivatalosan is elsősorban multira fejlesztett játéknál meg se említeni egy tesztben a multiplayer opciót? Szerintem itt el is vérzett az egész.

    "...a nehézséget maga a rosszul kivitelezett - gazdasági, politikai -rendszer jelenti, azaz a játék saját magának lő öngólt..."
    Ezt se igazán értem, a Settlers játékok mindig is arról szóltak, hogy adott egy termelési háló és arra kell felépítened egy minél hatékonyabb gazdaságot. Ez nyilván nem triviális, mert pont ez kell, hogy legyen a játék neheze. Tehát ezt a hálót hibáztatni a nehézségért számomra fura dolog.
    Azt hiszem a steam fórumán is volt egy topik, ahol egy srác nyöszörgött, hogy fos a játék, mert mindig összeomlik a gazdasága és kifogy kajából, eszközökből, stb... Hiába magyarázta neki mindenki, hogy ez nem a játék hibája, hanem neki kéne fejlesztenie a stratégiáján, mert erről szól a játék... Kábé mintha azt mondanám, hogy a foci sz*r játék, mert mindig gólt kapok... :)
  • Pio
    #462
    Sose szoktam értékeléseket olvasni, részemről a Settlers 2 óta nem tetszett ennyire Settlers játék (ha nem számítjuk a Settlers 2 remake-et :) ).
    Az előző rész volt még közel hozzá, de ott a hadjárat nem tetszett.
    Nagyon érezni az egészen, hogy multira van kitalálva, úgy lenne teljes az élmény, szóval szerintem nyáron ha lesz időm be is fektetek rá.
  • Lunki88
    #461
    Ti egyet értetek az sg-s értékeléssel? Szerintem eléggé lehúzták a játékot.
  • csokasg
    #460
    kissé elszámoltad: addig még oké h fancy fooddal 3 combot hoz ki a vadász viszont a hentes még fancy fooddal is csak 2 fancy foodot csinál de ugye egyet meg is eszik közben (fejenként) :)
    szóval ha van 1 vadászod és 3 hentesed akik mind fancy foodot esznek, akkor 4et kell befektetni és 6ot kapsz :)
  • Pio
    #459
    Egy RTSnek ram és cpu szempontjából sokkal komolyabb gépigénye lehet, mint egy FPSnek. Azoknak elsősorban jó videókártya kell.
  • himpi
    #458
    nincs egy régi gépem, de az utolsó pályákon úgy szaggat a játék, mintha
    valami csúcs fps lenne...
  • Pio
    #457
    szerk.: persze kevesebb is elég, de így lehet elfogadható szinten tartani a veszteségeket.
  • Pio
    #456
    Nem, katonákat csak generálisokhoz lehet rendelni.
    A generális nélküli területeid védelméért az erődítések felelnek, amik nagyon durvák, olyan generálissal, akinek nincs bónusza rangedre/ostromra nem árt legalább 10 muskétással menni faerőddel védett zónára és ugyanennyi ágyúval kőerőd ellen.
  • bigapó
    #455
    biztos lesz róla szó tutorialban, de Én már csak ilyen türelmetlen vagyok és megkérdem: olyan területre is lehet irányítani majd katonát ahol nincs generálisom?