854
The Settlers 7: Paths to a Kingdom
  • MerlinW
    #654
    SzerVusz!

    Egy értelmes mondatot nem írtál, de hátha megértettem a problémádat:

    A DVD tokban vagy hátulján kell lennie.
    Ha Steam-en vetted, akkor pedig a jobb oldalon "CD kulcs" link
  • martinov
    #653
    Szerbusztok teljes legális settlers7 játékom van szépen megy ajáték rndre jönnek a frissítések a gondom az,hogy bizonyos játéknál a kód én ezt nem kaptam vagy nem figyeltem rá. Kérdésem hol található?
  • MrTwister
    #652
    Ja és mindig visszaírták, hogy: Sales - Thank you for the question
    the sales team will get back to you within 6hours.Ja persze 6óra múlva sohanapján. Ezek lopják a kulcsokat vagy nem tudom a lényeg, hogy megbízhatatlanok! Sajnálom azt a 4 ezer Ft-omat!
  • MrTwister
    #651
    Azóta sem válaszoltak pedig 2-szer is elküldtem ugyanazt a levelet. Holnap azaz ma írok az Ubisoftnak ha ők sem segítenek akkor így jártam és beletörődöm.
  • MrTwister
    #650
    Na ezek csesznek válaszolni nekem! Már múlt hét Péntek óta várom a válaszukat sebaj többet innen semmit, de máshonnan sem!!!! Marad a Steam és a cdgalaxis vagy az 576! Mindig tanul az ember saját kárán!
  • MrTwister
    #649
    Lekötelezel akkor várom az email címet! Köszönöm szépen!
  • Fenrir
    #648
    Én nem vettem még tőlük semmit, de egy haverom már igen, ő egy wow kulccsal járt úgy, hogy használhatatlan volt. Írt nekik (nem tudom, hogy hol, majd megkérdezem) és ők szó nélkül adtak egy másikat. Az már működött neki.
  • MrTwister
    #647
    ah=ha
  • MrTwister
    #646
    Nincs email címük, csak amolyan üzenetküldési lehetőség, ah Te tudsz email címüket akkor ne kímélj! Nagyon lehúzás szagú ez a dolog. Úgy döntöttem, hogy írok az Ubisoftnak, hogy így meg így jártam a kulccsal aztán hátha megszánnak és kapok egy legális kulcsot. :-) Végülis a directgamekeys legális oldal csak épp egy szemét banda. Fizettem érte tehát az Ubi is beláthatja, hogy nekem jár a legális játék lehetősége! Aztán majd lehet pofára esek, akkor pedig le van sz*rva. Többet tuti nem játszok ezzel a játékkal, mert vagy legálisan vagy sehogy, 10000Ft-om pedig most nincs gazdagítani még egyszer a drágalátos kereskedő urakat. Viszont a directgamelóf*szon pedig úgy állok majd bosszút:-), hogy mindenhol szapulom őket(minden lehetséges fórumon, hogy legalább más ne járjon így)Tudom kicsinyes bosszú dehát mást ugysem tudok tenni. Tehetetlen vagyok. Ez van:-(((((
  • Fenrir
    #645
    Írj egy emailt is, hátha arra hamarabb reagálnak.
  • MrTwister
    #644
    Eddig még válaszra sem méltattak! Pffff.....
  • Fenrir
    #643
    Ez egy kicsit bonyolult ennél a boltnál, volt már olyan, hogy egy játéknak az összes kulcsát kitiltották erről a helyről.

    Nem illegális, de nem szereti egyik kiadó sem.
  • MrTwister
    #642
    Megtettem a vásárlásomnál volt olyan, hogy üzenetek. Remélem ott megkapják! Mi az, hogy banned egy kulcs!? Miért bannelik egyáltalán ha ez az online bolt elvileg legális!? Most akkor ez, hogy is van?
  • Fenrir
    #641
    Írni kell nekik egy emailt és adni fognak egy új kulcsot.
  • MrTwister
    #640
    Újraraktam az oprendszert ezért újraraktam a játékot és most mivel fogad a drága : This CD-Key has been banned. Soha a rohadt életbe nem veszek többet kulcsot neten. A bűnös a directgam*keys! Most jól megszoptam. Ez van.
  • Fenrir
    #639
    Hogyne, tessék.
  • krisz97
    #638
    Hali!
    Letöltöttem mikor elindítottam le töltött hozzá valamilyen frissítést aztán regisztrálni kellett az is megvolt most meg valami cd key kell neki azt meg nem tudom hol szerezzek. Tud valaki segíteni?
  • bigapó
    #637
    sosem voltak szimpik ezek a csigaevők :)

    feliratot lehet változtatni? angolon kivül mi van még?
  • MerlinW
    #636
    Ubi francia cég. Magyarítás nem megoldható, nem valószínű, hogy lesz.
  • bigapó
    #635
    nem hiszem. ubisoft nem nagyon támogat idegen nyelveket a sokak által beszélteken kivül, értsd angol és francia (mivel ők azok, vagy kanadaiak? nemtom :) ). bár felirat szerintem csak angol van ebben.
  • Papóóó
    #634
    Tisztelt Urak és Hölgyek!

    Megvenném eredetiben, de várható ez legalább magyar felirattal?
  • Fenrir
    #633
    A legfrissebb javítás megoldotta a problémát, azóta megy szépen.
  • MrTwister
    #632
    S4 vedd meg Steamen! Nekem is úgy van meg.
  • Játékos
    #631
    Olyan Settlers még nem volt, amelyik problémamentes lett volna .... hülyére védik, szinte használhatatlanra, s mire megvenném eredetiben, addigra lejár a forgalmazási jog, lásd Settlers 4 ... pedig azt most megvenném 10 rongyért is, persze a küldetésekkel .... esetleg 12 ...
  • Fenrir
    #630
    Win7 alatt ez a játék gond nélkül megy? Mert amikor felraktam a 7-et az xp helyére a steamb-ől nem töröltem a S7-et, de azóta win7 alól ha betöltök egy pályát akkor pár perc játék után hibával leáll. Próbáltam kompatibilis módban, rendszergazdaként, de úgy meg el sem indult mert az Ubisoft Launcher mindig újraindult.
  • bigapó
    #629
    te nem ártatlan vagy hanem egy strucc :D
  • Pio
    #628
    Huhh, most nézem, hogy fél oldal végig lett offolva, én abba is hagyom, ne romboljuk tovább a topikot, elnézést érte mindenkitől.
  • Pio
    #627
    Programozó vagyok és vettem már részt pénzért árult program elkészítésében. :) Igaz megrendelésre készült, nem tömegszoftver volt.
    Nekünk ráadásul nincs is ott az Artisjus, hogy szétossza az átalánydíjat és állami támogatást se kapunk.
    Szóval ránk, programozókra teljesen igaz, amit mondasz.
    A zene/filmipar esetében ahogy többször is említettem már - de úgy néz ki nem vagytok hajlandóak elfogadni - erre lett kitalálva az átalánydíj. Ha veszel egy adathordozót ezer forintért, akkor abból 500 forintot visszaosztanak arányosan a zene/filmiparnak akkor is, ha a szülinapi fotóidat teszed az adathordozóra. Most írom le utoljára, a magyar jogszabályok szerint nem törvénysértő zenéket, filmeket letölteni.

    Még jóval lentebb amúgy írtam is lehetséges megoldásokat. Amíg egy új zenei CD ára egy átlagosan kereső magyar számára 2 napi munkából jön össze és nagyrészt hulladék zenék vannak rajta, addig nem fog változni a helyzet.
    Magyarországon is digitális terjesztési felületek kellenének a jelen árak töredékéért és hidd el, jobb lenne a helyzet.
    Vicc kategória, hogy nálunk egy új album 6-7ezer forint, boltba kell menni érte és még mp3lejátszón se tudod hallgatni, külföldön pedig megveszi az ember neten mp3-ban és flac-ban 5-10 euróért vagy ha csak 1-2 szám kell neki, akkor 1-1 euróért 1-1 számot.
    Szerencsére a kiadók, jogvédők töketlenségét kezdik kikerülni a zenészek, egyre több zenekar árulja a koncertjein 1-2 ezerért az albumot vagy a honlapján mp3-ban, sőt, egyre többen teszik teljesen ingyenessé a zenéjüket mondván, hogy ingyenreklám, a bevétel nagy része úgyis a koncertekből jön.
  • Pio
    #626
    1. Én ezt a választ bigapónak szántam, ő nagyon szeretné fekete-fehérben látni a dolgokat, mert úgy egyszerűbb, ezért hoztam egy példát arra, hogy nem mindig az a helyzet, amit ő gondol. Lehet hozni olyan példát is, ami illeszkedik az ő világképére, ez a Te példád én egy olyat igyekeztem hozni, ami nem. Szóval az csupán egy példa volt és nem a valóság, a valóság árnyalt, millió alternatíva van.

    "Vagy ha biztos nem vennéd meg, akkor miért töltöd le?"
    Mert ilyen az ember. Értékek mentén gondolkozik. Egy kattintást megér az adott termék, de 2 óra utat a moziba (én esetemben) és ott egy 1500 forintos jegyet már semmiképp sem.
    A boltban is lehet, hogy fogy az adott csokiból 10 darab egy nap, de az utcán promócióként ingyen osztva meg elfogy 500 fél óra alatt.
    Szerinted hányan teszik el most az ingyenes METRO újságot és hányan vennék meg akár csak mondjuk 20 forintért?

    2. Az hagyján, hogy nevetséges az átalánydíj, de mennyit lázadnak az unióban amiatt, hogy a szlovákoknál alig pár százalékos és ezért minden magyar ott vesz adathordozókat.
  • DRFlame
    #625
    A film/szoftver/zene -ipar mind üzlet. Elkészítenek egy terméket, és akkor használhatod/hallgathatod/nézheted, ha fizetsz érte. Szerintem ez ilyen egyszerű. Nyilván nem csak azért csinálják, hogy te szórakozhass, hanem pénzt akarnak keresni, mert ebből élnek.
    Tökmindegy, hogy megvennéd-e vagy sem, nincs jogod, hogy megnézd. Amikor fizetsz a mozijegyért, vagy a DVD-ért, akkor megkapod a jogot a film megtekintésére.

    Egy DVD film (játék/zene) nem annyiba kerül, amennyibe az elkészítése került a filmnek (többmillió dollár). Hanem ez szépen le van osztva a többmillió vásárlóra, és így jön ki az x-ezer forintos vételár. Viszont ha mindenki kitalálná, hogy letölti, mert úgyse venné meg, akkor nem jönne vissza a film.

    Tudom erre meg majd az jön, hogy a színészek, meg a filmkészítők mennyit kaszálnak. Ez egy üzlet. El lehet menni színésznek, vagy filmkészítőnek. Sok sikert.
  • Pio
    #624
    Még egyszer tehát, ezt Te gondolod, őszintén szólva én is így gondolom, ahogy Te, de mások milliós kutatásokat végeznek ez ügyben és meglepő módon más eredményre jutnak.
    Engem az az egy dolog bizonytalanít el, amit le is írtam, hogy a kiadók alig-alig lépnek fel a warez ellen és ha valaki, akkor ők tudhatják a legjobban, hogy mekkora kárt/hasznot okoz nekik.

    Windows témához, hosszú lesz:
    A Microsoft többször is jelezte már, hogy őket nem zavarja a warez, ha zavarná fél pillanat alatt kilőhetnék az illegális oprendszerekkel rendelkező gépek jelentős részét vagy megszüntethetné a mennyiségi licencek használatát, amivel szinte el is lehetetlenítené a winek feltörését.
    Ehelyett a win könnyen feltörhető, a tört winnel ugyan úgy tudsz a hivatalos update webhelyről frissítéseket letölteni, egyetlen egy frissítés van (eredeti windows, valódi előny), amely nem tesz semmit, csupán szól, hogy a wined nem eredeti, ezáltal veszélynek vagy kitéve, hisz aki feltörte lehet, hogy beletett valami adatlopó csodát is, jobban jársz, ha megveszed eredetiben.
    A Microsoft azt mondja, számukra a legfontosabb az, hogy minél többen használják őket, minél nagyobb legyen a piaci részesedésük és ha ehhez a warez is hozzájárul, akkor legyen, aki warezolt wint használ és megszereti az a következő gépére is wint tesz majd és akkor már lehet, hogy eredetit vesz. Működő üzletpolitika ez, hisz a számítógépek több, mint 90%án windows van és emlékszem, hogy régen alig volt olyan ember a környezetemben, akinek eredeti lett volna ma pedig alig van olyan, akinek illegális lenne. Míg ha régen nem lett volna tört windows, akkor biztos, hogy sokan szoktak volna meg inkább valamilyen linuxot, esetleg váltottak volna apple-re és ma nem 90-95%nál tartana a Microsoft.
  • DRFlame
    #623
    1. És ha tetszett a film, de nem akarod ujra megnézni, mert annyira nem jó (egyszernézős)? Vagy ha biztos nem vennéd meg, akkor miért töltöd le?
    2. Én nem a jogszabályról beszélek, hanem a kár okozásáról. Az átalánydíj meg nevetséges. (már nem a mértéke, hanem hogy üres adathordozóra fizetni kell jogdíjat)
  • DRFlame
    #622
    Valóban a példám más, de azért, mert csak azt akartam megmutatni, hogy hiába van meg az eredeti, attól még károm keletkezik.

    Az hogy minden egyes letöltött példány csökkenti az eladást, az persze hülyeség, de hogy a keresletet inkább csökkenti az 100%. Hány gépen van warezolt windows pl? Itt nem az a kérdés, hogy továbbértékesítí-e, kiesett egy vevő, ennyi.

    Hányan töltenek DVD-rip filmet? Azok majd mind elmennek moziba, ha jó, vagy esetleg megveszik DVD-n. Rengeteg film egyszernézős, azokat tuti nem veszik meg.

    Egyértelmű a keresletcsökkentő hatás, és az esetek elenyésző részében fordul elő, hogy reklámként növeli a keresletet.
  • Pio
    #621
    1. Kijön egy film DVD-n. Egészen biztos, hogy nem venném meg. Letöltöm a netről, belenézek, nyugtázom, hogy vacak film, letörlöm 10 perc után. Részleteznéd, hogy hol van ebben a kiadó károsítása?

    2. Demokráciában alapvető az ártatlanság védelme. Vagyis a jog szerint egy ember egészen addig ártatlan, amíg az ellenkezőjét be nem bizonyítják.
    Én azt mondom, hogy letöltöttem egy filmet, meg is néztem, ennek ellenére ártatlan vagyok, hisz az adathordozóra, amire letöltöttem átalánydíj van leszabva, amit a jogvédő szervek visszaosztanak a film előállítójának. Mutass rá kérlek azokra a jogszabályokra, amelyek mégis bizonyítják a bűnösségemet.
  • Pio
    #620
    Amiről beszélsz azt ipari kémkedésnek nevezik, nem lopásnak. Az, hogy - tévesen - használják a lopás szót adatok lemásolására már más kérdés.
    Az információlopás pedig egy szóösszetétel, nem egyenértékű a lopással. Sok olyan szóösszetétel van, ami nem ugyan azt jelenti, mint a tagjai külön külön. Például a banánköztársaság nem éppen köztársaság, banán pedig végképp nem.

    Te nem is arról beszélsz, hogy valaki lemásolja a tervrajzodat, hanem arról, hogy utána azt értékesíti is, amivel megkárosít és ezen van a lényeg. Ha valaki lemásolná a tervrajzodat és este nézegetné az Téged mennyiben károsítana? Aki üzletet, pénzt csinál a warezból azt a rendőrség is vadássza és az meg is érdemli.

    A warez keresletcsökkentő hatása egész más kérdés, nem erről volt szó. Amúgy ez ügyben is viták folynak. Vannak ugye a jogvédő szervezetek, akik azt mondják, hogy minden egyes letöltött példány mínusz egy eladás és vannak olyan kutatások is, amik a valóságot szeretnék kideríteni. Ezek eredményei vegyesek, van olyan, amelyik azt mondja, amit Te, van olyan, amelyik szerint a warez ingyenreklám és pont hogy pozitív hatással van a hosszú távú eladásokra.
    A legújabb kutatások a mozival kapcsolatban például azt mondják, hogy az egyetlen valós cenzus a mozitól való távolság, tehát csak ez határozza meg, hogy egy adott helyen élők mennyit járnak moziba és semmi más.
    Hidd el, hogy a kiadók nem hülyék, ők is milliárdokat költenek ennek a kutatására és ha valóban jelentékeny károkat okozna nekik a warez, akkor sokkal határozottabban küzdenének ellene és amekkora lobbijuk van már rég csak személyes adatokkal lehetne internetre csatlakozni.
  • bigapó
    #619
    "azt nem baj, ha letöltöm, hisz senkit nem károsítok meg vele"

    itt van az egyedüli probléma, ezt az egy dolgot nem érted még mindig...károsítasz vele és sok mindenkit, legfőképpen a készítőket (másodlagos, hogy van kiadó aki jobban keres rajta stb.)
    ügyesen kiforgatod a szavakat, de a warez továbbra is illegális dolog marad :)
  • DRFlame
    #618
    Akkor az információlopás az hibás kifejezés, mert az csak másolás.

    Tehát ha azt mondom, hogy hackerek ellopták az új épülettervet a gépemről, akkor valótlant állítok, mert ott van az, és csak másolatot készítettek róla.
    És ezzel nem károsítottak meg, hiába esetleg az építtetőt ezek után nem fogja érdekelni a tervem, mert be tudja szerezni máshonnan.

    Az tökmindegy, hogy mit hogy büntetnek, de ez igenis megkárosítás.

    A warezolás is hasonló kategória, csak mivel ott tömegcikkekről beszélünk, a kár valamivel kisebb, de valós.

    A piac úgy működik, hogy van kereslet és kínálat. A warez csökkenti a keresletet, és ezáltal közvetve valós kár keletkezik.
  • Pio
    #617
    Még a jogalkotás se annyira fekete-fehér, mint amennyire Te azt gondolod, nemhogy a valóság.
    A jog se egy kategóriába sorolja az illegális letöltést a gyilkossággal, Te miért teszed?
    A jog nem lopásnak rangsorolja az illegális letöltést, mint ahogy józan paraszti ésszel is megmagyarázható, hogy az illegális letöltés miért nem lopás (lásd a lenti ábrát).
    Még csak jogsértést se követsz el illegális zenék és filmek letöltésével, hisz minden egyes adathordozó árában súlyos jogdíjakat fizetsz (Magyarországon az ár fele ez), amit megkap az Artisjus vagy mit tudom én ki és szétosztja a szegénysorsú zenészek és filmesek között. Ráadásul például a magyar filmipar milliárdos állami pénzeket is kap, hogy abból gyártsa a (ez persze szubjektív) hulladék filmeket.
    Tehát Te már vásárláskor fizetsz az adathordozókra kerülő illegális adatokért egy átalánydíjat, így fehéredik ki a - legrosszabb esetben is max szürkének nevezhető - illegális letöltés.
    Mivel az Artisjus és társai nem fizetnek a szoftverek jogtulajdonosainak (gondolom úgy már túl kevés pénzt tudnának feltűnésmentesen lenyúlni), ezért a jog ezeket külön kezeli, illegális szoftverek használata valóban jogsértő magatartás, de mivel erre hivatkozva Magyarország lakosságának 90%a börtönbe kerülhetne ezért Magyarországon még csak precedensértékűen se ítéltek el senkit soha illegális szoftverhasználat miatt. De ha valaha el is fognak, biztos, hogy legfeljebb pénzbüntetésről lesz szó.
    Most volt a nagy torrent és seedszerver razzia, ott olyan portálokat foglaltak le, amiken naponta több terabájtnyi illegális anyag járt-kelt, a seedszervereken szintén sok terabájtnyi illegális anyag volt. Hány embert zártak ennek kapcsán börtönbe? Nullát.

    Ez a jogi valóság, az erkölcsi része mindenkinél más, ez nyilvánvaló. Ha az én erkölcsi értékrendem a Tiédhez hasonlóan egy fiókba tenné a zeneletöltést a gyilkossággal, akkor egészen biztos, hogy eszembe se jutna zenéket letölteni. Az én értékrendem az, hogy amit amúgy őszintén (magával szemben azért tud őszinte lenni az ember) végiggondolva biztos, hogy nem vennék meg, azt nem baj, ha letöltöm, hisz senkit nem károsítok meg vele és a szegény sorsú Artisjus/Asva statisztikáiban egyel nagyobb szám lehet majd, amikor azt mondják, hogy mekkora károkat okoz a warez.
    Emellett ahogy írtam korábban (nem olvastad el, gondolom ezt se fogod, tehát lényegtelen), nem egy olyan eset volt, hogy valamiről úgy gondoltam, hogy biztosan nem költök rá pénzt aztán pont a warez hatására változott meg a véleményem, szóval ilyen is előfordul, persze nem állítom, hogy sokakkal megesne.
  • bigapó
    #616
    még mindig nem érted amit írtam, de nem is baj, nem kell ezt mindenkinek :)
  • MerlinW
    #615
    Angliai árban is benne van a 17%-os EU adó (VAT) - vagy az 5%-os csökkentett, ezt nem tudom.