854
The Settlers 7: Paths to a Kingdom
  • Játékos
    #614
    Szerintem lazíts egy kicsit, a beírásod hőmérsékletéből látod, hogy rendesen túlspilázod, nem oldjuk meg itt a világ problémáit, az tuti.

    Nem tudom ki szopik itt a warez miatt, de a kiadókért nem fáj a szívem, az biztos. Van pár favorizált íróm, akiknek a kiadványait, könyveit bármennyiért megvenném, s nem érdekel az ebook, mert nem jól esik olvasni a teraszomon. Nem látom, elég faszul működnek a szemeim.

    Ezreket tudnék kiadni, ha tényleg a szerzőhöz kerül a lóvé, nem pedig holmi nagyhasúzsírosszivartrágok kiadóhoz, mert akkor kapja be az összes tőkés. A szerző, zenekar, programozó az megérdemli, de köpök az összes élősködőre, aki le akar venni.

    Nem érdekel bazdmeg, hogy a Blurt Angliában vetted meg bazdmeg, csak azt próbáltam érzékeltetni bazdmeg, hogy nem a warez viszi bazdmeg a romlásba az országot bazdmeg, s képzeld, vesznek itt még mások is játékokat, főleg ha jó lesz a szerver, nem kell ezer pöcsöt letölteni bazdmeg, hogy normálisan működjön, meg ilyesmik bazdmeg.

    Azzal, hogy az eu területén vetted meg a játékodat, azzal csak az országgal qrtál ki, gratulálok. Önző dög vagy, nem nálunk vettél programot, s most fárasztod az agyamat a hülyeségeiddel, már bocs.

    Itt vegyél programot, s a haza fényre derül.

    A többi csak szófosás.
  • bigapó
    #613
    annyira örülök Nektek srácok :DDDDDD komolyan bearanyozzátok az estéket itt a melóba :)

    minden szó amit leirtál igaz. én magam sosem állitottam azt, hogy csak legális dolgokat csináltam és csinálok és csinálni sem fogok..öö, mindegy :D

    egyszerűen értelmezni kéne amit irok barátom:)

    azt próbálom elmagyarázni, hogy a warez ugyanúgy törvénytelen, mint a betörés vagy a lopás vagy a gyilkosság. természetesen nem fogsz érte éveket ülni, legalábbis nem hallottam még ilyet -ettől még lehet - de törvényt sértesz. igen, ugyanúgy mikor nem kérsz számlát és akkor olcsóbb a cucc.

    egyébként elmesélem azt is, hogy honnan vettem legutolsó legális játékomat a BLUR-t. Angliából bazdmeg:D ez most törvényes és mégsem fizetek adót utánna magyarba, na most akkor ez hogy is van? jó ez az EU csak van aki szopik is miatta, de Én nem tudom, hogy ki az...talán te meg én?
    ezt most úgy kérdem, nem kell válaszolni, mert tényleg nem tudom és igazából nem is fontos:)
  • Játékos
    #612
    Lehet, hogy nem olvassuk egymást, mert nem érdekes a másik hozzászólása. Igaz, ki nem xarja le.

    De talán van igaza a fogyasztói társadalomnak is. De nem kell olvasni. Vegyük rakásra olvasatlanul, játszatlanul, nézetlenül.

    S haljunk meg hülyén, ostobán, végezzük úgy, ahogy meghatározták fent a nagy multik.

    Igazad van.

    Bizonyára sohasem betonoztad a járdádat feketén a kőművessel, mindig kértél a fodrásztól számlát, s ha a vízszerelő közölte, hogy számlával a duplája, akkor te a legális változatot kérted, elvégre igaz pógár vagy.

    Itt ebben az országban egy egész össznépi mutyi van, tessék elfogadni, teccik, vagy nem teccik. Nem a letöltés fogja kinyírni ezt a nyamvadt térséget, hanem a sok feketéző, bodzaszedő segélyezett, csaló rokkantnyugdíjas. A letöltők károkozása elenyésző, roppant csekély ahhoz képest, amit a sok álrokkant, feketemunkás, általában véve schwarcmelós okoz.

    Az adócsalás bűntetendő államilag, míg a letöltés nem az.

    Jó lenne, ha visszanéznél, hogy életedben Te tényleg olyan űberfasza, sohasemcsalok pógár voltál, vagy csak játszod itt a tökéleteset, közben a megalkudtál az autószerelővel, hogy feketén féláron jöhet a meló .....

    Legyünk már egy kicsit őszinték gyerekek, s legalább ne fikázzunk, ha vaj van a fülünk mögött ugye .... mert én még olyat ebben az országban nem láttam, aki fullegálisan betonozott, aki a festőtől számlát kért, akinek érdekében állt, hogy legálisan 25% áfával és 60% adóval terhelten dolgoztasson önös érdekével ellentétben, spontán nemzeti érdekből vezérelve.

    Na én még ilyen homot még nem láttam, esetleg homo idiotikust, vagy akármit.

    Komolyabb problémák vannak ebben az országban, s mindannyian résztvevői vagyunk.

    A letöltés ennek igen csekély része, lásd fent.
  • bigapó
    #611
    tudod ki csinálta ezt a táblát vagy mit? a warez édesapja...szánalmas, hogy még el is hiszed:)

    nem olvastam el a kis esszédet itt lejjebb, mert nem tartom érdekesnek. onnantól, hogy Te a warez nem tartod lopásnak nem vagyunk kommunikációban:) dughatod a fejed a homokba, attól még sütni fogja a seggedet a nap.
    minden oldalon ahol ILLEGÁLIS tartalom van leirják nagy betűkkel, hogy amennyiben nem törlöd 24 órán belül azt amit éppen letöltöttél akkor törvényt sértesz.
    Az egy dolog, hogy rajtad és rajtam kivül emberek milliói teszik ugyanezt és nem törlik, sőt kiirják DVD-re vagy másra a dolgokat, de ettől még ez nem lesz legális, ezt azért megérthetnéd.
  • Pio
    #610
    Na, örülök, hogy kiléptünk a kezdeti mederből és talán el is bírja az OFFot a topik, úgysincs itt olyan nagy élet már sajnos. :(

    Játékos a legtöbb szempontot leírta, én még annyit írnék hozzá, hogy a régi "egymilliós aranylemezes" időkben még nem ez a tömegkultúra (az okosok popkultúrának mondják) zajlott. Lehet, hogy ma tízezer után jár az aranylemez, de ma nem 2-3 együttes lemezeit veszik érdemben, hanem mondjuk 100ét, külföldieket is számolva akár többszázét és akkor ugyan ott járunk. Egy kiadó pedig nem 3-4 zenészt birtokol, hanem ennek a sokszorosát, amiből végül ugyan úgy megéri neki, mint régen, különben nem csinálnák.
    Oké, rendre panaszkodnak a magyar zenészek, hogy nem keresik halálra magukat, de őszintén, Magyarországon eleve nem sokan keresik halálra magukat, miért pont nekik kéne?

    Továbbá Magyarországon semmilyen valamire való digitális disztribúciós rendszer nem üzemel, pedig tőlünk nyugatabbra a zeneipar bevételének oroszlánrészét már rég az ilyen "1 szám 1 euró, az egész album 5 euró" jellegű rendszerek adják. Miért? Mert baromira kényelmes és tizedannyiba kerül, mint a bolti változat. Ki használ még discmant? Ki nem azzal kezd, ha vesz egy új cédét, hogy berippeli mp3-ba aztán ha védve van, akkor veri az asztalhoz a fejét és tölti le warezról, hogy hallgatni tudja az mp3lejátszóján? Egyszerűen nem halad a korral a zeneipar. Nagyon olcsó online zenebolt, a cd-re mp3ként is felkerülő vagy külön pendrive-on árult bolti termékek kellenének ide és nem az állandó mutogatás a warezra.

    Ugyan ezt érzem a filmipar esetében is. Az első mozik napi egyszer játszottak egy filmet, aztán jött a napi 3-4 adásban 3-4 film, most pedig a multiplexek korában 8-10 teremben folyamatos adás van. Alap, hogy 1-1 film nem hoz annyi nézettséget, de azért összességében még mindig bőségesen megéri, a hálivúdi sztárok milliárdokat keresnek és multiplexet se nagyon láttam még bezárni. Panaszkodni és a warezra mutogatni persze annál inkább.

    Én még annyit hozzátennék, hogy például ha egy játékból van a megjelenés előtt demó, akkor le se töltöm a warezt, ha tetszett annyira megveszem (nem azonnal, majd ha olcsóbb lesz), ha nem, akkor nem szedem le.

    Tisztában vagyok azzal is, hogy sokak számára a warez életforma, eszükbe nem jutna eredeti termékekre pénzt költeni és engem is idegesít, amikor valaki felvág arra, hogy warezol, menőzik azzal, hogy végigtolt egy warez játékot, de leginkább azt nem szeretem, amikor valaki egy lewarezolt játékot fikáz a fórumokon. Ha már nem fizet érte ne dolgozzon ellene. Csak tényleg gáznak tartom a warezolást a lopással egy szinten emlegetni. Nem érzelmi okokból, hanem szimplán azért, mert szerintem helytelen szóhasználat, a két fogalom messze nem ugyan az.
  • Játékos
    #609
    Ez azért sokrétű probléma. Nekem is van vagy 300 DVD-m, javarészt 1-2e körüli, de van benne nyolcezres is, dísztokos sorozat is. Orig játékot csak azután veszek, ha a warez verzió tetszik, többhetes játék után is.

    Valahol a végfogyasztóknak is igazuk van. Engem is sokszor átvágtak a kiadók, főleg filmek terén. Vegyünk egy klasszikus példát : a Csillagok háborúját megvettem annak idején VHS kazettán, mindhárom részt. Pár év múlva jött a digitálisan felújított verzió, mivel rajongó vagyok, pengettem érte, felkerült as polcra. DVD korszak, hát persze hogy kell, természetesen csak feliratos, mert majd néhány év múlva rá lehet sózni a marhára a szinkronos változatot is. S majd jön a BD, először az is csak feliratosan, hátha az idiótája megveszi azt is, így ugyanabból a jogdíjas termékből rá lehet sózni 5-6 kiadást is .....

    Természetesen nem kell megvenni, nem muszály, de veygük észre, hogy néha hülyének néznek minket, fogyasztói szerencsétleneknek, akiket át lehet verni, s persze nem beszéltünk még silány minőségű, vhs kópiákról, amit csak átraknak új adathordozóra, s az egyre ócskább filmekről, amik még a mozijegy árát sem érik meg, nem szólva az ostobán eltöltött 2 óráról.

    A játékok dettó. A rendszerváltás előtti időkben is vettem eredeti játékot, jó érzés, ha a polcon hever. Most legutóbb is beruháztam, Supreme Commander és Majesty, 16e és 4e. A majesty helyből xar, a nyolcadik pályán lefagy, a nagy eredeti játék, a Supreme Commander tökéletes, csak várni kell egy órát, amíg letöltögeti a ki tudja mennyi javítást, s talán elindul. Olyan játékot nem láttam, amit nem kellett javításokkal berhelni már a kiadás után közvetlenül. Talán a Blizzard-os fiúk, ők nem szoktak szemetet kiadni /éppen most barátkozok a S2 demójával, ígéretesnek tűnik, talán megéri a 13,5 kp-t/.

    Az ASVA és az Artisjus viszonylag szemét politikát folytat, kíváncsi lennék, hogy ki kapja a memóriákra rárakott jogdíjat, s mennyi pénzt kap ezért az alkalmazott, aki hülyére bírságolja az embereket. Van ismerősöm, aki vidéki kricsnikben bírságolja a kocsmárost, mert az egy nyamvadt rádióján szórakoztatja azt a pár alkeszt, aki betér hozzá.

    De nézhetjük azt is, hogy mennyi adathordozót adnak el az országban hivatalosan, amióta akkora jogdíjat raktak rá.

    Akit sokat markol, az keveset fog ugye.

    Bocs hogy belepofáztam, de ez régi téma, én is sokat rugóztam már ezen.

    Végül csak annyit, hogy az adócsalás is bűn, vehetjük lopásnak, pont ugyanabba a nagykalapba folyik, mint a jogdíj, mégis egy egész ország csinálja

  • MerlinW
    #608
    Értem én mit mondasz, de ne magadból indulj ki. Az emberek nagy része lusta, "kisigényű". Ha nem lenne warez, elmenne moziba. Persze kényelmesebb otthon a 90-100 centis tévén vagy a 24"-os monitoron megnézni ingyen.

    Most nem azt mondom hogy álszent vagy, mert én sem voltam moziban évek óta (a barátnős szappanfilmek nem számítanak:)). Én is letöltöm a filmeket. Ami igazán jó, azt megveszem. Így vagyok a játékokkal is.

    A bevételcsökkenés az egész világra igaz, és itthon lehet magyarázni a drága a mozijegy dumával, viszont nyugaton is hasonló a helyzet. Ezért drága a BD, ezért csinálnak minden szarból 3D-s filmet, tolják el a DVD megjelenéseket, stb.

    Magyarországon a zenei eladások már ott tartanak, hogy 10 ezer után jár a platina. Ez 10-12 évvel ezelőtt 1 millió felett volt. Aranylemezt 5000 után hozzád vágják.
  • Pio
    #607
    Könyörgöm ne legyünk már ennyire értetlenek.
    Tényleg ennyire nehéz megérteni azt, amit én a warezolás és a lopás közötti különbségként próbálok aposztrofálni?
    Egy film nem azért lesz sikertelen a moziban, mert sokan letöltik, azzal egyetlen példányt se "lopnak el" belőle, hanem azért, mert sz*r.
    Kapásból legalább 5 filmet tudnék mondani, amit eszembe nem jutott volna moziban megnézni, de leszedtem netről a kézikamerásat, nagyon tetszett, ezért végül elmentem rá moziba.
    Mint ahogy tanulmányok tucatjai foglalkoznak a jelenséggel és jutnak hasonló eredményre.

    Persze lehet folytatni a cinikus beszólogatások vonalán is, de akkor én kiszálltam, ami lehet nem is baj, legalább nem megy tovább az offolás. :)
  • MerlinW
    #606
    Tehát, ha egy stúdió befektet 20millió dolcsit (4,8 milliárd Ft.) egy filmbe, és nem jön vissza a pénz a letöltések, stb miatt, azzal nem károsítod meg azt a 200 embert aki részt vett a melóban? Értem én:)
  • Pio
    #605
    Találtam is egy segédábrát ahhoz, amiről beszélek. :)

  • Pio
    #604
    Semmiféle jogi következménye nincs annak, ha letöltesz egy filmet, szerintem Neked hiányos a tudásod ezen a téren.
    A biciklilopásnál megkárosítod a másikat egy biciklivel. Azzal hogy letöltesz a netről egy filmet az égvilágon senkit nem károsítasz meg.
    Az már más kérdés, hogy a különféle ASVA típusú szerveződések egyenlővé teszik a filmletöltések számát a warez által el nem adott mozijegyek számával.
    Más kimutatások szerint pedig pont a warez vesz rá sokakat a moziba menésre (tetszett a film, megnézem mozivásznon is alapon).
    Ahogy írtam, nem dicsérnek meg érte, sőt, nem helyes dolog nem tudom, hogy ezt miből gondoltad. De azért nagyon messze van a lopástól erkölcsileg (megjegyzem jogilag is).
  • bigapó
    #603
    javítsd át a szótáradat, a warez ugyanolyan lopás, mint ha biciklit lopnál. értéke van, eszmei értéke főleg. ha "lewarezolsz" egy filmet azért szerinted megdicsérnek?
    olvass utána a jogi könyvekben, hogy éppen milyen cikkelyt sértesz meg és utána irkálj be nagyon okos dolgokat. helyes ha elítéled és igyekezz minél kevesebbet rosszalkodni, Én is megpróbálom:)
  • Pio
    #602
    OFF, de a lopást erős szónak érzem a warezra. Az én szótáramban a lopás az, ha valakitől elveszek valamit, azonban itt erről szó sincs. Nevezzük mondjuk.... warezolásnak. :)
    Ez persze nem jelenti azt, hogy egyetértenék a warezolással annak ellenére, hogy egyelőre művelem, bár lehetőségeimhez képest egyre kevésbé és a jobb termékeket az első adandó alkalommal (értsd amikor 4-5ezer forint alá mennek :) ) igyekszem megvenni.
  • Fenrir
    #601
    Nekem soha, egyetlen warez játék sem volt a gépemen, na erre most mit lépsz?
  • bladex
    #600
    Ha nem lettél volna ilyen flegma talán segítettek volna de azt sem ezen a részen hanem off/warez részlegen. FENRIR te meg ugye nem akarod azt elhitetni velünk hogy soha egyetlen egy warez játék nem volt a gépeden?
    Szóval te is visszavehetnél egy kicsit.
  • Fenrir
    #599
    Akkor lehet, hogy szerver gondok vannak.
  • Endre
    #598
    Az időzóna nem stimmel, eddig francia, német, osztrák, dán, olasz, magyar, tehát csupa európai játékossal sikerült játszanom. Én inkább a szerverre gyanakszom, csak azért írtam tapasztalt-e más is hasonlót.
  • Fenrir
    #597
    Gondolom időzóna függő, ha az amcsik játsszák inkább ezt a játékot akkor csak késő este találsz magadnak partnert mert náluk akkor van délután kb.
  • Endre
    #596
    Szerintetek létezik, hogy a kb. 13 ezer játékosból időnként senki nem indít vagy nem akar csatlakozni játékhoz? Néha a multi tök üres.
  • Fenrir
    #595
    29 évesen, lassan 8 éve folyamatos munkaviszony után nem hinném, hogy "apucim" pénzére lenne szükségem (sajnos az valahol egy tragédia, hogy apám több mint 30 év munkaviszony után is csak kevesebb mint felét hozza haza mint én).

    Az pedig már a te egyéni szociális problémád, hogy hogyan oldod meg a LOPOTT játékod elindítását. Ha nem akarsz szenvedni vele akkor VEDD MEG, hidd el egészén furcsa érzés egy jogtiszta szoftvert használni. Ha viszont nincs rá elegendő anyagi háttered akkor kérjél pénzt anyucitól vagy gyűjtögess karácsonyig.

    "Kérem kapcsojja ki..."
  • danikamm
    #594
    Köszi tesó, de ennél értelmesebb válaszokra vártam. Esetleg tudsz rá kölcsön adni?
    Gondolom apuci neked oda adta az árát.
  • Fenrir
    #593
    Vedd meg és nem lesz ilyen problémád.
  • danikamm
    #592
    Amilyen crackom van abban azt irja le, hogy másoljam a Data mappát és az exe fájlt a játék fökönyvtárába. Az exe-vel és a Data mappa egyik fájljával nincs is banj azokat másolja. Csak a Datában lévő Razor1911.dll nem engedi átmásolni. Az exe. inditása után pedig hiba üzenetet küld, hogy a számitógépről hiányzik a Razor1911.dll fájl, telepitsem újra a programot. Már mindent megpróbáltam, de egyszerüen nem tudom fel crackolni.
    Ti honnan töltöttetek le crackot?
  • bigapó
    #591
    írásvédett is lehet a fájlod, nézd meg az attributumát.
  • Endre
    #590
    Lehet nem jól csinálod. Nem a könyvtárat kell átmásolnod csak az exe fájlt a játék főkönyvtárába. Akkor vagy jó helyen, ha rákérdez, hogy felülírja-e.
  • danikamm
    #589
    Sziasztok!

    Nekem nem engedi crackelni a játékot. Amikor át akarom másolni a crack fájlokat a Razor1911-et nem engedi átmásolni.
    Tud valaki valami megoldást?
  • MerlinW
    #588
    NG az ugyanaz csak grafikai tuninggal.
  • GyaxyBoy
    #587
    Rájöttem! Már nem kell help! :) Köszi
  • GyaxyBoy
    #586
    Jah! De az Next Generation! :) Én meg a régivel játszok most!
    Annak viszont nincs!
    Settlers 2: Veni, Vidi, Vici
  • MerlinW
    #585
    Hogyne lenne Settlers 2 topik
  • GyaxyBoy
    #584
    Keresek egy illetőt, aki még a régi Settlers 2 vel sokat játszott és mai napig tisztában van a játékmenettel! :)
    SOS!!!

    Problémám! Nem lesznek az embereimből katonák!!!! Csak nagyon, nagyon lassan!

    Van Kard+Pajzs! Van sőrfőzde és aranyam is! (bár az csak a katonák fejlődéséhez kell) De mi a probléma? A csúszkákat maxra állítottam, hogy a parasztok igenis harcoljanak! De ezek nem akarnak! :)



    Megjegyzés: Nem ehez a topikhoz tartozik, de ez az egy settlers topik ami még él és Settlers 2 topik nincs is!


    PM-t PLS!!!
  • Hunor1
    #583
    Ha beszélhetnénk a játékról is egy kicsit..

    Az utolsó pályára van valakinek jó taktikája? Normal módban ki hogyan győzött? Kereskedelemre , vagy inkább a "csuhásokra" gyúrjak? Mondjuk az is gáz hogy itt már 1 órai játéknál nagyon laggol a progi, ki is basz párszor a deskre. A közelben lévő neutral erődöt könnyen le tudnám fizetni, vagy papokat küldeni , de akkor sajnos a kapuk nyitva maradnak, és a 3 ellenfelem egyszerre benyomul 20-30 as seregekkel....:((
  • Pio
    #582
    A felületes szemlélődőnek úgy tűnhet, hogy európaiak az árak, de ha picit a mélyére ásol észrevehetsz egy furcsaságot, mégpedig azt, hogy a PC-s játékokból szinte mindig van egy-két sokkal olcsóbb verzió.
    Az oroszoknál szinte minden játékot kiadnak úgynevezett "jewel box"ként is, aminek nincs szép doboza, manualja, csak egy gagyi tokban a játék dvdje és egy legális kulcs.
    Sőt, Oroszországban legálisan árulnak csak kulcsokat is feltételezve, hogy az illető havertól elkért/netről letöltött dvd-ről feltelepíti a játékot.
    Oroszországban sokkal magasabb szintű a warez, mint mifelénk és erre a kiadók is rájöttek, ezért próbálnak ilyen nagyon olcsó kiadásokkal tenni ellene (persze nem mindegyik kiadó).

    Például az Assassin's Creed 2 PC-s verziójából van gyűjtői változat, ami nyilván az európai verzió, 1800 rubel (47 euro), de van két jóval olcsóbb verzió is, 1 800 rubeles (21 euro) és egy 550 rubeles (14,5 euro).
    Nyilván a g2play ha Oroszországból rendel, akkor a legutóbbit fogja megrendelni, ráadásul valószínűleg nem egy viszonteladótól, hanem még olcsóbban a terjesztőtől és így már stimmel is az Assassins Creed g2play-es 17,5 eurós ára.
    Nézzünk még egy példát, az új Prince of Persia: az általad linkelt oldalon az olcsó verzió 600 rubel (15,7 euro), g2playen 22,5 euro.

    És ez csak Oroszország, elképzelhető, hogy van, ahol még olcsóbban találnak valami jewel box jellegű kiadást.
  • Fenrir
    #581
    Oroszokkal azért én vigyáznék, annyira őket nem hatja meg mindenféle szerzői jogvédelem meg hasonlók, nehogy aztán az ott kapott kulcsok is feketelistások legyenek.
  • MerlinW
    #580
    Jah hosszú:)
    Biztos van olcsóbb bolt is (legális, hivatalos viszonteladó), de pl. itt azért elég európai árak vannak:)

    Kb. 7,5Ft egy Rubel.
  • Pio
    #579
    Én magam is írtam, hogy nem hivatalos és senki ne vegye 100%ra.
    Én csak leírtam a személyes tapasztalatomat és kötve hiszem, hogy a nagy átlag mást tapasztalna.

    Aki tőlük duplikált kulcsot kap és utólag nem korrigálódik valamilyen úton az ügye az magának köszönheti, mert:
    - ott az én esetem, másnap kérdezés nélkül új kulcsot adtak, illetve egy barátom 2szer is járt így velük, lentebb írok mindkettőről
    - ha nem adnak új kulcsot, visszatérítik az árát
    - ha nem térítik írsz a paypalra, ők pedig 5-10 panasz után lebannolnák őket. Mivel évek óta a paypalon árusítanak, ezért úgy fest nem érkezett ennyi hiteles panasz. A paypal online vásárlások esetén egy nem pár hetes cégnél közel egyenértékű a megbízhatósággal.

    Én is olvasgattam róluk, mielőtt vásároltam tőlük és sok panasz volt régebbről, de elég könnyen rá lehetett jönni, hogy a panaszok inkább azért voltak, mert ez egy lengyel cég (Malajziába bejelentve, gondolom adó miatt, ebből gondolhattad, hogy ázsiai), régebben még nem nagyon voltak felkészülve külföldi vásárlókra és a honlapjuk nagy része lengyel volt, ahogy a support is. Nekem ez nem okozott gondot, mert megértem a lengyelt és el is gagyogok rajta, szóval már akkoriban se volt gondom soha velük. Amúgy telefonon is beszéltem már velük, valóban lengyelül beszélnek és nem malájul.

    Egy komolyabb balhéjuk volt, amikor a Blood Bowl-hoz eladott kulcsaikat kollektíve lebannolták steamről, de minden egyes vásárlónak felajánlottak helyette szabadon választható kulcsot vagy visszatérítést és vissza is térítettek (haverom visszatérítést kért, onnan tudom :) ).

    Én nem tudom, hogy hol olvastad, hogy sehol nem olcsóbb a Settlers 30 eurónál, de például az oroszoknál nem is nagyon jön ki játék 15-20 eurónál drágábban (persze rubelben) és akkor még nem is a legolcsóbb országról beszélünk.
    De persze simán lehet, hogy kamionról lopott kulcsokról van szó, az első blikkre is mindenkinek leesik, hogy nem teljesen kóser a cucc, a lényeg, hogy tapasztalatom szerint tökéletesen működik, aki akarja elhiszi, aki nem, az nem.

    Persze megjegyzem, hogy a Settlershez NEM steam kulcsot adnak, hanem cdkulcsot. Ott egy bebiztosító szöveg is: "This product might show ideal for gamers with the original CD/DVD of the game but there CD-KEY was banned, stolen etc.", tehát elvileg csak akkor lehetsz biztos a kulcs működésében, ha megvan eredetiben a játék, de gyakorlatilag ez annyit jelent, hogy le kell szedni netről a clonedvd-t és lehet menni multizni.
    Illetve az egyik ismerősöm vett náluk Bioshock kulcsot, ott is van ez a szöveg, nem működött a kulcs, írt levelet és nem kérdezték, hogy megvan-e neki eredetiben a játék, csak küldtek egy új kódot. Vagy visszatérítették. Már nem emlékszem, de ha valakit érdekel holnapra megkérdezem.

    Még egyszer tehát, én csak a tapasztalataimat írom, nem érdekel, hogy ki hiszi el és ki nem, ki hisz nekem és ki más fórumon írkálóknak, ki hol és mit vásárol. Akinek fontos az, hogy a pénzéből biztosan kapjon a fejlesztő az semmiképp ne itt vásároljon, hanem mondjuk steamen, de aki nagyon le van gatyásodva annak ez egy jó alternatíva lehet. Aki bizalmatlan, az kezdjen valami nagyon olcsó játékkal, úgy nem bukik sokat.

    Na ez jó hosszú lett... :)
  • MerlinW
    #578
    Akkor te szerencsés vagy:)

    Utánanéztem itt-ott, sok-sok helyen írják, hogy hanyagoljuk a G2Play-t. Feketelistás, duplikált kulcsok, stb. Számtalan negatív élmény olvasható a neten. Emellett bizonyos értelemben illegális amit csinálnak, tehát jogosan tiltják a vásárolt kulcsokat, ha kiderül a turpisság. Minden szoftvert csak kijelölt disztribútorok forgalmazhatnak, hacsak nincs külön kiemelve más a szerződésben.

    Tehát mindenki saját felelőségre használja ezeket az ázsiai (igen ez is az) pénzrabló oldalakat.

    Settlers-t egyébként a legcsóróbb országban sem árulják 30€ alatt, tehát igen gyanús az a 14€-os ár. Attól hogy fizetsz valamiért nem biztos, hogy nem warezolsz:)
  • Zogu
    #577
    Köszi az infót.
  • Pio
    #576
    Azért olyan olcsó, mert keleti országokban vásárolnak, ahol sokkal olcsóbbak a játékok és azokat a kulcsokat adják el.
    Persze nem hivatalos bolt, tehát nem 100%, hogy minden rendben lesz.
    Én 20-30-szor biztos vásároltam már itt magamnak, haveroknak. Egyszer volt gond, egy warhammeres gamecard nem működött, írtam, hogy nem jó a kód, másnap mindenféle kérdezés nélkül küldtek egy újat, az már jó volt.
  • Zogu
    #575
    Ez egy kicsit gyanús! Te használtad?