6493
MechWarrior Online
  • [NST]Cifu
    #572
    Ez így édeskevés. Más játéknál jelentkeznek e problémák? Driverfrissités volt-e? Milyen gép, milyen videókártya, stb...
  • Gbor81
    #571
    Sziasztok!Kellene egy kis segítség,az új patch ota akármit csinálok elöbb utobb lefagy az egész megáll a kép és nem tudok kilépni sehogy.Meg olyan is van hogy csak játék közben áll meg a kép és egy 5-10mp után folytathatom.(előre is köszi)
  • Fenrir
    #570
    Elvileg felülírtam ez előzőt, majd megnézem újra.

    Amúgy a hivatalos oldalon is panaszolták az Aero-k túlérzékenységét.
  • Bucser
    #569
    Van új actionmap xml... azt is be kell elvileg tenni.
  • Fenrir
    #568
    Nem tetszik ez az új patch, most egyáltalán nem tudok repülni az aero-kal mert olyan szinten túlérzékeny az irányításuk. Az előzőben tök jókat dogfight-oltam, de itt elsőre még felszállni sem tudtam, simán beleorsóztam a betonba.

    Levettem az egérérzékenységet szinte minimumra, akkor egy fokkal jobb, de akkor meg BA-ként nem tudok mozogni mert az egész asztalom kell, hogy megfordulhassak. Valami itt nem kóser.
  • lammaer
    #567
    "Ne feled, hogy 300 méternél közelebbi ellenfél ellen semmire se megy az LRM-el..."

    Hát, close combatban az LRM csúnyát tud ütni, csak lefele kell célozni vele.
  • lammaer
    #566
    Na, kellett neked emlegetni a LongTomot... na vajon mi van ay új patchben? :)

    Viszont került be cserébe lézer alapú AntiMissileSystem, alig várom hogy várjam élőben :)
  • [NST]Cifu
    #565
    Hát, én az LRM-ek ellen örülnék vmi cuccnak, nagyon kiábránditó amikor az emberek csak kiállnak a hegytetőre vagy elbújnak egy bokorba azt ott kempelnek hogy jöjjön vki.

    Pedig ugye itt a tüzérség még nincs is modellezve, ha lenne Long Tom és hasonlók, akkor sokkal csúnyább dolgok is történhetnének (3km-ről lőnnék a hangár kijáratát... :D). Hozzá kell szokni, igazából pályafüggő, hiszen átszedett terepen annyira jól nem lehet használni (ha meglátod, hogy LRM-et indítanak rád, behúzódsz egy épület vagy hasonló fedezék mögé). Ahogy pedig lent is írtam, csapatjátékkal csúnya dolgokat lehet művelni az LRM boatok ellen. Ne feled, hogy 300 méternél közelebbi ellenfél ellen semmire se megy az LRM-el...

    Egyben az is probléma, hogy az AMS és LAMS haszontalan ballaszttá tenné az LRM-emeket, vagyis meg kellene oldani azt, hogy ki legyen ez is balanceolva. Megoldás amíg fix a loadout, hogy csak pár mech rendelkezik ilyesmivel, így ezek LRM-boat killerek lehetnének...

    Az új mechből meg remélem lesz legalább egy variáns, amin nincs rakéta és a fegyverei is egységesek (én ezeket csipem, 4 PPC, 6LBL, vagy mediumból a puma 2 mg + 6 med laser verzió).

    Ha a hivatalos loadoutokat vennék át, akkor ilyen nem nagyon lenne. Egyébként igen, itt jön ki az, amiről régebben beszéltünk - a hex-térképen játszott eredeti BT és egy MW játék igényei között elég kicsi az átfedés, ellenben viszont a homogén fegyverzet árt a világnak, és kvázi a játéknak is, hiszen mindig az adott játékstílusnak, pályának és körülményeknek megfelelő Mech-el indulsz csatába. A világ szerint viszont egy Mech-et normális körülmények között nem lehet csak úgy átfegyverezni két csata között, tehát neked ugyanazzal a Mech-el, ugyanazokkal a fegyverekkel kell harcolni egy aszteroidán (hosszú távú fegyver-heaven) és egy városban (close-combat heaven) is...
  • lammaer
    #564
    Hát, én az LRM-ek ellen örülnék vmi cuccnak, nagyon kiábránditó amikor az emberek csak kiállnak a hegytetőre vagy elbújnak egy bokorba azt ott kempelnek hogy jöjjön vki. Még ha a saját csapatomból csinálja vki, akkor is utálom, mert előlem lopkodjaa killt - én küzdök meg minden, ő meg hátulról rizikó nélkül gyűjti a pénzt. Rühellem :)

    Amúgy tényleg komoly a chat/hack probléma? Naponta játszok 2-3 órát, nem igazán tűnt fel hogy lennének csalók.

    Az új mechből meg remélem lesz legalább egy variáns, amin nincs rakéta és a fegyverei is egységesek (én ezeket csipem, 4 PPC, 6LBL, vagy mediumból a puma 2 mg + 6 med laser verzió).
  • [NST]Cifu
    #563
    Jobban örülnék több könnyű / közepes Mech-nek...

    Locust, Jenner, Assasin, Wolverine... klánosoknál Nova, Conjurer, Baboon
  • xblades
    #562
    Hát már egy-két új pálya is jól esne.
  • Bucser
    #561
    Február 25-én jön a következő update és patch. Tartalmazni fog cheat detectiont valamint a NOvacat-et is szintén 4 variánsban... laserfetre fel. még jó, hogy 75 tonnás heavy tehát max páran fogják tudni megengedni maguknak. (madcat/warhammer kategória)
  • Karónvarjú
    #560
    Elvileg szóról-szóra így csináltam én is, ahogyan leírtad. Nem működött. De lesz ideje feldolgozni a accot hétvégéig, most indulok dolgozóba:-). Köszi;-)!
  • Bucser
    #559
    A Gamespy a Bűnös. nekem is csak sokára volt hajlandó megkreálni de ez Crysis bug. Ha egyszer sikerült belépned vele utána mindig sikerül.

    Próbálgatni kell elég sokat. Kimész gamespy-ra
    letöltöd a gamespy comrade-et (nekem csak így sikerült) azon keresztül csinálsz egy accot azzal belépsz utána a játékban is arra nyomsz hogy új accot kreáljon és azt az e-mailt adod meg amivel a Gamespy comrade-ben megcsináltad az accountot. Ezután már be tudsz lépni elvileg ezzel az accountal.

    Nekem legalább is így sikerült.
  • Karónvarjú
    #558
    Igen, arra gondolok. De nem hajlandó újat kreálni, olybá tűnik, mintha nem lenne internet-kapcsolatom, holott van. Midig valamilyen hibaüzenettel tér vissza...Asszem, nem a gammával lesz baj, valami más lesz a bűnös. Víruskergetek bőszen első lépésben, a többit majd hétvégén, akkor leszek legközelebb itthon. De azért köszi a választ;-).
  • xblades
    #557
    Ha arra gondolsz hogy a játékon belül mielőtt belépsz a szerverekhez kér jelszót, akkor ott kreálnod kell egyet bent. Oda nem jó a játék regisztrációja.
  • Karónvarjú
    #556
    Mi a görbe furicska csapott bele ebbe a francos játékba? Hiába kreálok GameSpy ID-t, a játékon belül az istennek se enged be. Próbálkoztam több éves és 1 napos regisztrációval is, hiába. Olvasgattam segítségeket is, hiába. Ötlet?
  • Gbor81
    #555
    Ok,köszi a tájékoztatást.
  • lammaer
    #554
    Én este 9-hajnal1 között tolom. Általában 4-5 szerver mindig tele van (szerverenként 12-20 fő), és ha mondjuk egyet se találsz ahová beférnél és bemész egy új üresre, elég hamar meg szokott telni (valamiért senki nem akar bemenni üres szerverre ha nincs olyan ahová beférne - de ha látnak legalább 1 embert vhol, jönnek mint a fene :) )
  • xblades
    #553
    Én általában este 7-től nyomom, és hajnalig vanak fent olyan 80-100-an.
    De ez váltózó.
  • Gbor81
    #552
    ja és hogy esetleg magyarokat hol találok?
  • Gbor81
    #551
    Hali!Nekem az eredeti crysis van meg azon szoktam tolni,de lehet hogy én vagyok fenn rosszkor mert alig van valaki általában,ezért szeretném megtudni mely időszakokban érdemes felnéznem?
  • lammaer
    #550
    Hát, miért ne lehetne erről beszélgetni egy topikban. Talán a kevesebb hozzászólás megmenti az esőerdőket? :)
  • Fenrir
    #549
    Nem lehetne ezt egy másik topikban? A kutyát sem érdekli a ventri szerver...
  • kifli
    #548
    azért gond, mert így nem osztogatnak ingyen szervert, úgy mint ventrinél.

    Elárulom neked, hogy senkit nem perelnek, mert a régi verziót használja. Ha mégis megtennék, nem magyarba kezdik. Licence nélkül használni valamit már bajosabb, mert ott nem kell hogy a szoftver gyártó pereljen.

    Hidd már el hogy nem jókedvből használják a 2.14-es ventrit. Nincs az a hülye aki oknélkül régi verziót használ...
  • lammaer
    #547
    "Anyone who provides access to a Ventrilo server that is not version 3.0 is committing fraud."

    Cifu - szted az hogy áll meg a biróság előtt, hogy utólag azt mondják hogy az előzőleg ingyenes verzió mostantól kezdve fraud?
    Nem kötelező az embernek minden nap látogatni egy cég weblapját...

    Ez gyakorlatilag visszamenőleges szerződésmódosítás, ami sztem jogilag csak akkor lehetséges ha mindkét fél belemegy (az EULA esetén a user és a cég) vagy legalábbis értesitik a usert. Amikor a 2.14et felrakta vki, akkor az legális volt, sztem olyan nincs hogy egy idő múlva úgyanazt a verziót csak úgy egyoldalúan illegállisnak kiáltja ki a fejlesztő.
  • Bucser
    #546
    Viszont símán beperelhetnek, ha 2.14-es servert üzemeltetsz. Akár kell fizetni érte akár nem.

    ÉS nem értem miért is gond az 512 slot?
  • kifli
    #545
    abból is csak 512 solt ingyenes. És igen ezt mondom én is, azért a 2.14 megy mert azé nem kell fizetni.
  • Bucser
    #544
    Mert fizetni kell érte.

    Egyébként akkor már inkább TS3.
  • kifli
    #543
    az lehet hogy illegális, de mégis a ventri szerverek nagytöbbsége ezt a verziót használja, az említett okok miatt. Vagy várom az érveket hogy szerintetek miért nem használják a legújabb verziót.
  • Thanatos
    #542
    warezért se kell fizetni mégis illegális..., ennyit erről :)
  • kifli
    #541
    mégegyszer hangsúlyozom: nem kell érte fizetni :D
  • [NST]Cifu
    #540
    Vagy mit gondolsz a legtöbb ventri szerver miért 2.14-es?

    Még egyszer hangsúlyoznám: illegálisan szolgáltatott ventri szerverek.

    "Anyone who provides access to a Ventrilo server that is not version 3.0 is committing fraud.

    Since all official licensee's are required to run the latest 3.0 Pro servers then any hosting company providing you access to an older version of the server is subject to legal action and punitive damages. This will include, but not limited to, contacting all state / federal law enforcement agencies and requesting their assistance in a fraud investigation. If they are outside of the United States then their respective countries / jurisdiction law enforcement agencies will be contacted."

    Forrás
  • kifli
    #539
    Magánfelhasználásra otthonról, de egy host 1db 512 slotos szervert futtathat maximum ingyé (vagy lehet hogy több szervere is lehet de max 512 slot tuti). TS2-nél max 10 szerver max 100 slottal van ingyenesen. Attól hogy ventrit nem lehet futtatni attól még mindig ingyenes a licenc, azaz nem kell érte fizetni. Vagy mit gondolsz a legtöbb ventri szerver miért 2.14-es? Elég sok ventrire jártam régen xp-vel, mind 2.14-es volt, pedig vol újabb. Mummble meg nem volt jó nekem, haver nem hallja hogy beszélek pedig érzékeli a hangot mert voice activationra reagál, abból is tudtam volna ingyen szervert.

    #535: tudok róla, van is ts3 szobám, egy rendes szerveren mint már írtam.
  • Thanatos
    #538
    és a ts3-al már az is megdőlt hogy a ventrinek annyira hűde jobb a hangminősége (ált ventr vs ts2 ügyben mindig ezzel érveltek anno :) )
  • [NST]Cifu
    #537
    Ha egész pontosak akarunk lenni, 2.1.4-et már nem lehet legálisan szolgáltatni/használni, a Ventrilo.com-on olvasható a jogi nyilatkozat e téren.

    Az indok pedig azért áll gyenge lábakon, mert a Murmur (Mumble) teljesen ingyenes, a TS3 magánfelhasználásra szintén ingyenes.
  • Fenrir
    #536
    The MWLL website and forums are currently moving to a new server and will be back soon. Thank you for your patience and understanding.
  • Bucser
    #535
    van egy csomó public szerver TS3-hoz ahol csak regisztrálsz meg e-mailt küldesz a tualjnak és van hozzáférésed és szobád.
  • kifli
    #534
    nem ötlet, már létezik :D

    ventrilohoz a ragaszkodás meg: mert abból van ingyen szerverem, a 2.1.4-nél újabbakból nincs free, mert ott már licenszelni kell a hostnak.
  • Fenrir
    #533
    Mikor jön már vissza az MWLL oldala?