4235
Busz Szimulátorok Topikja
  • robiribi
    #2570
    áááá
  • dkvfan
    #2569
    Melyik megállóból? Csak a karosszériához viszonyított helyét lehet megadni, így a busszal együtt mindig "megy".
  • robiribi
    #2568
    Egy buszban van ugye a vezetői nézet, a külő nézet és egyebek. Lehet pl olyan nézetet is csinálni, h a megállóból nézed a buszt ?
  • dkvfan
    #2567
    Liaz 5292.20

    Letöltés
    Download
  • dkvfan
    #2566
    Mivel a kijelzőket én gyártottam, ezért egyelőre igen. Ha a Design-X-est tettem még bele, akkor pedig a DXEVO TGA-inál megvan.
  • KTK393
    #2565
    Áá,értem már,köszi:)
    Viszont abban a kijelzőképek nincsenek benne,akkor annak a módosításáról tegyek le?
  • dkvfan
    #2564
    Ahhoz meg kell keresni a Vbus modelt, amiben .bmp-ben vannak meg.
  • KTK393
    #2563
    Köszi a gyors választ!
    De ezeket a jpg és/vagy tga fájlokat hol találom? Mert a buszon belül a texture mappában mind tex fájl.
  • dkvfan
    #2562
    1.) A kijelzőket igen.
    2.) Többször leírtam, hogy .tga, jpg, stb fájokat kell megnyitni.
    3.) Az már egy bonyolultabb cucc, kell hozzá az eredeti stringtable is.
  • KTK393
    #2561
    Üdv!
    Nagyon köszi a részletes leírást,de már az elején elakadtam,nm tudom megnyitni se PS-el,se painttel a .tex fájlokat. És még azt kérdezném,hogy ha megvan az átfestés,akkor abból én hogy tudok külön modellt csinálni,hogy ne a régit írja felül?Továbbá a kijelzőt is a képfájlokban tudom átírni?

    Bocsi a sok kérdésért,de nem vagyok otthon az ilyenekben.
    Előre is köszi a választ!
  • kobi14
    #2560
    Billentyu.pdf
  • mukikam
    #2559
    helló valaki mondana egy Billentyűzet kiosztás???????
  • dkvfan
    #2558
    Repaint készítése:http://www.dkvfan.hu/egyeb/city_bus_simulator_2010/repaint_leiras/
  • dkvfan
    #2557
    Pár órán belül csinálok egy részletes leírást képekkel együtt.
  • KTK393
    #2556
    Üdv!
    Bocsi,ha már volt,de szeretnék segítséget kérni,hogy ikarus 415-öshöz hogy tudok átfestést készíteni.
    Előre is köszi!
  • dkvfan
    #2555
    Az egik program a játék (ez minden bizonnyal megvan), a másik a 3DS MAX 2009 a Collada pluginnal. Linket nem akarok, és nem is tudok adni.
  • fghjk
    #2554
    Ezeket hol lehet letölteni?
  • dkvfan
    #2553
    Nem Warez topicon vagyunk, a buszokat két programmal konvertáljuk.
  • fghjk
    #2552
    Azt a buszkészítő programothogy lehet letölteni?
  • fghjk
    #2551
    Még új vagyok segítenétek?
  • fghjk
    #2550
    Sziasztok
  • Bence000012
    #2549
    Én már nagyon várom..
    De biztos király lesz a gépigénye.
  • dkvfan
    #2548
    Ha figyelmesen elolvasod, egy másik program, nem kiegészítő. És mivel kb a negyedénél járnak, ezért 2011-ben.
  • dkvfan
    #2547
    De, Solaris Urbino 15. Tervezem, festések hamarosan :)
  • alberti83
    #2546
    sziasztok tudtok valamit eről a játékrol hogy kb mikkor érkezik TML Studios - San Francisco kiegészitő előre is kőszőnőm
  • csige791
    #2545
    TML Studios - San Francisco Busz villamos, cable car szimulator.
  • Brad33
    #2544
    Ilyet nem tervezel egyéb festésekben? : ) Meg esetleg a hosszabb verzióját, amin hátul két kerék van (nem értek hozzá annyira, így típust/altípust nem tudok mondani).
  • dkvfan
    #2543
    Solaris Urbino 12 III

    Letöltés
    Download
  • dkvfan
    #2542
    Néha légyszi egy kicsit olvass már vissza...
  • robiribi
    #2541
    azt hogy kell ?
  • robiribi
    #2540
    hogy hol ?
  • dkvfan
    #2539
    Utána a materialoknál le kell cserélni, hogyha nem azonos néven importáltad be az újat.
  • robiribi
    #2538
    Beolvastam a CBS-es editorba a .mdl fájlt.
    Átírtam a .tga fájlt is.
    De amikor beimportáltam a .tga-t nem csinált semmit.
  • domonkoszoli20
    #2537
    az is igaz persze csak meg kérdeztem ha véletlen elő adódik ilyen köszönöm szépen
  • dkvfan
    #2536
    Meg lehet oldani, hogyha valaki jártas editorban. Én pédául azért szoktam 20-on hagyni, mivel hogyha rendeltetés szerűen szállítunk le- valamint fel, akkor bőven elég..
  • domonkoszoli20
    #2535
    sziasztok van egy kérdésem meg lehet e csinálni hogy ne csak 20 utast tudjak vinni hanem többet egyszerre mert volt néha olyan nekem rendesen negáltam és nem akartak le szállni de már fel szállni se mert tele volt a 20 utassal a busz nem e meg lehetne és hogy?

    köszönöm szépen aki készítette az szkt és a Tisza volán buszt nagyon jó lett egyébként a busszal nincs gond mert rendesen szállnak fel és le ezen a 2 buszon
  • JUV053
    #2534
    Mert azt minden buszhoz megkell valahonnan szerezni, majd átalakitani utána ha nem .TGA a képek tipusa átkonvertálni .TGA-ba és utána CBS editorával beimportálni.
  • robiribi
    #2533
    De a busz mappájába, a textureban nincs .TGA !
  • JUV053
    #2532
    Jobban:
    "Textúra módosítás:

    Mindenek előtt meg kell hogy legyen az eredeti textúra ami be lett konvertálva a CBS-be, mivel .TEX formátumból vissza nem tudunk konvertálni, de a játék meg ezt használja. Ha ez megvan akkor azt nagy valószínűséggel a "játék mappa/Import/Game/userData/vehicles/busz mappálya/texture" mappában találjuk. A .TGA fájlt megnyitjuk valamilyen szerkesztővel, elvégezzük a kívánt módosításokat, majd mentjük a fájlt. Ezután elindítjuk a CBS-t, a főmenüben Ctrl+N billentyűkombinációval előhívjuk az editort, ott "Tools" menü "Import texture" parancs, megkeressük az "Import" mappán belül azt a kép fájlt amit szerkesztettünk, majd OK gomb. A megjelenő ablakban pedig "Import"-ot nyomunk. Ezután bezárjuk az editort, majd indítjuk a játékot, és ha mindent jól csináltunk a busz már az új textúrázással fog betöltődni."
  • gyuri1995
    #2531
    Idézés a GSM fórumról, júniusból(Toruss leirása):
    "Textúra módosítás:
    Ha még érdekel valakit.

    Mindenek előtt meg kell hogy legyen az eredeti textúra ami be lett konvertálva a CBS-be, mivel .TEX formátumból vissza nem tudunk konvertálni, de a játék meg ezt használja. Ha ez megvan akkor azt nagy valószínűséggel a "játék mappa/Import/Game/userData/vehicles/busz mappálya/texture" mappában találjuk. A .TGA fájlt megnyitjuk valamilyen szerkesztővel, elvégezzük a kívánt módosításokat, majd mentjük a fájlt. Ezután elindítjuk a CBS-t, a főmenüben Ctrl+N billentyűkombinációval előhívjuk az editort, ott "Tools" menü "Import texture" parancs, megkeressük az "Import" mappán belül azt a kép fájlt amit szerkesztettünk, majd OK gomb. A megjelenő ablakban pedig "Import"-ot nyomunk. Ezután bezárjuk az editort, majd indítjuk a játékot, és ha mindent jól csináltunk a busz már az új textúrázással fog betöltődni."