311802
  • Shep
    #179962
    2-3 apróság azért akad de az tényleg vajmi kevés.
  • MerlinW
    #179961
    Attól hogykorábban játszódik, még nem lesz az előzménye. Semmi közük egymáshoz semmi téren.
  • grebber
    #179960
    AC az bőven a 3 előzménye!
  • ratgab
    #179959
    Tévedés. Negyedik rész már nem is AC igazából.
  • zorrobomber
    #179958
    Mmo-k után gondolom üdítő a játékmenet változatossága :) Én már eljutottam oda, hogy csak azért sem dőlök be a Black Flag-et hozsannázó cikkeknek. Lehet hogy jó, de ez még mindig csak AC. Azt ugye hallottátok, hogy Ubi fontolgatja, hogy a kalózos szálat leválasztja a sorozatról?
  • ratgab
    #179957
    Ac1 és 2 megvolt és most jön a Brotherhood?

    Meddig fogod tolni? Negyedik rész is lemegy még terveid szerint?
  • Botond #179956
    Nem maraton, csak most pótlom az elvesztegetett éveket, amikor csak mmo-k mentek és jobbnál jobb játékok maradtak ki.

    Eddig jól megy, csak az időm kevés.
  • ratgab
    #179955
    Ez most Ac maraton? Hogy bírod cérnával?
  • Botond #179954
    21,5 óra volt minden mellékküldi nélkül. Indulhat a brotherhood.
  • arty
    #179953
    azért nem épp ezen kettő képviseli az ótós alapvetéseket .... :)
  • Botond #179952
    Jobban belegondolva, az összes autós játék 75%-a az. :)
  • Botond #179951
    Need for speedek fele street rod klón. :D
  • Evoluti0N
    #179950
    Nem kellett itt nyomozni. Megnéztem a videót, elolvastam pár hozzászólást alatta (ezt szinte mindig megteszem), elolvastam az itteni hozzászólásokat, válaszoltam.
  • Botond #179949
    Na elsőre meglett PC-n a PORT authority. A sok gyakorlás xboxon megérte! Jöhet az utolsó memória!
  • Shep
    #179948
    Menjen! Az anyja a piac sarkon várja! :DDDDD
  • arty
    #179947
    én pitstopot, outrunt, testdrivet és streetrodot is birtam :))
  • arty
    #179946
    mivel én is a tegnap vittem végig (elsőre, normálon - a hard nekem már macerásnak tűnt), belinkelném a nem oly régi rivjum

    úgy néz ki ez a játék nemigazán osztja meg a közönséget :)
  • Zóanagyvarázsló
    #179945
    Egy Ridge Racertől is totálisan mást vársz el, mint egy Gran Turismótól. Egyszerűen a Pit Stop pluszai olyan szinten irrelevánsak ez esetben, mint a StarCraftban jól jövő APM a Hearts of Ironban, pedig végül is RTS mindkettő. De lehetne Fight Night Round vs Tekken is a hasonlat.

    Azt kívántam hangsúlyozni, hogy az Outrun széria nem arról híres, hogy a valódi vezetésből bármit vissza akar adni. Egyszerűen a két említett játékban más megközelítésű oldschool játékot kapunk, más a céljuk, ha egyikhez sem kell épp kormány. (Egyébként én főleg a 2006-os Outrunnal játszottam, ahhoz képest bármelyik NFS hardcore szim, egy egyszerű ügyességi játék, mellyel el lehet csapatni egy kicsit, mert poén.) Ahogy írtam, az autó az szinte csak skin a főszereplőn, ezért már-már nem is autós.

    Na most talán már érted, hogy miért írtam direkt durván erős példát. Miután látszólag nem értetted az előző hozzászólásomat, ez joggal tűnt szükségesnek. Bár talán csak dicsérni szeretted volna a diskurzus fonalán kívül a Pit Stopot és lehúzni az Outrunt, de akkor meg nem értem a kötözködést. Értsd jól, amit mondtam, ha egyszer az eredeti élményhez mérés volt a kiindulópont!
  • Micsu
    #179944
    pont ma kezdtem el :)
  • Botond #179943
    Mondjuk ez elszomorító, hogy akkor max 20 óra a gém. :( AC2 lepörgött, akkor nekiugrok én is.
  • Tinman #179942
    DMC = hack 'n slash
    SC = RTS

    Outrun = autós
    Pit Stop = autós

    Értem mit akarsz mondani, de a példád rémes lett :-/

    Attól már sim valami, hogy +3 elemmel többet tud felmutatni? (Tankolás, kerékcsere, kopó kerekek.)

    Jah, inkább a TD meg a SR.
  • gszp
    #179941
    Csak annyiban, hogy az éjszaka kellős közepén képes voltál a videó megtekintése után még kicsit nyomozgatni, és finoman utalni arra, hogy mekkora pöcs vagyok. :)
  • Zóanagyvarázsló
    #179940
    Ja, nekem meg jobban bejön a StarCraft a DMC-nél.

    Az Outrun esetében az autók szinte csak a témát és a skint jelentik, egy ügyességi arcade játékról van szó, melynek nem az eredeti élmény modellezése a célja. Éppen erről szólt az alábbi hozzászólásom, és éppen ezért irreleváns felemlegetni a Pit Stop szimulációsabb elemeit. Én amúgy a Test Drive-t és a Street Rodot bírtam.
  • Evoluti0N
    #179939
    Mivel tegnap már másodjára játszottam végig a The Last of Us-t, ezért úgy gondoltam, leírom már, hogy mé' jó.

    Azért, mert:

    Hangulat: HANGULAT. Nagy betűkkel, kétszer aláhúzva. Annyira visszaadja a posztapokaliptikus hangulatot, hogy az valami hihetetlen. A karakterek, az elhagyatott városok, az ellenségek, a karanténzónák. Mindenből árad a HANGULAT.

    Karakterek (fejlődése és kapcsolata): Nagyszerűen kialakított karakterek vannak benne, összetett jellemmel. Legyen szó akár a fő-, akár a mellékszereplőkről. Emellett a főszereplők jellemének fejlődését és a közöttük levő kapcsolat fejlődését és változását is jól végig lehet követni.

    Részletek: Nagyon részletesen ki van dolgozva minden. Akár egy elhagyatott házban, akár egy összeomló hotelban jár az ember. Minden kis apró részletre figyeltek. Minden a helyén van és az embernek tényleg olyan érzése van, mintha egy olyan helyen lenne, ahol régen emberek éltek, végezték a munkájukat. A hátrahagyott levelek, naplóbejegyzések csak még tovább emelik ezt a hangulatot.

    Köztes részek: Nem abból áll a játékmenet egész idő alatt, hogy harcolunk, bujkálunk. Sokszor betévedünk egy elhagyatott városba, ahol sehol senki. Csak megyünk előre, nézzük át a házakat, közben beszélgetnek a karakterek, interakcióba lépnek a dolgokkal. Nagyon életszerű.

    Tényleg túlélőjáték: Nem kell itt olyasmire gondolni, hogy tüzet gyújtok, hogy ne fagyjon be a seggem az éjszaka, vagy olyanra, hogy gyökeret kell kikaparni a földből, hogy ne haljak éhen. Ilyesmire kell gondolni, hogy: Sose vagyunk túlságosan eleresztve lőszerrel, ezért sokszor meg kell gondolni, hogy lövöldözésbe kezdjünk, csendbe kiiktassuk az ellenséget, esetleg közelharchoz folyamodjunk, netalán bujkálva lelépjünk, vagy futva elmeneküljünk. Érdemes minden fiókba belenézni lőszer és egyéb cuccok után. Nincs automatikus élet visszatöltődés. Nehezebb szinten egy-két lövés elintéz. Ráadásul egy betalált lövés után hátravágódik a karakter és bizony kell erőlködnie ahhoz, hogy ismét talpra álljon. Bizonyos ellenségek instakillelnek (szép magyar szó). Stb.

    A játékmenetet változatossá tevő részletek: Maga a játékmenet nem túl összetett. Vagy nyugodtan sétálgatunk és nézelődünk lootolunk, esetleg tűzpárbajba keveredünk, menekülünk, bujkálunk, ellenségeket iktatunk ki csendesen. Azonban mindig a megfelelő pillanatban van adagolva valamilyen váratlan pillanat, vagy egy játékmeneti újdonság, ami segít abban, hogy ne üljön le a játék.

    Szinkronhangok: Lehet, hogy inkább színészeket kéne mondanom, mivel itt is ment a motion capture ezerrel. Troy Baker az Isten. Erre már egy ideje rájöttem, de most már tudom, hogy az Elliet alakító Ashley Jonhsonnak sincs miért szégyenkeznie. A többi szereplő hangja is több, mint rendbe van. Mondjuk, ha azt mondom, hogy Nolan North? :)

    Craft és loot:Érdemes mindig alaposan szétnézni és mindent felszedni, amit csak tud az ember. Ahogy haladunk előre a játékban, úgy egyre több és több összebarkácsolható cuccot tanulunk meg készíteni az összeszedett alapanyagokból. Legyen szó akár bökőről, akár gyógycsomagból, vagy molotov koktélról. Emellett a fegyvereket is lehet fejleszteni, valamint a karaktert is.

    Sztori: Maga az alapsztori nem túl eredeti és összetett, de olyan fordulatok vannak benne, hogy az ember csak néz és van pár rész, ami után szem nem marad szárazon.


    Ami miatt mínusz fél pont és nem 10, hanem 9,5:

    Láthatatlan társak: Az ellenségek nem veszik észre a társakat, hacsak nem úgy van megírva egy rész a játékban. Sokszor elrohannak előttük, netán beléjük is ütköznek, de addig nem veszik észre őket, ameddig engem meg nem látnak. Tudom, hogy ezzel az volt a céljuk, hogy az AI időnkénti bénáskodása miatt ne mi szopjunk, de azért eléggé illúzióromboló tud lenni. Nagyon bosszantó tud lenni, amikor egy ellenség nem tud bemenni egy ajtón, mert útját állja egy társam, de nem zavartatja magát, ugyanakkor ha én rálépek egy összetört üvegre, akkor rögtön fülelnek, hogy ez meg mi volt.

    Kevés ellenségtípus: Nem tipikus zombik vannak benne. Egy gombafajta spórájától alakulnak át. Minél régebb óta fertőzöttek, annál durvábban néznek ki. 4 típusú fertőzött ellenség van. Mindegyiknek más a viselkedése, a támadása, másképp érdemes felvenni ellenük a harcot (vagy inkább nem is érdemes :D). Azonban igazán berakhattak volna még pár fertőzöttségi szintet. Emellett vannak persze emberi ellenségek is.

    Logikátlan loot: Össze-vissza dobálják lootot az ellenségek. Nem egyszer előfordult, hogy megöltem egy fegyveres ellenséget és nem dobott lőszert, sokszor pedig közelharci fegyverrel rendelkező emberek és fertőzöttek lőszert adnak.

    FPS problémák: Szegény PS3 már nem mai darab. Úgy tűnik, hogy a Naughty Dog-nak elfelejtettek szólni erről. Persze nagyon jó dolog, hogy ilyen szép a játék, de zavaró tud lenni, hogy sok részen, főleg a nagyobb területeken, hajlamos belassulni a játék.

    Azt hiszem, hogy nem hagytam ki semmit. Hogy minden idők legjobb játéka-e? Nem tudom megmondani még azt se, hogy a top10-ben benne van-e, mivel ahhoz a világ összes játékával játszanom kellett volna. Azt azonban tudom, hogy számomra az egyik legjobb játék, amivel játszottam és piros betűs ünnep mától fogva az a nap, amikor elkezdtem játszani vele. Imádom a posztapokaliptus témát, a jó karaktereket, a jó sztorit és a lopakodós játékokat. Ebben mindezt megkaptam felső szinten. Már csak rz az egy játék miatt is érdemes volt PS-t venni.
  • Evoluti0N
    #179938
    Milyen fontossági faktort képvisel a hozzászólásom időpontja a dologban? :D
  • Tinman #179937
    Outrun... na igen. Életemben játszottam vele összesen 30 percet, de ebben több platform is benne, sőt még arcade gép is.

    A Pit Stop-al ellenben k. jól szórakoztunk. Tankolás, kerékcsere, kopó kerekek... az valami volt!
  • gszp
    #179936
    És mindezt 03:41-kor? Te vagy az új példaképem!
  • Zóanagyvarázsló
    #179935
    De ok... legyen egy verseny. A gamepad rángatás még csak megközelítőleg sem egyenlő a közvetlen élménnyel.

    Az Outrun meg annyi vezetési élményt sem kínál, mint egy kispolszki vagy egy Zetor, mégis lehet móka. Mondjuk ezek az olimpiás játékok tényleg szánalmasnak tűnnek, és már C64-en is gyengének számítottak az ömlesztett sportcsomagok.
  • ratgab
    #179934
    Mutasd már meg hol tudtál hitelt érdemlően megcáfolni egyszer is....
  • Shep
    #179933
    Pont ez az ,hogy nem, csak azt hiszed de mindig bizonyosságot nyer az ellenkezője :D
  • ratgab
    #179932
    Pont ez a bajom, hogy a soraid mögé látok..
  • ratgab
    #179931
    És még mondod, hogy nem értünk? Neked játékfejlesztőnek kell menned, de minimum teszternek ilyen kritikai érzékkel.
  • Shep
    #179930
    De értő olvasás miatt nem ártana :D
  • ratgab
    #179929
    Nem kell korrepetálásra járnom, hogy egyéni gondolataim legyenek...
  • Shep
    #179928
    Majd veszek neki Idegen szavak és kifejezések szótárát karácsonyra :)
  • Shep
    #179927
    Hát a színvilággal meg lehet békélni szerintem, csak idő kérdése és nyilván én is jól szórakoztam vele, ahogy más is csak végig ott volt az az érzés amit korábban írtam. Ráadásul nem az a játék amit bármikor is újra elővennék.
  • Shep
    #179926
    Persze, neked lehet ettől jó.
  • Zóanagyvarázsló
    #179925
    Ezt most miért kellett? DS-nek álmatlan éjszakái lesznek a korrepetálás szó miatt! :(
  • Tinman #179924
    Ma is voltam futni... -1 fok volt, de a bemelegítő 1km után mikor feljebb kapcsoltam, hamar nyári meleg lett :-D

    Elképesztő csendes volt a természet. A fák koronájára rádermedt a szitáló köd, egy levél meg se mozdult olyan szélcsend volt. Végtelen nyugalom árad ilyenkor már a fákból, mintha megállt volna az idő.

    Kérdem én... hol a lófaxba adja vissza ezt egy futós program?

    De ok... legyen egy verseny. A gamepad rángatás még csak megközelítőleg sem egyenlő a közvetlen élménnyel.

    Elfogadom, hogy foci, kosárlabda, autós cuccok élvezetesek játékként, hiszen multi élmény mindig is plusz színt vitt az egészbe, de ezek? A gaming legalja.
  • Zóanagyvarázsló
    #179923
    A demó nem tűnt rossznak, de el sem kapott a gépszíj. Egyébként tényleg nagyon érezhető volt rajta némi identitászavar, ami a produkció volumenét illeti. Egy kisebb költségvetésű, letöltős játéknak ugyanis nem feltétlenül izomból kellene megoldani a grafikát. Gyönyörű egy Braid vagy Rayman, de még egy LIMBO is, annak még jól is áll a fekete-fehér. Az I Am Alive viszont úgy néz ki, mint egy CS-kategóriás költségvetésből fejlesztett AAA wannabe. Nem volt éppen túl zseniális húzás, hogy egy szimpla fekte-fehér látvánnyal próbáltak neki egyéniséget adni.

    Maga a játék a lehet jó, azt nem kívánom minősíteni a tapasztalataim alapján, láttam benne ökörséget és jó ötletet is. Meg persze egy szűk csövet. Egyszer azért adok egy esélyt a teljesnek, de nekem a demó alapján nagyon helyén kezelendőnek tűnik a játék, nem letaglózónak.