311802
  • grebber
    #179762
    Gazdára talált a Rise of Nations és a Rise of Legends

    "Arról viszont nem szól a fáma, hogy adott-e bárki ajánlatot a legértékesebbnek tartott Kingdoms of Amalur IP-re, ami állítólag mind az Electronic Arts, mind a Take Two vezérkarát érdekli."
  • arty
    #179761
    a pecselt pécésben a főmenüben - easy mód / normal mód / hardcore mód / überhardcore mód közül választassz, és minden nehézségi menüben külön van a progressz az adott szinthez

    szerintem konzolon 1.0 van és gondolom "start game"-ben kimerül a "menü" ? :/
  • arty
    #179760
    miért?

    (én itthon is így teszek. hugomnak volt valam könyve a víz megváltozásáról a mikróban, bele is olvasgattam, de nálam a kényelem győz :/ )
  • arty
    #179759
    " kell a kihívás, kell a parancssoros matatás, kell a rektális vizsgálat!"

    no para, az MS elhozta ezt már windózra is, csak ki kellett várni (server2008/2012) :)
  • arty
    #179758
    :DDD
  • arty
    #179757
  • arty
    #179756
    :O

    ezesetben megkövetlek, a konzolosok pedig mondjanak le!
  • Rapid81
    #179755
    Kíváncsiságból akartam felrakni, de ennyit nem ér... Már így is több időt töltöttem vele, mint kellett volna.
  • Tinman #179754
    Vigyázz, mert az ilyenek után megkapod, hogy béna vagy (not).

    Nekem UEFI-t is tud a lapom, de bétával nem foglalkozok, főleg, hogy EU nem kapott a SteamBox gépekből, mert fehér a bőrünk és minden nap 2x mosunk fogat. Gondolom ez lehetett az ok. -.-
  • Fpocok
    #179753
    Lóf*szt nem. Hazudnak.
  • kigyi
    #179752
    Nekem sajna win 7 20-22 másodperc, de ebben benne van, hogy nekem HC változatban 60 oldalt még be is tölt a chrome egyből a win indításakor :D
  • Rapid81
    #179751
    Feladtam. Telepítője nem megy, a restore cuccos meg szintén. Azért meg nem veszek másik alaplapot, hogy rendesen feltelepíthessem. Ha ez így fog maradni, akkor valóban semmi értelme...
  • grebber
    #179750
    OFF:

    Aki tud angolul és úgy érzi szívesen segítene 1-2 mondat (magyar--> angol) fordítás erejéig kérem privátba jelezze!
  • Tinman #179749
    Én is pontosan ezt kívánom :-D
  • Zóanagyvarázsló
    #179748
    Unalmas lesz így :( Bár ott lennék már a bossnál!
  • Botond #179747
    Ha csak 1 játéknál használtad, akkor tényleg csak plusz macera.

    Cloud save minden játéknak van ami nekem van uplayre és PCs, de ahogy nézem Xbox is ment uplay cloudba is, de ebben nem vagyok biztos.
  • Tinman #179746
    Sajna pár rezidens progi picit visszafogja... úgy szűzen, chipset + sata driverekkel 5 mp a boot, ez romlik tovább :-(
  • Jakuza1
    #179745
    Fallout1,Fallout2,Fallout Tactics Ingyen

    Meg harom oran at.
  • Tinman #179744
    Ha jól rémlik a magasabb nehézség, normal után unlockolódik... szóval letolod a tutorial szintű normalt, aztán lehet trofi vadászkodni hardon.
  • Mardel
    #179743
    Noti 500 GB-os HDDjere frissen telepitett win 8.1 10-12 mp alatt tolt be, a tobbinek (steam, avira, stb.) meg kell 1-2 perc, de gondolom ssdnel is.
  • Zóanagyvarázsló
    #179742
    A Gianában amúgy hol lehet nehézségi szintet választani? Eddig PS3-on erre utaló jelet nem találtam.
  • IMYke2.0.0.0
    #179741
    A Borderlands 2 teljes élményhez - jelenleg - igen, 16 DLC "kell".
    A külön kapható csak skin/head DLC-k elhanyagolhatóak, de jó poénforrások is néha.
  • Tinman #179740
    Asszem' 16 dlc van Border 2-höz, ami "tartalmi" DLC. Kőkemény :-/

    Az nem kicsit kemény lenne, amint a fenyőillatos, lazacszagú éjszakán Cursed Crusade-el csapatnál. Brrrr. Belegondoltam és inkább letolom a Giana-t hardon.
  • IMYke2.0.0.0
    #179739
    "Nem a Microsoft kényszerítette bele a játékba a mikrotranzakciókat

    Ezt követően pedig érdemes megjegyezni, hogy Dan Greenawalt arról is beszélt, hogyan kerültek a játékba a mikrotranzakciók. Azt egyértelműen kijelentette, hogy nem a Microsoft kényszerítette bele őket a játékba, mint ahogy a többi Xbox One launch címbe sem. "Őszintén, az emberek túl sok kommunikációt képzelnek bele ebbe a szervezetbe. Az igazság az, hogy bár a Turn10-nél Microsoft alkalmazott vagyok, a központunk messze van a Microsofttól, saját vállalati kultúrával rendelkezünk, és saját magunk készítjük a termékeinket, a saját folyamatainkkal. A Microsoft az esetek többségében látja, hogy ez jó, és békén hagy minket."

    Greenawalt hozzátette, már a Forza 4-nél is kísérleteztek hasonlóval, akkor a token rendszer segítségével, most azonban elérkezettnek látták az időt a mikrotranzakciókra. "Aggódom, mert nem vagyok benne biztos, de könnyen lehet, hogy mi inspiráltuk ezt a dolgot a többi Xbox One-os játék esetében. Mindenesetre egyre több játékban látunk hasonlót, a vásárlók pedig ellenállnak a dolognak. Főleg, ha azt hiszik, hogy átverjük őket, és ilyenkor hajlamosak összeesküvéseket látni mindenben."

    Greenawalt mindenesetre ragaszkodik hozzá, hogy a Forza 5-ben a mikrotranzakciók nem a játékos hátráltatására kerültek be, hanem egyszerű gyorsítási lehetőségként azok számára, akiknek kevesebb idejük van. Az úriember reméli továbbá, hogy vissza tudják nyerni a rajongók bizalmát, és ezért a következő időszakban tovább finomítják a rendszert."
  • Zóanagyvarázsló
    #179738
    játékmennyiség/Ft/óra

    Ez mondjuk csak akkor létezik, ha játszol velük. Ebből a szempontból pedig mindegy, hogy "birtoklást" vagy "bérlést" hörcsögölsz.

    Most azért a szentestén esedékes váltáskor osztandó Borderlands 2 miatt csúnyán nézem, egy Cursed Crusade-nek is jobban örülnék, mint egy alapjátéknak, melyhez vagyonokért kellene DLC-ket venni. Hosszú távon, ha a DLC-fertőzés továbbra is terjed, az sokat rongál ezen a modellen, ha a digitális árszabás terén a PC-hez képest továbbra sem lesznek sehol se. Egyelőre persze nincs nagy baj, de számolni kell ezzel is.
  • grebber
    #179737
    7-8 sec aztamocskos...vaeget :D
    Nekem 4-5 perc mire bejön a win és bejön a firefox amire rámegyek:D
    Lassan le kéne porolni az 1 hónapja vett SSD-t és kiprobálni milyen.


    Skyrim Collection 10 font

    The Elder Scrolls V: Skyrim Collection includes:

    The Elder Scrolls V: Skyrim
    Dawnguard
    Hearthfire
    Dragonborn
  • Tinman #179736
    Pontosan... melóhely.

    A mikróval egyébként egészen addig nincs gond, míg nem hevíted túl az ételt. A fortyogó, robbanós kaja már ártalmas, ott már felbomlanak a kémiai kötések, jönnek a jó kis karcinogén anyagok.

    Az, hogy úgy készteted gyorsabb mozgásra az elektronokat az atommag körül, hogy hőt közölsz gázlánggal, vagy helyette mikrohullámmal gerjeszted őket az hót mindegy.

    A lényeg az, hogy a mikro melegítésre teljesen ok, de sütésre nem... ill. vannak típusok amik igen, ugyanis van bennük dupla vagy tripla fűtőszál. Olyankor a mikrohullámok mennyisége nagyon kevés, a fűtőszálak viszont ezerrel dolgoznak (kvázi kenyérpirító effekt).

    Egyébként a gázláng se a szent grál... nincs elvezetve az égéstermék. Meggyújtod és lélegzed be a gáztűzhely térségében a sok finomságot, ami az égés során keletkezik.
  • IMYke2.0.0.0
    #179735
    Nyilván. S megnyugtatásul: nincs abszolút csúcs, tehát, még a "magasban" lévők is nőhetnek a szememben.
  • Tinman #179734
    Fogalmam sincs miről beszéltek, de a PSN+ plusz már-már warez szint... félelmetes milyen címeket tolnak. Ki sem merem számolni, hogy a kapott játékmennyiség/Ft/óra milyen arányban van.
  • Zóanagyvarázsló
    #179733
    De csak mert volt honnan, ugye?
  • Zóanagyvarázsló
    #179732
    Mikróban melegítesz levest? Ezt tőled, mint a fő életvezetési tanácsadótól, nem vártam. Mondjuk nyilván melóhelyen történt az eset.
  • Zóanagyvarázsló
    #179731
    Nézd, példák özönét lehetne egy platformra - akár PC-re - később megjelenő játékra írni, mely később plusz tartalmat, vagy az utóbbi időben a korábbi DLC-ket megkapta. Ahogy írtam, köztük volt az AC1 is, de lehetne említeni a Gears of Wart, a Dark Soulst, az Enslavedet, a Brütal Legendet, a Mass Effectet, a Batman: Arkham Asylumot stb. Ugyanez igaz az indie játékokra is, lásd például a frissebbek és DLC-sek közül a Guacamelee-t. Egyszerűen ez a főszabály, ennek a követését direkt a UPlay javára írni, és úgy tenni, hogy nem ez a jellemző, tévedés. (Ebben nincs is semmi sértés, mindenkivel megesik.)

    Egyébként eredetileg nem is erre, hanem arra írtam a tévedést, hogy értettél engem, hiszen te forgattad ki a szavaimat, hogy az ingyenességbe kötök bele, a mondandómra pedig nem is reagáltál. Ergo a vitánk eleganciáját én is simán felróhatnám, de helyette inkább vettem a lapot.

    Valójában nem igazán használok UPlayt, egyedül az AC2-t játszottam végig vele, már régen. Akkor még biztos más volt valamennyire a felület. Azt viszont tapasztaltam, hogy egy kliensben kell feloldanom olyan extrákat, melyeket esetekben, például az AC1-ben ingame lehet (ergo kényelmesebben), és semmi funkciója nincs annak, hogy ebben a játékban nem így van - mármint a DRM-en kívül. Patchelésnél sem tetszett, hogy míg ugye a Steam ezt háttérben minden más játékomnál automatikusan megoldotta, addig ez ugye mindig a kliens, azaz a játék elindításánál frissített. Plusz macera volt. Nevezheted bénázásnak, hogy nem futtattam állandóan egy játék miatt, de a fogalmazásodat inkább visszavágási vágyadnak tudom be, semmint komolyan vegyem. Egyszerűen Steames felhasználóként a plusz egy kliens kényelmetlenebb, mintha nem lenne.

    Mellesleg adtak extraként wallpapereket is, de valami olyan - amúgy nem túl nagy - felbontásban, hogy olyan monitor nem is létezik, és elég ocsmányak is voltak. Nem értem, hogy ez mire volt jó.

    Mindettől neked még bejöhet a Ubi prezentálta felület és szolgáltatás, csak nem kell olyasmikkel védeni, amit nem neki köszönhetünk. Az amúgy jó, ha minden játékukhoz van cloud save, ha nincs, akkor viszont csak olyan, mint Steamen: vagy van, vagy nincs.

    Még két megjegyzés:

    - én 3k alatt vettem a Brotherhood Complete-et PSN-en (ebben pedig PS3-exkluzív DLC is van)
    - én a UbiShop esetében tudok 30 napos határidőről, a UPlayen már éppen, hogy nem így van (lehet, hogy tévedek, és már nincsenek is külön, de korábban ez volt a helyzet, a pár UPlayes játékom pedig most is letölthető, szóval emiatt nem aggódom)
  • IMYke2.0.0.0
    #179730
    Nagyon-nagyon nagyot nőttél a szememben!
  • Tinman #179729
    Smells like Linux.

    Közben én a héten új rekordot döntöttem.

    SATA3-as SSD-re (SATA3-as porton), penről, Win7 telepítés egészen a desktop rdy állapotig, annyi idő volt amíg 1.5 percre betettem a 2 dl levesem a mikróba, lejárt kivettem, elkezdtem enni, kb. a feléig jutottam és ott volt a feltelepített Win7.

    Ez úgy 4 perc 30 mp... lassan már enni sem lehet normálisan a gépek mellett. Bebootol ez a szar Win8 is 7-8 mp alatt. Elegem van! Elmegyek Linux rendszergazdának... kell a kihívás, kell a parancssoros matatás, kell a rektális vizsgálat!
  • IMYke2.0.0.0
    #179728
    Köszönöm az ajánlót :)
  • grebber
    #179727
    Nuuvem akció

    Nem vitték túlzásba.Egy jó vételt látok csak a Gunslingert ezerötszázért!
  • Rapid81
    #179726
    Van sok. :D Már láttam Ubuntut telepítve.
    Nem vagyok átlagos júzer, de profi sem linux terén.
  • benőmenő
    #179725
    DAT pingvin ikszperiensz
  • Rapid81
    #179724
    A VAlve direkt kikötötte, hogy mindenki a hivatalos linkről töltse.
    Amúgy áttértem VirtualBox-ra, de a telepítővel kaptam egy "no common cd-rom drives detected" hibaüzenetet, aminek sok értelmét nem látom, lévén van CD meghajtó a virtuális gépen, másrészt meg mi a francnak neki cd? Most szedem le a restore-os cuccot, hátha...

    Amúgy AMD-s driver benne van, csak kell egy kis mókolás, hogy menjen (1 sornyi parancs).
  • Mardel
    #179723
    Este felkerult torrentre is. Twitteren azt irtak inkabb innen szedjuk. link

    @grebber: En tavaly ilyenkor vettem. Par ora utan unalmassa valik. Engem csak felidegesitett, hogy a classok kozott nincs balance es tobbnyire knight meg vanguard mouse1 spammerekkel vannak tele a szerverek.
    Szoval az ijasz van de minek class.
    Majus ota fel se telepitettem, eleg volt.
    Kb. 80-90 oram van benne, ami egy multis jateknal nemsok. De az osszes fegyvert mar 20-30 ora utan unlockoltam.