63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • atty707
    #16945
    Ezen kár vitatkozni! Az omsi.hu szerverét feltörték, a szolgáltatónál folyamatban van a helyreállítás. Tudom, mert én vagyok a tulajdonosa. :)
    Az elkövetkezendő napokban lehetséges még kimaradás, mert másik szolgáltatóhoz fogom költöztetni a tartalmat. Ez NEM érinti sem a blog, sem az OMSI Hungary működését.
    Blog:
    OMSI Hungary:
  • ccv520
    #16944
    Az Omsi.hu magyar névre, cimre van bejegyezve.
  • rajenmax
    #16943
    De az.
  • Zoliikp
    #16942
    Neked címzem, de mindenkinek szól:

    Az iszlám hívei a játék nevét kihasználva terjesztik vallásukat.
    Ez az Omsi.hu nem az, ami kapcsolódik a játékhoz.
  • kem001
    #16941
    OFF: Én is megrendeltem egy másik játékkal együtt. Remélem, hogy holnapra megkapjuk már
  • Routeres
    #16940
    OFF: Szerintem belefér, nem érinti a warez témát.
    Ha érdekel, én előrendeltem. Elvben holnap érkezik.
  • atty707
    #16939
    Az omsi.hu szolgáltatóját már megint feltörték, gondolom ezerrel dolgoznak a helyreállításon. A blog, és az OMSI Hungary továbbra is üzemel. Kis türelmet kérek, és elnézést, bár nem az én hibám.
  • jutiput
    #16938
    Szia! Köszi, nagy vagy mint mindíg! Jó kis pálya! Hurrá!! Üdv.
  • kem001
    #16937
    OFF: Nálam s működik rendesen. Egyébként nem tudom, hogy ilyet szabad e kérdezni, de hányan rendeltétek meg 2000-ért omsi-t?
  • TheSosy
    #16936
    Miért mi a baj vele?Én normálisan látom/láttam az omsi.hut,és a WordPress-est is.
  • olimano2222
    #16935
    Tényleg érdekes .. nagyon érdekes :D
  • Routeres
    #16934
    A blog továbbra is él s virul.
    Viszont tényleg érdekes, ami az omsi.hu-n van...
  • mojorisin
    #16933
    Az omsi.hu látom átment valami iszlám oldalba... :S
  • generalGGabe
    #16932
    Akor a fototexthez segítség:
    az azért fototext, mert egy fotót használsz textúrának. Fogsz egy rajzprogit, és megcsinálod vele a textúrát a fotóból, és azt rakod rá.
    Egyébként ezt is elmondtam anno. És amihez a forumot ajánlottam, az a
    script rész volt, mert ahhoz nekem sem volt lövésem.
  • rarma
    #16931
    Még új, szerintem még nincs .
  • fuszhi
    #16930
    o nincs videó? :)
  • rarma
    #16929
    Ha valakit érdekel, egy új pálya itt letölthető .
    Wüsselrath 1.0
  • fuszhi
    #16928
    Gondolom nekem írtad hogy még az alapfogalmakról sincs lövésem kedves Gábor. Lehet valakivel véletlen összekevertél ezért most inkább nem mondok semmit. Drukkolok inkább hogy sikerüljön az álmotok.
    Amúgy annak idején eléggé sok gondod lehetett, ezért nem is kértem tőled sokat. Elmesélted amit tudtál. Azt köszönöm. Lehet másnak sokat segítettél, mikor türelmesebb lehettél, de engem konkrétan elküldtél hogy bogarásszam végig a másik fórumot ott mindent megtalálok , de most nem érsz rá. S ezzel adtál egy linket azt megköszöntem , és ott fel is adtam mert 300 oldalt nem fogok végig keresni. tökmindegy ami volt-volt szerintem teljesen rendben van ahogyan 3d zek egy utat nem nehéz elkészíteni. Egy útkereszteződést se. Egy házat se. Engem az érdekelt volna :- az útkereszteződésre hogyan rakok rá fotótextúrát.
    Mert az az ami ugyebár macerás. Kicsit foghattad volna a kezem már ne haragudj. De mondom ami volt-volt , és azt gondoltam akkor: biztos neked is sok a munkád, és hazaérve ha engem segítesz, elmegy az időd. Ezért nem erőltettem. És jobbnak láttam ha békén hagylak mivel úgy kértem el a címed hogy kérjek segítséget. Amúgy még egyszer köszi valóban sokat segítettél. Csak még egy picit kellett volna. A 3d ről meg annyit hogy nézz át a sg blender oldalára és rájössz hogy egy útkereszteződés bőven nem haladja meg a képességeim. Legalább is úgy gondolom. Kicsit úgy éreztem a hozzászólásod olyan leszidós ezért reagáltam rá én is kicsit hasonlóan. Ellenkező esetben vedd tárgytalannak a hozzászólásomat. Üdv Tibor
  • generalGGabe
    #16927
    Ilyen váltakozón én is gondolkodom, hogy megcsináljam-e Észak-Pesten.
    Ott a valóságban is úgy megy, hogy 296-171-196-96.
    Mondjuk 171 kimaradna, azt nem építem meg
  • TheSosy
    #16926
    Kössz mind2!:)
  • buszvezeto1
    #16925
    Ringby pálya.
    ( 86-87-es járat folyamatosan váltakozik. )
  • kem001
    #16924
    Ez még a régebbi usedom pálya, az új még nem jelent meg. De remélem, hogy olyan lesz ebből a szempontból
  • TheSosy
    #16923
    Köszi!Remélem olyan lesz.
  • kem001
    #16922
    Usedom 3.2?
  • TheSosy
    #16921
    Üdv!Tudtok olyan pályát ajánlani,amin ha végigvezetek egy járatot(oda-vissza),akkor utána más járat következik automatikusan,nem mindig ugyanaz.
    Szoval valami ilyesmi a Scunthrope-n kívül?
  • Plett
    #16920
    Nagyok köszi, utána fogok járni, mert érdekel a téma.
  • generalGGabe
    #16919
    itt is leírom:
    Ted Boardman: 3DS MAX: A 3D világa
    benne van minden, oktatólemezzel.
    Több verziója van, minden MAX-hoz írt egyet.
    Én ezt két éve vettem 6000-ért a Libriben.
    Youtube-on is van fönt több tutorial. Csak rá kell keresni, én is volt, amit ott néztem meg pontosan hogy kell csinálni.

    Ez a könyv nem tesz vérprofivá, de mindennek megtanítja az alapját, még az animációnak is.
  • Plett
    #16918
    Ezt a könyv címet leírnád nekem Privátban? :)
  • generalGGabe
    #16917
    jah, és még valami:
    megkerestél, hogy magyarázzam el neked, hogy hogyan kell modellezni.
    Közöltem, hogy ezt msn-en nem lehet megtanítani, én is könyvből tanultam, meg is adtam a címét, árát, mindent. Továbbá megadtam pár videó linkjét is, amikből lehet tanulni, jól el van mutogatva minden.

    Az, hogy ha már bizonyos fokig tudsz modellezni, és úgy van kérdésed, az más. De az, hogy még az alapfogalmakról sincs lövésed, azt ne várd el senkitől, hogy msn-en órákon át fogja neked pötyörészni.
  • generalGGabe
    #16916
    Az, hogy ki hogy fog össze, meg ki hogy segíti a másikat ez nem igaz Tőled.
    igenis, megy a segítség, nekem speciel Nemeza is és még mások is sokat segítettek a villamosban. Az, hogy nem itt a fórumon ment az eszmecsere, hanem msn-en, meg emilben az más tészta.
    És én speciel Routeressel KÖZÖSEN készítek egy pályát, nevezetesen a Börzsöny-fiktívet. Jó pár videó került is fel ide már, egy járat el is készült, arról is van fent videó. Jelenleg a pálya berendezése zajlik, ami nem éppen egyszerű dolog, elég hosszadalmas.
    Az objektek is teljesen sajátok, ahogy az utak is. Ezeket idő volt megcsinálni. Ráadásul igyekszünk gépbarátnak megcsinálni.

    Emellett én most még csinálom Észak-Pest vonalát is. Egy vonal abból is elkészült, arról is van fent videó, és most készül a 147, utána jön a 220. Igen, pepecs meló megcsinálni az útkereket, ráadásul úgy, hogy meg is feleljen.
    Nem kell itt fikázni senkit. Az, hogy TE személy szerint türelmetlen vagy, hogy össztákolj egy pályát a te problémád.
    A mi készülő pályáink nem tákolmányok lesznek, hanem igenis igényes munkák, bizonyítékok erre a videók.
    http://www.youtube.com/watch?v=sb92RDVRvgk
    http://www.youtube.com/watch?v=g7WD07G-zJI
    http://www.youtube.com/watch?v=TtgAGQTBvck

    És annyit mondhatok: ha visszanézed a többi készülő pályát, akkor azokon is láthatod, hogy nem "tákolmányok".
  • fuszhi
    #16915
    Oké rendben. Nyilván egyet értek azzal hogy csak úgy van értelme ha minimum úgy működnek a modellek mint az eredetiek. Csak kissé elnyúlt ez az idő. Jó rég nem voltam már itt, és egyetlen képet se láttam a készülő modelljeid közül. Gondolom nem vagyok egyedül azzal hogy ha azt mondom : hogy már kétkedek abban lesz e belőle egyáltalán valami :) még a készítők se tudtak összerakni egy buszt se a nyilvánosság előtt olyanra amilyenre az általuk készített eredeti buszaikat megalkották. Nem nagyon mozgat hogy azzal égetik magukat hogy nyilvánosság előtt belekezdenek valamibe ami aztán kifog rajtuk. Tudom ti megfogjátok a buszokat nagyon jóra csinálni ebben nem kételkedek , de már nagyon várnám az első darabot ami ugye érthető. Mondjuk én nem vagyok valami jó angolos, de valaki fellebbenthetne egy kósza ötletet nekik levélben, ha már a csuklóst pihentetik készíthetnének egy sima mezei buszt és azt elejétől a végéig hasonlóként bemutathatnák hogy kel elkészíteni.
    Úgy talán a magyar busz készítő fórumtársaink előtt lehetne egy sablon.
    Egész biztos vagyok sokat segítene Zoliikp nak is nemeza nak is tökmindegy bárkinek.
  • VL67
    #16914
    Ez a dolog annyiban változott, hogy az első olyan változat, ami zavaró hiba nélküli és jellemzően azokra a funkciókra képes, amire a játékot kitalálták; az kiadható.
    Nem feltétel a teljesség és tökéletesség, mert nem cél a kiadás elodázása, de elsőre hibás, nem megfelelően működő verzió megjelentetése sem megengedhető.
    Akik konvertálással foglalkoznak és bemutatják a munkájukat, tőlük mind elkértem (és elkérem) kipróbálásra a modelleket és jeleztem feléjük a kifogásaimat.
    Egyik alkotás sem alkalmas még a megjelentetésre jelen pillanatban, szerintem.
  • sandor72
    #16913
    Szia!
    Nekem is ez volt a probléma hogy a Kispest 1.4 es pályán nem volt AI busz forgalom. Routeres #14249 -es válaszában írta nekem a #14247 -es kérdésemre, hogy ->> "Az AI Traffic beállításoknál, a Schedule priority-t állítsd 4-re." Amint beállítottam minden rendben volt.
  • rarma
    #16912
    Mikor én is játszottam vele, nekem semm volt oda vissza más buszjárat.
    Kérdezz rá Routeres-nél.
  • fuszhi
    #16910
    http://narod.ru/disk/45919245001.6f7ae84fed053d69a3b0beb74bab86c5/Omninsk%20v.1.0.rar.html
    remélem feldobtam a témát már úgy is rég voltam :)
  • fuszhi
    #16909
    Ja bocs majd elfelejtettem, én simán önzetlenül készítettem terep tárgyakat ameddig el nem szál a gépem. Más meg odadobott egy megjegyzést hogy közel 300 oldalt nézzek végig hogy majd meg találjam amit keressek mikor személyesen egy mondatban elmondhatta volna mi a frász kell csináljak.
    Ezt pont így kell, rég volt szép volt és név nélkül mondom ezt is.
    Így nem lehet erre van egy mondás:".zarból várat nem lehet építeni".
    :) 300 oldal mi? Semmi baj én megbocsájtok , de így nem lesz új pálya mert én nem fogok a gép előtt görcsölni a kis szabad időmbe hogy a végére lehúzza a kedvem én üdítő mód szeretném érezni magam és nem egy beteg feszengő mentál nyomorék ként mert ez a szájba tekert útkereszteződés vagy útszakasz nem készülhet el, ja mert kockulni kell. Én vezetni szeretném a buszokat nem 600 hasonlót amikben minimál eltérés van meg van kb 50 darab ami hibásan össze lett kockásítva mert aki neki áll se tudta befejezni rendesen azt hol ez a baja hol meg az hol meg rossz :))))))))))))))))))) Bocs , de ez az igazság.
  • fuszhi
    #16908
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=iOQlmONMFB4

    Régen emlékszem volt egy 260 as aminek az alkotója úgy rendelkezett hogy ha épkézláb 260 ast megcsinálja "y" emberke akkor majd több buszt is kilehet adni ehhez képest ha jövőre se készül el apám akkor a készítő összes szép busza ott fog porosodni ahelyett hogy maga a maestro is élvezhetné munkájának beüzemelt gyümölcsét. Direkt név nélkül írtam.

    A másik hogy ez az OMSI szimulátor olyan barkácsolósra sikerült mindenki tákolgat gondolom mai napig ezért rekedtek meg a világ összes táján ezzel az omsi vel. A pálya készítés is már rég ütős lehetne ha nem egy ember készítené évekig a pályáját. Nem kicsit volt ötletem hogy milyen pálya milyen busszal, de elment a kedvem mert összedolgozni az luxus nálunk mert alkalmazkodni kell.(Gondolom) Aki meg pályát épít az meg félmegoldásokkal kell beérje a busznál úgy szintén. Aki hétfőtől szombatig melózik annak nincs ideje ilyesmire. Még fejben tartani hogy kell a buszt bepakolni a pályát el készítni a menetrendet a 3d progival ügyködni átkonvertálni bekonvertálni megírni a parancsokat ez lehetetlen és idegesítő ezért is hagytam. Legalább a készítők ne lettek volna ennyire amatőrök. Pályát nem lehet építeni hanem úgy kell tákolgatni. Bocs srácok de ez a véleményem, amúgy tökély a szimulátor. Ez van. Nem lehet mit tenni brutálisan jó. Sima ügy. Legalább a készítők új buszokat raktak volna össze ameddig a csuklóssal el nem készülnek. De legalább is nem kezdtem volna bele egy csuklós buszba ha nem tudom hogy ezren nézik a nagy semmit miután elakadtak egy nyamvadt csuklónál. Mondom bebizonyíthatták volna egy másik fajta busszal ami nem csuklós , hogy lehet megcsinálni 100% os ra egy sima buszt. Én azt tettem volna. De az én vagyok. Na további kellemes akármit. Kell a negatív kritika is mert ha a cél az volt ellegyen vele mindenki akkor az megvalósult , viszont én buszoznék új tutkó pályán normális 260 as busszal ami működik jó a pályán a menetrend és a többi. Nem pedig itt várom a nagy semmit. Na üdv.
  • Brad33
    #16907
    Heló!
    Mint korábban egy kommentben említettem, elkezdtem egy pályát pár járattal folytatni. Az a gond áll fenn jelen pillanatban, hogy amikor össze kell kötni a szegmenseket az útvonalon, van egy kereszteződés, ahol balra folytatódna a járat, viszont nem tudok sávot váltani. Van valakinek valami ötlete, hogy mi a teendő? Köszi előre is!:)
  • crodgok3
    #16906
    Szerintem jól néz ki ;)
  • SnyperD
    #16905