63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • olimano2222
    #16904
    akkor bocsi csak egy tipp volt mert a határ utnál mintha egy hasonló object lenne bocsi
  • vertexx
    #16903
    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni!A Kispest pályán (1.4) csak én járok,nem látok buszokat,sem oda,sem vissza! Mi lehet az oka?
  • Brad33
    #16902
    Ha valaki által készített (jelen esetben fejlesztett; Berlin Spandau V1.4) pályát kiegészítek, majd publikálni szeretnék, ahhoz mindenképp fel kell vennem a kapcsolatot a fejlesztővel, vagy elég, ha a nevét feltüntetem a global.cfg fájlban?
  • Ikarusfan
    #16901
    Elismerem, nem tökéletes, de a külső képek 640*480-as fotókból vannak...
    (Persze a díszcsíkokat is világosítani kéne, ill. még egy rakás dolgot, ha tökéletesre akarnám)


  • TheSosy
    #16900
    OFF: Értem.Megnyitom a cpu control-t,és off-on van.így kell maradnia.A feladatkezelőben nem engedte a valós idejűt,csak mayimum a magas-at.
  • atty707
    #16899
    Itt megtalálsz mindent:

    CPU control: NEM BIOS, hanem egy egyszerű kis segédprogram, amivel szét lehet osztani a terhelést a magok közt
  • TheSosy
    #16898
    OFF:Oks,csak merre lelem?:)
  • crodgok3
    #16897
    A XPU-Control-t a játék indítása előtt tedd a "kikapcsolás"-ra és sokkal jobb lesz.
  • Stig95
    #16896
    Neki se kezdj ha azt se tudod hol. Amúgy BIOS de csak asztali gépnél lehetséges.
  • TheSosy
    #16895
    CPU control merre?Amugy 4 magos.
  • TheSosy
    #16894
    És azt hol?
  • Stig95
    #16893
    Sehogy.
    Esetleg úgy hogy húzol a procin.
    VGA-t alig használ proci többet számít.
    Én 10-15FPS-t nyertem így. Persze nem 100MHz-t hanem 1GHz-t húztam.
    Csak óvatosan ezzel a megoldással!
  • atty707
    #16892
    Ha van vírusírtód, lődd le (2-3fps). Ha többmagos processzorod van, akkor használd a CPU control-t. (1-2fps) A feladatkezelőben válaszd ki az omsi.exe-t, és a prioritását állítsd 'valós'-ra. Ez is 1-2 fps-t dobhat rajta.
    Ha ezek nem válnak be, akkor gépfejlesztés, vagy Moges elfelejtése a következő lépés.
  • Routeres
    #16891
    Kispest közelében egy árva Árkád sincs. :)

    Azt hiszem annak a srácnak a pályáján van, aki az Örs Vezér teret is építi.
  • TheSosy
    #16890
    Hogyan tudom még feltornászni az FPS-t?
    Game boostert használok,minimum beállításokon játszok,logfile.txt t töröltem.Moges-on akarok körbenézni,de 10-15 fps körul van,és néha befagy,és ugrál.Egyéb tanácsa van valakinek?
  • olimano2222
    #16889
    Szerintem ez a Kispest pályán Van amit Routeres Készített De nem Bíztos
  • Zoliikp
    #16888
    Van egy Mirror Tools nevű gombocska, és a Scene list alatt lehet megadni, hogy melyik tengely mentén tükrözzön.
  • fuszhi
    #16887
    üdv azt szeretném megtudakolni hogy esetleg valaki valamit nem e tud arról a magyar pályáról amihez készítettem : http://omsihu.files.wordpress.com/2012/01/arkad.jpg ezeket az objektumokat ? Előre is köszi ha valaki bármilyen infót tud vagy esetleg a készítője Üdv
  • SnyperD
    #16886
    Deep exploration be lehet tükrözni ? mert a hülye fordítva rakta be a buszt XD
  • Ikarusfan
    #16885
    Ezt a mostanival is röhögve meglehet csinálni, csak kell hozzá pár jó text.
  • TheSosy
    #16884
    Csinálsz ilyen hangokat,és kicseréled.
  • ekepista
    #16883
    sziasztok a260 as ikarszt hogy lehet meg csinálni hogy olyan legyék ahangja mint amijen avideóban van
  • TheSosy
    #16882
    szerintem ez kicsit túlságosan is élethű:

    amúgy mi lehet vele?
  • atty707
    #16881
    szerzel kimaradt, sorry.
  • atty707
    #16880
    Jobban jársz, ha egy egyszerű joystick-ot amelyiken van egy potméter, genius f17 ilyen, annak a helyére kötöd be a másik pedált, így a leírásom alapján kézi váltót is tudsz csinálni
  • Zoliikp
    #16879
    De, ezt mondtam, és tartom is.
    Az már nem a modell része, annak az értelemben, hogy nem szerves része a modellnek.
    A játékba történő bevitele, az animáció megjelenítéséhez viszont szükség van külön objektumokra is.
  • omsidriver
    #16878
    Attól függ, melyik Berlin. Pl. az alap Berlininél jobban eszi a gépet a Moges.
  • SnyperD
    #16877
    De azt mondtad hogy az esőnek üvegnek törölt résznek mind külön felület kell nem?
  • Zoliikp
    #16876
    Akkor elbeszéltünk egymás mellett...
    Az tény, hogy vannak olyan üvegfelületek, amelyek jobb, ha külön vannak.
    De a textúrája lehet ugyan az...
  • SnyperD
    #16875
    Tegnap többet mondtál :)
  • Zoliikp
    #16874
    Annyi üvegfelület kell, amennyit a modell megkíván.
    A textúrát vagy felhasználod, vagy nem...
  • SnyperD
    #16873
    Hali! mennyi üvegfelületet kell létrehozni a modellbe hogy minden textura rá menjen?
  • Zoliikp
    #16872
    Abban nem tudok segíteni...
    Próbáld ki...
  • adam993
    #16871
    Gombbal működne, csak én pedállal szeretném megoldani, hogy pl. piros lámpánál lehessen araszolgatni, dombon felfele elindulásnál.
  • Zoliikp
    #16870
    Megpróbálhatod, de szerintem nem fog működni.
    Ha megnézed, ki kell választani, hogy melyik legyen aktív a játékvezérlők közül.
    Ezért írtam, hogy a már bekötött kormányon lévő gombokra koncentrálj...
  • adam993
    #16869
    Tehát elvileg ha ez a kormány mellé bekötök egy másikat, akkor annak a pedálját tudom kuplungpedálként használni?
  • Zoliikp
    #16868
    Ha a kormányodon van szabad gomb, akkor a beállításokban nézd meg, illetve keresd meg a kuplung /Tab-Q/ vezérlőjét.
    Ugyan úgy lehet hozzárendelni, mint a billentyűzetre...
    A legördülőben megtalálható az összes...

  • TheSosy
    #16867
    Melyik pálya eszi jobban a gépet? A Moges,vagy a Berlin?
  • SnyperD
    #16866
    A beállításoknál nézted már omsiba hogy kettő vezérlőt raksz ? :) Amúgy nekem is van kormányhoz egy progi amivel billenytű gombot emulálok :)
  • adam993
    #16865
    Srácok! Nem tudjátok, hogy meg lehet-e azt oldani, hogy én ugye kormánnyal játszom, de billentyűn használom a váltót és a kuplungot. Csak néhol azért jól jönne, ha lehetne csúsztatgatni. Az a kérdésem, hogy nekem van egy másik kormányom, és ha azt bekötöm, akkor annak tudom a pedálját kuplungként használni?