63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • ccv520
    #17345
    Úgy van megoldva, hogy a gomb lenyomásával két parancsot ad ki.

    (M.L.trg_bus_doorback23) /////// a két ajtó
    (M.L.trg_bus_doorback45)
    {endif}
    1 (S.L.cockpit_tuertaster2) /////// a nyitógombja
  • Zoliikp
    #17344
    Megnéztem a kérdéses C60-ast...
    A pulton lévő gomboknak érdekes vezérlése van, az teszi lehetővé az ilyen vezérlést.

    A scriptet még nem vizsgáltam, sokat úgy se értenék belőle...
  • rarma
    #17343
    Csak azért kérdeztem,mert találtam egy ruszki oldalon a Ikarus C60, a kecskeméti felíratost, és abban úgy van hogy egy gombbal nyitom az első ajtókat, aztán egy másikkal egyszerre a kettest és hármas ajtótt.
  • Brad33
    #17342
    OFF: Köszönöm!:)
  • generalGGabe
    #17341
    Mint látod, még az út sincs teljesen kész, de haladok :-D
  • Routeres
    #17340
    OFF: Ha nem gond, válaszolok én. Fraps.
  • Brad33
    #17339
    OFF: Meg tudnád mondani, hogy milyen programmal vetted fel a videót?:) Köszi!
  • Robi546
    #17338
    még egy kicsit "üres" tehát házak,stb... na de jó lesz ez. :)
  • generalGGabe
    #17337
  • Robi546
    #17336
    Még kérdenék valamit, az OMSI -ba az editorba nem lehet valahogy betenni a Karosa B732 busz -t ami ki lett adva,tehát úgy mint Ai busz, leraknám az útra de úgy hogy csak ott állna tehát a "Static Vehicles"-ba berakni ? Ha lehet akkor hogy ? Válaszokat előre is köszi.
  • Robi546
    #17335
    Na végre,hála istennek a mapomon már készen vannak az utak,túl vagyok a nehezén. :D Bár még ott vannak a házak de az már jobb mint az utakat rakni,bár még útból is van egy pár de az már nem olyan sok. :D A Kiadását május végére-június elejére tervezem bár lehet hogy Július elején lesz csak kiadva. :) Hamarosan lesznek megint új képek és már olyan helyről ahol nem csak utak lesznek. :) További szép napot és jó buszozást,nem soká megyek én is még pár kört Grundorfon. :D
  • Zoliikp
    #17334
    Ez szerintem két külön dolog lesz:
    - hogy az ajtók közül melyik nyíljon "egyszerre", azt az ajtó pozíciójának megadása után lévő anim-rot vezérlő után adhatod meg, a cfg-fájlban;
    - az ajtó scriptek közül pedig szerintem mindegyik támogatja...
  • rarma
    #17333
    Valaki tudna sgíteni abban, hogy az Ikarus-nál hogy melyik script fájl lehet az,mi a neve,ahol a második és a harmadik ajtó egyszerre nyílik, egy gombbal.
    Válaszokat előre is köszönöm.
  • BKG
    #17332
    Nekem se nyerte el a tetszésemet ez az új Usedom. Tényleg ahogy Gabesz012 írta, már a felénél megunja az ember.

    Az én véleményem szerint az eddigi legeslegjobb pálya az a Bowdenham. Van városi, helyközis, autópályás része, jók a menetrendek, változatos az egész pálya, tényleg órákat lehet rajta buszozni, ki-ki a saját íze szerinti útvonalon.
  • Haulin
    #17331
    Lehet itt valósághoz hasonló pályát csinálni, csak az a baj hogy nem adja át akkor sem az érzést, ha szinte mindent ugyan arra a helyre raktál, mert az épületek kinézete nem *5. Nem vagyok grafika mániás de ahogy eszi a játék a gépet, azért többet várna az ember. De szerintem ez így is jó csak sokan full reális mappot szeretnének, és hát az egy szóval lehetetlen.
  • kem001
    #17330
    Nem tudom, hogy észrevettétek e, de megjelent egy fix az Usedom 1.0-hoz. Mielőtt telepítenétek a régi verziót töröljétek maps-ból
  • Zoliikp
    #17329
    Valamit nagyon elnéztél, vagy nem jól írtad le:
    az új Usedom 1.0-ban nincs vonalszám!

    Ha volt fenn régebbi szintén Usedom, akkor előbb azt le kell törölni,vagy át kell nevezni.
    Utána működni fog...
  • Robi546
    #17328
    Oké,bocsi.
  • Brad33
    #17327
    Pedig elvileg azzal van gond... valami nem illeszkedik. Ha nem tudod kijavítani editorban, akkor szerintem újra fel kell telepíteni a pályát.
  • krizu
    #17326
    nem
  • Brad33
    #17325
    Nem nyúlkáltál az editorban?
  • Brad33
    #17324
    Berlin Spandau V1.5.2 két új járattal:
    Letöltés
  • Routeres
    #17323
    Ez nem az a fórum! Ne hozzuk elő a lelkünk mélyén szunnyadó fanboyt...

    OFF: Nem kell ide Intel vs. AMD, nVidia vs. ATI. Bőven lehetne róla vitatkozni, de nem itt...
  • Ferrer
    #17322
    Legfeljebb nálam akkor CPU overclock lesz, esetleg várok majd pár évet, mert egy teljes újítás (vagy csak procicsere) azért most fájna. Videokártyát pont ehhez a játékhoz vennék, egész meglepődtem, viszonylag jó karikat lehet már 12k-ért kapni.
  • krizu
    #17321
    Sziasztok nekem sincs menetrend az új Usedom és amikor betölti a mapot ezt a hibát írja ki: " There are is at least one invalid track entry 272_Wolgast_Zinnowitz Nr. 0!" ezzel mit csináljak mert már újra beraktam a játékba és akkor is ezt csinálja mit tehetek a segítséget előre is köszönöm.
  • Robi546
    #17320
    Értem, egyébként ha vennél VGA -t akkor már nVidia -t és ne Ati -t. ;)
  • fuszhi
    #17319
    vagy ez hibrid :))))))))
  • fuszhi
    #17318
    Én felszoktam jegyezni néha a párbeszédeket is meg amire rájöttem hogy később fel elevenítse mit is kell. Jó ötlet a jegyzetelés az mindig jó ne foglal sok helyet és könnyen törölhető. Remek hogy hozzárendelted a levegőhöz az ajtókat. Egy kérdés majd kicsit kormosabb lesz a kipufogó gáz ennél a típusnál?
  • fuszhi
    #17317
    Bocs gabesz ez nem neked ment, hanem úgy általánosságban. Az útker re nem tudom ráhelyezni a fotótextúrát normálisan hiába magyarázta el nekem valaki. A sli méretét nem tudom át állítani és végül azt nem tudom hogy kell az úttal hogy a megfelelő helyre ugorjon a következő útszakaszhoz.
  • Zoliikp
    #17316
    Csak mutogatóba készült, levegő sem volt sok...
    Szerintem azért volt lassú.

    Egyébként nem tudom, hogy csináltam akkor, de most "piszok" nehéz rájönnöm, hogy mivel működtettem a kisablakot az ajtón...
    (Nem készítettem naplót.... )
  • fuszhi
    #17315
    Az életben az utak még az egyenes utak is teli vannak gödrökkel domborzat az egész út az egyenes szakaszokban is van valamennyire egy görbület ezt nem lehet átadni megfelelő mód és mivel az emberek itt nem az alapokkal foglalkoznak hanem rögtön várat akarnak építeni ezért ennyire selejt minden pálya. Én annak idején mondtam készítsünk közösen egy szájba tekert út csomagot amiben illeszkedik minden mindennel. De ááá azt nem lehet azt egy embernek kell elkészítenie annak akinek kell járjon utána és készítse el.
    Nekem elegem lett belőle. Flega itt egy két ember így nem lehet még egy normális pályát se készíteni. Ha csak pár elemet legyártottunk volna akkor gyengébb tudományú kreatívabb emberek már rég készíthettek volna pályákat. Emlékszem én készítettem útkereszteződéseket de bármilyen szakaszt lehet blenderben készíteni , de azt el kell felejteni hogy hót egy az egyben minden egyes darabot elkészítesz a beesési szögét stb stb. Két értelmes darabot az addon csomagból nem tudtam egymáshoz illeszteni. Tiszta gáz a felhozatal. Ha egy pálya alapja az út akkor jobb ha az út gyártásban jeleskedik minden alkotni vágyó és később épít saját pályát. Nekem túl zavaros az útkereszteződésre rárakni az ai hol haladjon milyen iránya fog rajta haladni és hogy hol kapcsolódjon majd a sli és hogy hogyan lehet azt megoldani ellenben a szakaszokat simán megcsinálom egy méretre. De senkit nem izgat hogy erőt vegyen magán csak beszólogatni tud hogy én bajom hogy gyökér vagyok mert nem értek hozzá. Nincs rá időm. Erre nem azt kéne felelni hogy így jártam. Hangsúlyozom a ház építést az alaptól kezdik nem pedig a kémény készítéssel.
  • Norbi779
    #17314
    első 2 képet úból :D :

  • Norbi779
    #17313
    Tegnap említett buszomról készítettem képeket:




  • Brad33
    #17312
    Heló!
    A Berlin Spandau V1.4-es pályát kiegészítettem 2 fiktív járattal, és ha esetleg valakit érdekel, akkor feltöltöm és adok direktlinket:) Azért nem akarom kitenni, mert az alapot (5-ös, 31-es, 34-es, 54-es, 56-os, 63-as, 69-es, 80-as, 91-es, 94-es, 97-es, a 100-as és a 34N-es valamint a 97N-es járatot) nem én csináltam, és nem sikerült felvennem a kapcsolatot a készítővel.
  • gabesz012
    #17311
    Pont, hogy mivel szimulátor, azért élethű egy ~60 perces kanyar, és 10-15 perc pihenő a végállomáson. De nem kötelező menetrendet felvenni ugyebár. Szerintem meg pont a városon kívül részek gagyik és egyhangúak, egyszerűen egyik pálya sem élethű, olyan az útpálya, mintha hullámvasút lenne, az AI sem ilyen közlekedésre lett írva.
  • fuszhi
    #17310
    Remek a busz gratulálok hozzá. Engedj meg egyetlen dolgot hogy megjegyezzek Zoltán úr csak annyit hogy én az ajtók sebességét kicsit gyorsabbra venném , de ennyi nem több. Üdv
  • fuszhi
    #17309
    Szerintem egy fiktív pálya sokkal előnyösebb mint egy igazi. Az igazi járatok útvonalai nem mindig változatosak és túl hosszúak ahhoz hogy elkészítse bárki is nem is beszélve róla hogy semmi értelme ha az állam nem esik le tőle mert nincs elkészítve minden oda ahova kéne. Az apróságokban rejlik a lényeg. Egy fiktív pályába lehet technikás pályát is építeni és ha kreatív az illető akkor teljesen életszerűnek tűnik az alkotás. Ráadásként nem bánom ha kb mivel ez egy szimulátor 5 10 perc alatt végig tudok robogni a pályán a megfelelő sebességgel és a vég állomáson meg várok kb 2 3 percet addig az utasok felszállnak én meg kimehetek a mellék helységre egy két szót válthatok édesanyámmal vagy eszek egy pl pudingot és sietek hogy időre vissza érjek aztán az ajtócsengő és indulás ez lenne kb életszerű nekem. Meló után ideális volna így el tudnék lenni mert az oda és visszautat is meg tapasztalhatnám többször és beleférne jó pár kör abba az egy két órába fekvés előtt. "Persze ízlések és pofonok" Tiszteletem
  • gabesz012
    #17308
    Áhh, nem vagy egyedül. Egy fél kanyart nem volt kedvem teljesíteni a Usedom-on, töröltem is le a fenébe. Nálam eddig Berlin (a kiegészített, amiben az 5, 63, 69, 100, stb vonalak vannak), Wolfstal és Kispest viszik a prímet élményre, ja meg még great grundorf is jó.
  • kem001
    #17307
    Nekem meg inkább ezek a vidéki pályák tetszenek, pedig én is budapesti vagyok.. Egyébként az utastájékoztatónál nem igazán akar működni az, amikor beállok a megállóba, és hogy bemondja a megálló nevét.
  • szaszy0830
    #17306
    Ok!KÖszi!