63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • bemki
    #18388
    Milyen FPS növelőd van? :)
  • Robi546
    #18387
    Zoliikp,jó lett a tábla! :)))) Valami "textúra" hiba volt mert amikor Deep Explorationból kimentettem X-be akkor Norbi779 valamit át állított a textúrákon hogy BMP mentse le asszem meg még valamit és most túl nagy de az már nem olyan nagy baj. :)) És egyébként meg jegyzettömbbel csináltam és úgyis jó lett,nem kellet SCO Creator. :)
  • Alias Pingvin
    #18386
    Valaki oda tudná adni azt az oldalt ahol letudnám menteni a solaris urbino 12 III-at a digitális kijelzőst??köszi
  • Zoliikp
    #18385
    Ha nincs más, amivel helyettesíted, lecseréled, akkor sajnos úgy marad...
  • TheSosy
    #18384
    o3d-ként van egybe:(
  • Zoliikp
    #18383
    Ha o3d-ként van egybe, akkor nem, kivéve ha meg van az eredeti x-fájl.
    Ebben az esetben DE-ben Select Mesh utasítással kijelölöd azt a keretet, majd Separate Mesh-sel külön választod. Mented másként, konvertálod, és...
  • TheSosy
    #18382
    A fenébe!Egybe van a többi gomb keretével.Valami mód,hogy csak azt szedjem ki?
  • TheSosy
    #18381
    Köszi,ez lesz az.Nemtudom hogy a "keretének' mi lehet a neve.
  • Zoliikp
    #18380
    Természetesen az értékek nem biztos, hogy Neked is jók, azokat meg kell nézned...
  • Zoliikp
    #18379
    Ha tévedek, akkor bocsi.
    Szerintem ajtó-, vagy parkfék:
    [mouseevent]
    bus_dooraft

    [newanim]
    origin_trans
    -0.285
    6.901
    1.734

    origin_rot_x
    90

    origin_rot_y
    -30

    origin_rot_z
    0

    anim_rot
    bremse_halte_sw
    -12
    delay
    10
    maxspeed
    360
  • TheSosy
    #18378
    Halihó!
    Megmondaná nekem valaki,hogy a cfg-ben mi a neve a bekeretezett kapcsolónak?Akkor tovább tuningolgatnám a műszerfalat,amíg ki nem jönnek a magyar ikarusok.
  • vikimaki1
    #18377
    Nem. De újraraktam a buszt, beraktam a GPS mod-ot és azzal nem volt ilyen problémám.
  • Gilmore03
    #18376
    Belépsz a játékba és megnyomod az F2-t.
    Ez most komoly? Gugli a barátod, van egy csomó leírás ;)
  • km2000
    #18375
    Valaki tudna segíteni hogyan kell térképet csinálni ???

    Előre is köszi!
  • BkvFan
    #18374
    letöltötted hozzá a MAN Lion’s City GPS alapú utastájékoztató? mert nekem mikor bele raktam akkor csinálta ezt..
  • bpyfan
    #18373
    Így magyarosabb. :) De amúgy igazad van mod-nak kéne írni.
  • LMG123
    #18372
    OFF: Csak azt magyaráznátok el, hogy az miért mód? Ezek a dolgok MOD-ok, a modifikáció, angolul modification szónak a rövidítése.
  • bpyfan
    #18371
    A valtó nagyon szépen működik benne de a pénztárgép nem működik ezzel a mód-al.
  • bocskor3
    #18370
    Sziasztok! Csináltam egy javítást az NL202-höz amit GMI ki is próbált, és így véleményezte: -így is zabálja az fps-t de legalább nem akadozik szóval jó thx thx thx az eredeti busz autómataváltós változatát felülírja egy 6 sebességes manuális váltóval (nem a Graywolf által készített manuális váltó modból hanem a sajátomból) ami nem lépteti a megállót kuplungoláskor. Remélem más is úgy lesz vele mint GMI. Jó szórakozást hozzá! >--KATT--<

  • kem001
    #18369
    A játék eléggé processzor és VGA igényes.. Videokártyád miatt gondok lehetnek vele
  • thomasthomas
    #18368
    Sziasztok!

    Érdemes beszerezni a játékot ha van 4 gb (DDR3) ramom, 2,4-es processzorom (intel), illetve egy intel HD 3000-es integrált videókártyám? Avagy teljesen felesleges?
  • Robi546
    #18367
    OFF: Inkább gyere chatre,bejelöllek. :D
  • Robi546
    #18366
    Heh,meg is a baj,ugyan ez volt a .hof fájlal az se ment majd HOF Creatorral mindjárt jó lett,köszi evvel szerintem segítettél. :D
  • Zoliikp
    #18365
    Van egy picike programocska, OMSI SCOCreator.exe a neve.
  • Robi546
    #18364
    Az SCO -t én Notepad++ al készítettem, nem az lehet a baj hogy nem látható vagy mivel készítsem a .SCO -t ?
  • Zoliikp
    #18363
    Én így készítettem el:
    a könyvtár


    és a megjelenítés:

  • Routeres
    #18362
    Az OMSI-s videók margójára:

    Csinálnál videókat, de nem bírja a géped a Fraps-et?
    Unod a Hypercam-et és a többi vackot?
    Menj a p*csába Routeres, XP-m van, az Action! csak Vistára és Win7-re jó!?

    Ha a fenti kérdésekre aha a válaszod akkor bunkó vagy...(), de ha igennel felelnél, akkor itt az új megoldás!
    Nemrég találtam, teljesen ingyenes Fraps alternatíva.

    MSI Afterburner

    Ez tulajdonképpen az MSI-nek az MSI videokártyákhoz gyártott tuningprogija, de bármilyen más videokártyát is megfőzhetsz vele...
    Belekerült egy videófelvevő funkció. Ugyan azt tudja, sőt még többet is, mint a Fraps, csak sokkal kevésbé eszi a gépet, a videó sokkal kevesebb helyet foglal és ingyenes!

    Omsifan fórumtárssal alapos tesztnek vetettük alá, és meggyőződésünk, hogy tényleg jobb, mint a Fraps!

    Egy próbát megér!

  • Zoliikp
    #18361
    Az o3d-ket (is) lehet vele megnézni, ha megfelel a könyvtárrendszere az egyébként alap követelményeknek:
    Omsi/Sceneryobjects/mappa neve amit megadsz:
    ebben a sco fájl, valamint az objekt mappa benne az o3d-vel, valamint a texture mappa a használt textúrákkal.
  • Robi546
    #18360
    (sry a 3x posztért) és még valami,ez az OmsiObjEditP milyen formátumon ismeri fel a modelleket ?
  • Robi546
    #18359
    Na be másoltam a modell-t oda ahova a játék van telepítve de nem jó,ugyan azt írja,akkor ? :S
  • Robi546
    #18358
    jáj,értem. :) Mindjárt megpróbálom úgy hogy bemásolom oda.
  • Zoliikp
    #18357
    Elméletileg a játék (Omsi/SDK) mappájában kell lennie, és a saját meghajtójáról hajlandó elindítani...
    Tehát, ha másik meghjatón van a modell, nem fogja betölteni...
    Nekem legalábbis így van.
  • Robi546
    #18356
    Na elindítottam az OmsiObjEditP -t és ha rámegyek fent az Object majd a Loadra azt írja hogy Datei nicht gefunden,bemásoltam az indítót a játék mappájába is, mi lehet a hiba ? :S
  • Robi546
    #18355
    Oks,köszi.
  • Zoliikp
    #18354
    Akkor azt tanácsolom, hogy az OmsiObjEditP.exe elidításával nézd meg előbb:


    Ha ott mutatja, akkor az editor is meg fogja mutatni...
  • Robi546
    #18353
    Mondjuk gondolom hogy mi lehet még a hiba,szerintem túl nagy lett és annyira hogy nem látható. :S
  • Robi546
    #18352
    A Sceneryobjects -ben raktam én egy Slovakia mappát majd azon belül az objekteket,textúra, .sco fájl,ez meg van,erre gondolsz ? de az editorban még rendesen ki is tudom választani én az objektet viszont amikor akarom letenni akkor nem látható. :S
  • Zoliikp
    #18351
    Ha elkészítetted a könyvtárstruktúrát, annak a Sceneryíobjects mappában kell lennie.
    Vagy kiválasztod a szerkesztőben a Load gombbal, vagy a Load All gombbal újratöltöd az egész objektumcsomagot...
  • Robi546
    #18350
    Üdv!

    Bele raktam a saját objektem (táblá) a játékba majd kész a .sco fájl is,object,model,texutre mappába beleraktam a dolgokat de egyszerűen valamiért nem jelenik meg a játékban az objekt,de miért ? :S Deep Explorationban és 3DS Maxban rendesen lehet látni.
    .SCO Fájlban ez van:

    [groups]
    1
    Slovakia

    [friendlyname]
    Dedina_tabla

    [mesh]
    dedinasign.o3d

    [shadow]


  • kem001
    #18349
    OFF: Megyek