63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • ZsBalu01
    #18548
    Jó lett ez a 263-as IK Nagyon :) Szép grafika :)
  • atty707
    #18547
    Nálam sem működik, most próbálok utána járni mi a baj.
  • Zoliikp
    #18546
    Segítesz, hogy merre találom?
    A settingsben lévő füleket végignéztem, de nem találkoztam ilyennel...
  • Ikarusfan
    #18545
    Kösz, hogy próbáltok segíteni, de nem megy. Nem vagyok hülye, tudom, mire van beállítva a váltó (nekem egyébként a Num bill a váltó), tudom, hogyan kell használni a kuplungot is... A 263 nem megy, de ha betöltöm a 260-ast, azzal simán eltudok menni... Ezért nem értem, szerintem vagy hibás a rar, vagy a kicsomagolás, mert a hiba nem a vezetésben/hardverban van.
  • bence099
    #18544
    Isteni busz
  • Routeres
    #18543
    A bloom moddal van baja. Nekem ugyan azon az op.rendszeren kiválóan működött. Szedd ki a bloom modot, és utána jó lesz.
  • Zoliikp
    #18542
    Mire frissítsem?
    Szinte ropogós, a legújabb...
    Valamit állítani kellene, mert mindkettő program ugyanazt használná...
  • Zoliikp
    #18541
    Sorrend:
    N --> üres
    M --> motorindítás
    TAB+1 --> 1. seb.fokozat --> motorfordulat megemel, majd TAB elenged
  • cSuwwi
    #18540
    Nézzétek meg, hogy a kuplung működik-e?
    A billentyű kiosztásnál jól van-e, nem-e ütközik? (Clutch a neve angolul)
    Alapból a TAB-on van, de nekem még kapcsolgat valamit, amikor megnyomom.
    TAB+1-es (sima 1, nem numerikus) nekem elindul
  • ccv520
    #18539
    Egy kis segítség a 263-assal való elinduláshoz:

    1. Motor indítás (kinyomott kuplunggal TAB gombbal, vagy üresbe téve N gombbal.
    2. Kézifék kiengedés, megvárni míg feltermeli a levegőt. (STOP kialszik)
    3. Megnyomni a TAB-ot és nyomva tartani, utána a 2-es gombot benyomni (ez a sebesség)
    4. A TAB felengedése után kb 1 mp-el gázt kell adni, különben lefullad

    Váltáskor: TAB-ot meg kell nyomni, gázt felengedni, majd a válaszott sebesség gombját (2-6ig), TAB felengedése, lehet nyomni a gázt

    Megállás: kinyomni a kuplungot a TAB-al, majd megnyomni az N gombot.
  • Ikarusfan
    #18538
    Az a gond, hogy nyomtam azt is, de semmi. Mondom, a váltót, a kuplungot, a műszerfalat, a billentyűzetet, mindent végigkattintottam, de semmi.
  • bemki
    #18537
    Frissítsd le a directX-et.

    Ikarusfan: nyomd be a kuplungot.
  • Ikarusfan
    #18536
    Hogy lehet az, hogy még ha billentyűzeten is rakom fokozatba a 263-ast, nem csinál az égvilágon semmit?
  • fghjk
    #18535
    Hogy lehet elindulni az ikarus 263-al? (1-be rakni)
  • Zoliikp
    #18534

    Kedves Routeres Mester!
    Kellene a segítséged, de nagyon....
    Anno valahol két lappal ezelőtt ajánlottad az MSI kártyához való, de mindegyikkel működő felvevő progit.
    Akkor leszedtem, csak úgy vettem is fel vele, de az OMSI alatt ezt csinálja:

    Win7 64-bit az op.rendszer, és nem tudom, mit kellene állítanom...
  • Plett
    #18533
    A csengőnek mi a neve, amihez hozzá lehetne rendelni gombot? Több busz van a játékban, így több lehetőség is van: KY_Csengo stb... Valahol meglehet nézni a fájlokban?
  • Robi546
    #18532
    Én hozzá vagyok szokva szerintem egész jól hiszen nap mint nap a NL202-es manuállal hasítok és nem szok lefulladni,én ezt szoktam meg és szerintem evvel "élvezetesebb" vezetni de mindenkinek más tetszik/máshoz van szokva. :)
  • bocskor3
    #18531
    Tényleg ez az új Ikarus nagyon szépen ki van dolgozva! Nagy Grat a készítőknek, láttszik hogy magyar munka :D semmi hiba hangok tökéletesek, bár nekem leginkább a lámpája tetszik nemtom mért :D Szóval Grat a készítőknek és köszi.
  • matesz19
    #18530
    Fura ez a gomb elosztása és a működése is az új IK-nak, a váltásról nem is beszélve, mert aki nincs hozzá szokva a Manuális váltóhoz, annak elég nehéz elindulnia és mennie alig 50 métert is hogy ne fulladjon le, ahogy nekem is... De amúgy szépen ki van dolgozva és ígéretes jövő előtt áll. De tudtommal még béta cipőben jár ez a busz, így érthető hogy vannak vele hibák... Köszönjük a készítőknek.
  • alexander1993
    #18529
    A 263-asban mit kell beállítani, hogy billentyűzetről tudjam a különböző dolgokat csinálni a buszon amit lehet.
  • olimano2222
    #18528
    Igen én sem tudok mást ,még azt is jól meg csínáltad hogy ha lejtöröl jössz (motor nem jár , Üresben ) és be teszed mondjuk negyedikbe busz ugrik egyet és megy :D ez nagyon jól sikerült a többi buszba nem igen van ilyen
  • atty707
    #18527
    Elméletileg azon kellene lennie egy "programozó" gombnak, amely bősz nyomogatásával előbb-utóbb átvált analóggá a pedál. Ha a pedálban potméter van, márpedig nagy valószínűséggel az van, akkor akár az is jó lehet. A lényeg, hogy a joystickon levő potméter ellenállása (amelyiket cserélni akarod), kb. megegyezzen a pedál ellenállásával.
  • Robi546
    #18526
    lol,máma mennyi új busz jelenik meg. Eddig asszem 3 vagy mennyi :D Maz,Laz és az Ikarus 263,nem rossz teljesítmény. :D
  • fghjk
    #18525
    Az megy, 1-esbe nem tudom rakni
  • atty707
    #18524
    Nevettem rajta egy jót, azt kifogásolták, hogy nem valósághűk a hangok. Ez legyen a legnagyobb bajuk az életben. :)
  • Ikarusfan
    #18523
    Van egy Genius Speed Wheel Pro-m. Na, az teljesen hasztalan. Nagyon egyszerű, gombnak van beállítva a pedál. Nem én állítottam el, alapból. A vezérlőpultban nézem, és a két pedál az 1-es és 2-es gomb. Tudnál tippet adni, mégis milyen kormányt szerezzek?
  • olimano2222
    #18522
    persze ezt meg értem de ,azt nem hogy persze kapod a fikázást de ha valakinek van egy normális (kormánya normális váltóval és kuplungal akkor ö had élvezze már nem ? ) :D

    Szerintem nagyon jó lett az a váltó mert teljesértékü legalább és kuplungal is jól lehet vezetni :D
  • atty707
    #18521
    Ne tudd meg, mennyi "fikázást" kaptam, hogy nem valósághű :)
    Kb. 5 óra meló volt vele (a Lionnal), így ehhez sajnos ne számítsatok tőlem semmi váltó mod-ra.
  • atty707
    #18520
    Vaterán találsz jópár eladó kormányt 5000Ft alatt. Nekem egy régebben tönkrement kormányom pedál része lett a kuplung. Levágtam a régi kormányról a vezetéket, kimértem ellenállás mérővel, hogy melyik pedál, melyik ereken fut, és a joystick-om "tolóerő" potméter helyére kötöttem be. Szuperül működik. Arra kell "csak" vigyázni, hogy a pedál potmétereinek max. ellenállása megegyezzen, vagy közel hasonló legyen, mint a tolóerő potméter ellenállása.
  • Ikarusfan
    #18519
    Hát ezt ne hiszem el. Úgy tűnik nagy volt a szám, mert nekem se megy elindulni. Kuplunggal, anélkül, váltóval, egész billentyűzetet végignyomva, semmi. Váltok, semmi. Még csak le se fullad. Pedig nincsen se az ajtófék, se a kézifék behúzva...
  • olimano2222
    #18518
    én egy normáis manuális váltónak örülnék mint a lions citybe készítette el atty
  • Plett
    #18517
    Picit fura az ajtó gomb elosztás de nagyon tetszik a busz, hangok is jók szerintem, kell a változatosság. :) Grat! ;)
  • bernio
    #18516
    valaki tud csinálni egy automata váltósat?

    az jó lenne :D

    habár tudok vele menni, de könnyebb lenne automatával :P
  • Geri556
    #18515
    Mielőtt beindítod rakd ki üresbe.
    Amúgy ha sikerül, akkor hozok majd hozzá egy automata váltót :)
  • fghjk
    #18514
    Én sem, tudtok segíteni?
  • atila4
    #18513
    Én egyáltalán nem tudok elindulni az új ikarusal :)
  • LMG123
    #18512
    Azt mondja, hogy hibás az állomány és nem tudja megnyitni...
  • Ikarusfan
    #18511
    Egyszer kérdeztem, de egy kicsit zaklathatnálak a kuplunggal? Tudnál tippet adni, honnan szerezhetnék egy pedált és hogyan győzhetném meg a PC-met, hogy ez kell neki? Mert én pedált magában valahogy nem találtam a neten, csak a flight simes oldalkormányokat...
  • Plett
    #18510
    Joystickom van, az összeállítás részének kell utána járnom.
  • Plett
    #18509
    Na ez új nekem... :) Utána járok guglin, ha nem jutok sokra akkor lehet zaklatnálak titeket ezzel.