63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • dgufoplast
    #18588
    Kint van egy Ikarus 263 én is most próbálom
  • Rayden02
    #18587
    Ik263?
    Gyerekek,lemaradtam valamiről?
    Mi folyik itt?
  • rarma
    #18586
    Ja és a harmadik ajtótt, melyik KY_bus doorfront- ot kell hozzá beállítani?
  • rarma
    #18585
    Fog majd hozzá készülni automata váltó? mert így elég necces a dolog, meg mikor a probaúton mentem vele, megállok a buszmegállóba, és lefullad.
  • bemki
    #18584
    Nem.
  • rarma
    #18583
    Az ikarus 263-asnál aki letöltötte már,
    az ikarusnak harmónikás ajtaja van?.
  • matesz19
    #18582
    Igen, csak győzzük ki várni Nemeza Ikarus-át. :P :D
  • LMG123
    #18581
    Lesz bőven, többféle Ikarus is, meglátod. :) És mind ilyen minőségű lesz. :)
  • cSuwwi
    #18580
    Egy dolog nagyon tetszett a 263-asban, az utastéri világítás normálisan lett megoldva. A 260-as mindkét verziója elég tré, ugyanolyan sötét a busz felkapcsolva is :D
    Remélem lesz valaha új normális 260-as, ami legalább ilyen pöpec lesz mint ez a 263-as (Y)
  • LMG123
    #18579
    Igen, ahhoz nem nyúltam. :D
  • cSuwwi
    #18578
    Mentem vele egy karikát, a v2-re épül, picit moddolva lett látom. Nekem tetszik. A motorhang más, ami jó, bár én a bkv-s 260-asok hangjához szoktam, ami az eredeti v2-ben volt. Ami furcsa nekem, hogy minden fékezéskor hallom a légfék lefújását. Gondolom a realizmus miatt van, ilyen lenne amúgy is?
  • adam993
    #18577
    Én is megkaphatom?
  • LMG123
    #18576
    Ja, bocs, elnéztem, amit írtál, hogy a 260-ashoz...őőő, privátban kapsz egy linket mindjárt! :)
  • LMG123
    #18575
    Nincs mit!

    cSuwwi, nem tudok dobni, mert nem fogok 826 embertől engedélyt kérni rá, leírtam, hogy hogy kell nézni a 2 fájl sorainak, ennél többet nem tudok segíteni. :)
  • akos25
    #18574
    Értem, hát az alap mapon mentem eddig, de köszönöm a segítséget, ez is nagyon sokat segített már, remélhetőleg menni fog... :-)
  • cSuwwi
    #18573
    a 260-ashoz is tudsz dobni egy ilyen modot? köszi
  • Plett
    #18572
    Köszi, sikerült átírni az új Ikarust! :)
  • Brad33
    #18571
    A háromajtós buszoknál hogyan tudom beállítani a billentyűzet valamely gombját a harmadik ajtó nyitására illetve zárására?
  • Brad33
    #18570
    Köszi a segítséget!:)
  • Zoliikp
    #18569
    Ha segítséget szeretnél kapni, akkor egy kis szösszenet:
    -tudni kellene, melyik pálya;
    -bemásoltad-e a pálya hof-fájlját az adott busz mappájába.

    A Linie a vonalszám, mely 5 karakterből áll: az első 3 a vonalszáma, a maradék kettő pedig a speciális karakter (E, N, X, stb) kódjának a helye. (Ha nincs, akkor célszerű 00-lal jelölni, mert csudát látsz a kijelzőn...)
    Route az útvonal iránya: 01 oda, 02 vissza, de ez erősen pálya függő, mert esetleges betétjáratoknak folyamatosan emelkedően lehet más is.
    Ziel a célállomás, 3 jegyű kódja van, ha speciális útvonalon kell haladni...
  • Zoliikp
    #18568
    Ha az Ikarus 263-ra gondolsz, lejjebb meg volt a link:
    http://narod.ru/disk/49064518001.bb528e7ffe814fa32ff3d15cf89a0cca/Ikarus%20263.rar.html
  • akos25
    #18567
    Helló mindenkinek!
    Egy kis segítségre lenne szükségem... Vannak ugye valami számok, amit az elején be kell írni, hogy milyen útvonalon közlekedünk, hová megyünk, stb... De nem tudom pontosan milyen számokat kell beírni a következő sorokba ( Route, Line, meg az a harmadik nem jut eszembe ), hogy tudjak felvenni utast...
    A segítséget előre is köszönöm... :-)
  • LMG123
    #18566
    Ahhoz, hogy a csengő addig szóljon, amíg be nem záródik az ajtó, ezeket a módosításokat kell elvégezni:

    cockpit.osc ->

    {trigger:bell_off}

    (L.L.door_0) 0.3 <
    (L.L.door_1) 0.3 < &&
    {if}
    (T.L.ev_bell_aus)
    0 (S.L.cockpit_bell_button)
    {else}
    (T.L.ev_bell_aus)
    1 (S.L.cockpit_bell_button)
    {endif}

    {end}


    door.osc ->

    Beleuchtung der Einstiege

    (L.L.elec_busbar_main)
    {if}
    (L.L.door_0) 0.1 > (L.L.door_0) 0.1 > || (S.L.door_light_4)
    (L.L.door_1) 0.1 > (L.L.door_1) 0.1 > || (S.L.door_light_1)
    (L.L.door_2) 0.1 > (L.L.door_3) 0.1 > || (S.L.door_light_2)
    (L.L.door_5) 0.1 > (L.L.door_5) 0.1 > || (S.L.door_light_3)
    {else}
    0 (S.L.door_light_1) (S.L.door_light_2) (S.L.door_light_3) (S.L.door_light_4)
    {endif}

    (L.L.door_0) 0.1 < (L.L.door_1) 0.1 < (L.L.door_2) 0.1 < (L.L.door_3) 0.1 < (L.L.door_5) 0.1 < && && && &&
    {if}
    (T.L.ev_bell_aus)
    0 (S.L.cockpit_bell_button)
    {endif}
  • kem001
    #18565
    Köszi, megnézem
  • atty707
    #18564
    kb. ÉRC a neve nálam
  • LMG123
    #18563
    Mert cirill betűkkel van írva a neve a .bus fájlban, a Laz vagy Liaz alatt keress 4 karakteres nevet, úgy megtalálod.
  • kem001
    #18562
    LAZ LF12 CityLAZ nálad működik? Nem találom a buszok listájában..
  • Brad33
    #18561
    Meg tudnád mondani, hogy a képen lévő buszt honnan tudom letölteni? Előre is köszi!:)
  • atty707
    #18560
    Új busz: LAZ 699:
  • Zoliikp
    #18559
    A billentyűt már beállítottam, még rá kell jönnöm a jelzés mutatására...
  • Routeres
    #18558
    A beállításoknál állíts be neki egy billentyűt, amivel indítod a rögzítést. A bal felső sarokban egy rózsaszín (?) karika fog forogni, jelezve, hogy megy a felvétel.
  • Zoliikp
    #18557
    Köszönöm a segítséget, most már működik...
    Most már csak valami jelzést kell kicsalnom belőle, hogy felvételt készít.
  • Ikarusfan
    #18556
    Azt mondja meg valaki, hogy hogyan lehet az, hogy a váltóm ugyanúgy a váltógombokat működteti, mint ahogy a kuplung is a kuplungot, mégis a busz csak a TAB billentyűzet parancsra működik? Ezt egyszerűen nem értem...
  • bence099
    #18555
    pedig működőik
  • LMG123
    #18554
    Az még erősen béta...én is kipróbáltam...van még mit dolgozni rajta.
  • Szabeebmx
    #18553
    Nekem se akar müködni. Már zongorázom össze vissza de sehogy nem indul meg. Ik 260anasnál müködik rendesen ott tudom kapcsolni rendesen a fokozatokat és megy is rendesen. Nem lehet esetleg ugy megcsinálni a manuális váltoját mint ahogy 260 asba van ?
  • Ikarusfan
    #18552
    Én a magam részéről megtaláltam a hibát. A TAB helyett nekem a Num +-ra volt állítva a kuplung, az viszont egyben ajtónyitó is. Így, hogy átállítottam, egyből el is indult...
  • vigyori14
    #18551
    OFF: Üdv. Régről megmaradt Dragon Ball os kártyákat keresek. Akinek lenne ilyen és eladná az írjon privit.
  • Routeres
    #18550
    Az OMSI főkönyvtárában van pár fájl, azokat kell likvidálnod onnan.
    Név szerint:
  • Robi546
    #18549
    Próbálta valaki az új LAZ LF12-őt ? Előbb próbáltam a műszerfala nagyon de nagyon jó,próbáljátok meg,megéri letölteni! :) (Billentyű gombok nem működnek,kivéve a D,N,R,a motort beindítani a műszerfalon kell én is valamit megnyomtam és beindult. :D) De nagyon jó!