63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • halaszfi
    #20240
    Ez melyik fájlban van?Mert én az MTB-82-ről beszélek,aminek nincs .bus fájlja,a .cfg-ben pedig nem találtam ilyet.
  • mateovics
    #20239
    hello mindenkinek, nem tudjátok a dél-pest pálya készül? vagy ne reménykedjek, mert semmi infót nem találok róla
  • halaszfi
    #20238
    A járműválasztási listában.
  • dgufoplast
    #20237
    [friendlyname] ist der Abschnitt, wo
    {Hersteller} und
    {Typ} genannt wird.
    {Anstrich} ist der Name des Standardanstrichs (wenn der Texturtausch nicht aktiv ist)

    [friendlyname] Ami ez fölött van azt töröld ki és ezt hagyd benne és akkor nem lehet ki választani a járművet de ott a példa az ail járműveknél
  • kem001
    #20236
    Kiválasztani? Ezt hogy érted?
  • halaszfi
    #20235
    Sziasztok!Meg tudnátok azt mondani,hogy lehetséges,hogy egy járművet ne lehessen kiválasztani?Előre is köszönöm.
  • Zoliikp
    #20234
    Ez is lehet a gondja;
    ezért szoktam átnevezni a mappákat, hogy az azonos nevű ne írja felül.

    Azt pedig illik tudni ennyi idő után, hogy a kiválasztásnál a bus-fájlban megadott [friendlyname] alatti bejegyzések szerepelnek...
  • Zoliikp
    #20233
    Akkor egy pici magyarázat, még ha nem is az én tisztem lenne:
    -kiadásra került a 263-as 0.7 Béta manuális;
    -követte az automata váltó;
    - egy-két módosítás összevonásával megszületett a 0.7 Ultimate;
    -a következő (a készítő által) a 263 0.8.7.-es Béta, csak manuálisan, de festhetően, új hanggal, új ajtóvezérléssel;
    -Nemeza összerakta, de megkülönböztetésként külön osztályba tette, mellyel lehetőség van az eredeti, valamint a módosított buszt kergetni.
  • kem001
    #20232
    Jó helyen kerested a kiválasztásnál? Nem az IkarusBus-nál van az automata váltós, hanem az Ikarus név alatt
  • Zoliikp
    #20231
    Elképzelhető.
    Tapasztalataim szerint viszont nem, mert ez esetben a nekem adott, vagy a 263-asban lévő is bugos lenne.
    Inkább arra hajazok, amit már leírtam...
  • rarma
    #20230
    Hát akkor jó neked hogy működik a ik263,mert én nekem sehogysemm akarja manuálisból átrakni automatávra,pedig már megprobáltam mindenféle variációt,
    simán mappából mappába átmásolva a megfelelő helyre,és total commander segítségével is kiprobáltam,de még úgysem sikerül.
    Csak azt nem értem hogy mért van kétfajta automata mód hozzá, az egyik ezen a néven van a gsmedia.hu-n
    egyik : Ikarus 263.00 v 0.8.7. beta / Ikarus 263.30A beta - automata mod javítva
    másik : Automata váltó
    Szerintem egyszerűbb lett volna már úgy, hogy az automata módott és az ajtó nyitó módot is,beletenni az Ikarus 263.00 v 0.8.7. beta -ba.

  • rajenmax
    #20229
    vagy csak egyszerűen bugos a ZF váltó szkript
  • Zoliikp
    #20228
    Rossz hír számodra, ha azt mondom, hogy az vezérelt.
    Olyan, mint az automata gáz, hogy feltöltse a levegőt, és a motor elérje az üzemi hőfokot.
    Ha valamelyik teljesül, akkor az alapjáratra esik vissza a fordulat...

    Konklúzió: nem csak beugrunk, és uzsgyi, hanem megfontoltan felkészülünk a játékra...
  • Ikarusfan
    #20227
    Az egyik automata verzióban, amit Nemeza rakott össze, magától megy a busz. Nem írja ki, hogy nyomná a gázt, de akkor is gyorsul magától, méghozzá eléggé. Legalább 20%-ig nyomni kell a féket, hogy ne gyorsuljon, így viszont a fékezés elég érdekes. Amúgy a másik verzió ez, tehát amiben nincsen km óra, meg ablakok.
  • matesz19
    #20226
    Biztos lesz. ;) A Társalgó OMSI fórumon már mennek a fejlesztések. :) Az az itt az utolsó oldalakon megtalálod. :)
  • matesz19
    #20225
    Jah egy jobb videó kártya meg is oldaná a dolgot. De arra pénz is kellene amiből nincs sok... sajnos de ez van. :(
  • cSuwwi
    #20224
    Ugye lesz 263 Ultimate "2" is? :)
  • cSuwwi
    #20223
    Kicsit pakolj a gépedbe és gépbarátabb lesz.
    Jó lenne ha fejlesztenék még a játékot a készítők, legalább egy multicore patch lehetne. :(
  • matesz19
    #20222
    Bele szerettem ebbe a pályába amiért ilyen szépen meg van csinálva, de van egy olyan érzésem hogy ez a pálya sem lesz olyan gépbarát ahogy a Kispest sem, nekem legalább is. De ez van.
  • Zoliikp
    #20221
    Ennek örülök, mert annak ellenére, hogy telepítettem, azt vettem észre, hogy a Nemeza-féle buszban nem működik a fordulatszám-mérő, és az olajnyomás-mérő óra körbefordul...
    A miértjére még nem jöttem rá, viszont megoldottam benne /másolásokkal/ a csengőt, a bill.vezérlést...
  • bence099
    #20220
    #20217 ez neked írtam csak le maradt

    @Zoliikp: én rá másoltam és tökéletesen működik
  • Zoliikp
    #20219
    Sajnos nem szabad rámásolni, mert az ajtó, és egyéb fontos scriptek nevei megegyeznek, és felülírva elromlik az eredeti...

    Tudom, hogy magánügy, de én a régi mappa nevébe beírok, vagy elveszek egy betűt, ezzel az is megmarad, és kipróbálható az új is...
    Ha mindkettő maradhat, akkor simán átírom a bus-fájlokban a nevet, hogy indításkor meg tudjam őket különböztetni...
  • bence099
    #20218
    itt
  • bence099
    #20217
    Itt keresgéljetek :DD
  • Routeres
    #20216
    Én csak simán rámásoltam az Ikarus 263 mappára, és felülírtam, amikor nyafogott.
    Működött is, de érdekes dolgokat művelt, nem tudom, hogy az említett két fájl miatt, vagy más miatt. Egyébként az engine_b2 és az engine_turbo_varlist.txt eddig is a helyén voltak.
    De pl. fék gyakorlatilag csak padlóféknél volt, a 260.30M-nél bőgött a motor, üvegek sem voltak bent, szóval...

    Na de majd csak lesz valami belőle. Annyira csak nem rágott be a magyarokra a baskír srác. :)
  • Zoliikp
    #20215
    Ha arra gondolsz, amit Nemeza "rakott össze", ott véletlenül két fájlt nem a Script mappába írt, azokat oda kell tenni.
    ( engine_b2, engine_turbo_varlist.txt )
  • rarma
    #20214
    Sziasztok!
    Az ik263 0.8.7-es verzió-nak már készült automata váltó,de már mindent a helyére tettem de még így semm lesz a manuálisból automata.
    Itt vannak a kiegészítők, és leírása:
    -------------------------------------------------------------------------
    Ikarus 263.00 v 0.8.7. beta / Ikarus 263.30A beta - automata mod javítva
    Az előző verzió automata modját használtam fel.
    Csomag tartalma:
    ZF Automata (4 HP 500 by Krtz07 & Thiago - ZF mod)
    Voith erősebb Rába motorral (config files by BX 59-76, Motor script by Thiago and Krtz07)
    ZF S6 120U manuális config file mod -ot vBusos értékek alapján állítottam be.
    Ha valamilyen készítő kimaradt, javítom. Egyébként a busz tartalmaz scripteket, amit én írtam.
    engine_b2.osc was not in correct directory / Az engine_b2.osc nem volt a megfelelő mappába másolva (script)
    Ikarus-263.v0.8.7-automatic_mod_corr.zip
    -------------------------------------------------------------------------
    Ikarus 263.00 v0.8.7.
    Ajtók billentyűzetről irányítása: door.osc
    Automata váltó:Ikarus-263.v0.8.7-automatic_mod.rar




  • kem001
    #20213
    Most próbálgatom az új verzióhoz az automata váltót, de nálam nem hajlandó működni
  • bence099
    #20212
    oké köszi
  • Frenklin737
    #20211
    http://data.hu/get/4453765/ikarus_260.rar
  • kem001
    #20210
    Igen, nézz át a másik fórum letöltés topikjába..
  • bence099
    #20209
    igen az új verzióhoz ?
  • kem001
    #20208
    Adtak ki hozzá tudtommal már automata váltót
  • bence099
    #20207
    tudom de nem nincs az újba automata váltó és hiába próbáltam meg csinálni de nem megy ://
  • Routeres
    #20206
    Szerintem sem érdemes letölteni, de ha a kedves fórumtárs linkért kiáltott...
    Én is rákattantam az újabb 263-asra. :)
  • TheSosy
    #20205
    Szerintem nem érdemes letölteni.Nem akarom véleményezni...,de azóta már kijött a 2.0 vagy akárhány verziója,ami szintén nem valami jó.
    De a mostani Ikarus 263,az már igazi Ikarus kérem szépen.
    Én csak azt tudom ajánlani.
  • Routeres
    #20204
    Válassz egyet :)
  • bence099
    #20203
    Tudsz egy linket adni ?
  • Routeres
    #20202
    Ez a lengyel 260-as. Már hónapok óta letölthető.
  • Frenklin737
    #20201
    Jó Északát Mindenkinek!

    http://www.youtube.com/watch?v=Fe7bsnyMUrs