63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • olimano2222
    #20080
    Pontosan! nekem nagyon tetszik a sok egyedi object benn,tényleg nagyon jó lesz további jó munkát hozzá :)
  • Routeres
    #20079
    Na ja, ezt a pályát kifejezetten a vezetés szerelmeseinek készítjük. Városi puhányoknak itt semmi keresnivalójuk!
  • generalGGabe
    #20078
    hát, elvileg vidéki pálya, nem?
  • olimano2222
    #20077
    örömmel látom a nem sok Busz meg állót,! Jó lett :)
  • generalGGabe
    #20076
    Örömmel jelentem be, hogy elkészült Börzsöny úthálózata.
    Van néhány település, aminek még nincs neve.
    A Buszmegállók természetesen a megállókat jelzik.
    Most már "csak" a bebútorozás van hátra :-D


  • Ikarus412
    #20075
    Ikarus 263 v0.8.7 gomb beállításai
  • fiat126
    #20074
    Sziasztok!
    Tudnátok segíteni abban,hogy kell max-ben uvmapolni?Mert hü..ye fejemmel elfelejtettem.Előre is köszi.
  • fuszhi
    #20073
    Elég valamit elírni és már annyi is , ez nem mindenkinek való. Akik meg jobban belemásznak azok meg nem fogják elkészíteni senkinek se. A blendert mire alapszinten használni tudod de rutinod nincs megfelelő ez gyötrelmes kell egy grafikus és egy programozó és rá kell állni. Ez van mindenki saját pályát akar , de ez nem az a szimulátor program ez nem arra készült. Ez egy omnibusz szimulátor program. Amiben benne hagyták a lehetőséget hogy ha valaki rászán kellő időt készíthet valami kis dolgot. Egy buszt egy kisebb várost. De ez egy szimulátor program ami nem a módolás miatt készítettek el hanem a két gyári pályát a gyári buszokhoz. Ha valaki kitalálja hogy az fps értékének megfelelően textúrázzon meg építkezzen elemekkel akkor építhet hozzá buszt kis várost ami igényes is. Korlátlan lehetőségek tárháza ezért vannak sokan a bőség zavarában is. Én megcsinálnám az alap út elem csomagot ha lenne egy programozó aki felhelyezné a textúrákat azokra és a szerkesztőbe használhatóvá tenné őket. Azután már kedvére kevesebb korlátozásokkal építhetne bárki pályákat. Csak nálunk nem erősség az összefogás :)))
  • Deniske
    #20072
    Hát üssetek meg de nekem nem megy ez a textúrázás xd úgy csináltam ahogy leírtátok, de nem akarja megjeleníteni :\ valaki tudna segíteni?
  • kuhnzsolt
    #20071
    Ez esetben tedd ezt: "Elég ha a texture mappát bemásolod a busz modell mappájába, az cfg fájlt pedig kiegészíted a most megjelent verzió cfg fájljának hiányzó részével! ARról a részről beszélek, ahol hivatkozik a texture és cti dolgokra!"
  • matesz19
    #20070
    Valaki tudna egy utastér hőfokmérőt csinálni ebbe az IK 263-as buszba mint ami a gyári MAN buszban volt? Kitudom tenni a piros szöveget és akkor látom, de az nem olyan jó mint ha vezetés közben látnám hogy hány fok van a buszban.
  • Brad33
    #20069
    Heló!
    Egy kérdésem, illetve egy kérésem lenne.
    Először is, az iskolabusznak a számok helyén van egy olyan megfelelője, hogy - ha jól emlékszem - három iskolás gyerek narancssárga háttérrel. Azt nem tudja valaki, hogy mit kéne ahhoz beírni AI busznak a szerkesztőben a Line sorhoz, hogy ez jelenjen meg az AI buszok kijelzőjén? Illetve mi ennek a matrix-kijelzős megfelelője?
    A másik dolog pedig az, hogy ha valaki jártas spline-ok készítésében, nem csinálna-e a str_1spur_6m_heerstr_side.sli nevű úthoz egy felüljárót? Itt az útról egy kép:

    Bár csak becslés, de valahol 50 és 100 méter közötti lenne az ideális. A célja az lenne, hogy ezt a két (piros és kék) útszakaszt valahogy összekösse:

    Ezáltal lehetőség nyílna egy új, hangulatos városi járat elkészítésére! :) Ha valaki jártas ilyenekben, akkor írjon privátba! Előre is köszi! :)
  • TTÁDÉ
    #20068
    Sziasztok!!!
    Valaki aki ért is hozzá tudna kérésre néhány egyedi objektumot(kereszteződést,megállót,épületet)készíteni,DEBRECENHEZ???

    Nagy szívesség lenne!!!
    Előre is KÖSZÖNÖM!!!!!!
  • TTÁDÉ
    #20067
    Köszönöm!!!
  • ikarus 280 BPI
    #20066
    Üdv ha az Ikarus 263 ból a legutóbbi frissítésből csak azt szeretném feltenni, hogy a festést tudjam használni akkor melyik fájlt hová másoljam ?:D
  • LMG123
    #20065
    Ikarus 263.00 - Hajdú Volán festések

    Helyközi: http://www.mediafire.com/?a5t40ue9b1xt27w

    Helyi: http://www.mediafire.com/?brs2973e597iuun
  • kuhnzsolt
    #20064
    Elnézést, bus fájl helyett a cfg fájlra gondoltam.
  • TTÁDÉ
    #20063
    Újból szia!
    Az LMG123-ból rájöttem.Én is a DKV-N utazok.
  • LMG123
    #20062
    Fel fogom majd, amúgy én is debreceni vagyok, ha tudok, szivesen segítek a dolgokban. :)
  • kuhnzsolt
    #20061
    Elég ha a texture mappát bemásolod a busz mappájába, az busz.bus fájlt pedig kiegészíted a most megjelent verzió bus fájljának hiányzó részével! ARról a részről beszélek, ahol hivatkozik a texture és cti dolgokra!
  • TTÁDÉ
    #20060
    Szia!

    Feltöltöd a Hajdú Volán-os festést az épölő pályámhoz jó lenne!!
  • LMG123
    #20059

  • LMG123
    #20058
    Én az újabb változat model.cfg-jét és az új o3d-ket áttoltam az a 0.7-esbe, így motorhang, csengő, stb, minden maradt a régi, csak festhető... :D Nem kell sok dolgot csinálni, a Texture mappát a 0.7-esbe másolni, ha vmi fájlnál dumál, felülírni, ezután a model mappából a 260 nevű mappát és a model_263p.cfg fájlt (asszem ez a neve) átmásolni a 0.7-es model mappájába, ez után a busz .bus fájljában a .cfg nevét átírni, azt hiszem csak egy "p" betűt kell hozzáírni, és máris festhető. Az automata már nagyon macerás, ott total commanderrel össze kell hasonlítani a gmp model.cfg-jét a a p betűssel, és átírogatni csomó dolgot...
  • matesz19
    #20057
    Én is ezt akartam kérdezni hogy nem lehetne egyszerűen átpakolni a hangot, automataváltót, stb-t.? :D
  • kem001
    #20056
    Lényegében át kellene csak pakolni bele az eddig megjelent dolgokat.. Ajtócsengő, automata váltó, hangos bemondó, új gombok, és esetleg egy motorhang módosítás, mivel írta valaki, hogy az nem lettek valami jók
  • LMG123
    #20055
    Majd össze kell a 0.7-essel vagdosni a dolgokat... :D
  • Zoliikp
    #20054
    Lényegében az ajtók billentyűzet vezérlése nincs benne.
    A fejlődést viszont észre lehet venni:
    -igaz még nincs bill.vezérlés, már külön működnek a gombok, és rajta a fények;
    -a hangokról nem nyilatkozom, mert diplomatikus vagyok;
    -a festhetőség megoldódott....

    Persze lehet szörnyülködni, hogy visszalépés-e, vagy sem, mire 1.0 lesz, valóban az is lesz...
  • LMG123
    #20053
    Én inkább átraktam a festhetőséget a 0.7-esbe és kész... :D
  • kem001
    #20052
    OFF: Reggel töltötte fel, szóval nem maradtál le róla még.
  • TheSosy
    #20051
    Köszönöm!
    OFF:IkarusSTR nem is mondta nekem,hogy kiadta,pedig szoktunk beszélni..
  • kem001
    #20050
    Innen, 0.8.7-es verzió
  • TheSosy
    #20049
    Mi,most ki jött az újabb verzió?
    Letölteni honnan lehet ?
  • kem001
    #20048
    Most töltöttem le, de ahogy hallom, még nem is automata váltós.. Most megint várhatunk, még minden mod kompatibilis lesz vele?
  • Zoliikp
    #20047
    Most "hasít" lefelé, majd megvizsgálom ezt az ajtónyitás/zárás dolgot. Egy kis türelmet...
  • LMG123
    #20046
    Sehogy...a készítő csak rontott az egészen... :( rosszabb lett, mint volt az egész...hangok meg főleg...
  • gabor514
    #20045
    Az Ikarus 412-esbe még bele lehetne tenni.
  • alexander1993
    #20044
    Hogy lehet beállítani a legújabb Ikarus 263-asban, hogy a billentyűzetről nyithassam, zárhassam az ajtókat különböző módon valamint a csengőt is onnan nyomjam?
  • bmwcrash
    #20043
    Hello
    azt hogy tudom beállítani a g27-esemhez hogy a váltomra tegye a fokozatokat?
  • Elektron814
    #20042
    És a 2.rész :

  • Zoliikp
    #20041
    Nekem ugyan azzal a beállításokkal Spandau 15-19, míg Freyfurt bleső nézetben 26-30 fps között mozog...
    Jó pálya, majd dobni kell rá pár vonalat...