63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • kem001
    #20440
    Szerintem ugyan az ami fent van omsihu-n.. Playglobe-on nem találtam meg.. Arra nem emlékszem, hogy villámlás is van benne?
  • dgufoplast
    #20439
    Most nézem én is de kösz :) most regisztrálok utána meg keresem :D ha fent van még :)
  • kem001
    #20438
    omsihu-n playglobe-os van fent, most néztem meg, readme-ben ott az oldaluk linkje
  • dgufoplast
    #20437
    Na nekem az kéne és ide playglobe.net re regisztrálni kell ha be szeretnék lépni vagy le tölteni ?
  • kem001
    #20436
    Igen, emlékszek arra, az még viszonylag tetszett is videó alapján
  • dgufoplast
    #20435
    Ez csak eső meg dörgés de volt egy másik csak a videó privát az a baj vele és nem tudom meg mutatni de omsi.hu is fent van de ott is csak hang van benne
  • kem001
    #20434
    Én bent hagytam, csak idegesítő, hogy ennyire türelmetlenkedik.. Ráadásul nekem jött, és átsodródott a másik sávba, és szemközti kocsinak is neki ment az AI..
  • ozimak
    #20433
    Játékban.
    Amúgy sajnos sehol sincs fény :( Vagyis mondom annyi,hogy haloványan világitanak azok az utcai lámpák amiket leraktam :( De se játékban se az editorban nincs fénye a házaknak :(
    Ilyen ha kijjebb húzom a képet :( Az a pár pont viszont érdekes mert a végállomáson lévő peronok fénye...
  • kem001
    #20432
    Ezt találtam róla csak, állítólag fent van playglobe-on, de még nem találtam meg
  • Brad33
    #20431
    Van egy ötletem, mi a baj, csak ahhoz tudnom kéne, hogy a kép Editorban készült vagy a játékban?
  • Brad33
    #20430
    Jól néz ki, mi ez?:)
  • Brad33
    #20429
    Engem is idegesít...ezért kapcsoltam ki a más járművekkel való ütközést...
  • dgufoplast
    #20428
    Én azt kerestem de én nem találtam meg vagy nem működőt engem érintene a jó ha van rá lehetőség :D ami működik is :)
  • Zoliikp
    #20427
    Akkor nem tudom...
    A szerkesztőben, a maplight elkészítése után, az órát tovább görgetve sincs fény?
  • kem001
    #20426
    OMSI-hez eddig milyen időjárás effekteket adtak ki? Tudok egy dörgéses villámlásos módról, de azon kívül más esetleg? Egy kis jégeső?..
  • ozimak
    #20425
    Nem,legalábbis szándékosan biztos nem. :) Nekem egyetlen envir.cfg-m van a főmappában amiben ez van:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    ########################################################################################
    Hier werden alle Umweltparameter gesetzt
    ########################################################################################

    Setzt die Texturen des Himmels, erst Tag, dann Dämmerung, dann Nacht:

    [sky_textures]
    Texture\himmel01.bmp
    Texture\himmel04.bmp
    Texture\himmel05.bmp


    Setzt Start und Ende der Dämmerung als Höhenwinkel. Höhepunkt (letzte obige Textur
    wird zu 100% dargstellt) ist dabei dann, wenn die Sonne gerade aufgeht (Höhenwinkel = 0).
    Aus diesem Grunde muss der erste Wert kleiner Null, der zweite größer Null sein.

    [twilight_start_end]
    -15
    20


    Folgender Bereich setzt die verschiedenen Farben nach folgendem Schlüssel:

    Für jedes der drei Lichter (direktes Sonnenlicht (aus Richtung der Sonne),
    sekundäres Sonnenlicht (von oben), Streulicht (ungerichtet) ) wird nacheinander
    dessen Zustand wenn die Sonne im Nadir, am Startpunkt der Dämmerung, zum Sonnenaufgang,
    am Endpunkt der Dämmerung und im Zenit in den Farben Rot, Grün und Blau beschrieben.

    Also für lightcolor_A:

    - Primäres Licht, Sonne im Nadir, Rot
    - Grün
    - Blau
    - Start Dämmerung, Rot
    - Grün
    - Blau
    - Sonnenaufgang, Rot
    - Grün
    - Blau
    - Ende Dämmerung, Rot
    - Grün
    - Blau
    - Sonne im Zenit, Rot
    - Grün
    - Blau

    [lightcolor_A]
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    200
    100
    20
    255
    255
    240
    255
    255
    255

    Analog für lightcolor_B:

    - Sekundäres Licht, Sonne im Nadir, Rot
    - Grün
    - Blau
    - Start Dämmerung, Rot
    - Grün
    - Blau
    - Sonnenaufgang, Rot
    - Grün
    - Blau
    - Ende Dämmerung, Rot
    - Grün
    - Blau
    - Sonne im Zenit, Rot
    - Grün
    - Blau


    [lightcolor_B]
    21
    21
    43
    43
    43
    85
    128
    85
    170
    128
    149
    170
    170
    213
    255

    5
    5
    10
    10
    10
    20
    30
    20
    40
    30
    35
    40
    40
    50
    60

    Analog für lightcolor_C:

    - Ambientes Licht, Sonne im Nadir, Rot
    - Grün
    - Blau
    - Start Dämmerung, Rot
    - Grün
    - Blau
    - Sonnenaufgang, Rot
    - Grün
    - Blau
    - Ende Dämmerung, Rot
    - Grün
    - Blau
    - Sonne im Zenit, Rot
    - Grün
    - Blau


    [lightcolor_C]
    17
    17
    34
    26
    26
    43
    68
    85
    102
    255
    255
    255
    255
    255
    255



    10
    10
    20
    15
    15
    25
    40
    50
    60
    100
    100
    100
    120
    120
    150









  • Zoliikp
    #20424
    Az az envir.cfg, ami az éjszakát szabályozza.
    Nem raktad fel esetleg azt a modot, amiben "sötétebb az éjszaka"?
  • gabcsibkv
    #20423
    Szép Estét !
    Xtreme I.-en mentem M32 vel és a pálya külső részén szinte semmi épület nincs, csak üresség és út.
    Esetleg mikor kéri a fájlok lecserélését pl: Sceneryobjects-nél illetve tereptárgyak esetében is a "Nem"-et válaszzam?
    Mert eddig az igent választottam, ezek szerint hibásan irja felül.
    Van valami megoldás vagy szisztéma az egyes pályák telepítése során?
    Újra kell majd tennem az OMSI-t szerintem.

    Válaszokat köszönöm.
  • ozimak
    #20422
    Hol van az az eredeti envir.cfg? Az az ami a főmappában van? Mert ott van egy nekem,de a térképem mappájában nincs envir.cfg
  • Robi546
    #20421
    Ok,semmi baj.
  • Zoliikp
    #20420
    Bocsi, Ozimaknak akartam válaszolni...
  • Zoliikp
    #20419
    Lehet, csak véletlen:
    egy próba pályára letettem egy benzinkutat, majd megcsináltam a create maplight-ot. Semmi.
    Mentettem, újra behívtam, semmi.

    Majd visszamásoltam az eredeti envir.cfg-t, és tessék:

    A szerkesztőben...

    és a játékban.
  • Robi546
    #20418
    Uh,ez elég durva. :D Bár próbálj meg egy OMSI újra telepítést.
  • ozimak
    #20417
    A setét éjszaka...
  • ozimak
    #20416
    Az alap OMSI-s épületeket használtam De egyetlen háznak sincs fénye
  • Zoliikp
    #20415
    Az objektumoknak meg kell lenniük a sima, valamint esti/éjszakai textúráknak, amit a sco-fájlban kell megadni...
    Ez vonatkozik a lámpákra is, de ott még lehet szabályozni a fényerőt, szóródást, stb....
  • ozimak
    #20414
    Üdv mindenkinek!
    Miért van az,hogy editorban a "map-->create lightmap" funkcióval,tehát az egész térképes, és külön a "tile-->create lightmap of this tile"-al megcsinálom a fénytérképeket és még sincs fénye a házaknak? Se az editorban,se a játékban ha kipróbálom. Valamint,most letettem néhány utcai lámpát próbaképp,majd még egyszer megcsináltam az egész térképes fénytérképet,de az utcai lámpáknak is csak nagyon halovány fénye van :( A házaknak pedig továbbra sincs... Valami ötlet? Köszönöm előre is!
  • Routeres
    #20413
    Azért pár modot összerakni nem olyan bonyolult...
    Felbaktatsz szépen a linkelt honlapra, és kikeresed azt, ami neked kell. Ott minden fent van.
  • Bustom
    #20412
    Köszi, de ennyit én is tudok, hogy honnan lehet letölteni! Nekem egy komplett feltöltés kéne! Ikarus 260-nál ne a gagyi bolygó ajtós változat, hanem a szépen lemodellezet 2. változat kellene, BKV festés, meg egyéb skinekkel! Ikarus 415 nél is ami működik! Valaki legyen kedves töltse fel, ne pedig weboldalakra linkelgessen! Köszi!
  • kem001
    #20411
    Komolyan mondom, ezek az AI-k az idegeimre mennek... Szép lassan kanyarodom ki, erre hátulról belém rohan, és persze, hogy engem hibáztatnak az utasok... Ekkora egy kicseszést...
  • Robi546
    #20410
    Nagyon jó lesz,nekem főleg az út tetszik! Grat! :D
    _________________________________________________________

    Megyek egy kicsit a pályámon a H-Váltóval. :D
  • mojorisin
    #20409
    Kösz, béna voltam ;)
  • wollnerd #20408
    :)
  • mojorisin
    #20407
    Ez maradt le :D
  • mojorisin
    #20406
    Csak úgy.. :)

  • Erlau Trans #20405
    Nos, eddig jó :)
  • fiat126
    #20404
    Sziasztok!
    Segítség kéne mégpedig,hogy hol kell állítani a rugózást a .bus-ban vagy hol és mit?Előre is köszi.
  • Brad33
    #20403
    Az a szám (általában háromjegyű), amit ott látsz az a Ziel, vagyis a célállomás neve illetve a kódja. Ehelyett a Route-ot kell beírni, amit szintén megtalálsz ott a táblázatban (ez általában vagy 01, vagy 02, de néhány esetben lehet 10 vagy 11).
  • gylacus
    #20402
    Köszönöm, ez meg is van. És az úthoz mit írjak be? (A végállomáshoz a táblázatban a végállomás neve melletti szám kell?)
  • Brad33
    #20401
    Adott pl. a 92-es járat, az IBIS kódja: 09200; a 8-asnak például 00800. És így értelem szerűen mindegyiknek. Amiben betű is van (mint pl.: 5N, 21E), azok ha a buszban feltekintesz (gyári MAN-ban bal fent) találsz egy táblázatot, ahol oda van írva.