623
1945-1991 közötti időszak
  • Freeda Krueger
    #423
    Lehet rajta rengeteget agyalni,de minden esemény új fordulatot hoz.
    Vagyis minden másképp történt volna,de hogy mennyire másképp?
    Az a jó kérdés...
  • robgros
    #422
    Na és a világrend hogy alakul? A SZU talán marad a Curzon-vonal mellett? Merthogy a háború befejeztével úgy fél Európát magáénak tudhatta.
  • Freeda Krueger
    #421
    Azért azt semmiképp,de kisebb lett volna a pusztítás,és kisebb árat fizetnek a tengely csatlósai talán...
  • robgros
    #420
    Ha tehetséges, széles látókörű ember a német haderő vezetője, lehet, ma mindenki a német nyelvet beszélné.
  • Freeda Krueger
    #419
    Pontosan,sőt sokkal több lehetőség mint esemény..
  • Freeda Krueger
    #418
    Na látod máris sok a kérdés,és tombolhat a fantázia...
    Az első jó kérdés,miért ment volna Göring Anglia fölé bevetésre...
    Órási mázlija a szövetségeseknek hogy Hitler vezette a német haderőt,és nem egy tehetséges,széles látókörű ember.
  • robgros
    #417
    Igen, az ilyen fajta történelem némi filozofálásra is ad lehetőséget. Ahány esemény, szinte annyiféle lehetőség.
  • robgros
    #416
    Mike Spick is írt könyvet A diadalmas Luftwaffe címmel, témája: mi van, ha Göring jóval korábban beadja a kulcsot, mert Anglia fölött leszedik az égből egy bevetés során, a légierőnek pedig új főnököt kerítenek.
    Háát, nem valami rózsás a befejezés, mert itt a németek kapják az atomot. Viszont a hidegháború nem következik be.
    Most felvetődik a kérdés: ilyen fordulat mellett vajon Magyarországon hogy alakult volna helyzet: talán Horhy maradt volna kormányzónak egészen a haláláig? És legfőképpen: mi lett volna az államforma a továbbiakban?
  • Freeda Krueger
    #415
    Az alternatív történelemmel az a baj hogy túl sokfelé lehet egy esemény után menni.És ez benne a jó is....
  • robgros
    #414
    Úgy nagy vonalakban annyi, az angolok annyira megrendülnek, hogy készek egy közmegegyezéses békére, némi gyarmati terület fejében. Végül is mindenki megkapja a magáét(franciák és oroszok is) és happy end. Velük is kötnek, ha jól emlékszem, megegyezéseket és elfelejtik az egészet.
  • Molnibalage
    #413
    Az olli hajói oldalon volt valami említés arról, hogy olvasott egy oldalt, ahol azt tárgyalták 30 oldalon, hogy mi lett volna, ha az angolok Jütlandnál kikapnak.

    A katpol vagy lemil blogon mitha egyszer lett volna ilyen poszt.
  • robgros
    #412
    Igaz, hogy légi erejük szinte veri a többit, de szerintem olyan gép még náluk sincs, aminek ne lenne egy-két hátránya.
  • robgros
    #411
    Alternatív történelemmel foglalkozó oldalt tud valaki?
  • robgros
    #410
    Jól van ,hagyjuk ezt a lopakodós bizb*szt. Majd a jövő eseményei megadják a választ. De semmi jó nem jut eszembe most. Mit nem tárgyaltunk ki még itt?
  • robgros
    #409
    Gondolom, a kérdésem alapján úgy tűnt, mintha kissé illuminált állapotban írtam volna. Na jó, legközelebb pontosítom a kérdéseim. Ja és próbálok valami jobbat feltenni.
  • Molnibalage
    #408
    Továbba megjegyzem, hogy légierő terén tényleg ők vannak az élen.
  • Molnibalage
    #407
    Ez a kérdés így önmagában nem értelmes. A gép csökkentett észlelhetősége az egyetlen védelme és a sötét éjszaka.

    Ha képes vagy felderíteni az egy dolog. A kereső radarok jellemzően más frekvenciatartományban működnek, mint a tűzvezető radarok. Az utóbbi elleni védelem a fő szempont, de a másik téren sem teljesít rosszul.

    Ha képes vagy felderíteni, akkor lehet egyáltalán próbálkozni. A gép nagy magassából viszont igen messziről oldahatja rakományát, ezek után az a gond, hogy nem megy semmihez túl közel.

    Ezzel meg főleg nem.
    http://en.wikipedia.org/wiki/AGM-158_JASSM


    A B-2 ma a legpotsensebb stratégiai csapásmérő ma szerintem, lévén más stealth csapásmérő bombázó nincs is rendszerben. Az F-117 már tartalékban van vagy lassan ott lesz az összes. A B-1 csak féltstealth, mint a Super Hornet.


    Ez egy kicsit flémkeltő a poszt volt szerintem.
  • robgros
    #406
    Úgy látszik, emberek, itt megállt az élet.
    Egy B-2 Spirit lopakodónak lehet ellenfele levegőben, vízen vagy akárhol?
    Mert az amik is szeretik ám úgy bemutatni az arzenáljuk darabjait, hogy annál jobb nincs a világon. Tipikus egykori szovjet magatartás.
  • robgros
    #405
    Csak az hiányzik, hogy egy ilyen kaliberű ember kerüljön megint hatalomra.
  • robgros
    #404
    Na, ennyi erővel Pol Potot is lehetne rehabilitálni. Na meg egy csomó tömeggyilkost, mivel Sztálin ilyen az én szememben.
  • Willenbrock
    #403
    De Hitlerrel kapcsolatban is megfigyelhető a revízió és hogy vannak tisztelői az nem is kérdés.Az oroszok egy részének Sztálin a nagy politikus.Bizonyos + eredményei voltak is pl. egy jelentéktelen elmaradott agrárországból valódi világhatalmat épített fel miközben egy hosszú háborúban legyőzte az országba betörő ellenséget.A nagyvárosi lakosság pedig kevéssé tapasztalta a rendszer rossz oldalait mint a vidék.Mindezek miatt lehetnek még ma is tisztelői.
  • degenerator
    #402
    nálunk is van, aki pozitívan emlékszik kádárra, sőt, rákosit mentegető könyveket is adtak ki mostanság.
  • Molnibalage
    #401
    Oroszoknál megdöbbentően magas az őt tisztelők aránya.
  • robgros
    #400
    Amúgy van olyan ország, ahol Sztálint valósággal sztárolják?
    Nem tartom valószínűnek, de minden lehetséges.
  • Candi
    #399
    Megvan bizony :) De ugyanúgy megvan az összes nagy változást hozó eseményeknek: úgy a háborúknak, hadjáratoknak, mint a technológiai ugrásoknak (gyakran a kettő együtt járt), vagy a nagy felfedezéseknek, és akár az őskori kalandozásoknak is. Ezért szép a történelem, mozgalmas volt, tele érdekességekkel, furcsaságokkal, mindenki megtalálhatja benne a magának tetsző részeket.
  • Molnibalage
    #398
    Én is ezt a pillanatot hoznám fel. A Szputnyik és Gagarin PR szinten is és a valóságban is az élre helyezte a SZU-t, az átlagember is így gondolta. A Holdraszállás után ez kicsit eltűnt szerintem és Kuba is egy kis pofon volt, bár mindkét oldalnak ikább.

    Vietnám után az USA reputációja kicsit csökket, '73-ban viszont a jenkik versenylova legyőzte az egyesített orosz ménest. (Yom Kippur). Camp David a nyugati világ számára volt siker, onnantól fogva a Közel-keleten a SZU-nak nem sok keresnivalója volt.

    A '80-as évek elejétől kezdve meg a jenki hadiipar és elektronika nagyon felpörgött. Egyértelműen potensebb cuccokat csináltak, mint az oroszok és adtak belőle másnak is. Az reagani politikia a Hidegháború legsötétebb korszakait hozta újra vissza és bizony a '80-as évek mutatta meg, hogy mire is képes az csúcs jenki ipar és gazdaság a kivénhedt genbe keleti blokkal szemben. Egy nagy blöffbe (SDI) és még pár prograban + Afganisztánban a SZU gyakorlatilag megfeküdt. A Brezsnyev éra után a két vén főtitkár félig - meddig a SZU hű lenyomata volt. Vén alklamazkodásra képtelen dolgok, amik kimúltak és az az ország hamarosan követte őket.

    Személyszerint számomra a történelem egyik legyszebb része valamiért a 1979-1991 között időszak és nem tudom megmondani, hogy miért. Egyszerűen meg van a maga varázsa.
  • Candi
    #397
    Sztem nem: '56-ban még nem tudtak szputnyikokat lődözni a világűrbe :)
  • Molnibalage
    #396
    Szerintem ilyet nem lehet definiálni. Még azt sem igazán, hogy milyen tekintetben
  • robgros
    #395
    Nos, igaz, hogy a Szovjetunió 1956-ban állt hatalma csúcsán?
  • [NST]Cifu
    #394
    Elég elmebeteg ötlet, pár éve hallottam róla, azt hittem Urban Legend, de úgy tűnik mégse az... First Earth Battalion...
  • ZilogR
    #393
    Lazítás, nem lázítás ;)
  • degenerator
    #392
    "Uri Gellerről, akit mint pszichokémet alkalmaztak"

    itt válik komolytalanná az egész.

    mukodj!
  • ZilogR
    #391
    Némi lazítás azért belefér a topikba - mindenkinek jó 5 perc pihit:

    A könyv és a trailer

    November 6-án jön mindkettő...
  • degenerator
    #390
    láttad az egész filmet, amiből a részlet van? szerintem inkább, egy hazai szdsz-eshez lehetne hasonlítani.
  • Molnibalage
    #389
    Csak túl sok hülyeség van benne, főleg irakkal kapcsolatban. Ha van "turbómagyar" akkor ő a "turbóamerikai"..
  • degenerator
    #388
    igen, kissé egyoldalú, mert nem a szovjetunió ellenében foglalkozik a témával, hanem csak a saját hazáját vizsgálja a készítője.

    biztos ismerős mondat: fiam, nem érdekel, hogy még hány osztálytársad bukott meg, engem az érdekel, hogy te miért buktál meg...
  • Molnibalage
    #387
    Ööö, mert a források nagy része ebben egyetért? Sőt, valahol ez csak alsó becslés. Panamában milyen masszív hadművelet és bombázás volt ami 3000 civilt indokolna? Egyszerűen nem látom a pusztítás mértékét ami ezt igazolná.
  • Freeda Krueger
    #386
    Az is kettős mérce hogy a 30-40 millió áldozatot minden további nélkül elhiszed,ami nem tény,de a másik oldalról 3000 áldozatot is túlzónak tartasz.Ami szintén nem tény de...
    Mindenesetre az igaz hogy kissé egyoldalú a video.
  • Molnibalage
    #385
    Esetleg akkor a szovjet felforgatásról is lehetne egy ilyen lista. Kicsit manipulatív és egyoldalú, de még hülyeséggekkel is teli van. Egy példa.

    1991 Iraq invades Kuwait with weapons of US.

    De érdekes, hogy a iraki légierő és szárazföldi erők és légvédelem csak szovjet és francia vadászgépekkel volt tele, szovjet harckocsit, lövegeket használt. A légvédelem nagy része is szovjet eredetű volt, némi francia Rolanddal megsépkelve. A kézifegyver terén is a Kala volt az uralkodó. Nagy hirtelen egyetlen jenki fegyver sem jut eszembe amit ott használtak.

    Minkét fél adott el fegyvert mindkét oldalnak emlékeim szerint, szóval ezt felróni is elég vicces, mert akkor vastag bőr van a képén annak aki csak az egyik oldalnak szól be.

    Namármost akkor a többit is elég kétkedve kell olvasni, ha ekkorát hazudik aki csinálta a videót. Talán az sem szabadna elfelejteni, hogy a legtöbb lépés amit felrónak itt az USA-nak csak válasz volt a vörösök expanziójára.

    Az a 3000 panamai is kicsit soknak tűnik... Persze 1 halott is sok, de vicces, hogy a 30-40 millió Gulágon meghalt embert le sem szarja a videó. Azzal összevetve minden csak "vicc".

    Észak-Vietnám támadta meg délt és nem fordítva...

    Stb.

    Ej, de szép is a kettős mérce...
  • degenerator
    #384
    nem teljes a lista