623
1945-1991 közötti időszak
  • robgros
    #543
    Csak azért kérdeztem, mert a mai világban nem minden csatornában bízok meg. Még a tudományos csatornák is adhatnak olyat, amitől az ember hátán feláll a szőr.
  • Molnibalage
    #542
    11-12 éve a Spektruom. Pár rész fel van véve belőle és digitalizáltam. Évekkel ezelőtt írtam a Spektrumnak. Nem fogják soha többet leadni. Hozzájutni reménytelen sajnos.

    Itt vannak.

    A Változó Stratégiák részben emleget 1600-1800 rakétát a '60-as évek közepén a film felénél vagy 2/3-nál.
  • robgros
    #541
    És hol mentek a dokumentumfilmek?
  • Molnibalage
    #540
    Én csak ennyit tudok segíteni.

    A görbe eleje nekem fura, mert egyik dokumentumfilm sem azt sugallta, hogy ilyen sok lett volna az '50-es évek elején vagy a kubai rakétaválság alatt.
  • robgros
    #539
    NATO és szovjet részről mekkora nukleáris arzenál halmozódott fel 45-90 között?
  • boomsly
    #538
    Az, hogy oroszok buktak le épp semmit sem jelent.
    Ahogy én tudom, minden kihelyezett diplomáciai hivatalban dolgoznak minimum elhárítók, de a hírszerzők is ugyanúgy jelen vannak.

    Anno egyik tanárom őrnagyként az elhárításnál dolgozott és évekig tanított. Szerintem már közöttünk elkezdte a toborzást, beszervezést. Akik fogékonyabbak voltak rá, azokat egyre jobban bevonta.

    De ez így van rendjén. Ez is egy szolgálat.
  • PSG 1
    #537
    haat..nem tudom..
    de Manfred Woernert(NATO fotitkar volt) megkerdeztek a Panoramaban h ha megszunt a varsoi-szerzodes miert nem szunik meg a NATO?
    aszonta(mikozben egy hatterkepernyo szovjet tankok hadmozdulatait mutatta)-mert ezek a tankok 24 ora alatt Parizsban lennenek..
    persze ez csak lobby-duma lehetett...
  • robgros
    #536
    Ki tudja, mennyi mindent be tudnak vetni manapság. Lefogadom, az USA élen jár a csúcstechnológiás kémberendezések alkalmazása terén, csak ezekről nem sokat árulnak el.
  • [NST]Cifu
    #535
    Gondolod, hogy a többi ország (beleértve az USA is) nem alkalmaz kémeket?

    Vagy azon is el lehet gondolkozni, hogy etikusabb-e például az internetes és telefon adatforgalmat lehallgatni, mint kémeket alkalmazni?

    A hírszerzés már csak ilyen világ...
  • robgros
    #534
    Nem újdonság ez nekem.
    Úgy vagyok vele, bár Oroszország létezik a Szovjetunió helyett, de az eszközök nem változtak. És a mentalitás sem.
  • Molnibalage
    #533
    Nofene. :)
  • robgros
    #532
    Teszem azt, az 50-es években. Arról dunsztom nincs, Brezsnyev alatt mennyire volt a haderő szalonképes.
  • Freeda Krueger
    #531
    Mint a második világháború,csak látványosabban.persze valóban időfüggő hogy mikor...
  • Molnibalage
    #530
    Mikor volt ereje teljében? Abszolút értékben is lehet nézni és relatíve is, hogy mivel állt szemben. Szerintem ha most megkérdeznél 10 idejáró fórumozót, akkor legalább 5 különböző 3 éves periódust jelölnénk meg. :)
  • robgros
    #529
    Mikor ereje teljében volt.
  • Molnibalage
    #528
    '45 után, de mikor? '45-'90-ig létezett még a SZU.
  • robgros
    #527
    Tudom, visszatérő téma, de ha a SZU Európa nyugati része ellen egy meglepetésszerű, átfogó támadást indított volna '45 után, szerintetek hogy nézett volna ki ez?
  • boomsly
    #526
    Megtaláltam a kersett domunetum fikciót.
  • Molnibalage
    #525
    Szerintem nyugodtan toldjad meg a nagyságrendet egy nullával. A többi arrafele, meg max. kerekítési hiba.
  • robgros
    #524
    Háát, most, hogy mondod, rémlik, hogy Mao sem volt az ártatlanság mintaképe. Ki tudja, ő is hány 100 000 embert küldetett át a másvilágra?
  • Gundark 1 1
    #523
    Mao? Hmm... Azért ott is volt egy kulturális forradalomnak nevezett remek dolog.
  • robgros
    #522
    A cikkben semmi újat nem találtam. Eddig is tudtuk, micsoda korlátozások léteznek ebben az államban és meg is értem azokat, akik disszidálnak innen. Számomra Kim Ir csak egy mocskos agresszor, aki nem érdemli meg a tiszteletüket. És kiket tisztelnek? Mao, Sztálin? Mao még csak hagyján, na de Sztálin, aki a legelvetemültebb tömeggyilkos volt? Habár, ha orosz honban reneszánszát éli, miért itt lenne kivétel?
  • robgros
    #521
    Remélem, azért az újraegyesítési szándék nem olyan lesz, amilyet Kim Ir-Szen dédelgetett '48-ban.....
  • F E R I
    #520
    és egy indexes cikk É-Koreáról

    elég durva...
  • harcu
    #519
    Ennyire durva agymosott balosok nincsenek, ezek hülyébbek, mint a Balabbik, a mi nemzeti érzelmű balosaink.
  • veszelka
    #518
    koreáról magyarok

    a kommentek érdekesek
  • boomsly
    #517
    Igen, néhány részhez volt szerencsém, de ha jól tudom az amik is csináltak egy hasonló sorozatot.

    Ez a film viszont tényleg hátborzongató: Fail Safe 2000-es feldolgozása.

    Ez pedig egy hidegháborús örökség.
  • Molnibalage
    #516
    A Threads című alkotást láttad már? Fent van a googlevideo oldalon.
  • boomsly
    #515
    Ezekbe a képekbe mindig beleborzongok. A totális apokalipszisre készültek ezek a bunkerek.

    Jó 14 éve láttam egyszer egy dokumentum sorozatot egy elképzelt 3. világháborúról. Sajnos már nem emlékszem a címére, de ál-riportokat készítettek magas rangú Nato és Varsói szer. tisztekkel.
    Egész jó volt.
    Talán valaki tud róla valamit..
  • veszelka
    #514
    Pedig Cifu emlittete a haditechnikai topikban, hogy valószínűleg már gránát formájában is létezhet.
  • Molnibalage
    #513
    Igen. az atomfegyverek EMP-je. Jelenleg más nincs. Ekkor meg már régen más miatt kell aggódni. A kritikus rendszerek ez ellen védve vannak. áskülönben a hordozó gép elektronikája is kukába menne..

    A működő EMP fegyver az a sci-fi írok agyában van, sehol máshol...
  • robgros
    #512
    Viszont léteznek olyan eszközök, melyek képesek kiütni a számítógépes rendszert (konkrétan nem tudnék most egyet sem megnevezni, de szerintem vannak). Ha ilyeneket bevetnek, nem hiszem, hogy a technika sokáig elbírná.
  • Molnibalage
    #511
    Szintén egyformán. Már minden főbb dolgot számítógép vezérel elsődelegesen. Hajtóművek, FCS, SMS, stb.
  • robgros
    #510
    Azt hiszem, rossz kérdést tettem fel. A számítógépes technikára gondoltam.
  • Molnibalage
    #509
    Szerintem egyformán.
  • robgros
    #508
    Napjainkban az amerikai, vagy az orosz(szovjet) technika van jobban ráutalva az elektronikára?
  • degenerator
    #507
  • degenerator
    #506
  • Molnibalage
    #505
    Jópofa.
  • degenerator
    #504
    propaganda