4553
Need-for-speed-hot-pursuit-logo.png
  • Grove4
    #243
    szerintetek várhatjuk, hogy betesznek klasszikus szuperautókat, amelyek a HP-ban is voltak? Értem itt a Mercedes CLK-t, a Jaguar XJ220-at, Ferrari F50/F40, stb. Ja és El Nino reinkarnációját is szívesen látnám (tudjátok az a fantázia autó)

    Szerintem nem.

    Az El Ninho nekem is a kedvenc gépem volt.
  • Grove4
    #242
    Először én is azt hittem, de valószínűleg lesz olyan pálya, hogy majdnem ugyan az, csak a kereszteződésnél más utvonal lesz lezárva.
  • Bullitt
    #241
    Egyrészt a Criterion twitteren válaszolt egy fan erre vonatkozó kérdésére, másrész a "100s of miles of open road" sor az IGN previewben is erősíti a free roam gondolatát. Manapság sajna kötelező tartozákká vált a free roam az árkád NFS-eknek (thx to Underground 2...)

    És van még egy különbség a Most Wantedhez képest:
    A rendőrautók is olyan egzotikus verdák, mint amivel versenyezhetünk. Egy interjúban Craig Sullivan azt is elmondta, hogy nagyjából az autók 90%-a vezethető lesz rendőrként is, de lesz néhány verda, ami exkluzív lesz a zsaruknak, illetve a versenyzőknek külön-külön.

    Ugyanakkor kicsit el vagyunk tévedve megint.
    Hot Pursuit= egzotikus tájak, autók, rendőrüldözés, versenyek (ez mind meg is van már)
    Most Wanted= városi környezet (ami ráadásul lehangoló), tuning meg mindenféle hétköznapi autók (Fiat Punto full tuninggal lenyomja a Lambot? Röhögőgörcs.), 500 rendőr egyszerre üldöz (HP-ban általában egy, max kettő volt mindig is, de az nem egy mezei Ford Crown Victoria, hanem valami erősebb, ami utol is érheti a Lambo Murci SV-t).

    Ami ugyanaz, az a szabad kóborlás és irányítás. Más nem.

    Amúgy Craig Sullivan írt twitteren, hogy finomhangolják az irányítást az E3-as játékosok véleményei alapján. És a Criterion általában hallgat is az emberre, ezt már láthattuk a Burnout esetében. Persze így se várjunk szimet.

    Egyébként az intro szerintem a teaser lesz, csak kicsit más vágással. Általában azok szoktak lenni újabban, és az a videó még méltó is a régi introkhoz. Bár bevallom nekem is jobban tetszene egy olyan, mint az eredeti HP-é.

    Jut még eszembe (long post powa), hogy szerintetek várhatjuk, hogy betesznek klasszikus szuperautókat, amelyek a HP-ban is voltak? Értem itt a Mercedes CLK-t, a Jaguar XJ220-at, Ferrari F50/F40, stb. Ja és El Nino reinkarnációját is szívesen látnám (tudjátok az a fantázia autó)
  • SLICK
    #240
    értem, én pedig a videóból szűrtem le, elvégre ott volt egy nagy kereszteződés ahol 2 irány le volt zárva egy olyan áttetsző fallal mint pl a MW-ben is volt.
  • Grove4
    #239


    Ez a videó még most is feelinges.Kár hogy egyre szarabbak az intró videói is mostanában a sorozatnak.
  • Grove4
    #238
    Félreérted, én az eddigi HP-k ról beszéltem. Ha ezt a nevet adták neki, akkor gondolom követi valamilyen szinten az elődjeit.
  • SLICK
    #237
    ezek az infók honnan? Valamit nem nézhettem meg akkor, mert ész nélkül nem szoktam faszságokat írni.
    Előre is thx ha dobsz egy linket!
  • Grove4
    #236
    Honnan jött le az neked, hogy Free-roamos lesz a játék?

    Szvsz. Igaza van.

    Most Wanted
    -zsernyákok, akik mi nem lehetünk
    -tuning verdák
    -Free-roam
    -Városi környezet

    Hot Pursuit
    -zsernyákok, akik mi is lehetünk
    -egzotikus minimál tuning verdák (legalábbis ebben a részben a nitróra gondolok)
    -Zárt, vonalpályák, no free-roam
    -Egzotikus ( sziklás partvidék, erdő, sivatag, város széli falu, hegyes terület) környezet.
  • SLICK
    #235
    akkor csak hajaz a Most Wantedre, egyrészt csak pályaszakaszoknak szabadna lennie benne és nem bejárható területnek, ezek szerint Free Roamos lesz a játék, ami máris NEM nevezhet Hot Pursuit-nek mivel az nem erről szólt. Ráadásul külön voltak rendőr és rendőr nélküli versenyek, itt meg mindig lezs rendőr, ergó MW-ből vettek át csomó mindent...
    Kicsit elfogult vagy, mint minden NFS topikban
  • High end PC #234
    #220
  • SötétBarom
    #233
    "Teljesen más a játékmenet"

    Bővebben? :DAS:?DdD
  • modelcar
    #232
  • High end PC #231
    Hagyd már ezt a faszságot te is, semmi köze ennek a Most Wanted-hez, teljesen más a játékmenet, plusz nem lesz tuningolósdi, ráadásul más a környezet is ahol menni lehet. A kettő játéknak semmi köze egymáshoz, maximum csak annyi, hogy irányításra mindkettő elég rossz arcade (bár ez még ennél a játéknál változhat, csak egy pre-developement gameplay videót láttunk).

    A World, na az egy Most Wanted klón, ugyanazok a város részek lettek berakva megint, ugyanaz a tuningolósdi rossz arcade irányítással, plusz nagyon hasonló a játékmenet.
  • SLICK
    #230
    ismét a HP arconcsapása ez a 100 mérföldes terület...
    Ez Most Wanted 2 lesz nem Hot Pursuit!
    Rohadt féreg EA, ennyire tetvek már tényleg nem lehetnek. Már azt kívánom, hogy bukjanak bele ebbe a sorozatos fos NFS gyártásba!
  • Bullitt
    #229
    Nem kerek 100 mérföld lesz, hanem több száz. Van kis különbség xD
  • janihunk
    #228
    A bejárhatósághoz írtam a shiftet, ez teljes más lesz. Azért sajnálom hogy csak simán pályák semmi barangolás.
  • modelcar
    #227
    kiváncsi vagyok, "hogyan kezdünk" majd a játékban.
  • High end PC #226
    Ez nem Shift-es lesz, hanem Hot Pursuit-os. :D
    De igen, circuit szerű pályák lesznek, ha minden igaz.

    De inkább ez, mint az open world-el bíró, hót unalmas tucatnyi bőrlehúzásos játékmenetű World.
  • janihunk
    #225
    Azt mondja már meg valaki nekem hogy lehet-e szabadon menni vagy olyan shift-es lesz?
  • modelcar
    #224
    Worldtől nekem is elment a kedvem.
  • High end PC #223
    Hát, így elolvasva a játékmenet élvezhetőnek hangzik. Szerintem idén nem a World lesz a numero one, hanem a Hot Pursuit. A World-öt bétában tesztelve elment a kedvem tőle, na, az tényleg egy Most Wanted klón a javából játékmenetre is, meg főleg, hogy egyes városrészek is onnan vannak átvéve.
  • modelcar
    #222
    elég nagy ez is:))
  • [HUN]FaTaL
    #221
    "a Need for Speed: Hot Pursuit bejárható aszfaltfelülete kerek 100 mérföld lesz, ami négyszer nagyobb, mint a Burnout Paradise térképe volt."

    és 10x kisebb mint a TDU (1) területe :D
  • modelcar
    #220
    érdekességek
  • SötétBarom
    #219
    Is. De az egyik patch sokat dobott rajt.
  • samsung123
    #218
    Mára SHIFT teljesen megváltozott...kivülről belülről! hála a moddereknek!!!
  • modelcar
    #217
    mód
  • SötétBarom
    #216
    Valamelyik patch rendbe rakta.
  • Grove4
    #215
    Lényeg a lényeg, nem várt senki szimulátort a HP-től, de nem is ezt a sz*rt.

    A belinkelt videó alapján csalódás lesz számomra. PERSZE EZ MÉG VÁLTOZHAT. (Mielőtt még valaki nekem esne, hogy egy videó alapján mondok véleményt a későbbi játékról.)
  • modelcar
    #214
    Szerintem shift irányításán is lehetne "csiszolni". pl ha nem driftelve lehetne bevenni minden kanyart:)
  • Grove4
    #213
    Nézz a bannerra!
  • Rowlend
    #212
    Ez most az NFS 3 topikja? Picit képzavarban vagyok mert nem értem
  • SötétBarom
    #211
    Én csak azt nem értem, hogy a shift fizikájával mi a gondjuk.. Mindegy. Még jó, hogy jön a TDU2..
  • High end PC #210
    Ma elővettem a Need For Speed III Hot Pursuit-ot. :)
    Nagyon jó játék még most is, Lamborghini Diablo SV rulz! :)
    Árkád játék, de annak nagyon jó. A műszerfal nézet is nagyon ott van, a kocsik hangja is, a jellegzetes olaszos váltóhang kattanásokra is odafigyeltek a Lamborghini autóiban, meg a Ferrari autóiban.
    Ez a játék nagyon össze van rakva, ütött is akkoriban, árkád, ami kormánnyal is kitűnően irányítható, sőt, szerintem kormánnyal jobban, mint billentyűzettel.
    Holnap talán majd a Need For Speed Hot Pursuit 2-őt is előveszem nosztalgiázni. :)
    Arra azért kíváncsi lennék, hogy a Criterion Games fejlesztő stúdiója játszott e ezekkel a részekkel is, vagy csak spontán csinálják Hot Pursuit névvel a játékukat.
  • High end PC #209
    Épp erre céloztam én is.
  • modelcar
    #208
    árkád-szimulátor keverék lenne jó:)
  • [HUN]FaTaL
    #207
    Egyetértek. A Burnoutnak is jól áll az a vér arcade stílus, de az NFSnek nem, megérthetnék már, hogy ez így hulladék...
  • SötétBarom
    #206
    Az arcade-el semmi gond. A gond azzal van, hogy ez már megint az MW féle vérszar sínautós szemét. Elmennek ezek a picsába. Esküszöm úgy mozog az autó, mint a split/second-ben. Pedig annál árkádabbat még életemben nem láttam. Csak annak jól áll. -__-
  • High end PC #205
    Hát, ha nagyon szőrszálhasogató akarok lenni, akkor nem előtte fékez, hanem konkrétan közben. Vagyis, először elkezdi ráfordítani 300 felett (183 mph felett) az autót a 90 fokos jobbosra, és a kanyar bejárati ívétől a kijárati ívig fékez. De ettől még nem lehet bevenni egy kanyart, kanyarban a megfelelő mennyiségű stabilizáló gáz többet ér bevételi szempontból, mintha valaki beletapos a fékpedálba, sőt, kanyar közepén padlón fékezni a legnagyobb hülyeség a való életben, mert a súlypont előre helyeződik a kormányzott kerekekre, és az autó nehezen kormányozhatóvá válik. Én ebből szűrtem le a sínautózást a Hot Pursuit-ben, mert még így is be tudta venni lazán, poros úton, hogy 300 km/h körül kezdte meg a bevételt.

    Valamint nem egy arcade játék telt el a Shift óta, hanem kettő is. (Nitro, World), szerintem nyugodtan odaadhatták volna a Criterion Games-nek azt a motort, amit a Slightly Mad Studios használt a Shift-nél, akkor lenne meg az egyensúly az arcade szerű és a szimulátor szerű autókázás közt.
    De egyébkén kérdésedre válaszolva, nem, nem vártam szimulátort a Criterion-tól, épp a Burnout szériából kiindulva. Csak ez a látott videó nagyon megrémisztett. Annyira hasonlít az autó viselkedése arra, amit az Undercover-nél láttunk... :((
    És látva az emberek reakcióját, a többségnek sem tetszik (emlékezzünk: épp Undercover után bukott az EA Black Box stúdiója).
    Egy arcade játék is lehet jó fizikájú játék, attól függetlenül, hogy arcade, lásd: PGR részek, Grid.

    Persze abban egyet értek, hogy még badarság lenne bármi féle messzemenő következtetést leszűrni egy pre-development videó láttán, hiszen ez nem a végleges novemberi verzió. De hát az emberek megvitatnak egy-egy videóban látott jelenséget, annak sincs értelme, hogy némán végignézzük.

    Egyébként nem baj, hogy arcade, hiszen az előző két Hot Pursuit is az volt.
    Engem sokkal jobban zavar a belső műszerfal hiánya (vagy meg nem mutatása), nagyon hiányoltam a műszerfal nézetet sok éve az NFS részekben, Shift ebből a szempontból hosszú idő után nagy kedvenc volt.
  • modelcar
    #204
    nembaj:)