29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • LeonSilver
    #1757
    Én eléggé földhözragadt vagyok, még nem ültem gépen ( mondjuk inkább én helikufferre csüccsennék szivesebben ) pedig a családban is van aki kötődik a röppenéshez.Az öcsém és az egyik unokatesóm is Szolnokon végzett.Az öcsém sárkányhajtóműves volt az unokatesóm is, ha jól emlékszem.Ráadásul az unokatesóm a budaörsi röptérre jár rendszeresen, valamit tesz ott ( talán szerel, bár ebben nem vagyok bizti ) :) és már számtalanszor hívott csak még eddig nem volt rá alkalmam.Talán majd jövő nyáron.

    A legnagyob élmény?Hát talán amikor az oroszoknál voltunk ( qrvarégen ) gyakorlaton ( talán 85-ben ).Ezred éleslövészet volt, oroszokkal, csehekkel.Na ott nyomták rendesen a Mi-24-ek.Meg volt még valami ( nem emlékszem milyen gép volt ) ami napalmot dobott .Akkora lőtéren voltunk, hogy simán puffogtattak katyusával a ruszkik.

    Így utólag visszagondolva marhajó volt :) de akkor elég szarul kezdtem már magam érezni.Asszony itthon volt a kölökkel, én meg elmentem május elején otthonról és szeptember elejéig ( a leszerelés is csúszott a gyakorlat miatt!! ) kétszer voltam otthon ( egyszer egy esét, egyszer meg 2 napot ).
    Végig gyakorlatok, lövészetek.. '90-ben le is szereltem a rákba.
  • RedRiot
    #1756
    Az ottawai repülőmúzeumban láttam pár szép darabot: Me163, He162, Lancaster. Ennek már 12 éve, akkor még nem érdekeltek a WW1 gépek, így azokra nem emléxem. :(((( Élőben a legelső Air Race-en, ami még Tökölön volt, volt egy Corsair. Brutális volt. Jobban bejött mint maga a verseny. :))
  • PhantomAss
    #1755
    csak leugrottak Szolnokra és elvittel minket is, kb 2 óra volt az egész repülés
    még egy érdekes dolog, egyszer jött egy olasz főmufti egy ilyen géppel:
    http://www.piaggioclub.com/images/gallery/slideshow/cache/piaggiohome1-925x280.jpg
    elég furán nézett ki élőben
    nem akarom szétoffolni a fórumot, de hadd tegyek már fel én is egy kérdést: mi volt számotokra a legnagyszerűbb/legérdekesebb gép amit valaha láttatok testközelből?
  • DummyBoy
    #1754
    Na akkor villogok kicsit, bár ez nem repülős élmény :)

    Pár éve kint voltam barátaimnál Írországban nyaralni és átugrottunk Angliába 3 napra a War and Peace nevű show-ra (A világ legnagyobb katonai járműkiállítása és vására ...) :

    The War and Peace show

    Sorolhatnám az ottani élményeket, de pl: első este élmenyekkel teli leültünk a szálloda bárjába, ahol 3 idősebb emberke iszogatott, és szóba elegyedtünk velük, mert kiderült, hogy ők is a show miatt vannak ott ... Mind 3-an Normandiai veteránok voltak ... És meséltek ...

    Másnap elindultunk sétálni és fotózni ... Találtunk egy kiállítót aki éppen az elkerített Willis Jeep-jét rakta rendbe ... megkértük, hogy egy fotó erejéig beülhetünk-e ... Szó nélkül belement, sőőőt, hozott mindekire sisakot, fegyvert, és csinált rólunk egy rakat fotót ... Nem győztünk neki hálálkodni ... erre megkérdezte: "Hé srácok ... Nincs kedvetek kerülni egyet a Jeep-el?" ... o.O

    40 percig rallyztunk a Willis-el a show területén, a pasi mindent megmutatott amit később érdemes lehet megnézni ...

    El tudjátok képzelni a vigyort közben az arcunkon? :)

    Na ez az a 40 perc, amire én is minden nap emlékszem :) (Meg a mellettem eldübörgő Tigris tank pl ... csak hogy apróságokat említsek ...)
  • Sanyo
    #1753
    Cessna útvonalrepülésen hiénázni úgy, hogy én jelöltem ki a fordulópontokat. :) A másik a Li-2 fedélzetén Budaörsről Pécsre, Puma veteránok társaságában.

    Földi repülős: egy amerikai repülőnapon felkapaszkodni egy AH-64 Apache pilótafülkéjéig és nagyon közelről látni egy F-117A-t.
  • Papa01 #1752
    Na ez élmény lehetett!! :)
    Mennyi ideig tartott?
  • PhantomAss
    #1751
    én Szenkirályszabadján voltam szerződéses katona, repültünk mi17-tel a Tisza fölött néhány méterrel, 200km-es sebességgel, követve a folyó kanyargását
    a horgászok meg csak néztek hogy mi van :)
  • Papa01 #1750
    Nekem a legjobb egy Jak-52-es műrepülés volt! Na,az majd mindennap eszembe jut! :)Azért úgy irigylem azokat az embereket, akiknek ez napi élmény.. :)
    Ugyanígy eszembe jut a Góbé. Azzal viszonylag többet repültem, de sajnos korántsem eleget! :D Az valami csoda.
    És végül de nem utolsósorban egyszer repülhettem motoros sárkánnyal is, az is tetszett, de számomra a vitorla a legkedvesebb emlék. :)
  • DummyBoy
    #1749
    Jó reggelt!

    Nekem is sima utasszállítós élményeim voltak eddig ... Abból a legélvezetesebb repülés egy Saab légcsavaros géppel volt Budapest - Kolozsvár útvonalon :) Pont a szárnyon ültem, szóval minden átjött xD

    De sajna csak ennyi ... Álmok vannak ... az egyik az nekem is a nyitott kétfedél :) A másik pedig a sugárhajtás ... Az alternatív Repnapon lehetett repülni Mig15-össel ... Na az ...
  • RedRiot
    #1748
    Nem sok repülős élményem volt. Néhány Boeing/Airbus repülés. Turistaosztályon az óceánrepülés nem egy nagy élmény, max. a fel és leszállás. :/

    A legjobb élményem egy rövid Cessna sétarepülés volt Budaörsről, két éve. Nem volt még félóra sem, de élveztem minden másodpercét. Össze sem lehet hasonlítani a nagy utasszállítókkal. Vagy ha mégis, akkor a Cessna az autó, a Boeing meg az emeletes busz. Sokkal intenzívebb volt a repülés élménye a kisgéppel: lehetett érezni a széllökéseket, a motor ott bömbölt előttem, érezni lehetett hogy a levegőben vagyunk, hogy a szárnyak emelnek minket - az Airbus ablakából kinézni olyan mint a mozi. Szép, de csak azt érzem hogy magasan vagyok, nem az hogy repülök.

    Legnagyobb álmom egy sétarepülés egy nyitott kétfedelű gépen. (Szomorú voltam, mikor a Malév gépfestési pályázatáról túl későn értesültem: a fődíj egy Po-2 repülés volt!)
  • Papa01 #1747
    Szép! :) Egyszer én is megtanulok skin-eket csinálni! :)
    OFF
    Srácok, kinek mi volt a legjobb valódi repülős élménye? :)
    ON
  • DummyBoy
    #1746
    Szerintem nem rosszab mint a SPAD, sőőt ...

    Szokni kell az tény :)

    Ez meg csak úgy :)

  • DummyBoy
    #1745
    Ebben a fórumban találsz egy linket, onnan tudod leszedni, van benne Random Roulette is ...

    Practice, practice, practice! topik

    Utánna Mission editorral tudod szerkeszteni milyen gép jöjjön, és Te milyennel repülj! :)
  • Papirzacsi
    #1744
    Bocsánat a lustaságomért, de honnan szerezhető be ilyen random oroszrulett, ami ráadásul új gépeket is bead?
  • LeonSilver
    #1743
    Na.Nem is olyan rossz ez a teve csak a kilátás egy nagy szar :D
    Csináltam néhány oroszrulette ( rand ), kettő Dr1-et adott eddig be.Hála IStennek mind a kettő a földhöz tette magát :D :D
    De tényleg, a legjobban az zavar, hogy alig látok valamit.
  • Fokker
    #1742
    tegnap megvettem a dr1-et. még csak keveset repültem, nagyon csínján kell bánni minden fajta kormányfelülettel. a leszállás tényleg nem egyszerű, de az a biztos, ha alapjáraton közelítjük meg a repteret, szorgalamasan hosszan nyomkodva a blip-switchet. amikor már 30-50 méterre vagyunk a földtől, rá kell tapadni a blip-re. ha leáll a légcsavar, az sem baj. majd földetérés után, miután letette a seggét, hasra rántani a botot. így talán nem fordul el. vagyis elfordul, csak jobban korrigálható. jó gép, baromi jól fordul, érdekes hogy iszonyat lassan repül. szokni kell még. ami nem tetszik benne, hogy mivel nincs benne anyag, és eltalálnak, egyetlen találat a szárnyon már végzetes lehet. egyből szakadozik szét az egész. erre egyszerű a megoldás: úgy kell repülni, hogy ne tudjanak beülni mögéd.

    jó lett a kokárdás camel-skin!
  • RedRiot
    #1741
    " a Delfinben az a legjobb, hogy alacsony sebességen is jól manőverezhető ..."

    +1
    Ja ja, nagyon lehet vele tapadni a német gépekre, ha ilyen átesős mókát próbálnak játszani. Az SE sokkal hamarabb "felborul".
  • DummyBoy
    #1740
    Hmmm ... ezt néztétek már?


    Új típusú ROF kampány
  • DummyBoy
    #1739
    Célozni jobban lehet vele, de nehezebb biztonságosan repülni ... a Delfinben az a legjobb, hogy alacsony sebességen is jól manőverezhető ...

    De nekem most a Camel az abszolút favorit ... csak össze kell még szoknunk ... A kilátás kicsit gyér, de kevésbé zavar mint a pl: a SPAD "szélvédője" ... Célozni is jó vele, és iszonyat agilis gép ... Bár a többi szövetséges géphez képest picit lassú, az összes német géppel párban van, emelkedni is jól emelkedik ...

    Szóval nálam most Teveklubb van xD
  • Papa01 #1738
    Én is azt használom, amit Dummyboy kolléga bejelölt. De szerintem a Dolphin-nal, nagyságrendekkel jobban lehet célozni. Amióta megvettem csak azzal repülök!! :)
    A dr1-et is hanyagolom miatta, szerintem piszok jó gép!:)
  • DummyBoy
    #1737
    Az új gépek esetén én mindig repülök egy kört bekapcsolt Aiming Help-el, hogy tuti jó helyre célozzak, valamint figyelem a nyomjelzőket ...

    De Seva esetén a pirossal jelölt kör közepére próbálok célozni úgy hogy a tetején lévő "bütyök" és a gép orránál lévő bütyök egy vonalban legyen ...

  • DummyBoy
    #1736
    No, nem vagyok egy Richthofen, próbálgattam a Camel-t és a Fraps-ot :)

    Egyre jobban tetszik a Camel ... igaz, még mindig gyakran földhöz verem magam, de amikor elkezdek dugózni, akkor mindig tudom miért ... Ráadásul sokszor ki is hozom belőle, szóval imádom ezt a gépet :)

    Tegnap este pl: 3-szor is sikerült látványosan felrobbantani az enemy-t ... Persze a FRAPS az nem ment :)

  • RedRiot
    #1735
    Az SE5-el hogy céloztok? Én bevallom csak a tetőre szerelt Lewis irányzékát használom, de egyszerre tüzelek mindkét géppuskával. Mivel általában a szárny középső részére célzok, reménykedem hogy a Vickers lövedékei is célba találnak. :) Egy százalékos találati kimutatást azért megnéznék a két fegyverre lebontva, lehet hogy érdekes lenne.
  • DummyBoy
    #1734
    Én nem voltam ... Viszont Airsoftoztam sokat ... És lőttem is ...

    Viszont qrvára nem figyeltem oda rá (Főleg mivel Albán és Fokkeren sincs ilyesmi :) ) ...

    Tudod, aki HUD-hoz meg sisakcélzóhoz van szokva xD

    Kellett vagy fél óra mire leesett mekkora láma vagyok :)
  • Papa01 #1733
    Köszi!!! :)
  • LeonSilver
    #1732
    Azt nem hiszem, hogy különösebb ballisztikai számítások lennének ( tehát itt nagyjából oda lő ahova néz ) a játékban de a célzás alapvető módja itt is az mint más fegyvereknél.

  • Papa01 #1731
    Én nem voltam! :) Nem vittek el. :(
    Leon, köszi a linket!
    Joe, igen igazad van, fordulóban előretartást is számolni kell, amit írtam, azt úgy értettem, ha pontosan a cél mögött vagyok, és jó közel.. :)
    A kép:
    [IMG][/IMG]

    Dummy, szuper ez a skin is! :)

    Papa
  • JoeDestroy
    #1730
    Kicsit elnagyolt lehetett a lövészet vagy kimaradt
    Jóvanna csak montaaam..

    A célzásnál forduló sebesség és táv függvényében elé kell lőni a gépnek.
    A célkereszt közepe a gömbbel csak egyenes vonalban a beállított összetartási távolság környékén ad pontos becsapódási helyet.
    Néhány gépen a géppuskákon is van célzó külön külön is.
  • LeonSilver
    #1729
    Urak, Ti voltatok katonákok??

    **--**

    Én http://tinypic.com/ ezt használom képlinkelésre.
  • DummyBoy
    #1728
    Nem nagy durranás, de nekem tetszik :) Egyszerű ...



    Ahogy írtam, úgy meg lehet nyitni a képedet, de sajna kicsit körülményes :)
  • Papa01 #1727
    Igen erről csináltam én is egy képet.. Ezt akartam feltenni. Leon kolléga adott régen egy jól működő (SG alatt)képfeltöltőt. Csak véletlen töröltem a könyvjelzőkből... :(

    A shotot pedig várjuk... :)
  • DummyBoy
    #1726
    imageshack-ről nem lehet ide hotlinkelni ... Ha megnyitod új ablakban a linket és nyonsz rá egy refresht, akkor nem lesz béka xD

    Teljesen jó amit írsz ... én az első pár SPAD reülésnél nem értettem, miért nem találok sosem, mikor elvileg jónak kellene lennie :) Na azért nem, mert a célgömb az teljesen máshol volt ... Na akkor esett le, hogy nem mindegy hol van a célkereszt, az is lényeg hogy honnan nézed xD

    Ezen segítenek ezek a célgömbök (Én meg szidtam hogy útban van xD)

    Mellesleg csináltam egy "picit" fiktív xD magyar Camel skint :) Amíg töltődött fel videóm a jutubra, addig összeökörködtem egyet ...

    Mindjárt csinálok shotot :)
  • Papa01 #1725
    Sorry, uraim... nem akar működni. :(
  • Papa01 #1724
    Óó, basszusgitár.. :(
    Hátha a link jó lesz. Link

    Leon, Te mit is javasoltál képfeltöltésre? :)
  • Papa01 #1723
    Köszi Dummyboy a segítséged! :) Én mondjuk a Gimp-et használok, de szerintem abban is megoldható... :)

    Rájöttem, a Dolphin-al hogyan lehet nagyon pontosan célozni.. :) Bár lehet ez csak nekem új.. :)

    A célgömböt pontosan a kis belső célkör közepén kell tartani és akkor pont oda csapodnak be a lövedékek ahol a célgömb van.. :) Szerintem.
    (TrackIR-esknél)

    Egy kép:


    Vagy szerintetek ez hülyeség?
  • DummyBoy
    #1722
  • Sanyo
    #1721
    G940? Hétvége, jövő hét eleje.
  • DummyBoy
    #1720
    2 Giga??? Mire 2 GB-t feltöltök, addig kiadják a 2.0028-as peccset is ...

    Izé ... nem szeretnélek sürgetni, csak informálódnék :) Mi a helyzet a cikk másik felével?
  • Sanyo
    #1719
    Sony Vegas, a kimeneti fájl (dvd pal) egyből mehet youtubira (2 giga), ebből HD anyag lesz. A letöltésre szánt változathoz pedig koepi xvid codec, 1500-2000kbps bitrátával készül, ha van hang akkor 128kbit mp3. A virtualdub erre tökéletes, bár kellett egy kis idő, míg megtaláltam a jó beállításokat.
  • DummyBoy
    #1718
    2.9.9 ... de lehet hogy túl sok FPS-t lőttem be neki, majd utánnanézek ...

    A kijelölés a lelke az egésznek ... én is bohóckodtam vele, de meguntam, és kitapasztaltam, hogy a legjobb ...

    Az elején, azonnal a betöltés után menj be a Layer menübe, ott New - Layer from Background ...

    Ezután jelöld ki valahogyan amit szeretnél (ezzel játszadozni kell ... a Magic Wand tool nekem sem ment úgy mint a srácnak ... ) a kijelölő tooloknak van egy rakás lehetőségük, gyakorolni kell és próbálkozni ...

    pl: Shift-el hozzáadhatsz újabb kijelölést, Alt-al kivonhatsz belőlle, meg fent van 4 ikon is hogy mit hogy csináljon ...

    Utána ha kijelölted ami kell, jobbklikk a kijelölésen és válaszd ki azt hogy "Layer via Copy" ... ekkor lesz egy új Layered amivel azt csinálsz amit akarsz ... Ha nem jó akkor max letörlöd, de a hátteret nem bassza el ... (Érdemes ezeket külön is elmenteni, hátha később kelleni fog ...)

    Ha másik Layert akarsz csinálni akkor meg ki kell választani a Background-ot és akkor kell Layer Via copy-t nyomni ...

    Ha mindent befejeztél akkor mentsd el az egészet valamilyen néven PSD kiterjesztéssel, utánna meg Layer menü: Flattern Image, és utánna ha ez megvan akkor lehet DDS-ként elmenteni ...