29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • DummyBoy
    #3637
    Nos, az egy érdekes gép :) Az ugyanis a német SPAD ... a szárnyai is onnan vannak ... Elvileg a legjobb zuhanó az összes német gép közül ... és emelkedésben is ott van, gyors is ... Viszont ... szóval nem jó vele repülni ... váratlanul dugózik, nehéz kiszedni belőle, stb ... Viszont kilátásban ő a legjobb :) Szerintem :)

    ROF fórumon páran istenítik ... de szerintem nem olyan jó ... vannak jobb gépek nála ...
  • Willenbrock
    #3636
    Pár történelmi skint is találtam ITT többféle géphez,főleg Dr.I-hez.A fekete ördögfejes DVII-est Josef Jacobs ász repülte,de pont ugyanilyen festéssel Dr.I-est is repült.Nem tud valaki linket a fekete Dr.I-eséhez?Esetleg megpróbálom majd ebből a skinből átalakítani ha megtanulok skint csinálni,a triplánon igen látványos ugyanez a festés.
  • Papa01 #3635
    Gyerekek, melyik film volt az amelyikben 3 amerikai űrhajóst felküldenének a Marsra, de a start előtt kiszedik őket az űrhajóból, majd azt adják elő, hogy meghaltak? Ők meg menekülnek. Kölyök koromban láttam... kb erre emlékszem... :D
  • Papa01 #3634
    Jaja, simán megnyitotta, és látom a rétegeket is (layers), csak melyiket kell manipulálni? Illetve ugyanabba az állományba kell visszamenteni?
  • LeonSilver
    #3633
    Hát Papa én Gimpet már marha régen ( több éve ) használtam utoljára, azt sem tudom, hogy hogyan nyitja meg a .psd-t.A fotó boltban layerekkel dolgozik az ember, gondolom gimpben is valami ilyesmi van.
  • Papa01 #3632
    Szuper! :)
    Nekem is jó lenne egy pazar kis új skin! :)
    Gyerekek, én betöltöttem Gimp alá, és úgy láttam, simán elmenti PSD-be!
    De melyik réteget kell manipulálni a 6 közül? Illetve mindet láthatóvá kell tennem, amikor elmentem?

    Pár mondatban segítenétek? :) Köszii! :)
  • LeonSilver
    #3631
    Bocs Papa de most fél szemmel filmet nézek, fél szemmel meg szkinezgetek :D
    Egyelőre itt tartok bár ez még közel sem a végleges.Lehet, hogy valami egészen más szkin lesz.Talán valami fekete, az még nem volt ( eleget ) :D :D

  • VO101 tvr
    #3630
    És a Pfalz DXII? Ezt senki nem említi.
  • Papa01 #3629
    A Pfalz-al nem repültem sokat, de Fokker és Papa kolléga is isteníti :)
    Talán hamarosan Leon kolléga is eljut erre az álláspontra... :D
  • Papa01 #3628
    Pontosan! Amikor a Fokker DVIII-ast offline kipróbáltam, és 8-ig eljutottam, azt gondoltam, na, ezzel mindenkit elkapok.. :))

    Na. Ennek az lett az eredménye, hogy:
    - Leszakadt a a szárnyam...
    - Bedugóztam
    - Lelőttek
    - Néha elém is keveredett valaki... :D
  • DummyBoy
    #3627
    Dogfightra az a gép a legjobb aminek a technikáját legjobban el tudod sajátítani ... A szövetséges gépek inkább vertikális harcra jók, ez nekem nem megy, de talán a SeVa a legjobb az ereje és a gyorsasága miatt ...

    A német gépek pedig horizontális harcra jók, fordulózni ... Ebben verhetetlenek ... egy szövetséges gép van ami használható fordulózni, az a Camel ...

    Nekem a horizontális fordulóharc az ami inkább fekszik ... Itt már csak attól függ melyik gép milyen tulajonságát tudod legjobban kihasználni ...

    Űbermindentverő gép nincs ... hála istennek eléggé jól balanszoltak a Neoqb-s srácok.

    Pfalz DIII, Alba DIII, Alba DV, Fokker DVII: Ebben a sorrendben talán: Ezek a gépek a legjobbak kezdésnek ... Ezeknél semmire sem kell figyelni (Ahogy a Papa is mondta ...) csak az ellenfélre. Viszont minden gép kicsit más:

    Ami itt jön az csak saját észrevétel, most néztem a ROF oldalt és teljesen átvariálták a gépek adatlapjait ...

    A peccs előtt szerintem a DIII a legfordulékonyabb, a DV kevésbé fordul jól mint a III-as, de picit gyorsabb ... Az Alba DIII valahogy jobb volt mint a DV ...

    A Pfalz-al nem repültem sokat, de Fokker és Papa kolléga is isteníti :)

    A sor végén van a DVII ... Nemtom ... nekem annyira nem jött be mint a többi, de az sem rossz gép :) Érdemes az Alba DV-öst kipróbálni, az benne van az alapgépek között ... (Most nézem ... "kicsit" megtolták a végsebességét a DVII-esnek ... lehet érdemes lenne adni neki még egy esélyt :) )

    Aztán jönnek a szörnyetegek: A forgómotorosok. A forgó motor miatt mindegyik gép többé-kevésbé olyan mint egy giroszkóp ...

    A Fokker DVIII-ast még nem próbáltam, de állítólag jó gép, nem olyan rakoncátlan mint a DR1. (Fene essen bele, ma este kipróbálom xD)

    Az én favoritom a Sopwith Camel: Gyors, erős, könnyű, a DR1-es kivételével mindent lefordul (Legalábbis a peccs előtt lefordult ...) ellenben nagyon könnyen bedugózik, és nehéz kiszedni a dugóból ... Fordulóban sokkal stabilabb mint a DR1, viszont a magassági kormány az nagyon érzékeny, és elég nehéz vele emiatt célozni.

    Aztán a legjobb fordulózó: A Fokker DR1. Sajnos ennek is ára van, mert igaz, hogy a DR1 majdnem megfordul a tengelye körül ... de sajnos ezt akkor is megteszi, ha nem akarjuk ... Balkanyar esetén szét kell taposni az oldalkormányt, meg figyelni az orrára, mert egy kis figyelmetlenség és jobbkanyar lesz a balkanyarból ... Viszont a DR1 magától is kijön a dugóból, szóval iszonyat az a gép ... csak sajnos én nem szeretem hogy nem arra megy amerre szeretném ...

    Nos ennyi ... a többi gép is jó, de azokat annyira nem preferáljuk annyira: Dolphin pl: jól emelkedik és gyors, de gyorsan leesnek a szárnyai és lomha ...

    Qrva nehéz választani, elhiheted ... Sajna csak abban tudunk segíteni, hogy elmondjuk kinek mi tetszik egy gépben.
  • Papa01 #3626
    Nekem sem rövid távú. de sajnos ha nem a Pfalz-al repülök, akkor nekem pillanatok alatt végem... :D
  • RedRiot
    #3625
    "Ami érdekes számomra az az amit Papa többször is említett, hogy ( magasságtól függetlenül ) máshogy viselkedik a gép offline és máshogy online repülésnél."

    Akkor nem csak szerintem van így. Néha jobban észrevehető, néha nem. Először annak tulajdonítottam, hogy ha ellenetek repülök akkor agresszívabb, durvább manőverekre kényszerülök, és azért bénázok többet mint mondjuk orosz rulettben. Néha viszont nagyon durván más az egész, mintha más lenne a fizika online. :/
  • RedRiot
    #3624
    Ez mennyire igaz! Küszködtem sokat én is az SE-vel, de a nehézkes célzás és hogy állandóan korrigálni kell a német gépek felé terelt engem is. Azért nem egy rövid távú projekt a RoF nálam, nem ragadok le az Albáknál.
  • Papa01 #3623
    Leon, esetleg egy gyors, rövid teszt?? :)
  • Papa01 #3622
    Ugye-ugye?? :) Kinek van kedve állandóan azt figyelni, hogy a gép mikor méltóztatik bedugózni, vagy átesni?? :)

    Inkább figyelem az ellenséges gépet harc közben... :)
  • VO101 tvr
    #3621
    Két német gép jól fordul, azokkal lehet ügyeskedni, különösen a DVII teljesen jó eséllyel veszi fel a harcot a többivel. A SPAD Boom&Zoom-ra alkalmas, de fordulózni alkalmatlan. A Nieuport28 szép gép, de harcra alkalmatlan.
  • LeonSilver
    #3620
    Kipróbáltam a Pfalzot.Csinálok szkint magamnak :D Egész fasza kis szerkezet.
  • Papa01 #3619
    Alba III, Alba V, Fokker VII - A Német gépek szerintem jók! :)
  • sakkay
    #3618
    Úgy értem nem tervezek venni + gépet, akkor a multiban van esélyem a meglévő gépekkel? Most nem nézve azt , hogy alapból jó vagyok-e vagy nem.
  • sakkay
    #3617
    Az alapból meglévő gépek közül van egyáltalán olyan, ami jó?!
  • Papa01 #3616
    Igen , jó volt a repülés... :)
    Holnap 10:00 nektek jó? :)

    Én a Pfalz-ot azért szeretem, mert nem forgó motoros...
  • LeonSilver
    #3615
    Holnap lehetne tolni megint, akár délelőtt is ha a Papa csinál szervert.
  • LeonSilver
    #3614
    Hát qrva jó volt megint repülni egy kicsit.Még szoknom kell ezt a D.VIII-at de talán jó lesz vele a mutatvány.Ami érdekes számomra az az amit Papa többször is említett, hogy ( magasságtól függetlenül ) máshogy viselkedik a gép offline és máshogy online repülésnél.

    **--**

    Dr.1 - izgága nagyon
    D.VIII - egész jó gép ha az ember kitapasztalja
    Pfalz D.IIIa - "Brutális állat a pályán ..." félek, hogy belefognak nyulni


    Teve - Qrva jó gép de szerintem az utolsó peccsben belepiszkáltak és elbaszták egy kicsit.
  • VO101 tvr
    #3613
    Melyik gép az igazán jó doghfight-ra? A Nieuport28 és a SPAD nem igazán fordulóharcos gépek. Érdemes venni más gépet? A PfalzXIII paraméterei alapján szinte teljesen mint a FokkerDVII. Esetleg a FokkerDR.I és a DVIII. jön szóba? BnZ gépnek pedig a Se5a?
  • Papa01 #3612
    Igen, szegényt én is megtorpedóztam, pedig nem akartam.. :)
    Jó repülés volt,. én asszem maradok a Pfalz DIII-ommal
  • DummyBoy
    #3611
    Köszöntem a repülést, jó volt, csak szokni kell ...

    Meg kell tanulnom rendesen használni a kéziféket, mert szegény kolléga olyan szépen lelassított előttem, én meg nem megfelelő követési távolságot tartva ugye ... bummm ...
  • Sanyo
    #3610
    Nagyon jó, kapok linket hogy kitehessem? :)
  • DummyBoy
    #3609
    De, csak be akarok lépni TS-re :) De egyik sem megy :(

    Dede ... megvan ... nem jó az IP! Helyette "klanok.hu" kell és kész ...
  • Papa01 #3608
    nem én a régi ts-el simán felmentem, , Dummy nem jössz?? :)
  • DummyBoy
    #3607
    Nem TS3 kellene már neki?
  • Papa01 #3606
    Ts-re fel tudnál jönni 1 percre, Leon nem tud csatlakozni... :(
  • Papa01 #3605
    : (
  • RedRiot
    #3604
    Köszi! :)
    Ma már gépeztem egy sort, az asszony kezd szemmel verni. Jobb, ha most kihagyom a röppenést, mert még mellőzve érezné magát.
  • Papa01 #3603
    Megpróbálod újra? :)
    A szeró nem is látszik?
  • LeonSilver
    #3602
    [12:51:56] Connecting to 78.47.57.121
    [12:51:59] No reply from server
    Maybe the server is offline
    or maybe teamspeak is not running on it
  • Papa01 #3601
    Ez csoda szép! :)
    Riot, Te jössz? :)
  • Papa01 #3600
    Szeró, megy, TS-en vagyok, jöjjetek Urak! :)
  • RedRiot
    #3599
    A templateknek hála, belevágtam a skinezésbe. Az első egy létező gép alapján készül:







  • Papa01 #3598
    Persze,gyere bátran!! :)