29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Her Laca
    #3837
    Az igazság az,hogy az IL2 zők megtanultak harcolni a gépeikkel,ami valószínű sokkal több odafigyelést igényel (mint ti is írjátok) .
    Nos ezután nem fognak átszokni egy olyan játékra amin ugyan gyönyörű de gyerekjátéknak tűnik. Ennyire egyszerű a dolog.
  • LeonSilver
    #3836
    Teljesen igaza van mindkettőtöknek szerintem és az is tuti, hogy ebben a műfajban ez lesz az irány a továbbiakban.
    Nézzetek csak át a Silent Hunter V topikba.Ott is van néhány shot a jáátékról és szerintem( is) oylansmi lesz mint a DCS abból a szempontból, hogy lesz benne ilyen árkád éppen az eladhatóság miatt.Ez egyébként engem nem hogy nem zavar hanem örülök neki, mert így talán több ilyen játék készül ( mert azt azért valljuk be, hogy minket nem igen kényeztettek el) és ha csinálnak bele rendes szimulátoros részt ( szintén mint a DCS ) akkor én igazából lesz*rom, hogy van benne árkád.
  • DummyBoy
    #3835
    Én meg pont azon agyalok, hogy rengeteg ember megtalálja a számítását (Mint írtad, sokkal szélesebb rétegek ...) ebben a játékban mint az IL-2-ben... csak a vérszimesek nem ...

    De ha őket is sikerül megnyerni, akkor még többen megveszik majd a játékot ... még több pénz ... jönnek a modderek, ésatöbbi ... és ehhez bár tuti kemény munka kell, de egy nagy előrelépés lenne ha lenne SDK, moddolhatóság, stb ...

    Amit tudok, hogy a Mission editor készül, szóval az nagy dobás lesz, akkor jönnek még új gépek (Ugyan fizetős DLC-k, de 3 dollár ...) normális cockpit bomberekhez ...

    Én bízom benne, hogy rendberakják a szim részét ... Abban biztos vagyok, hogy sosem lesz olyan mint az IL-2 ... de ha annyira rendberakják, hogy a szimulátoros közösségek ne árkádozzák le, akkor már nyert ügyük van ...

    Abban is biztos vagyok, hogy a SOW-nak nem lesz ellenfele ez a game ...

    De egy átmenetnek - réskitöltőnek tökéletes már most is, de ha rendberakják akkor meg ihaj ...

    Nem véletlenül van árkád rész az DCS: Black Sharkban is :) Volt itt a topikban is egy olyan "megjegyzés" hogy valami jobb "röpcsis játék" mint a ROF ... na ez tény ...

    Ha egy játékkal el tud játszani egy hat éves gyerek egér-billenytyűzettel élvezetesen, majd apuka is Hotas-al - TrackIR-el, stb, mert át tudják kapcsolni, akkor annak lényegesen jobb az eladhatósága mint egy "csak" szimnek :)

    Ahogy nézem qrva nagy igény van rá ... az elmúlt és az elkövetkező pár és lassan kánaánná válik a szimeseknek (DCS, ROF, SOW?, FC2.0, és nem is szóltam az új Hotasokról, meg amikről még nem tudok ...) ...

    És úgy néz ki van rá kereslet ...
  • Her Laca
    #3834
    Gondolj bele:)
    Ez sokkal szélesebb rétegnek szól ,mint az Il2 vagy majdan a bob.
    A megszállott gyökerek (mint én is) nagyon kis szelet vagyunk a tortán,
    és mivel gondolom konzolon sikeres volt így kiadták pc re is. Kell a pénz és ez teljesen érthető is.Ezt olyanok is megveszik akik ,nem szeretnének komolyabban molyolni csak ahogy írjátok egy könnyed kis légi csetepatét lezavarni.
    Szóval nekem kétségem sincs afelől ,hogy ez soha nem lesz szimulátór.
    Bár ha jobban belegondolok a szó igazi értelmében az Il2 sem az.
  • LeonSilver
    #3833
    Lehet, hogy igazad lesz de majd meglácccccuk.Mondjuk rondább nem les az sem, csak menjen is faszányosan meg tényleg legyen szimu.
  • Her Laca
    #3832
    Ne reménykedj:) Oleg BOB ja lesz az:)
    Nem is engedi ,hogy ezt feljavítsák arra a szintre . Szerintem.
  • LeonSilver
    #3831
    Minden esetre a grafika üt mint az ipariáram.Ha ezt moddolással vagy gyárilag megfejelik egy rendes szim cuccal akkor ez lesz az eddig megjelent überállat és a többieknek igen csak kapaszkodni kell majd.Reménykedjünk habár nekem így is tetszik.Tényleg nagyon jól kilehet vele kapcsolódni.
  • DummyBoy
    #3830
    Igazából az elején az volt a vicc, hogy valamelyik külföldi fórumon olvastam, hogy a 3D modellek miatt vagy mi miatt fizikailag nem lehet megcsinálni, nem engedi a játék, hanem berepülsz a híd alá és felrobban a gép :)

    Ott is írták a külföldi fórumozók, hogy mindenkinek az első dolga átrepülni a hidak alatt xD

    Papa: Az a gond, hogy ez nem szim (még ...) csak akar az lenni ... én nem értek hozzá, de PhantomAss leírta a véleményét a WOP topikba ...

    Viszont így, hogy nem repültem érdemben az IL2-vel, így nekem szórakozni pont jó ... jó kis bemelegítés a Storm of War-ig ...

    Ha szimezni akarok, akkor úgyis ROF-ozom ... ez arra jó, hogy ha van fél órám, akkor repkedek vele egyet, ha meghalok, akkor nem 10 perc hanem 1 míg újraindul a misszió, sőt nagy küldetések közben ha lelőnek, akkor nyomok egy entert és folytatom ...

    Ha igazak a pletykák amiket olvasok, akkor amellett, hogy a fejlesztők is gyúrnak a szimes részen, lehet moddolható is lesz a game, és akkor semmi sem állítja meg hogy ne legyen belőle überjáték :)

    A WOP egy átmenet a szimulátorok és az arcade játékok között :)
  • Papa01 #3829
    Most viszonylag erősebb a forint, de így is majdnem 10 ezer lenne.... :(
    Azt hiszem kihagyom, majd ha csökken az ára, akkor megveszem... :)
  • Her Laca
    #3828
    Viccnek szántam:))
  • LeonSilver
    #3827
    Nekem nagyon tetszik.Az a lényege, hogy a helyén kell kezelni.Nem azt kell várni tőle ( egyelőre ), hogy vérszimulátor legyen és akkor nem csalódik benne az ember.Én most nem tudom megvenni sajnos mert a Fiam ( az utolsó a háromból aki ilyen korban jár ) hamarosan éreccccségizik, nyelvvizsgázik meg ilyenek és arra kell a zseton.Pedig megvenném az tuti.Nagyon jó kikapcsolódás!
  • Papa01 #3826
    Ez gyönyörű szép szim.... a demóját amiatt nem tettem fel, hogy ne kelljen ezt is megvenni... :D
    De félek, nem fogom tudni megállni... :D
    Jó kis röppenés volt, Leon!
    Urak, nektek tetszik??
  • LeonSilver
    #3825
    Szó sem volt arról, hogy ez valami.Arról volt szó, hogy ha kézbekapunk egy szimet ( DCS,RoF, akármi ) akkor ez kb. az első dolog amit kipróbál Dummy is meg én is.Ennyi.
  • Her Laca
    #3824
    Srácok:) Ez valami?:DD
    Kispuma nálunk annó Henkellel háton megcsinálta .:)
    Mondjuk fogalmam sincs hogy .
  • LeonSilver
    #3823
    Ja, erről beszéltünk éppen.De látom nem csak mi ketten vagyunk ilyen izék ;)
  • DummyBoy
    #3822
    Jaja xD

    Ez volt az egyik első amit kipróbáltam a Full verzióban, főleg mivel valahol azt olvastam, hogy nem lehet megcsinálni xD

    Mondjuk ezt majdnem minden szimulátorban kipróbálom XD
  • Clidey
    #3821
    Ilyenem nekem is van :)

  • LeonSilver
    #3820
    Dummy.Egyszer beszéltünk róla, hogy mind a ketten iylen zizilaborok vagyunk ilyen tekintetben.Szóval nekem már megvót, és neked ? ;)

  • DummyBoy
    #3819
    Jaja, köszi, olvastam ezt is és sok más oldalt és fórumot ahol erről megy a vita ...

    Emiatt döntöttem úgy hogy maga a gép az eredeti barna lesz (kicsit kivilágosítva), Oliva csíkokkal meg overlay-el, már csak ki kell világosítani a végét ... mint a #3806, csak ki lesz világosítva pár részen, meg kicsit zöldítve lesz és kész ...

    Már csak a számokat kell lecserélnem és kész ... A szinekkel tökölök a legtöbbet, mert sajna alig érek rá otthon ...

    De holnapra szeretném befejezni ... majd meglátjuk :)
  • Willenbrock
    #3818
    Szerintem is így van,a gépek jellemző karaktere sosem változott szerintem és a teljesítmény különbségek is fennállnak,ha a DVII új motort kapott nyilván van változás.Igaz én leginkább csak a Dr.I-et repülöm de azzal nem lehet igazán változásokat tapasztalni a legújabb patch után sem,szerintem olyan mint előtte volt.
  • Sanyo
    #3817
    Én jóhiszeműen azt feltételezem, hogy csak a hibákat javítják és nagyon remélem, hogy így is van. :) Nyilván változik a repmodell, ha belenyúlnak a gép paramétereibe, elég csak egy kicsit erősebbé tenni a szárnyszerkezetet, máris jobban lehet tépni, jobban bírja a zuhanórepülést, stb. Nem kell egyből rémeket látni, amíg szórakoztat és kikapcsol a repülés, engem nem érdekel. :)
  • Sanyo
    #3816
    Hmm, érdekes.
  • Willenbrock
    #3815
    Ha tudsz englisül akkor találtam egy ilyen oldalt ahol leírják mit lehet tudni az eredeti színekről.színek
  • sakkay
    #3814
    Nem akarok vitatkozni , hülyeség is lenne a részemről főleg úgy , hogy nem játszom de sokszor azt írták (a profik is) gyanúsan bele, bele nyúlnak a gépek rep. modelljébe...két verzió van 1. javítják a realitás kedvéért
    2.(mint a csendőr fegyver használat utolsó pontja) egyéb esetben-tehát más okból..de az az mi az?
  • Willenbrock
    #3813
    Szerintem eléggé hasonlít a képen levőre,talán annyi hogy a törzs a kereszt előtt kissé világosabbnak látszik(lehet hogy ott jobban átüt a világoskék alap),közvetlenül mögötte meg van egy kicsit sötétebb rész.A szárnyak alatt a legsötétebb,de nehéz megmondani hogy az árnyéktól van vagy a festés olyan.
    Mi a játékban a campány és a karrier közt a különbség?Kampányt egyelőre csak a gyakorlót engedi(a 6.pályát utálom,nem tudok Spaddal harcolni rendesen)A karriert elkezdtem,abban csak azt hiányolom hogy túl késői időpontban kezdődik és az egység többi gépe nem az egységnek megfelelő skinnel repül hanem alappal,és az én gépemen is minden bevetés előtt ki kell választani a skint mert nem jegyzi meg.Őszi-tavaszi térkép is van amúgy a játékban?Mert eddig csak nyárit és télit láttam.
  • Willenbrock
    #3812
    Beveszi az a balfordulót,csak meg kell szokni;)Azt hiszem egy hajszálnyit lenyomom az orrát előtte aztán bedöntéskor egy kis oldalkormány nyomás hosszan,ha már a fordulóba "befeküdt" akkor már az oldalkormány sem kell annyira hozzá.Én már megszoktam mert szente csak azzal repülök,azért persze időnként előfordul hogy túlhúzom,elrontom.Elkezdtem a karriert Dr.I-el,fura hogy csak 1918 Júniustól kezdődik-éppen akkoriban állt át minden Jasta a DVII-re,Dr.I már kevés volt akkor.Inkább Február körül kéne kezdődnie.Első bevetésen a 2 Spadot leszedtem,az egyiket szemből úgy hogy éppen előttem emelkedő fordulóba kezdett-fel is robbant öröm volt nézni.A leszállás is egyben sikerült 2 kör után.Dr.I-el nem könnyű rendesen leszállni sem,azt is ki kell tapasztalni.
  • RedRiot
    #3811
    Szerintem nem jellemző a RoF-ra, hogy a játékegyensúly miatt belenyúlnak gépek viselkedésébe. A D.VII ami a játékban van, a leggyengébb motorral szerelt korai változat, az adatok pedig amik alapján lemodellezték a gépet, egy háború utáni francia tesztből származnak.

    "esetleg halvány remény lehet arra , hogy a patch változások csak a valóság kalibrálása(lenne)?"

    Igen. A készítők figyelik a játékosok észrevételeit a hivatalos fórumon. A Dolphin túl gyenge szárnya, a D.VII gyenge emelkedése, az SE porcelánmotorja mind korrigálva lettek - és ezeket a hibákat igen sokan reklamálták a fórumon.

    "Az online multiban meg pont az lenne a szép, hogy igenis NEM arányosak a gépek."

    Egyáltalán nem arányosak már most sem. Van amelyik ebben jó van ami abban. Könnyen repülhető, jól forduló, nagy tűzerejű, gyors, jól emelkedő, erős szerkezetű gépek külön-külön vannak a játékban, de olyan aminek csak jó tulajdonságai vannak nincsenek.
  • sakkay
    #3810
    Értem én a készítőket, de ha a (il2 mellett) legélethűbb (harci)szimulátornál sem mennek rá az adatok, teljesítmények szimulálására AKKOR HOL?! Részemről le****m a kiegyensúlyozást ha azt akarok, játszom a tucatjátékokkal. Az online multiban meg pont az lenne a szép, hogy igenis NEM arányosak a gépek. Nem tudom , hogyan van a multiban de pl, ha korszakválasztások lennének talán még jobban hoznának az életszagból valamit..bocs ha túl lennék 0 játékkal, de mindig olvasom a hozzászólásaitokat és még így is mindig felhúzom magam..esetleg halvány remény lehet arra , hogy a patch változások csak a valóság kalibrálása(lenne)?
  • RedRiot
    #3809
    "Kíváncsi vagyok még, hogy a DVII és a DVIII milyen teljesítményt nyújt, de a papírforma alapján csodát nem várok. Hogy a DVII a háború legjobb (német) gépe lett volna, valahogy nem jött át nekem eddig a játékban."

    A D.VII az utolsó patch óta kicsit jobban emelkedik, de még mindig gyenge az SE-hez és a SPAD-hoz képest. Mondjuk érdekes lenne 4-5000 méteren kipróbálni, mert ha jól emléxem olvasmányaimra a D.VII erényei igazán nagyobb magasságban jöttek elő. (Bár az SE is azért maradt hadrendben a háború végéig, mert nagy magasságban sem csökkent a motor teljesítménye.)

    A D.VIII-al még nem sokat repültem, de én is egyetértek a többiekkel: a legjobban a Dr.I-hez hasonló a viselkedése, de attól valamivel simább.
  • LeonSilver
    #3808
    Bezony.A Teve attól dugózik a legtöbbet / legkönnyebben ha forduló közben az ember húzza is a botot.Kicsit lehet de nem folyamatosan és nem sokat.
  • DummyBoy
    #3807
    Azért mert olyan mint a Camel, iszonyat időt bele kell fektetni, hogy megszokja az ember ... főleg mivel elvből balra kanyarodik mindenki ...

    Forgómotoros gép elől jobbra kitértni az öngyilkosság ...

    Mellesleg kemény rudder kell hozzá és le kell nyomni az orrát, akkor nem kapja fel ... Ebben az az idegesítő, hogy az ember elvből húzná a botot, hogy gyorsítsa a fordulót ... Ezért nehéz kezelni, le kell győzni a megszokásokat ...

    Én meg akartam tanulni, mert emelkedésben nagyon jó, fordulásban talán a legjobb, de cserébe nagyon virgonc és nehéz kezelni, ráadásul még lassú is :)
  • DummyBoy
    #3806
    Mit gondoltok?

  • VO101 tvr
    #3805
    DrI-el sikerült már valakinek egy normális konstans balfordulót összehozni, hogy a gép orra kb a horizonton van? Valahogy nem találom a megoldást a gépre. Sejtem, hogy intenzív oldalkormány használatot kíván, de valahogy nem áll össze, ez így egy nagy nulla. Max a jó emelkedését lehet kihasználni.
    Tegnap felnéztem a Hussar's angol serverre. Ügyes emberkéik repülnek ott, nem ma kezdték. A SeVa-val mentem, rámlőni sem tudtak. Az AlbaV a default sárga színével, mint egy kanárimadár, gyakorlatilag célt repűlt és lőtte kétségbeesésében a világítórakétákat. Érkezett is egy Dr.I, ez legalább már ugy ahogy emelkedett, de veszélyt nem jelentett. Kíváncsi vagyok még, hogy a DVII és a DVIII milyen teljesítményt nyújt, de a papírforma alapján csodát nem várok. Hogy a DVII a háború legjobb (német) gépe lett volna, valahogy nem jött át nekem eddig a játékban.
  • DummyBoy
    #3804
    Hoppp ... belekukkantottam a lenti videóba ... és mit találtam ...

    Egy eredeti állapotára visszaállított Fokker FI ...



    Akkor gondolom a többi FI-nek is ilyen szine volt :)
  • RedRiot
    #3803
    Nekem csinálta más gépnél is, nem tudom mi lehet az oka.
  • RedRiot
    #3802
    Hú de zsír, este megnézem őket! Köszi!
  • Willenbrock
    #3801
    Tudom hogy lehet állítgatni,meg F10-el menteni,be is volt állítva nekem és sokáig jó is volt aztán egyszer magától állította át a zoomot egy újabb játék indítása után.És most így ha 45 és 315 fokba nézek nem hajol ki jobbra balra egy kicsit mint más gépeknél.Eléggé megváltozott tehát a beállítás.
  • DummyBoy
    #3800
    Nocsak, miket találok ...

    Egy kis múvi:

    World War I on colour - Blood in the Air (Teljes sorozat fent van, ez a 3-ik epizód ...)

    Valamint itt egy másik: Ezt még nem néztem:
    Fighting Aircraft in WWI

    És itt egy fórum pár dologról még (A fenti linkek is itt vannak ...):

    SimHQ - WWI research topik

    Egy írás a repülőkről: Bár sokminden bennevan, nem csak WWI, azért a WWI-es gépek leírása nagyon jó :)

    Quest for Performance: The Evolution of Modern Aircraft

    Ez a rész szól a mi gépeinkről :)
  • Willenbrock
    #3799
    Mi a fenéért csinálhatja?Eddig csak a Dr.I-nél tapasztaltam:/
  • RedRiot
    #3798
    Igen, többször is. Full bezoomol előre. :/