29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • DummyBoy
    #3957
    Az vicces lesz xD Főleg mivel a brigád 80%-a a német gépeket preferálja xD

    Bár most hogy RedRiot visszatér közénk ez változik xD

    Valamilyen rendszert lehet érdemes lenne belevinni a dologba ... Lehet az lenne a legjobb, ha fent lennének a gépeken a kezdőbetűink ... Akkor mondjuk tudnánk, hogy a "P" betűs Pflaz (Papa) vagy a "F" (Fokker) van velünk :)

    De ez csak egy ötlet ... az én Camelemen pl: nincs is felségjelzés xD
  • LeonSilver
    #3956
    Nekem is megfordult már a fejemben, hogy ebből akkora kupleráj lesz mint a csipa.A felségjelzés szerintem nem zavaró csak a két oldalhoz tartozó gépeket kellene betartani.
  • VO101 tvr
    #3955
    A skinhasználathoz annyit hozzátennék, hogy vegyes felségjelzésekkel és vegyes típusokkal lehetnek keveredések és ebből adódó téves azonosítás. Múltkor én már egyszer benéztem. Rácsapáskor nincs idő hosszasan gondolkozni. Esetleg lehetne vmi rendszert vinni bele.
  • DummyBoy
    #3954
    Szép xD Kemény a felségjelzés :)

    Múltkor lepróbáltuk, nincsen többé fehér skin, csak gyönyörű haj xD Magyarul ha be van nyomva a Mods On, akkor ha nincs meg a skin, akkor defaultat mutat ...

  • RedRiot
    #3953
    Holnap este vele röppennék. A Cuffe skin helyén jelenik meg. (Így annál sem lesz fehér a gépem, aki nem tölti le a skint.)

    SE5a Red

    [IMG][/IMG]
  • sakkay
    #3952
    Bocs. Nyomom a tréningeket és meglepődve tapasztalom , hogy sokkal jobban fut a játék mint a demó. A beállításban követtem Leon urat, (bár az Il2-is így repültem) de a külső nézet kivételével..imádom nézegetni, ha van időm erre.. Az normális , hogy kb. 2-3 óráig nyomta a frissítést?! Jó tudom egyszer kell..1.5-ig van ha jól tudom.
  • Sanyo
    #3951
    Régen Il-2ben nem volt ritka a fél órás odaút, max. 20 perc a bevetési légtérben, aztán irány haza, különben nem értünk volna vissza. Majdnem annyira fárasztó, a vezér folyamatosan navigál, én kísérem és ellenőrzöm az útvonalat, közben a légteret figyelni, üzemanyag, hűtővíz, ésatöbbi. Ezek voltak a legjobbak. :)
  • Willenbrock
    #3950
    Inkább írj 4-5-öt mert én is ilyen vagyok.A szimulátor-ha tényleg annak mondható-akkor arra törekedtek a készítői hogy a lehető legjobban lemodellezze a valóságot virtuálisan.A kor/történelemhűségen keresztül a fizikai és a sérülésmodellen át a kezelőszervekig-hajtóművezérlésig mindent úgy kell lemodellezniük hogy az minél hűbben adja vissza az eredetit.A valóság illúzióját fokozza ha lerepüljük a teljes bevetést,mert a valóságban sem volt gyorsítógomb,adott esetben robotpilóta sem.A Falconban biztos van robotpilóta pl. de az mégis kőkeményen szimulátor,ha kipróbálod hamar rájössz hogy miért.Mindenki el tudja dönteni mivel akar játszani,árkádokkal vagy szimulátorral,de azt tudomásul kell venni hogy a szimulátorrajongók általában a repülés valóságos élményének minél részletesebb illúzióját akarják megtapasztalni.Ennek a műfajnak ez a lényege.
  • DummyBoy
    #3949
    Ez érdekes ... Nekem hála istennek nem csinál ilyet ...
  • VO101 tvr
    #3948
    Elmenti, de nem tölti be magának. Főmenü>Options>Responses, itt beállít>Save. Ezután indítom a Mission-t és nem úgy állnak a kormányfelületek, ahogy kellene.
  • sakkay
    #3947
    Megjött !! Azt hiszem nemsokára lesz pár kérdésem.
  • DummyBoy
    #3946
    Nos, itt egy remélhetőleg javított Allied AI-s verzó ...

    Híd pedig nem lesz, mert a legkisebb is nagyon elüt a környezettől :(

    Majd még nézegetem ... De addig ott komp jár és kész xD

    http://www.mediafire.com/?gymmdyfw2yw
  • Papa01 #3945
    Dummy, sajna az Allied AI -is küldetést, nem indítja a szeró... :(
  • DummyBoy
    #3944
    Elmented őket? Csak mert nekem 3 külön profilom is van oda, és megjegyzi a proggi ...
  • Papa01 #3943
    Central AI-is küdi is tökéletesen megy!
  • Papa01 #3942
    A NO AI-s küldi szuper!!!
    Nagyon állat a város felett repülni, nagyon jól néz ki!!!

    Most a Cenral AI-t próbálom ki!

    Köszi Dummy ezúton is!
  • Papa01 #3941
    Teszt szeró megy...
  • VO101 tvr
    #3940
    A joy beállítások Response értékeit sem jegyzi meg a program. Nem értem, hogyan engedhetik meg ezt maguknak a sokadik patch és bő félévvel a megjelenés után... Gáz...
  • DummyBoy
    #3939
    Én is csak próbaképpen érek rá, de izzítom a TS-t és jövök!
  • Papa01 #3938
    Oks,de most nem tudok sokat maradni.. :)
  • VO101 tvr
    #3937
    Menjünk fel egy szerverre, vagy indítsunk egyet és megmutatom, hogy csinálom én.
  • Papa01 #3936
    Oks, semmi gond! :) Köszi!
    Felteszem! Te is feljössz most a szeróra?
  • DummyBoy
    #3935
    Szisztok!

    Bocs Papa, elhúzódott a dolgom ... Itt a próbaküldi :)

    http://www.mediafire.com/?ndjzymmoc4n

  • Papa01 #3934
    Hidd el az online repülés teljesen más. Sokkal élvezetesebb, ha kb 2-3 hónapot repültél, akkor próbáld ki, nagyon fog tetszeni! :)
  • VO101 tvr
    #3933
    Az a McCudden féle rácsapás ahogy a felderítőt leszedte, hát, szerintem az itt a játékban csak véletlenszerűen fog összejönni. Nagyon jól kellene tudni célozni hozzá, hogy rögtön gyulladjon a motor.
  • Papa01 #3932
    Dummy vagyok, ha gondolod tesztelhetünk! :)
  • RedRiot
    #3931
    Ezt már olvastam korábban, köszi. Odáig már én is eljutottam hogy az SE és a SPAD boom'n'zoom gépek, és hiba fordulózással elvesztegetni az energiájukat, szóval az elméleti alapokkal nagyjából tisztában vagyok. Csak valahogy ügyetlen vagyok, és a gyakorlati megvalósítás nem megy úgy ahogy kéne.

    Az olyan igazi McCudden-féle lecsapások nem sikerülnek: bömbölő motorral 260-al rázuhanni az ellenfélre, másodperc tört része alatt célzás, rövid halálpontos sorozat, ő lezuhan, én visszaemelkedek. No mind1, marad a gyakorlás, csak arra gondoltam ha látom hogyan kell igazán szépen repülni az SE-vel, akkor talán rájövök hogyan lehet előnyösebb pozícióba kerülni, és hogyan kell időzíteni egy b'n'z támadást, mi a pontos koerográfia.
  • VO101 tvr
    #3930
    A Rise of Flight-ban a SeVa a kor 109-ese. És mint ilyen, abszolút érvényesek rá [u]Erich Hartmann[\u] gondolatai:

    "I never cared much for the dogfight. I would never dogfight with the Russians. Surprise was my tactic. Get the highest altitude and, if possible, come out of the sun...ninety percent of my attacks were surprise attacks. If I had one success, I took a coffee break and watched the area again."
    "See - Decide - Attack - Coffee Break"
    "The pilot who sees the other pilot first already has half the victory. (...) The second step of my tactic was the point of decision. That is, you see the enemy and decide whether to attack immediately, or wait for a better situation. or maneuver to make it more favorable, or not to attack at all. For example, if you have to attack the enemy against the sun, if you don't have enough altitude, if the enemy is flying in broken clouds, you keep your enemy in sight far enough so you can change your attack position in the sun or above the clouds, diving to sell your altitude for high speed. Then attack. (...) Finally break or reverse. If you hit and run, think about survival. Immediately check six and reverse. Clear the area for potential attackers or pick a new point of re-entry and do it again, if you have the advantage."

    Ha ezeket betartod sikeres leszel. És alig fognak tudni rádlőni.
  • alma2
    #3929
    ennek orulok, hogy van par ember aki tenyleg kepes repulni 1 orat, hogy aztan lelojjon valakit. Nem gondoltam volna, hogy egybol 3-4 ember is :)
    A bs az mas szamomra, ott el lehet jatszani egy haz korul is fel orat, kerulgeted, mint a gyerek a jatszoteren, vagy egy mozgo autot, ott folyamatosan korrigalsz, hasznalod a reflexeid, erzekeid es mindent ami hozza kapcsolhato.
    De a-bol b pontba repules kozott semmi ilyen inger nem er, kozben akar az ebedemet is megehetem, megnezhetem a kedvenc sorozatom egy reszet, igy pont amiert lekotne azt nem kapom meg. A taj azert meg nincs ma meg olyan szinten, hogy sokaig gyonyorkodjek benne. Persze ha meg oregszem 10 evet, lehet, hogy a sorzat helyett en is orakig fogok repulni, bar igy elore nehez ezt elkepzelni. Az ido mulasaval sokkal inkabb fogy a turelmem, es az aktiv "szorakozas" ami lekot, igy a 13 evesen eljatszottam napokat pl sim city-vel, ma mar nem menne. Viszont egyre erzekenyebb az ember, hogy a valosaghoz kozelibb jatekokkal jatszak ami a fizikara ertendo, legyen az autos, vagy repulos. Igy bizok benne, marad sokaig a idogyorsitas /magyar billentyun a rof-ban, a hosszu ú aki nem tudna :), bar sajna csak 8x-ra engedi feltekerni :)

    Online sim tapasztalatom tenyleg nem sok , ahhoz viszont sok ido kell, hogy ne potyogjak lefele emberi ellenfeltol felpercenkent, ahogy eddig tapasztaltam mindezt :)
    Szoval nem vagyunk egyformak ezzel nincs gond, de ahhoz eleg pici ez a piac, hogy egy idogyorsitas es egy "nem valos" autopilot, ne szakitsa szet a nepet, mert igazabol egyet akar, csak mas kulcsinnel :)
  • Papa01 #3928
    Oké, örülök, h jössz! :)
    Laca, Lacusch69 , Nektek nincs kedvetek jönni holnap? :)
  • RedRiot
    #3927
    Kérhetek egy óriási szívességet? Szeretném kicsit fejleszteni a taktikámat és a repülésemet, és szívesen megnézném hogy repül egy tőlem jobb képességű pilóta az SE5-el. Ha lenne rá egy kis időd, repülnél egy "Russian Rulett"-et, és feltennéd valahová a visszajátszást? Talán rájönnék hogy mit csinálok rosszul. Előre is köszönöm!
  • RedRiot
    #3926
    Holnap este jönnék én is, addig gyakorlok, mert egy tízemeletes házat nem találok el jelenleg. Nyilván így sem leszek egy szinten olyan emberekkel akik tíz éve hardcore il2-pilóták, de talán lesz egy-két küldetésem, ahol legalább három percig sikerül életben maradnom.

    Az utóbbi napokban már én is kikapcsolt ikonokkal repültem, és a keveréket is manuálisan szabályzom. A padlockot néha használom, de miattam ne kapcsoljátok be.

    Ja, és visszatértem az SE5-höz. Legyen odakészítve egy lemosva, feltankolva a hangárba, ha nem gond. :)
  • Papa01 #3925
    il2-ben is parszor felszall, leszall az ember, utana meg amikor megszunt a kihivas a varazs resze, autopilot ,es a leggyorsabb idogyorsitas amig ismet nem er a "csata" kozelebe.

    Ezt én nem így látom.. Például ott a BS. A fegyverzet működését, nem ismerem, sem az elektronikát.. Tudod mi az ami leköt?
    Hogy normálisan vezessem, lebegtessem meg a helit... Egy jó leszállás kivitelezése. Pedig már ezóta megvan, mióta megjelent.
    Szerintem inkább a 10 másodperces méret ami unalmas. :)

    [i]Az akadozast a rossz programozokra fogom, igy nem dolok be a koztudatba bedobott mennyi mindent szamolok cimu ments szovegnek, mert ez nem igaz. [/]

    Abban van igazad, hogy sok esetben nem igazán vannak optimalizálva a programok.
    De azt honnan tudod, milyen számítások kellenek egy ilyen szimulációhoz?
    Én ugyan nem vagyok programozó, de szerintem igazán ezek a leginkább számítás igényes műveletek...

    ROF: Nem is tudtam, hogy van benne robotpilóta.. :)
  • Her Laca
    #3924
    Kedves Alma!
    Mint LeonSilver kollega nagyon szellemesen megjegyezte az csakis a te dolgod ,hogyan használod .Ha te úgy szereted ,csináld úgy. Engem speciel egy csöppet sem érdekel .
    Csak azért írok ,hogy jelezzem pl én azt sem tudom mi az az időgyorsítás.
    Autopilot az meg mi??? Egy első ,második VH-s vadászon én úgy tudom nem volt.
    Biztos vagyok benne ,hogy az itt előfordulók nagy része hasonlóan van ezzel. Ezek az emberek(tapasztalatom ezt mutatja) nem a harcot ,hanem a repülést szeretik. És biza ha kell akár egy órát is utazgatnak kötelékben,mert az nagyon nagyon jóóóóóóóó.
    Ha te nem így érzed ,hát istenem,de mi a retekért akarsz meggyőzni minket a hülyeségeddel?????
  • Lacusch69
    #3923
    Off.

    Nézd meg a WarClouds nevű Il-2-es szerveren a statomat.
    Nem sok bevetésem van, összesen 3. (Igaz, nemrég volt reset)
    Átlagosan 40 perc, a leghosszabb 50perc. Mindez nyamvadt 3(!) db győzelemért...
    Éppen azért van ilyen kevés bevetésem, mert tudom, hogy legalább 3/4 órát rá kell szánnom egyre.
    Előfordul, hogy 25-30 percet repülök, hogy aztán rálőhessek 1 azaz egy darab gyanútlan Shitfire-re...
    Természetesen lehet azonnal bele a sűrűjébe is, csak olyankor a "Sortie survival rate" elég alacsony lesz...

    LINK
  • VO101 tvr
    #3922
    Úgy érzem, komolyabban még nem foglalkoztál az online repüléssel. Érdemes kipróbálni. Ott van a kihívás. Manapság a játékok offline részét alig használjuk, igazából az adott gép ideális és szélsőséges repülési paramétereinek megismerésére és a lövészet gyakorlásra alkalmas. Az AI gépek viselkedése teljesen más mint az online repülő humán ellenfélé. Még harceljárások gyakorlására is eléggé korlátozottan alkalmas.
    Megjegyzem az il2 óta eltelt majd 10 év nem sok fejlődést hozott az AI repülési intelligenciájában.
  • VO101 tvr
    #3921
  • LeonSilver
    #3920
    Itt biztos nem sokan osztják a véleményed.Viszont az, hogy Te hogyan repülsz magánügy.
    Az biztos, hogy én oylan szimért egy fillért sem fizetnék amiben van egy 10*10km-es map oszt jónapot.Én csak úgy, poénból is repkedek a BS-el. loncival és a RoF-al is.
    A RoF-ot a legtöbbünk offline is ilyen beállításokkal repüljük és ettől a multi sem tér el nagyon.Mi így szeretjük.



    Egyébként pedig én ismerek oylan embert ( igaz már ő sem iylen tejfeles szájú vérpisti ) aki igen is gyorsítás nélkül repüli le a távokat fsx-ben.

  • alma2
    #3919
    8400, jol meghuzva. A dsc maxot hasznalom. A vizes "trukkrol" szerencsere mar olvastam valahol itt :)
    Lehet, hogy egyedul vagyok pont ebben a topikban a velemenyemmel, gondolom abban meg tobbet egyetertunk, pl nem izgalmas fsx-el Budapest -New York tavolsagot lerepulni, foleg realtime, bar ismerek egy volt pilotat aki kepes ra szinte, bar o meg nem jatszik "lovoldozos" szimmel. Nem sok il-2 multit jatszottam, de ott is az az izgalom amikor kuzdesz az ellenseges geppel, nem amig odaersz a helyszinre. il2-ben is parszor felszall, leszall az ember, utana meg amikor megszunt a kihivas a varazs resze, autopilot ,es a leggyorsabb idogyorsitas amig ismet nem er a "csata" kozelebe. Igy az sem izgalmas, hogy 15 percig ulok a Bs-ben mig elerek a celpontig, ezt a holtidot ott is idogyorsitassal oldja meg az ember.
    Ezzel csak azt akartam mondani, hogy boven eleg akar egy birds of prey meretu palya amit betolt 10 masodperc alatt, es normalisan jatszhato, mert nem hiszem, hogy letezik olyan ember aki azon a "kis" terkepen is keresztul repult hobbibol minden cel nelkul, foleg nem oda-vissza !
    Az akadozast a rossz programozokra fogom, igy nem dolok be a koztudatba bedobott mennyi mindent szamolok cimu ments szovegnek, mert ez nem igaz. Ha eddig senki nem osztja a velemenyet velem, akkor megkerdeznem, hogy a rof-ban van olyan ember aki ugy jatszotta vegig a campaign-t, hogy egyszer nem nyult az idogyorsitashoz, az autopilotrol nem is szolva ?
    At is adnam neki a turelem, raerosseg szobrat azonnal :)
  • Papa01 #3918
    Milyen géped van?


    Szerintem a BS közel sem olyan rosszul optimalizált mit a Lock On. Főleg ha használod a DCS Max-ot (Gondolom, több magos CPU van a gépedben.)
    Egyik legnagyobb hiba, hogy a vizet mindenhol számolja, ha külső nézetben megnézed, a föld alatt is hullámzik a víz.. :)

    A Lock On-ban Krasznadar (Remélem jól írtam a város nevét) fölött simán 25 körüli az FPS... és nincs minden max-on.
    A szimulátor egy ilyen műfaj el kell fogadni.. :(

    A WoP pedig ahogy írtad, nem szimu, és ami a lényeg a terület is nagyságrendekkel kisebb mint például a BS-ben.. Közel sincs olyan repülési modell és nincsenek olyan rendszerek benne leprogramozva mint például a BS-ben.