29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • DummyBoy
    #4117
    Megvetted vagy warez? Mert a warez nem fog menni ... ha menne sem segítetnénk ...

    Ha eredeti, akkor megpeccselted? Mikor fagy le? A settings panel, amiről indítod vagy maga a játék? Login előtt vagy után?
  • adikakk
    #4116
    Jó napot.
    Megszereztem a Rise of Flightot,de amikor indítom kifagy a játék.
    Mért lehet ez?
  • DummyBoy
    #4115
    Jaja, az nekem is tesztett :)

    Nem úgy mint anno a Creative :) A Vista-s driverekből kihagyták a gameport támogatást, erre egy srác megcsinálta, nosza a Creative bannolta is a fórumról ...

    Mindent a felhasználókért ...
  • RedRiot
    #4114
    Az is szimpatikus, hogy Lasert megdícsérik a saját készítésű Mission Builderért. Példás, ahogy tartják a kapcsolatot a fanatikusokkal.
  • DummyBoy
    #4113
    Jaja, jobb későn mint soha XD

    Mellesleg nekem nagyon bejön ez a Quick Mission Builder ...
  • Sanyo
    #4112
    Látszik, hogy nagyon-nagyon sok munkát ölnek bele, respect. Mondjuk ezeknek már illett volna az első kiadásban benne lennie, de azért én nagyon örülök neki. :)
  • RedRiot
    #4111
    Csak nem?!? Amúgy érdekes hogy nincs külön Multiplayer menüpont, hanem a két multimód csak úgy be van ömlesztve a többi opció közé.
  • DummyBoy
    #4110
    Khmmm ... ki mit vesz észre az alsó menüsorban a Career és a Cooperative felirat között?

  • RedRiot
    #4109
    Szerintem itt nem feltétlenül arra gondolt hogy lassabban reagált a gép a mozdulatokra, hanem az SE-nél néha előjön egy olyan furcsa bukdácsoló, imbolygó mozgás alacsony sebességnél. Elég ritka az ilyen, de néha kb. vezethetetlen a gép. Online régebben gyakran előfordult, de múltkor nekem pl. már nem csinálta. Azért visszavettem a mesh qualityt, biztos ami biztos, fight közben amúgy sem a domborzati viszonyokat elemzem. :)
  • Fokker
    #4108
    ha bepirosodik a fejem, lassabban reagál a gép minden mozdulatra. így pl. egy dr1-et vezetve, sokkal stabilabban lehet repülni. ezt ismertem eddig is. viszont az új, ha lejjebb veszem a mesh qualityt, akkor ugyanez a hatás. elég nagy bug.
  • DummyBoy
    #4107
    Hmmm ... igen érdekesen hangzik :) Lehet leszokok az orosz rulettről xD
  • Sanyo
    #4106
    Köszi. :) Új játékmódok.
  • RedRiot
    #4105
    Elég profi Quick Mission Generatort hegesztenek a neoqb fiúk:

    RoF news

    Más: a simhq fórumon egy srác érdekes dolgokat írt:

    "Something very weird happened to me which may give a clue. I keep having trouble with the SE5a wobbling in a seemingly unrealistic way in dogfights. But twice I got wounded, my vision turned red and so on…. And the wobbling was over! The plane flew like a dream, apparently not as damaged as I was. I’m still fiddling with my graphics settings to emulate being wounded."

    Magyarul a srác az SE5-el repült és a gép elkezdett baromi idétlenül kóvályogni. Nekem is volt már ilyen, és nem az amikor egyszerűen elbénázom. Mikor a fórumozó megsérült, és bekapcsolt a piros effekt, a gép elkezdett simán repülni.

    "I reduced mesh quality and the SE5a seems to fly much better now at low speeds."

    Mikor levette a mesh qualityt, az SE alacsony sebességnél jobb lett. :O Kipróbáltam, lehet hogy segít valamit.

    Kíváncsi vagyok, hogy ez használ-e valamit az online-fizika anomáliák ellen. (Leon: a D.VIII furcsaság amit a multkor tárgyaltunk. Offline császárság, online mint a gólyafos.)


  • DummyBoy
    #4104
    Igen, ahhoz nincs TrackClip Pro ... Én azért néztem a másikat, mert itthon ahhoz találtam árat xD

    De szerintem beszélj Sanyoval mielőtt rendelsz ...
  • Willenbrock
    #4103
    És gondolom a sima K&H Visa kártyával is lehet rendelni(nem dombornyomott) mert a RoF oldaláról is sikerült ezzel gépet vennem.
  • Willenbrock
    #4102
    125-ért is van,az már jó ár érte talán.Először regisztrálni kell,utána lehet csak rendelni?
  • DummyBoy
    #4101
    Én a Clipeset néztem, az 155 ojró vs: 37k ...
  • Solt
    #4100
    Nekem összesen 155 euro volt anno... persze nem ilyen gyenge forint mellett... :S
  • LeonSilver
    #4099
    Igen, onnan van nekem is ;)
  • LeonSilver
    #4098
    Most nézem éppen.195€ volt a cucc, 15€ a szállítás.Paypalon fizettem és a DPD-nek köszönhetően teljesen sérülésmentesen kaptam a cuccot a jelzett időben.
  • Solt
    #4097
    125 euro az alap 4-s szett... ennél nem hiszem, hogy itthon olcsóbb...

    @Leon: Még anno a TIR topikba linkelgettük is ezt az oldalt! ;)
  • DummyBoy
    #4096
    Én azért csináltam a FreeTrack-et, mert nem voltam olyan szinten szimrajongó, hogy megérje ... párszor repkedtem ugyan, de annyi ... csak időközben annyira megszerettem, hogy 90%-ban ezzel foglalkozom, így már más a helyzet :)

    Mindegy, hogy FreeTrack vagy TIR, mindenképp megéri :)

    Szerk: Néztem a TIR shopot ... elvileg itthon olcsóbb ... ha van (fly-os árakon ...)
  • LeonSilver
    #4095
    Én is itt vettem
  • Willenbrock
    #4094
    Gondolom hogy jó lehet,IL-2 ben is sokszor azért lőnek le mert csak sejtem hol van az ellenfél a hat switch nem látja be azt a részt,felfele-oldalra nézetben pl egy csomó holtteret hagy,egérrel nézehetni manőver közben szintén nem lehet,ezért is kell mostmár egy fejmozgáskövető.
  • Solt
    #4093
    Nézegesd EZT az oldalt! Én anno innen rendeltem... 3. nap a kezemben volt, és asszem 10 ajro volt a szállítás... elég gyakran vannak akciók, érdemes követni...
  • Willenbrock
    #4092
    35-öt még esetleg összekaparok rá egy jobb időszakban,de többet semmiképpen sem.Freetrack helyett inkább ez mert szeretem ha egy eszköz egyből a megfelelő módon működik és nem kell egy sort végigidegeskedni meg vacakolni vele.
  • kokos
    #4091
    Én most dobtam össze egy free trackot.Egyből jobb a játék vele!És működik szépen!3000ft volt az egész(kamera) többi hozzávaló az volt otthon!Egy usb hosszabitóval adok neki feszt a gépről!3 ledes!
  • LeonSilver
    #4090
    Mihez képest ? Én nem piálok, nem cigizek.Ez az heppem, nekem megérte ;) Persze tuti, hogy felénél kevesebből kijön a cucc de hát nem érdekelt.Akartam egy ilyent :D Egyébként nagyobb a látószöge az ötösnek meg ilyenek.Az viszont tuti, hogy ha egyszer kipróbálod ( akár a freetekket, avval kezdtem én is ) akkor el sem tudod majd képzelni utána, hogy hogyan bírtad ki nélküle eddig.Akkorát dob az élményen, hogy azt így szóban ki sem lehet fejezni.
  • DummyBoy
    #4089
    Itthon www.flyonline.hu ...

    Külföldről meg ahonnan sikerül :) Technikailag az 5-ös jobb mint a 4-es, de vmh fórumon azt írták, hogy annyival nem jobb mint amennyivel drágább ...

    Bennem is bennem volt, hogy ha újat veszek akkor inkább az 5-ös ... de jó ez :) Bőven elég :)

    Mellesleg ne riasszon el amiket írtam, ha sok a 35-50k, akkor próbáld ki a FreeTrack-et ... később ha megtetszik akkor meg tudsz venni TIR-t :)
  • Willenbrock
    #4088
    Az több mint 50000Ft lenne?(nekem túl sok érte)És az 5-ös mennyivel tud többet mint a 4-es,honnan érdemes manapság beszerezni ilyeneket?
  • LeonSilver
    #4087
    Amikor én vettem az enyémet (Tir5) cakkpakk 210€ volt az ára.Engem is megdöbbentett, hogy a TrackClip mekkora gagyi szar.Nem értem ( illetve értem, csak nemtudom elfogadni ), hogy miért ilyen szaros, törékeny műanyagból csinálták.Simán jó lett volna egy kicsit puhább, kevésbé törékeny műanyagból.
  • DummyBoy
    #4086
    Nos, akkor egy rövid szösszenet: FreeTrack + Wiimote vs TrackIR 4 + TrackClip Pro ...

    Sikerült hozzájutnom egy TIR4-eshez (köszixD) ezért aki vacillál annak álljon itt pár dolog összehasonlításképp:

    Sokat gondolkodtam TIR vásárláson, de Leon papa is említette, hogy olyan sok különbség nincs, meghát ugye az ára is ... De aztán mégis rászántam magam ...

    Hogy megérte-e? Igen. 2-3 nap után ki merem jelenteni, hogy igen.

    Bár nem kell óriási különbségekre gondolni, a sok kicsi azért összejött:

    Telepítés: - letöltöttem, telepítettem, TIR-t bedugtam és működött ... pont ... ennyi ... Nincs móka az elemekkel, nincs Bluetooth szinkronizálás, nincs ménemmegyezaszarmármegint, stb ...

    Konfigurálás: Itt jött a meglepetés ... bár a TrackIR 5-ös SW-ében KEVESEBB!!! beállítási lehetőség van mint a FreeTrack-ben, ezzel mégis jobban - kényelmesebben személyre tudtam szabni a fejmozgást ...

    Végre tudtam olyan deadzone-t beállítani, hogy ha előre nézek akkor nem mozog semmi, és kényelmesen tudok célozni, ellenben a nyakam sem kell kitekerni, ha hátra akarok nézni ... (Sőt, kicsit fura is volt, sokkal több Deadzone-t kellett állítanom mint FreeTrack-ben, mert valahogy jobban követte a mozgást a cucc :) )
    Bár néhány helyen szenvedtem vele, hogy tudnék egy érzékenységgörbét kopizni, azért rájöttem :)

    Valamint egy nagyon kellemes meglepetés: az FT nem nagyon tudott mit kezdeni azzal, ha megjelent egy plusz fényforrás, vagy 2 pont túl közel került egymáshoz. (Clipnél gyakoribb dolog, az FT ilyenkor megbolondul rendesen ... ) NA ezt a TIR elég szépen lekezelte, nekem a legtöbb gondot mindig az jelentette mikor párom mögöttem olvasott, az olvasólámpa fénye bekavart mindig ... na most is olvasott épp, és látta is a TIR, de nem foglalkozott vele, szépen ment minden :) Ez nagyon tetszett xD

    Nos, miután beállítottam, irány a játékok ...

    Na itt jött a feketeleves :) Bár ez nem a Tir és sem a FreeTrack hibája, azért sokan beleszaladnak a neten :)

    A Wiimote-ot a Win sima USB-s joy-ként ismeri fel, de valami miatt mindig a játékvezérlő lista elejére teszi, és lentebb tolja a többit ...
    Ez azért gáz, mert pl: a ROF és az IL2 is a win alapján azonosítja a vezérlőket ... (Joy_1, Joy_2 ...) Ezért úgy kell bekonfigolni a játékokat, hogy a Wiimote csatlakoztatva legyen, különben amint csatlakoztatom a Wiimote-ot, a Joy_1-es X52-ből Joy_2 lesz, és lesz ugyan fejmozgás, csak a gépet nem tudom majd irányítani xD

    Na állítgathattam vissza mindent ROF-ban xD Ez is megvolt ... utána jött egy kis finomhangolás ... de ez lesz még szerintem 1-2 hétig a program :) De úgy néz ki remekül működik ...

    A különbség nem "látványos" hanem érezhetően más ... át kell rá szokni és kész.

    Eddig mindennel tökéletesen működik, bár Loncihoz meg BS-hez új profilt kell majd csinálnom, mert egy jobbranézéssel 3-ször körbefordulok a kabinban xD

    Végülis szuper :) Megérte.

    De hogy egy kis negatívum is legyen benne ... mégpedig az, hogy ha az új árakat nézzük, akkor simán 3-szoros az árkülönbség ... aki nem engedheti meg magának a TIR-t, annak csak ajánlani tudom a FreeTrack-et, de most így pár nap után azt mondom, hogy aki megteheti, annak lehet érdemes összespórolni a TIR-re ...

    Jöjjenek azok a dolgok amikkel szenvedtem FreeTrack alatt ... bár sokuk kiküszöbölhető azóta, meg megoldottam azért ezek előfordultak:

    - Wiimote telepítés: BT telepítéssel meggyűlt a bajom, valamelyik driveremmel összeveszett, ráadásul nekem csak a BlueSoleil volt jó, szóval volt szenvedés amíg felment, de utána működött ...

    - Wiimote szinkron és FT start: minden egyes indítás előtt 1-es és 2-es gomb megnyom, Connect a BT-on, megvárni míg zöld lesz (Néha nem sikerül elsőre ...), utána FreTrack indít, Wiimote bekapcs (van ez is hogy csak 2-ikra indul ...) profil kiválaszt, és letesz ... ezek után mehet a dolog :)

    - Kompatibilitás: Sajna pár játék kicsit döcögősen indul FT-vel ... FSX pl: eddig nem is ment nekem, bár most Win újratelepítés óta működött ...
    IL-2-höz először a játékot kell indítani, utána az FT-t mert azt IL-2 lelövi a Wiimote-ot valami miatt :) DCS, ARMA és társai hivatalosan nem is mennek ( Persze Hivatalosan xD) FT-vel, stb ...

    - SW: Sajna ahogy nézem, a FreeTrack SW fejlesztése megállt, legalábbis elég régóta nincs új verzió ... ráadásul van pár dolog a SW-en belül, ami nem teljesen működött, ilyen volt a játék detektálás és az automatikus profilváltás a FT-n belül ... ezeket valahogy nem mindig szerette, ezért én inkább váltogattam manuálisan ...

    Kicsit érdekesen hangzik, de aki használt FT-t az tudja, ki kell próbálni, mert lehet soknak hangzik amit itt leírtam, de ez 1 év tapasztalata után van ... szóval 90%-ban tökéletesen működik, ha nem elemről menne a cucc, akkor még a konnektálgatós rész sem lenne olyan vészes (így sem az, de gyorsan hozzászoktam, hogy nem kell vele bohóckodni xD)

    Mindemellett a FreeTrack mellett szól az ára ... Nekem olyan 8-9k-ban megállt az egész rendszer, úgy hogy van sapkám és clip-em is + a Wiimote :)

    Na egy kis negatívum a végére a TIR-ről, az árán kívül: Eszméletlen törékeny a cucc ... legalábbis ránézésre ... én úgy féltem mint az állat xD

    Főleg mivel a szívószálakból épített Clip-re nemigen kellett vigyázni :)
    Ehhez egy jóhír ... próbaképp kipróbáltam a FT-hez csinált Clipemet a TIR-el, és tökéletesen működnek együtt :) Csak anniy baj van, hogy a méretük nem pontosan egyezik ...

    Szóva lehet csinálok magamnak egy "jáccós" Clip-et, amit nem kell félteni xD

    Pár mondatban ennyi xD
  • LeonSilver
    #4085
    Az engedélykérés elment a szerzőnek a fordításra és a közzétételre.Remélem nem lesz semmi bibi.
  • LeonSilver
    #4084
    Ha a fiam nem boldogul vele akkor küldöm ;) Tudod azért nem most mert a hátsó szándékom az, hogy gyakoroljon egy kicsit.Igaz egész jó angolból a gyerek de februárban vizsgázik és hát egy kis idegen szöveg talán jót tesz neki.Ha meg is csinálja ( ez csak az idejétől függ, szegény most marhára be van táblázva ) "lektorálni" úgy is Te fogod ;)
  • Sanyo
    #4083
    Ha angolul van, jöhet.
  • Sanyo
    #4082
    Most pár szóban is elég lesz, a komolyabb szösszenet ráér a jövő héten. :D
  • LeonSilver
    #4081
    Semmi gáz Papa, mielőbbi jobbulást ( vagy balabbulást ) ;)

    Találtam egy faszányos taktikai leírást a DCS-hez, ha sikerül lefordítanom ( illetve fordíttatnom ) kiteszem a tápigba.
  • Fokker
    #4080
    mielőbbi gyógyulást!
  • DummyBoy
    #4079
    Nos, a kontra az csak az ára lesz :)

    De mennyire részletes kell? Mert ha gondolod, akkor megpróbálhatok valami kicsit komolyabb szösszenetet összedobni, de ha pár szó is elég, akkor azt gyorsan meg tudom osztani :)
  • Sanyo
    #4078
    Ha van egy kis időd, írhatnál egy összehasonlítást a freetrack-el, pro és kontra. :)