29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • DummyBoy
    #4197
    Valamelyik este én is próbálgattam, de nem jött össze ... asszem a blippelés maradt ki, mert napközben olvasgattam, este meg eszembe jutott, gondoltam kipróbálom :)

    Na majd talán ma este letesztelem :)
  • Sanyo
    #4196
    Érdekesen hangzik. Tervezgetek egy "egész estés" :D Rise of Flight videót, Voss légiharcának bemutatását. Jó ideje gondolkodtam, hogy ezt a manővert hogy a fenébe fogom megcsinálni... Rugdaltam a pedált jobbra és balra is, közben a botot az ellenkező irányba és előre nyomtam, de elég csámpás lett. A pedált megtaposva viszont nagyon megcsúszik, látványos és szinte ugyanaz, mint a CGI videóban.
  • RedRiot
    #4195
    A hivatalos fórumon írta vki, hogy sikerült neki a "kézifékes" forduló a Dr.1-el. Az a fajta, amit a History Channeles filmben csinált Werner Voss.

    "This type of turn is called a Rotary turn. The best way to do it is to blip your motor off, then suddenly kick hard right rudder, roll hard left, and let the motor back to full power, all at once. Done correctly you will turn 90 degrees or better in an instant, do it wrong and you are in a spin. This move was mastered by the Aces, and gives Rotary Aircraft a big advantage, if you can pull it off. The Nieuports in the game *should* be able to do it too, but I am not sure they FM for those two A/C support it. The DR1 and Camel can both do it, but the Camel is more dangerous to try this with.

    EDIT: The DVIII can also do this."

    Otthon ki kéne próbálni...
  • Fokker
    #4194
    sztem ez az eset annyiban hihetőbb, mint a dr1-es bug, hogy itt egy komplett alsószárny egyben maradt, ami adhat még felhajtóerőt. ami miatt mégis bug, hogy egyrészt nincsenek meg a merevítők, tehát legalább hajladoznia kéne; másrészt egy szárnnyal hamarabb át kéne esnie mint kettővel. egyszer én is leszálltam így, és csak annyi különbséget éreztem, hogy csűrő nélkül kell repülni. a siklás tök u.olyan mint 2 szárnnyal. legalább hamarabb zuhannia kéne, vagy végig remeghetne az egész.
  • LeonSilver
    #4193
    Nekem is leesett már párszor a fejes és akármennyire is gagyi szar munka a ClipPro nem tört el.Csak ott jött szét ahol lehet mozgatni tudod, de azt ugye simán vissza is lehet tenni.Azért lehet én is csinálok majd valamit helyette.
  • DummyBoy
    #4192
    Jaja, [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1233011989&no=4086]a #4086-os hsz-ben [/URL] írtam róla kisebb összehasonlítást :)

    Kényelmesebb, mivel sokkal csak felpattintom a TrackClipet, elindítom a Trackir-t és kész ... nincs "connect - start - indul - nemindul" mizéria :)

    Ráadásul valahogy jobban kezeli azt is ha valamelyik pont nem látszik, vagy bevilágít a fény :)

    A FreeTrack hajlamos kicsit megbolondulni, ha valami (egy pillanatra persze ...) kitakarja az egyik ledet pl. ... Nos a TrackIR SW elég jól lekezeli a dolgot, ilyenkor nincs pörgés vagy megakadás ... temészetesen ha sokáig van kitakarva akkor ez is megáll, de amúgy szuper :)

    Eltartott egy darabig amíg belőttem rendesen magamnak, de azóta megy szépen :)

    Az eredeti TrackClip Pro-t meg eltettem a szekrénybe, nehogy valami baja legyen, amilyen béna vagyok :) Helyette a jó öreg FT-s Clip-et használom, csak átalakítottam, hogy megegyezzen a mérete az eredetivel ... azt úgysem sajnálom, pikk-pakk bármikor rakok össze újat :)
  • Papa01 #4191
    Köszönöm kérdésed, már alakulnak a dolgok, de még a reumatológiára járnom kell.. Plusz egy kis szemlélet váltást is be kell vezetnem... :)

    a videó. Mondjuk én amiatt tettem fel, mert szerintem ez hasonló bug, amit Leon kolléga mutatott a dr1-el.. :)

    TrackIr: Annak nagyon örülnék Dummy, köszi szépen a fáradozásaidat! :) Tetszik a cucc?
  • DummyBoy
    #4190
    Hol az a videó Papa? Jobban vagy már? Semmi komoly, remélem ...

    Este csinálok pár screenshotot arról, hogy nekem hogy van belőve a TrackIR, bás én a saját 3 ledes TrackClip Pro-mat használom, nem a sapis cuccot ...

    De az is van, szóval lehet kipróbálom majd azt is, hogy tényleg ugyanolyan legyen ...
  • Papa01 #4189
    Köszi Sanyo! :)

    Ez a fokkering nekem teljesen betette a kaput... :D :D :D
  • Sanyo
    #4188
    Mi a francot csináltál ezzel a géppel? A fokkering ebben az esetben a fuck "régiesített" :D neve...
  • Papa01 #4187
    Urak, feltöltöttem egy vidit, és ezt a kommentet írták:

    General:What the in the fokkering world have you done to this plane!!!!!????????

    Meg tudná valaki mondani, h ez mit jelent? :)
    Köszönöm! :)
  • Richtofen
    #4186
    Így van, az gyári DGEN nem valami jó. A háború (és az egyes színterek csatáinak) kimenetele nem befolyásolható. Talán a lelőtt gépek befolyásolják a következő küldetésben az erőviszonyokat, és a lerombolt hidak, épületek úgy maradnak, de kb ebben ki is merül a dinamizmus.

    Az EnjoyR féle DGEN patchekben inkább a tartalom a jó, nem a dinamikus jelegg, rengeteg korhű szkin, sokféle földi jármű és épület, légvédelem a pályákon, sok a küldetésedhez nem kapcsolódó egyéb egység a levegőben, stb.

    Ami sokkal dinqamikusabb szerintem a Paul Lowengrin féle DCG (Dynamic Campaign Generator). Eredetileg CFS-hez készült generátor. Itt tényleg sok mindenre hatással van, amit egy-egy küldetésben csinálsz. Pl.: földi harcok folynak, a ground attack küldik befolyásolják ennek az eredményét, így a frontvonal alakulását. Költözni kell ha az ellenfél földi erői közelednek a repteredhez, vagy ha túl távol húzódik a frontvonal. Ha konvolyokat lősz ki (esetleg hidakat rombolsz le) az ellenségnek hadtáp gondjai lesznek, lehet fel sem tudnak szállni bizonyos századok. Ha sok gépet veszítünk, akkor csak régebbi géptípusok kerülnek elő a tartalékból, amíg nincs utánpótlás. Satöbbi.

    Ízlés dolga kinek melyik jön be, de mindkettő jobb mint az alap DGen
  • Willenbrock
    #4185
    Ráadásul abban úgy van ez megcsinálva azt hiszem hogy az utánpótlást befolyásolja hosszabb távon a tevékenységed,de a háború kimenetele természetesen nem változhat meg ettől.Tehát történelmi határokon belül maradnak a változó dolgok.
  • Willenbrock
    #4184
    Igen,nekem is ez jutott eszembe hogy talán már az alap IL-2-ben is volt dinamikus kampánygenerátor,csak a gyári nem volt annyira jó és később több Dgen is megjelent hozzá.Még külön telepíthető változatai is voltak.
  • Papa01 #4183
    Köszi Dummy, a jó lenne, ha valamikor ráérsz.. :)
  • Solt
    #4182
    Idézet az egyik youtube videó alól:

    "the air collisions are great, very realistic but i think it takes too long to shoot down a plane on this game, the guy was shooting that plane from up close for like 2 minutes and nothing happened"

    :D:D:D
  • Solt
    #4181
    Meglesz a kütyüm, akkor visszatérünk az IL-2 témára... egy kis segítség nem fog ártani! :)

    Falcon-t meg próbálgasd... nem szép, de nagyon jó! ;)
  • Richtofen
    #4180
    OFF: Il-2-ben van dinamikus hadjárat.
    Az alap játékban ha Career-t indítasz, és a kiválasztott kampánynak a leírásában ott van, hogy dinamikus, akkor az az.
    A gyári kampány generátor elég ratyi, de van két 3rd party generátor, amik elég élvezetesek. Ha érdekel az Il-2 topickban kifejtem. Persze a Falcon-hoz nem tudom mérni, azzal a játékkal is mostanában ismerkedek, eddig nem repült ww2 utáni szimeket. :)
  • JoeDestroy
    #4179
    Bizony bizony! Ha elfogy a készlet, vagy elfogy a gép, nincs bevetés generálás. Mehetsz másik reptérre. Így nincs hősködés, még a találatot kapott gépet is haza kell vinni, vagy az AI-t hazaküldeni. Átnézed a célterületet, megtervezed a rácsapást, berepülsz egy rácsapással és húzod a csíkot. Ha sokat bohóckodik az ember a célterület fölött, még nagy gyakorlattal is leszedi a légvédelem.
    Volt rá példa, hogy Gundival és Viperrel bombáztunk egy repteret, és csak az mentett meg minket, hogy egymást is figyeltük, és figyelmeztettük a rakétaindításokra. Célzás közben nehéz a hatórádat is figyelni. Az SA-14 meg nem ad RWR hangot :)
  • Solt
    #4178
    Jaja... ArmA ACE vs-t szoktuk korlátozott készletekkel játszani... nincs is felesleges durrogtatás... :)
  • LeonSilver
    #4177
    Még azt is meg kell tervezni, hogy egy adott bevetésre miylen fegyverzettel mész mert nem az van, hogy visszük a cuccot számolatlanul.Készlet van ami akár kis is fogyhat ha csak elpuffogtatja az ember és az utánpótlás nem jön időben.
  • DummyBoy
    #4176
    Valami ilyesmire gondoltam, köszönöm.

    Igen, ez ténylegesen nagy durranás lenne ... Remélem előbb utóbb ROF-ba is bekerül ez ... Vagy mondjuk majd az IL-2 utódba ...
  • Solt
    #4175
    Attól megjött hozzá a kedvem ahogy leírtátok... :) Annyira jó lenne a DCS-ben, vagy az IL-2-ben, vagy itt... ahh... :S
  • LeonSilver
    #4174
  • RedRiot
    #4173
    Anno a Europeran Airwarban is dinamikus kampány volt, vagy rosszul emlékszem?
  • JoeDestroy
    #4172
    :) Ez összejött..
  • JoeDestroy
    #4171
    Adott a két oldal, kezdeti tűzerővel, kapacitással, és a háború ha elindul, megy magától. Akkor is, ha nem csinálsz semmit. Adott súlyozás mellett, figyelembe véve a veszteségeket is, az háború AI mindkét oldalon teszi a dolgát, így sosem lesz két egyforma hadjárat. A győzelemhez adott veszteséget kell okozni, és adott célobjektumokat kell elpusztítani (Victory Condition.). Mindkét oldalon van ilyen!! Ha magára hagyod, az AI folytatja magától a háborút. Egy generált küldetéshalmazból választhatsz hogy melyik feladatot akarod elvégezni, melyik küldetéseket repülöd te is, valamint a generált küldetéseket módosíthatod is. Bár arra ügyelni kell, hogy egy feladathoz több helyről, több kötelék adhat támogatást, ill. kiséretet.
    Dióhéjban ennyi.
  • LeonSilver
    #4170
    Nagyvonalakban azt jelenti, hogy a kampány alatt minden mindennel összefügg.Falconban jelentősége van annak, hogy kié egy adott reptér, gyár, stb.Ha lelőnek egy gépet azzal csökken az adott oldalon harcolók száma de jelentősége van a földön folyó ütközeteknek is vagy, hogy Te mit iktatsz ki a földi célpontok közül.Rendesen utánpótlási vonalak vannak meg minden.Szóval mint az életben ;)
    Hát kb. ennyit tesz a dinamikus kampány.Ebbe ugye benne van az is, hogy ha 20* kezdesz neki akkor 20* lesz más és más az egész kampány.
  • DummyBoy
    #4169
    Na most már akkor érthetően tőmondatokban meséljétek el nekem ezt a dinamikus kampány dolgot legyetek szívesek.

    Sejtésem van, mi ez, de élőben nem láttam még ...
  • LeonSilver
    #4168
    Na igen.Pedig meglehet nézni a Falcont.Szerintem ha a Falconban nem lenne a dinamikus kampány már rég elfelejtette volna mindenki.
    Idén lesz 12 éves a Falcon 4.0 !
  • Solt
    #4167
    Hmmm... ez számomra is hihetetlen, hogy falcon féle dinamikus kampányt senki nem csinál... :(
  • DummyBoy
    #4166
    Most akarok adni egy esélyt a 3rd party kampány generátornak, aztán majd meglátom ...

    Mikor repülök, akkor azzal szoktam szórakozni, hogy megpróbálom tartani a köteléket, elbohóckodok (több-kevesebb sikerrel ...) de mikor megjelenik az enemy, akkor mindig gyorsabbak a Wingman-ek :) Mondjuk 5 Camelnek nem nagy kihívás egy vagy 2 Alba ...
  • JoeDestroy
    #4165
    Talán. Bár normális dinamikus kampány generálást a Falcon óta nem láttam.
    Az Alba V kampányban van hogy csak körözni kell egy terület (finomító?) fölött, aztán hazamenni. Visszafelé van két bomber, de messze esik, és nehéz elérni őket adott üzemanyaggal.
  • Willenbrock
    #4164
    A DrI kampányban is az első 2 pályán mindíg 2 Nieuport jelenik meg,ezeket a wingmenek elől le szoktam gyorsan szedni,aztán utána nem jön több antant gép.Igaz a másodlagos feladat elég kemény mikor légvédelmi teherautókat kell megtalálni és szétlőni.Nehéz pontosan eltalálni őket,nehezen nyiffannak ki,4 rácsapás után hiába találtam el az egyiket egyszer csak leszedtek.Ezek a kampányok úgy látszik előre meg vannak írva,nem véletlenszerűen jönnek az ellenséges gépek ahogy látom.Red Baronban annyiból jobb volt hogy kiszámíthatatlan volt mikor hányan jönnek és milyen egységek,meg ugye abban hosszú történelmi kampányok voltak sok egységgel-ez az ami itt hiányzik igazából.Remélem az az új kampánygenerátor majd megoldja ezeket a dolgokat is.
  • DummyBoy
    #4163
    Megy a repkedés, csak offline :) Szegény Papa mester lebetegedett ...

    Legalábbis én repkedek, bár hétközben keveset, meló miatt ... a Career-t próbálgattam, de asszem maradok a rulettnél :) Ráadásul most elkapott az a perverzió, hogy neki kellene állni gyakorolgatni a bombázást :)

    Csiszolgatom a Cameles "tudományomat" xD

    Mindenki epekedve várja az új peccset ... hátha az lesz a megváltó :)

    Láttad a képet amit lent linkeltem az új játékmódok hírből? :)
  • VO101 tvr
    #4162
    Hali! Nagy a csend itt. Senki nem repül???
    Mondjuk a multiplayer-ben is alig 5-10 embert lehet látni. Elég kevesen repülnek ezzel a jó kis játékkal.
  • DummyBoy
    #4161
    Örülnék neki nagyon, remélem így lesz xD

    És köszi az imákat :) Ha tényleg bejön, akkor kezdj el imádkozni hogy lottó ötösöm is legyen és ha az is bejön akkor "meghálálom" xD
  • LeonSilver
    #4160
    Dummy, drága barátom.Csak nem meghallgattatott az imám és sikerül pedált szerezned ?? !!
  • DummyBoy
    #4159
    Jobbulást Papa! Remélem mihamarabb helyrejössz, utána segítek belőni a TrackIR-t :)

    Működik szépen, felraktam a TrackClip Pro-t a szekrénybe pihenni, az lesz az ünneplős cucc, átalakítottam a FreeTrack-es Clipemet, hogy méretre ugyanolyan legyen, és így ezt nem kell félteni :) (Ez volt szombaton reggel, azóta 3-szor esett le a fejhallgatóm az asztalról, úgy hogy rajta volt a cucc ... lehet megéreztem előre :) )

    Próbálgattam a hétvégén a WOP-os multit, béna vagyok mint az állat hozzá, de már van pár killem :) Viszont összehasonlítási alapnak jó ...

    Ha megcsinálnák a ROF Dogfight részét olyanra mint WOP-ban a Dogfight (mindenki mindenki ellen ...) vagy a Team Battle (Itt meg a 2 csapat egymás ellen ... ) az nagyon komoly lenne ...

    WOP-ban nem reptereken vagy, hanem a harc x km-es körzetében spawnolsz, és szépen odamész ahol a fight van és becsatlakozol ...

    Élveztem, bár béna vagyok, sokszor mentettem meg csapattársat úgy hogy lecsaptam az őt üldöző gépre, és így egérutat tudott nyerni :)

    Más: kampány ... ne ezekből elegem lett xD Mind a ROF-éból, mind a WOP-éból ...

    ROF Camel kampány: Elindul az 5 fős Camel brigád, megvédeni valamit (Tankokat, felderítőgépeket, stb ...) körözünk - körözünk, egyszer csak megjelenik 1 azaz 1 db Alba ... kb: 20 másorperc után odaért mind a 4 Wingman, és darabokra kapták ... Mission Accomplished ... hazarepülés, leszállás, gép törik ...

    Ezt 3-szor :) Bár 1-szer útközben megtámadott bennünket egy 2 gépes Alba különítmény ... Azok kicsit tovább húzták ... De mire odaértem, addigra a wingman-ek őket is leszedték ...

    Na akkor pihenésképp egy kis WOP ... Találtam benne 2 nagyon idegesítő dolgot:
    1: ha leszednek mission közben (És ezt érdekes módon csak a kampányban vettem észre ...) akkor mindig úgy rak vissza a gép, hogy az összes Messzernek éppen a célkeresztjébe ...

    Az egyik missiont azért kellett újrakezdenem, mert 2 Spit vs 8 Messer harcban egyszerűen úgy spawnolt a gép, hogy be a Messerek elé ...

    Arra nem volt időm hogy elforduljak, 2 másodpercen belül leszedtek ... 5-ször egymás után ...

    Másik: multi: A fák csak díszek ... De olyan szinten, hogy nincs ütközésmodelljük, beléjük lehet repülni ... Na most ezt előszeretettel ki is használják az emberek, egy srácot 5 percig kergettem az erdőben ...

    Szóval érdekes ... Mindenestre könnyed kikapcsolódás lett volna, de nagyon nem értek még ehhez ... Ez a Boom n Zoom nekem nagyon nem fekszik ...
  • Papa01 #4158
    Köszi szépen, ma és holnap még kell mennem , addigra remélem tényleg mondnak valami okosat is! :)

    Leon, látom Te lettél a HG! Gratula! :) Gratulálok! Igen, a BS nekem is nagyon tetszik, remélem egyszer időm is lesz rá., bár azért érzem, hogy egy kis gyakorlás után is ügyesebb lettem,,,