29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Sanyo
    #4317
    Ha ott van a listában és elfogadja a manit, akkor biztosan. :)
  • Zair #4316
    Nem tudjátok véletlenül, hogy a "store"-ban kapható "bundle" packek még vásárolhatóak? Árban jobban jönnék ki, mert szeretnék egy Fokkert meg egy Tevét, és pont van egy ilyen kombináció.
  • sakkay
    #4315
    Félreértettél. Olvastam ugyan , hogy a korai verzió jóval gyengébb motorral volt felszerelve, de nem gondoltam , hogy ezt a verziót modellezték le alapból. Így viszont érthető miért nem volt jobb egyértelműen az Albánál, mint ahogy minden irodalom szerint az volt(jóval jobb, bár a hideg adatok között talán nem olyan nagy a különbség).
  • LeonSilver
    #4314
    Miért, mi nem stimmel vele ?Semmi baja a D.VII-nek.
    A játékban jelenleg a gyengébb, merci motorral szerelt gép van.
    Ez nem hiba.
  • sakkay
    #4313
    Na legalább mégis volt alapja a gyanúmnak , hogy valami nem stimmel a D.VII-el. Az új motorral talán már érezni lehet , hogy jobb mint az alba.
  • Sanyo
    #4312
    Köszi, kint is van a hír: 1.011
  • RedRiot
    #4311
    Jelenleg még nincs igazi dogfight mód a játékban, csak co-op. Konkrétan most sem nevezik meg a Dogfightot, csak ennyit írnak:
    "Simultaneously, we are working on the new multiplayer mode."

    + egy előző hírben lévő képen látható volt egy Dogfight opció...
  • brendon566
    #4310
    :)))))))))) thx...de az nem volt vilagos...konkrétan dogfight szerverről volt szó? tervbe volt véve ezzel a patch-el egyáltalán?
  • RedRiot
    #4309
    Gyerekek, kurva nagy hírek, olvassátok gyorsan:

    RoF 1.11
  • brendon566
    #4308
    Tényleg jól működik ez a ketyere, már csak azt kell kitapasztalnom, hogy hová kell kényszritenem az ellent, hogy kihasználhassam a magassági elönyt és beeshessek mögé...
  • brendon566
    #4307
    Az biztos, mkor az AI alkalmazza ellenem akkor jól bevlik neki mert a fokkert egyszerüen nem lehet rátartani elég ideig.Mire elég közel jön addigra elvesztem a lendületet és alábukik az orra...még sok munkám van mindkét oldal gépeivel...ez van. Amúgy sima orosz rulettben milyen az nehézségű az AI?
  • DummyBoy
    #4306
    Teljesen különböző harcmodort kívánnak meg a szövetséges és a német gépek ... Bár van olyan német gép ami állítólag jó BnZ-re, nem sokan preferálják (Pflaz DXII).

    Én elég rég repkedek ROF-al, de a BnZ az nem fekszik egyszerűen :) Turn and Burn azaz fordulóharc inkább, de az a könnyebbik, az tény ...

    Sajna mostanában ritkán reppenünk online, de ha gyakrabban lenne repülés, és a 2 BnZ pilóta összeszokna, akkor irgalmatlanul megkeserítenék a német oldalon játszó pilóták életét xD
  • brendon566
    #4305
    Nekem igazából csak az alap gépek vannak meg még, azok közülpedig az alba a legjobb kompromisszum...azt hiszem,
    csak azért vetemedek a spad-ra mert jó érzés lenne tudni, ha kell azzal is elbánok két német remekkel.

    És azt még még nem figyeltem, hogy mennyire tud felfelé kúszni, de kanyarban nagyon hamar lelassul...majd meglesem hegymenetben hogy muzsikál.THX
  • DummyBoy
    #4304
    A SPAD az Boom and Zoom gép, nem szabad azonos magasságban fordulóharcba keveredni sem az Alba-val, sem a Fokkerekkel ...

    TVR mester és RedRiot tudna neked erről többet mesélni, bár ők SeVa-val repülnek, de ott is BnZ-t kell alkalmazni, ha életben akarnak maradni ...

    Nagyvonalakban annyi a lényeg, hogy magassági előnyből nagy sebességgel kell lecsapni az ellenfélre, majd gyorsan visszahúzni, és újból magasságot gyűjteni, hogy az ellenfél ne tudjon utolérni, vagy rákényszeríteni a fordulóharcra ...

    A német gépek lassabbak, de lényegesen fordulékonyabbak mint a szövetségesek, kivéve a Tevét :)

    HA fordulózni szeretnél akkor a Német gépekkel gyakorolj, ha BnZ-zni akkor SPAD vagy SeVa.
  • LeonSilver
    #4303
    Az S.E.5a-n már volt magassági trimm csak a játékba nem tették be érthetetlen módon.
  • Richtofen
    #4302
    Szia. Ezek a repülőgépek szinte kivétel nélkül erősen farnehezek, tehát már egy minimális sebességnél is emelni akarják az orrukat. Trimm pedig még nem volt rajtuk (ha jól tudom), tehát normális, hogy nyomni kell a botot.

    Szemből támadni vadászgépet nem tanácsos, mögé kell kerülni lehetőleg, ezt már akkoriban is (1. vh) felismerték (Dicta Boelcke) és egészen a mai napig érvényes, már ami a fedélzeti géppuskákat/gépágyúkat illeti. Túl nagy esély van az ütközésre, arra, hogy az ellenfél is eltalál téged, és az összeadódó sebességek miatt nehéz is a célzás.

    Nem ismerem jól a SPAD-ot, és jó taktikát mondani nem lehet röviden, de tele van az internet air combat manőverek leírásával, légiharc alapokkal, szóval sok infót lehet találni. Javaslom, hogy a játékban orosz rulett módban gyakorolj a kedvenc gépeiddel, előbb utóbb ráérzel a mozdulatokra. :)
  • brendon566
    #4301
    sziasztok...hmm két napja pangás...mind1, ha erre jártok tudassátok már velem, hogy normális-e a magassági kormány folyamatos felfelé kunkorodása, mert igen bosszantó folyamatosan nyova tartani a botot...köszike....mellesleg a spad-nak mi a trükkje? képtelen vagyok megcsinálni az utolsó traininget. Már az alba leradíroz, ha pedig szemböl támadok, képtelen vagyok pontosan lőni, részben az mezei logitech joy-om miatt.
  • Richtofen
    #4300
    Még nincs patch.
  • DummyBoy
    #4299
    Eszembe jutott valami ... Tegnap volt szerencsém végre egy jót Battlefield-ezni a jó öreg coRDHA-s arcokkal, és ott a komunikáció nem TS-.en vagy Ventrin ment, hanem egy Mumble nevű programmal ...

    Open Source cucc, de valami hihetetlen milyen jó hangminősége volt ...

    Ráadásul, ahogy nézem a Mumble.hu-n lehet szobát reggelni, lehet egy próbát megérne majd ...

    Ha már itt tartunk: Papa mester: Mi újság? Gyógyulgatsz már?
  • DummyBoy
    #4298
    Remélem de :) Ha valaki otthon van, az megnézhetné, mert elvileg már vége is xD
  • RedRiot
    #4297
    Ma szerver-karbantartás van neoqb-éknál. Csak nem a peccset rakják fel???
  • RedRiot
    #4296
    Műszerfal téren nekem az SE5 a kedvencem. Minden lényeges műszert tartalmaz, ráadásul viszonylag olvasható. Hasznos hogy van sebességmérője, az optimális emelkedést könnyebb így eltalálni. Főfok és olajnyomásmérő is van, bár a vízszintesen fekvő magasságmérő kis megszokást igényel. Ráadásul minden nagyjából együtt van, nem szétszórva a pilóta körül, meg a szárnyakra csavarozva meg egyéb extrém helyeken. (Egyébként csekkoltátok már hogy a DFW-nek a bal alsó szárnyán van az iránytű? :)))
  • DummyBoy
    #4295
    Van egy unoffisöl gájd is a ROF-hoz, abban a játékban szereplő gépek nagy része ki van tárgyalva ezügyben ...

    Unoffisöl ROF gájd topik
  • Sanyo
    #4294
    A Squadron-Signal sorozat nagyon jó, keresd az "in action" és a "walkaround" féléket. A másik az Osprey Publishing - Aircraft of the Aces sorozat, szintén kiváló olvasnivaló. :)
  • Zair #4293
    Köszi szépen, akkor marad a "simple gauges"
    Esetleg meg tudnád mondani, melyik "szakirodalomban" tudnék a többi típus műszerfal-elosztásának utána nézni?
  • Sanyo
    #4292
    A szakirodalom azt mondja, a kis műszer a fordulatszámmérővel egyvonalban az üzemanyag nyomásmérő, a jobb alsó pedig az üzemanyag mennyiség mérő.
  • Zair #4291
    Na ez igaz. Annyit még segítenétek, hogy a bazinagy fordulatmérőn, és az iránytűn kívül mi az a két másik óra? Az egyik jobboldalt van a fordulatmérővel egy síkban,a másik a kabinfal és a műszerfal találkozásánál szintén jobbra.
  • Sanyo
    #4290
    Ami nincs, az nem is romolhat el.
  • Fokker
    #4289
    egyik német gépen sincs ilyen műszer. a másik oldalról talán a SPAD-ban van.
  • Zair #4288
    Köszi, sajnos ez nekem is feltűnt. Csak reménykedtem, hátha mégis...
  • DummyBoy
    #4287
    Nincs, ha túl meleg a hűtővíz, akkor teafőzőset játszik a radiátor a fejed felett xD Látszik, hogy kicsap a gőz ...
  • Zair #4286
    Nem tudjátok véletlenül, hogy a Dv.-ös Alba műszerfalán van-e olyan óra, ami a motor vagy a hűtővíz hőmérsékletét jelzi?
  • sakkay
    #4285
    Valami időpontot nem tudtok mikorra ígérték a javítást?
  • DummyBoy
    #4284
    Nos, urak, bár kicsit elpunnyadtunk a hónapban, azért közeleg a hónap vége ... ki mit gondol: kapunk új peccset a hónapban vagy nem ...

    Ez az új GameMode-os cucc kijöhetne már, kiváncsi lennék a Dogfight szerverekre ...
  • Zair #4283
    Kösz Fokker, megpróbáltam a joy-os padlockos megoldásodat, kicsit szoknom kell még, de jól működik.
    Tényleg hajlamos néha a nézelődést irányító billentyűkkel összehülyülni, remélem a következő tapasz megoldja a problémát.
  • sakkay
    #4282
    Csatlakozom. Nekem is csak a külső nézet van engedve..orosz rulettban 8. győzelem az új rekordom! ha jól láttam megint egy Camel volt, elfogyott a lőszerem. Nekem amúgy nincsen sem pedálom, sem track-em , viszont régen sokat nyomtam az Iljusinnal. Egy régi versenyen sok srác az egyik kezével az egérrel nézegetett!!! Bár akkor vagy ez volt vagy a joy.
  • Fokker
    #4281
    én sem használok semmi mást, csak padlockot. padlock miatt fölöslegessé válik az ikon.
  • DummyBoy
    #4280
    Ja, én is ugyanolyan beállításokkal repülök mindig offline mint online :)

    Tovább is kell kergetni az arcokat rulettben :) Viszont a DR1-est még mindig nem tudom lelőni ... hamarabb lezuhan a nagy kergetőzésben mint ahogy elkapnám :)
  • LeonSilver
    #4279
    Ha néz az ember archív felvételt akkor lehet látni, hogy bizony IRL is tekergették / tekergetik a fejüket a pilóták ( még a mai pilóták is ha dogolnak vagy célt keresnek, asszem a diszkóverin ( kanadai ) ment sorozat meg a spektrumon ( ausszik ) amiben kiválóan meglehetett figyelni).

    Egyébként kikapcsolt ikonnal egy-egy gép levadászásának ideje igaz, hogy megnőhet a RoF-ban viszont qrva nagy feelingje van nekijjjje.Én mióta multiban úgy röppentünk azóta offmódban is kikapcsolva repülök.Rohattjó!
  • DummyBoy
    #4278
    A TrackIR/FreeTrack-ben leginkább az a legjobb, hogy magán a feelingen dob egy nagyot ... Jobbra fordítod a fejed - jobbra fordul a kép, balra fordítod - balra, mintha bent ülnél Te is a gépben ...

    Az tény, hogy könnyű elveszíteni az enemy-t így, ikonok nélkül ... múltkori multiban mondta valaki, hogy rossz irányba fordultam és így vesztettem el az üldözöttet ... Nos ez gondolom régen is így volt, sok múlik azon, hogy tudod-e rendesen követni az enemy-t ...

    Természetesen engem sem zavar, hogy be van kapcsolva, qrva nagy kitolás lenne kikapcsolni, akiknek nincs valami fejmozgás érzékelőjük, azok hihetetlen hátrányba kerülnének ...

    Csak érdekelt, hogyan működik :)

    Ettől függetlenül tartom azt az álláspontomat, hogy sem a TrackIR, sem a pedálok, sem az X-52-es nem tesznek jobb pilótává xD Egyszerűen megkönnyítik és élvezetesebbé teszik a repülést :)