29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Fokker
    #4277
    igen, végig követi. köszi még1x a tippet, bekalibráltam a joyt úgy, hogy legyen egy kis deadzone a lábkormányon. sokkal precízebben lehet így repülni.

    #Leon: valahogy úgy van ez, hogy a TrackIR-nek és a Padlocknak is vannak előnyei-hátrányai. Padlock hátrány pl. hogy váltogatni kell a célpontokat harc közben, és előfordul, hogy pont akkor lő vki, amikor még nem értem el hozzá a váltogatásban. van egy "dangerous air" opció, de az nekem nem tetszett(elvileg a legközelebbire kellene fókuszálnia, gyakorlatilag meg nem úgy működik ahogy kéne).
  • DummyBoy
    #4276
    xD

    ROF-ban teljesen megszoktam az ikonmentes életet, de WOP-ban vissza kellett állnom most Sim-ől Realistic-re, mert ikonok nélkül valahogy nem jó ...

    Nem ismerem még eléggé a dolgokat, az ellenséges repülőket még megismerem (mondjuk multiban már nem mernék erre hagyatkozni ...) nagyjából, de mikor bombázni kell, van mikor negyed órákat keresem a célpontot xD

    Idegesít is, hogy SIM módban sokkal jobb a game, de a qrva ikonok miatt realistic-on kell játszanom, ahol se motor management, se semmi :(

    Viszont tegnap ROF-oztam megint egy jót ... bár még mindig béna vagyok, egyre jobb ez a pedál :) Sokkal precízebben be tudok ülni a gépek mögé ... Most meg ez a baj ... túlzásba viszem, és valamit mindig elsakkozok xD

    Jó lenne lassan röppenni ... bár én most a hónap végét várom, hátha jön a menetrend szerinti peccs és akkor juhéj xD

    Gyakorolgattam a Rotary Turn-t, de ahogy nézem DR1-essel sokkal könnyebb mint Camel-el ... Camel-el egyszer sikerült eddig majdnem 180 fokot fordulni vele gyorsan, látványos is volt, de nem merném még harc közben megkockáztatni xD
  • LeonSilver
    #4275
    Szerintem nem is a gyorsaság a lényeg mert a terkk sem lassabb hanem az, hogy például nem kell vizuálisan felderítened a célt, nem kell azonosítani, stb . Ez a padlock ( bár nem használtam még egyik játékban sem ) szerintem nagyobb könnyítés mint az enemy icon.

    Félre ne értsd, engem abszolute nem zavar ha valaki így repül!!!
    Én például szeretem bekapcsolni FC-ben, DCS-ben ( ha éppen fentvan akkor az IL-ben is ) azt a szart ami kiírja az adott pixelre , hogy az éppen micsoda.
  • DummyBoy
    #4274
    Tényleg, egy padlockos kérdés akkor innen is ...

    A padlock akkor is az ellenfél felé néz, ha azt Te valami miatt nem látnád? pl: mert takarásban van?
  • Fokker
    #4273
    a padlockot akkor tudod használni, ha Padlock-módban vagy. ezeket a módokat(snap, padlock, stb....) az F8-al tudod váltogatni. sajnos néha meghülyül a rendszer, ilyenkor nem padlock az alap, hanem pl. centered-snap view. ilyenkor nyomsz egy F8-at, mozgatod a fejed. ha nem jó, újra F8, megint próba. mindezt addig, amíg padlock módban nem vagy. baromi dühítő, de ez van. (ennél már csak az rosszabb, amikor csak vízszintesen hagyja a fejmozgást...)

    a padlocknak a gyorsasága a nagy előnye TrackIR-hez képest. én kiraktam a joyra a padlock gombot(F8), az alap nézet gombot(F1) és a teljesen alap-center nézetet célzáshoz. a másik nagy előnye, hogy tudod váltogatni az ellenfeleket, hamar látni hogy ki van veled, ki ellened. egyetlen hátránya, hogy nem valószerű(bár nekem pedálom sincs, így az sem az).
  • DummyBoy
    #4272
    Nos, nagyjából annyi, hogy a levegő-üzemanyag keveréket a magasság függvényében kell beállítani xD

    Viccet félretéve, először gyakorolj single-ben, orosz rulett-ben pl.: ott sokmindent kitapasztalsz, de 2km magasságig kb olyan 80-90%-on jó a mixture ...

    Ezt úgyis az adott gépeken kell lepróbálni ... milyen géppel repkedsz? Mert ahhoz kell taktikát választani.

    (Tegyük fel, hogy nem vettél új gépeket, akkor tuti hogy SPAD, mert az lényegesne jobb mint a Nieuport és a német alap gépeken nincs mixture állítás ... )

    Ehhez a géphez a Boom and Zoom illik, ugyanis gyorsabb és jobban emelkedik és zuhan mint a német gépek, de a fordulékonysága rosszabb ...

    Ezt érdemes gyakorolni, és német gépek ellen nem bemenni fordulóharcba ...

    Valamint olvasgasd visszafelé a topikot, elég sok mindent leírtunk már :)
  • brendon566
    #4271
    hello...pár napja "vagyok tulajdonában" a játéknak...de még csak ismerkedünk...kár hogy elöször multin próbáltam...olyan csúnya vége volt mindíg amennyire lelkes voltam. Lényeg, hogy pár dolog nem tiszta azon kívül, hogy, hogy kell lelőni egy gépet :/ szoóval:mi kapcsolat van a magasság és az üzemanyag/levegő keverék közt?
  • DummyBoy
    #4270
    Próbáltam minél kevesebbet játszani vele, csak kipróbáltam ... anno az első rész elég sok átjátszott éjszakát okozott xD

    Szerintem jó lett, sőőt ... Nagyon jó ... Most mondjuk nem fogok vele sokat játszani, mert szintre kell hoznom magam ROF-ban ... De ehhez le kell szednem a gépről :) Még az első is fent van, azt is újra akartam kezdeni xD

    Sajnos most úgy néz ki dömping lesz ... Nagy Battlefield rajongó vagyok a kezdetek óta, és 2 hónapon belül jön az új ... Itt a Mass Effect 2 ... meg jön az Alien vs Predator is ... A Dragons Age-et direkt emiatt fel sem raktam ...

    Szerintem leszedek mindent mert különben nem lesz időm repkedni :)
  • LeonSilver
    #4269
    Akkor azt mondod jó lett ?Megmondom őszintén, hogy eddig nem mertem megnézni.Féltem, hogy csalódni fogok.
  • DummyBoy
    #4268
    Várom a tapasztalatokat, én sajna nem tudtam próbálgatni tegnap, elkövettem azt a szarvashibát, hogy kipróbáltam a Mass Effect 2-t xD

    Az első részét végigjátszottam, istenkirály sci-fi RPG, ha valaki nem ismerné ... aki szereti a stílust annak kötelező!

    Nos, gondoltam megnézem milyen lett a 2-ik rész, aztán röppenek egyet ... Elkezdtem, nézelődtem, namégegypicit-namégegypicit-11óra-qrvaéletbealudnikéne :)

    @Zair: Sorry, ezügyben nem tudok segíteni, talán Fokker mester ha erre jár, ő nagy profi ebben.
  • Zair #4267
    Srácok, egyelőre fejmozgás-érzékelő nélkül tolom, és meggyűlik a bajom a padlock-kal.
    Egyrészt néha nem hajlandó ráállni az ellenséges gépre, néha meg ha használni akarom, az F8 (asszem) megnyomását követően pan-ról centered snap-re vált a kabin kamera, amit meg nem igazán szeretek, főleg fordulóharcban.
    Mit rontok el? Mi a trükk?
  • Willenbrock
    #4266
    Köszi,ezt holnap kipróbálom látom a Red Baron alapján csinálta a küldetést,kíváncsi leszek rá.
  • sakkay
    #4265
    Fokker, Leon, köszönöm.Akkor a válasz adott vagyok a DVII hez.
    Valószínű , hogy a leírások tévesztettek meg, általában a DVII nagyon jónak írják, az Albát meg lehúzzák..
  • Fokker
    #4264
    este megnézem, bár azt tudni kell, a DVII-es tetű lassú az albához képest. alig repül. cserébe jobban fordul, viszont pár forduló után az a kevés sebesség is eltűnik, olyankor kezd el remegni. nekem az a gyanúm, hogy neked jobban passzol a DV-ös alba. ahány ember, annyi féle. ezért nincs általános recept, hogy melyik a jó gép. én a DVIII-ast nyűvöm és egyre jobban tetszik.
  • DummyBoy
    #4263
    Urak!

    Találtam egy igéretes kezdeményezést :) Chill mester csinált egy olyan single mission-t, ahol járőrözni kell a frontvonal mentén, és elvileg teljesen random történhetnek az események velünk ...

    Velem tegnap este random nem történt semmi, de ma este próbálgatom tovább ... Sajna még csak 3 (Fokker DR1, Fokker DVIII és Nieuport N17) géphez van mission, de akit érdekel annak itt van tesztelésre:

    The Ultimate Rise of Flight Experience topik
  • LeonSilver
    #4262
    Kipróbáltam tegnap, tökéletes a kicsike ;)
  • Zair #4261
    No akkor egy okos kérdés:-) Offline küldikben, amikor én vagyok a leader, rá lehet valahogy bírni a pilótát, hogy kalimpáljon a kezeivel?(támadás, balra-jobbra formáció, két nagykóla és egy hamburger stb.)
    Az 1-6-ig megadott default billentyűkkel próbálkoztam, de nem nagyon akaródzik neki. Tudom, hogy nem egy hűdenagyon lényeges funkció, csak a poén kedvéért megpróbálnám.
  • sakkay
    #4260
    Tudom Leon...de hát nem akartam mindenkit megkérni a tesztre, Fokker válaszolt , így neki mondtam.. de te is megnézhetnéd , hátha..
  • LeonSilver
    #4259
    Egészen pontosan augusztus 13.-án vettem meg a gémet :)
  • LeonSilver
    #4258
    Német gépeken nem kell a keveréket állítani ;)

    @ sakkay

    "aki már régóta nyomja"

    Hát azt hiszem én elég régóta nyomom ;)
  • Willenbrock
    #4257
    Nem a mixen kell állítani?az is befolyásolja a motorteljesítményt,nagy magasságon ritkábbra kell állítani.
  • sakkay
    #4256
    Igen pont erre gondoltam, hogy sok path kijött azóta, és szerintem nem az alapgépeket nyűtétek mostanában. Persze nem állítom , hogy tutira van valami változás(mondtam lehet én vagyok béna a Fokkerhez) azért lenne jó ha olyan is kipróbálná aki már régóta nyomja, és van tapasztalata a korai' időkből.
  • LeonSilver
    #4255
    Én az elején sokat nyüstöltem a Fokkert és semmi hasonlót nem tapasztaltam.
  • sakkay
    #4254
    Most teszteltem megint Fokker 2 gép lelövés és most 1400-max fordulattal mentem. Egyszerűen olyan érzésem van mintha fél gázon menne a motor az elejétől..maxra kinyitott hűtő, zuhanásnál félgáz..utána egyből Alba , 7. gépnél tartok!! mindenben ugyanúgy repülök, és mesésen megy ugyanazzal a lendülettel vissza a Fokkerba, és darálom a kávét . Szerintem egyszerűen bénán repülök vele, csak azt nem értem mit cseszek el. Mert akkor a másikkal sem nagyon menne...arra megkérnélek viszont , hogy ha van időd, repülj egymás után mind a kettővel hátha van valami mégis..
  • Fokker
    #4253
    nem lehet, hogy kapsz egy találatot, és azért csörög a motor? elképzelhető, ha elfordítod a fejed, nem hallani a találatot rendesen. egyetlen golyó is kikezdi a motort. ezt ellenőrizni a külső nézettel(F2) tudod. nekem többször is volt olyanom, hogy egyszercsak elfogyott a benzin és leállt a motor. külső nézetből látszott a golyónyom(meg a folyó benzin is). szóval eltalálhatnak úgy, hogy nem hallani.
  • Fokker
    #4252
    előbb épülj fel. türelmesek vagyunk. :)
  • Papa01 #4251
    Köszi szépen Fokker, rendes vagy! :)
    Már nagyon jó lenne repülni valamikor, mert már igen-igen hiányzik! :)
  • sakkay
    #4250
    Köszi, köszi. Az a baj , hogy így repülöm(ahogy írtad), de valahogy mégsem sikerül. Az Albával viszont mészárolok , pedig a Fokker kinézetre jobban tetszik . Bár a bombázónál' mindig elfogy a lőszerem, és a ráüléshez kicsit nagy..bár meg szoktam próbálni.
  • Fokker
    #4249
    #sakkay: a dVII-es fokker nem szereti az 1600-as fordulatot. ha eléri, pillanatok alatt tönkre megy. 1500 fölé ne engedd zuhanásnál. az alba jobban bírja a gyűrődést, a végsebessége is nagyobb. viszont sokkal lomhábban fordul mint a fokker. német gépeknél általános recept, hogy nem hagyjuk huzamos ideig 1600-on a fordulatot. amint eléri, azonnal lejjebb kell venni. ahogy gyorsulsz lefelé, úgy veszed vissza a gázt.

    #Papa: remélem nincs nagy baj, és felépülsz hamar.
  • DummyBoy
    #4248
    Szerintem is könnyebb első körben az Alba ... valahogy mintha jobban fordulna ...

    Nekem viszont tényleg újra meg kell tanulnom repülni :) Nagyon jó az új pedál, sokkal precízebben lehet vele kezelni az oldalkormányt, mint eddig, de sajna emiatt megint be kell gyakorolnom a tánclépéseket xD

  • sakkay
    #4247
    Megvan a hatodik gép az orosz rulettben.! D5a-val. De a Fokkert még mindig megölöm, max. 2 gépig jutok vele. Az Albával ennyivel könnyebb, vagy én vagyok béna a Fokkerhez.
  • DummyBoy
    #4246
    Öööö ... Papának akartam xD
  • Papa01 #4245
    Köszi Urak, sikerült az F10 volt a megoldás! :)
  • kokos
    #4244
    Ok kipróbálom!És a játékban kell valamit állítani,vagy a setup menüben?
  • RedRiot
    #4243
    Ezt pedig a SimHQ fórumra linkelték be. Egész jó, csekkoljátok:

    Összehasonlítás, műszaki adatok
  • RedRiot
    #4242
    Van külön zoom, és van olyan funkció is, hogy a fejed, a nézőpontot mozdítod el tetszőleges irányba. Nem ua a kettő, home-ra asszem előre mozogsz az ülésben, nem zoomolsz. Patent kis program ez, bárcsak a Wings Of Preyben is így lehetne nézelődni...
  • Solt
    #4241
    Tudom, én hívtam fel rá a figyelmed! :D
  • DummyBoy
    #4240
    Jaja, Saitek pedált vettem, eddig bejön xD Csak akitől vettem, annak akarok ezzel segíteni :)
  • Solt
    #4239
    Neeem... azt én tervezem! :) ( de nagyon megszívtam! ) Pedált vett, de akitől vette, annak van még egy eladó X52-s... :)
  • Papa01 #4238
    Köszi a help-et kipróbálom! :)

    Naaaaaaaa, mégiscsak G940-et vettél??? :)