850
Gépész-, vegyész, építő-, építész-, informatikai, stb. mérnöki munkák itthon a nagyvilágban.
  • tg0224
    #770
    Igazából pont ez a kettő érdekel. Ezek között vacillálok. De a gépészet mégis közelebb áll hozzám. De még nem tudom hogy lesz.
    Szóval melyik? Gödöllő vagy Bánki?
    A Bánkin fizetnem kéne, Gödöllőn meg idéntől állami levelezőt is indítanak, úgyhogy sztem az lenne. De mégis megkérdezem, hogy a kettő közül melyik?
  • Csirke4
    #769
    Az nem jó, hogy a Kandón maradsz és elmész energetika szakirányra vagy automatikára?
  • uwu hun
    #768
    Az konkrétan településfejlesztés volt. Az nem egy szakma.

    De ha van településmérnök, akkor kell lennie külterületi mérnöknek is.
    Csak arra lennék kíváncsi, hogy ezek mi a bánatot csinálnak egész nap.
  • dronkZero
    #767
    Eheh. Tudod, az az építész téma, amit úgy hazudtunk össze, hogy megvártuk, amíg lecsökkent a tananyag pót-pót-pótvizsgára 60 oldal tömény faszságról 2 megoldott ZHsorra, azt kiírtuk puskába, és kaptunk egy ötöst. :D

    Ahol a jegyzetben az volt, hogy Róma HAT dombra épült, meg ilyesmi...

    Na, ez, főállásban.
  • uwu hun
    #766
    Mi az hogy településmérnök?
  • Molnibalage
    #765
    Itthon szerintem a lehetetlennel határos.
  • pimpfranky
    #764
    Hy!
    Az lenne a kérdésem, hogy mint településmérnök, milyen elhelyezkedési lehetőségek vannak? Mennyire könnyű/nehéz munkát találni, illetve mennyire használható ez a szakma?

    Előre is köszi!
  • tg0224
    #763
    Sziasztok.

    Ha gépészmérnök, akkor hová érdemes menni? (kivéve BME)
    Július elejéig lehet sorrendet módosítani azért fontos.
    Levelezőn lenne, mert dolgoznom kell.

    Szent István Egyetem Gödöllő vagy OE Bánki kar?

    És ha most a Kandón vagyok villamosmérnök, első éves, levelezőn, akkor lehet a kettőt egyszerre csinálni?
    Vagy inkább csak egyet?
    De akkor melyik legyen? Igazából a gépészet jobban érdekel.

    És szerintetek tényleg össze fogják vonni a szie-géket meg az oe-t a bme-vel? A heti válasz honlapján volt egy cikkben.

    Köszi a válaszokat.
  • Black Hawk
    #762
    Egy hónap múlva térjünk vissza rá PLS Júniusban megyek az alapképzésre oszt majd kiderül
  • toto2700
    #761
  • toto2700
    #760
    ok. köszi a segítséget. Én is erre jutottam.
  • Molnibalage
    #759
    Tedd fel wiw-re vagy egyéb helyre is. Ide nem sok ember jár.
  • dronkZero
    #758
    Szerintem jól csináltad, ne idegesítsd magad rajta, hogy az eredmény szar.

    Nekem volt egy tartók statikája jegyzetem (nyomtatott), amiben egy bizonyos témakörben EGYETLEN jól megoldott mintafeladat sem volt. Van ilyen. Unott, mindenbe beleszaró professzor+hülye doktorandusz elég veszélyes egy kombináció...
  • Borg
    #757
    Ha van itt SolidWorks-höz értő ember, aki szeretne jól fizetett álláshoz jutni a nyugati alvégen, az üzenhet PÜ-ben.
    Papírjaidat leszarom, csak a tudás érdekel. Kizárólag komoly érdeklődőknek válaszolok.
  • toto2700
    #756
    és hogy jön ki a 99,82 MPa?
  • Koppixer
    #755
    Ha a 122,23 MPa-t átírod 99,82 MPa-ra, akkor a végén kijön a 105,87 MPa.
  • toto2700
    #754
    help! valaki
  • toto2700
    #753
    bocsánat, de az imageshack.us blokkolja az sg-t

    Tehát a képek:

    Feladat: klikk ide

    szerintem a megoldás: klikk ide
  • toto2700
    #752
    Sziasztok!

    Elnézést az off témáért, de lassan megbolondulok egy gépész példa miatt, mert nem jön ki a lapra írt végeredmény és nagyon sürget az idő. Először is levelezős első éves gépész vagyok és az alábbi feladatot kéne megoldanom: (ebben kérném a segítségeteket)

    Feladat: Klikk ide

    a szerintem a megoldás: klikk ide

    (Nekem szigma_r_max-ra 127,22MPa jön ki a 105,87MPa helyett. És nem értem, hogy miért.)
  • Andrex
    #751
    Köszönöm szépen a választ! :)

    Sajnos sok helyről hallom ezt, hogy ennyire rossz helyzetben van az építőipar.

    Személy szerint engem jobban érdekelne a szerkezet, mivel inkább áll közelebb hozzám a tervezés és a megértés, mint a leseggelés. Talpraesettségben és szervezőkészségben nincs hiány, szívesen foglalkoznék egy ilyen "pörgős" munkával.

    Egyenlőre legyek túl az elkövetkezendő 1 héten... :D
    Azért él bennem a remény, hogy 6 éven belül még fog változni a helyzet ... egyre több az ember, egyre több építkezés fog folyni, remélhetőleg :)
    Esetleg, tudnál mondni egy kb. kereseti különbséget a tervezés és kivitelezés között? Akár csak százalékos formában is.

    Az oroszon azért gondolkodom, mert tetszik is maga a nyelv, illetve remélhetőleg, mivel a korosztályomból kevesen veszik fel 2. idegen nyelvnek, talán jobban elkelhetek ezzel a nyelvtudással. Németből nem igazán vagyok penge, nem tanultam (sajnos) rendesen a gimiben. De egy alap tudásom azért van, amire lehetne könnyedén építkezni.

    Még azt szeretném megkérdezni, hogy engem személy szerint a magasépítő szak érdekelne, mekkora különbség van a kereslet között pl. egy magasépítő és egy más, nem annyira népszerű szakirány között?

    Köszönöm a jó kívánságokat :)
  • David2
    #750
    magasépítésnél, még a válság előtt, h alakultak a bérek a tervezésnél és a kivitelnél? kivitel mennyivel szopásabb meló, heti hány órát kell lehúzni kb?
  • dronkZero
    #749
    Alapképzés elég sok mindenkinek hasonló, nekünk is elég hasonló volt a gépészekéhez és a közlekedésmérnökökéhez. Pl több statika ZH-t írtunk együtt terméktervezőkkel, meg voltak nálunk, akik a közlekkaros matekot csinálták és ott is szigorlatoztak, mert rühellték a "mi" matekprofjainkat.
  • dronkZero
    #748
    Üdv! Mondok pár dolgot az építőmérnöki szakmáról úgy általánosságban. 2007-ben végeztem BME építőmérnöki karon, azóta hídtervezésben dolgozom.

    Építőmérnöki karon két fő szakirány van, az infrastruktúra és a szerkezet.
    Infrastruktúra szakirány út, vasút, vízépítési létesítmények, közművek tervezésével, forgalomtechnikával foglalkozik.
    Szerkezetépítő szakirány hidak, magas- és mélyépítési szerkezetek, vízépítési nagyműtárgyak, tervezése, geotechnika.
    Infrastruktúra szakirányon inkább a rajzolós és beseggelős anyag a több, szerkezetépítőn meg inkább statikázni kell.
    Infrastruktúrán leginkább az út szakon, szerkezetépítőn meg a magasépítő szakon szoktak a legtöbben diplomázni.

    Munka szempontjából meg tervezés és kivitelezés közt van egy komoly törésvonal.
    Tervezéshez kell a szakirányú végzettség, ezt általában a munkahelyek el is várják. Majd aztán két év munkatapasztalat után be lehet lépni a kamarába és igényelni a tervezői jogosultságot, hogy önállóan tervezhess és írhass alá.
    Kivitelezéshez nem annyira a szakmai felkészültség számít, hanem a talpraesettség, szervezőkészség. Nem igazán számít, mit tanultál az egyetemen, nem igazán arról van ott szó, hanem a kivitelezéssel kapcsolatos felmerülő problémák gyors és hatékony megoldásáról. Két év tapasztalat után lehet igényelni a kamarától a felelős műszaki vezetői jogosultságot, amivel már önállóan vezethetsz építkezést kompletten.

    Munkahelyek szintjén... hát elég gáz a helyzet. Tervezés kényelmes meló, de nem vet fel a pénz. Kivitelben több a kess, de sokkal nagyobb a kockázat is, egyetlen elúszott munkán, elkésett kifizetésen borulhat egy kis cég. Nagyon hullámvasút a dolog.
    Emellett érzésem szerint jelenleg több a mérnök, mint a munka, és elég kemény verseny van tervezés és kivitelezés szinten is, nem beszélve arról, hogy az sem mindegy, milyen politikai szelek fújnak.
    Szóval nem egyszerű a helyzet, nagyon sok múlik a szerencsén is.

    Mondjuk ez egy olyan szakma, amire amíg világ a világ, lesz kereslet, építkezni mindig kell. Sokféle különböző munkát lehet végezni egy építőmérnöki végzettséggel, ami amúgy nem egy rossz dolog. Külföldre is lehet menni, elismerik, sőt, értékelik ezt a diplomát külföldön is.
    Nyelv szinten az oroszt nem tudom, mennyire keresik, szerintem a német kicsit keresettebb, esetleg még a francia. Angolul mindenki tud, az sok előnyt nem jelent. De ez igazából 100% cégfüggő, hogy ki milyen országgal van üzleti kapcsolatban.

    Kérdezz nyugodtan, ha kell még infó...
    Sok sikert az érettségihez, felvételihez!
  • bardocz
    #747
    Ha közlekedésmérnökin a járműmérnököt jelölted meg, akkor ott szerintem számíthatsz a 400+pontra. Állítólag nagyon sokan jelölték idén(400 körülit hallottam).
  • Molnibalage
    #746
    Hej, mikor én felvételiztem, akkor 96 ponttal már gépész lehettél a 120 pontos rendszerben...

    A közelkmérnökiről sokat nem tudok. Anno az alapképzésük a gépész képzés ikertetvére volt, csak más tanszékek tartották a tárgyaikat, de kvázi ua. volt.
  • Andrex
    #745
    Értem. Sajnos már leadtuk a jelentkezést, lassan 2 hónapja talán. Voltam BME nyílt napon, eredeti tervem a villamosmérnöki pálya volt, ám igazából nem láttam olyan szakot, ami megfogott volna.
    Gépészmérnöki pálya is jó lett volna, de ott a ponthatár évek óta emelkedik, és nem biztos, hogy meglett volna a 410 fölötti pont, így inkább biztosra mentem.
    Második irányként a BME közelekedés mérnöki szakot jelöltem meg, arról netán van valami információd?
    Az építőmérnöki karhoz annyi kérdésem lenne még, hogy tervezem az orosz nyelv felvételét, hogy a környező országok szláv nyelveivel ne legyen gondom a jövőben, így talán értékesebb szakember lehet belőlem.
    Netán külföldön jobban meg tudok lenni az építőmérnöki diplomával, mint itthon? A külföldre utazás, illetve ott élés nem jelent problémát... reményeim szerint.
    Illetve, 4-5 év múltán is ilyenek a kilátások? Persze, az emberek nem változnak, de esélye is alig van annak, hogy rendbe jönnek a dolgok?
  • Molnibalage
    #744
    Szakmailag biztos szép, de a magyar építőipar múltbeli és jelenlegi helyzete nagyon hátrányosan érinti a szakmát szerintem. Iszonyatos, hogy mi zajlik ottan...

    Itthon az építőipar az egyik legiknább feketegazdaságos - igen tervezési szinten is - de kivitelezésen végképp. Még most is döglődik, legalábbis az építész ikertesó ezt mondja.

    Persze a döntés a tiéd. A gépész és villamosmérnök stabilabbnak tűnik.
  • Andrex
    #743
    Sziasztok!
    Ebben az évben fogok érettségizni és a BME építőmérnöki kara lenne a fő célom. Afelől szeretnék érdeklődni, hogy milyenek a kilátások a szakmában, illetve a későbbiekben a szakosodásnál mely szakirányok ajánlottak? Egyelőre a magasépítészet az, ami igazán tetszene, de elgondolkoztam a menedzsment részen is, mivel könnyen tudok kommunikálni az emberekkel, jó emberismerő vagyok és mások meggyőzése, illetve megnyerése is megyeget. Illetve szívesen foglalkozok emberekkel, de a tervezőasztali munkákat sem vetem meg.
    A kérdésem az lenne, hogy a menedzsment szakirány csak amolyan töltelék szak, vagy rendesen el lehet vele helyezkedni?
    Illetve mit látnak a szakmabeliek? Változni fog a építőipar, egyáltalán felfelé ível az ágazat? Vagy még nagyon érezhető, és sokáig az is marad a válság hatása?

    Előre is köszönöm a válaszokat :)
  • tigeroo
    #742
    áh akkor ne törd magad. felveszem a kontaktot pár felsőbbévessel. azért köszönöm!
  • Molnibalage
    #741
    Minimális rá az esély. Az ikertesómat még megkérdezem, mert ő építész.
  • tigeroo
    #740
    hát pénteken lesz az első konzultáció, ha előtte tudsz küldeni anyagot akkor megköszönném!
  • Molnibalage
    #739
    Mikorra kell? Egyébként nem az én szakterületem, de talán kikönyöröghetek valamit a cégtől.

  • tigeroo
    #738
    igen, van kiadva saját utcarészlet, de a tanár az órai skicceken kívül semmi konkrétat nem adott hogy hogyan is csináljuk meg. ezért szeretnék látni egy ilyet hogy hogyan is kezdjek neki. szóval valami random utca megtenné (lehetőleg valami rövid utca, tényleg csak mankó miatt)
    cad kompatibilis formátum meg azért kellene hogy könnyen tudjak esetleg copyzni is a sajátomhoz :)

    (volt még tüzivíztározó térfogatszámítás, napi max vízhozam meg ilyen táblázatok, ezeket már megcsináltam, most jövő héten már lehet konzultálni a rajzokat is)
  • Molnibalage
    #737
    Nem igazán értem a kérést. Bármiről megteszi?
  • tigeroo
    #736
    ha valaki tudna nekem segíteni féléves beadandómhoz kellene közműs
    1:500 helyszínrajz egy utca(részlet)ról, hosszmetszet, valamint egy telek bekötése 1:100 vagy 1:50-ben
    ha valaki foglalkozik ilyesmivel és van valamilyen cad formátumban ilyenje akkor megköszönném ha küldene mindegyikből egyet-egyet.
  • Abruzzi
    #735
    Ja nem, műszaki kémián kívül eddig nálunk is 0 volt a kémia. Csak pl az anyagismeretnek a kémiai vonatkozásaira gondolok. De Polimerekből is a tanár már az első előadáson elmondta hogy ne féljünk, kb 2 % lesz kémia belőle, pedig olyannak TŰNIK. De nyilván csak azért mert itt nem "csak" olajos fém gépekkel foglalkozik az ember :)
  • Molnibalage
    #734
    Fura. Anno mi gyak. 0 kémiát nyomtunk.
  • Abruzzi
    #733
    A polimeres szak mint mondtam egy kicsit jobban érdekel. Csak ez meg néha olyan hatást kelt bennem mintha valami kémikusnak tanulnék inkább, pedig a gépészet a mindenem szóval gépész munkát szeretnék végezni...

    Épületgépészet eddig azt hittem hogy amúgy egy jól menő szakma és keresett nagyon + hiány van belőlük...

    Elég nehéz lesz választanom :S azért még várok válaszokat!
  • Molnibalage
    #732
    Ezt nem tudtam. Az tudom, hogy kedves balfasz kormányunk szépen belerúgott egy nagyot az energatikába, de főleg a megújúlókba. Azokba, amiknek tényleg lett volna értelme...
  • Borg
    #731
    Viszont a fröccsöntő, és egyéb műanyag ipar még bőven létezik, és felfelé ível tavaly év eleje óta folyamatosan, ami az építőiparról nem nagyon mondható el.